|
Jak złoto może dać zarobić?
|
|
Oszuści wiedzą jak można zarobić na złocie, a w zasadzie "okraść na złoto".
Pokazują kupcowi złoto, a gdy ten się decyduje - podmieniają go na tombak, albo baju (pozłacane srebro).
Ale uczciwi ludzie tego nie robią.
Czy jest więc jakaś możliwość zarobienia na przechowywaniu złota?
Szwajcarzy przechowują nieswoje złoto i dzięki temu wartość ich waluty jest wysoka.
Anglicy przechowywali polskie złoto i dzięki temu wartość ich waluty minimalnie wzrosła.
Realne posiadanie złota jest kwestią prestiżu i wiarygodności.
Jeżeli więc Rząd ściągnął polskie zapasy złota z Anglii - to najpewniej po to - by wzmocnić polską walutę.
Jeżeli jednak były Minister Finansów bredzi, że "będzie leżeć w skarbcu i nie da zarobić" to oznacza, że był on depozytariuszem bankierów tym bardziej, że w kolejnym zdaniu ujawnia swoje zadania - jako byłego Ministra finansów.
Powiedział bowiem, że "w Banku Anglii można było tym złotem handlować", a mówiąc wprost spekulować zasobami złota należącymi do Narodu Polskiego.
Kto i kiedy dał mu takie uprawnienia?
Złoto się kupuje - by bezpiecznie ulokować nadwyżki budżetowe a sprzedaje - gdy przychodzi bieda.
Złotem spekulują tylko koszerni złodzieje i jak widać również Ministrowie finansów antypolskich Rządów w Polsce.
|
|
27 listopad 2019
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Jakby ktoś miał wolne drobne, albo grube i nie wiedział na co wydać, to może się zrzucić zdolnym dziewczynom na skrzypce (w ramach wpierania kultury oczywiście).
https://zrzutka.pl/5k9v5v
Zbierają na skrzypce po ok 30 000 zł. Oczywiście są i tańsze. Sprawdziłam też te z najwyższej półki, czy aby dziewczyny nie przesadzają z tym profesjonalizmem.
No i się dowiedziałam, że jednak nie przesadzają. Ceny "Stradivariusów" sięgają 2-10 mln $ ..... |
|
2019-11-29
Alina
|
|
|
|
Wina ministrów
sierpień 28, 2007
Marek Olżyński
|
Polsko-białoruskie refleksje
luty 9, 2008
Leonarda Rewkowska
|
Tłumaczenie z polskiego
wrzesień 10, 2007
Artur Łoboda
|
Jan Paweł Wielki
listopad 24, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wyrywanie Korzeni Pamięci Narodowej za Pomocą Fałszów Literackich
luty 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Sowieci - w Norymberdze - żądali postawienia Niemców przed sądem za zbrodnię katyńską. A Bush ....?
luty 2, 2004
PAP
|
List do Prezydenta RP w sprawie "potępienia" dorobku Feliksa Konecznego
marzec 9, 2007
Mirosław Dakowski
|
Zbiórka na *Varius Manx*
lipiec 19, 2006
MirNal
|
Powtórka z Kwaś.......
wrzesień 6, 2007
Bogusław
|
CYNCYNAT PO POLSKU
kwiecień 30, 2008
Marek Jastrząb
|
Rosną długi finansów publicznych
lipiec 16, 2002
PAP
|
Nie chcemy być Piłatami
lipiec 23, 2006
Andrzej Kumor
|
Tusk: Imaginacje premiera wynikają z goryczy
listopad 2, 2007
PAP
|
Wszystkowiedzący znają odpowiedzi na wszystkie pytana
listopad 9, 2008
Artur Łoboda
|
Blad?stwo i tolerancja
grudzień 15, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
|
Apel do kandydatów na urząd Prezydenta RP
maj 10, 2005
Leszek Skonka
|
Prom "Rogalin" trafił na złom
kwiecień 3, 2006
Jan Zakiewicz
|
HALLOWEEN AUGURIES & MASKS
listopad 1, 2005
przysłał Marek Głogoczowski
|
Zły król czeka na nowe szaty.
nadal ta forma współczesnej "demokracji" tak skutecznie kontynuowanej przez Fidela
październik 21, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
Prawda czasu... SOBCZAK i SZPAK
kwiecień 8, 2003
Sobczak i Szpak
|
|
|