ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Oddaję głos innym 
29 luty 2020      Artur Łoboda
List od Elżbiety Gawlas z Kanady ! 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Boże kto uratuje Ojczyznę, Polskę. 
4 grudzień 2011      Bogusław
Palestyna, Tak – Ukraina, Nie 
3 maj 2022      Michael Lesher
"Koncepcja" Bartoszewski 
12 maj 2014      Artur Łoboda
Sędziowski program informatyczny 
4 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Świat (Kościół) rozporkiem stoi 
26 wrzesień 2010      Artur Łoboda
Największe w dziejach LUDOBÓJSTWO gojów 
2 wrzesień 2017      Alina
SOBIE POUKŁADALI – wiersz – WIESŁAW SOKOŁOWSKI 
4 luty 2015      Artur Łoboda
Kolejna próba oszustwa wyborczego 
24 maj 2015      Artur Łoboda
Come avrebbe potuto l'umanità permettere che ciò accadesse? 
10 październik 2020      Artur Łoboda
Ukraine as a shadow armament hub  
31 marzec 2026      Vitaliy Timoschuk
Przesłanie arcybiskupa bp Carlo Marii Viganò do mieszkańców Triestu 
19 październik 2021     
Góralski filozof kontra agent Bauman 
29 grudzień 2013      Artur Łoboda
Wymiar Bezprawia dalej bezprawny 
20 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Zaczynam naukę wirusologii  
2 marzec 2021     
Demokracja eskimoska 
7 luty 2020     
Wołyń 1943  
11 lipiec 2013     
Islamskie hordy nadciągają. Raport PCh24.pl! 
9 styczeń 2015      www.polskawalczaca.com
Wróg mojego wroga 
4 maj 2021      Artur Łoboda

 
 

Listy Polaków w niewoli w XXI wieku !

Zygmunt Jan Prusiński



LISTY POLAKÓW W NIEWOLI W XXI WIEKU !



Propozycja publikacji notki "List do "pisarza"
Jana Tomasza Grossa !”
w lubczasopiśmie "Antyjudaizm"



od:Krzysztof J. Wojtas
data:2010-10-11 08:07:46



Szanowny Panie

Proszę wybaczyć, ale mam nieco inną koncepcję tekstów zamieszczanych w Lubczasopiśmie "Antyjudaizm".
Chodzi mi o przedstawianie różnic między judaizmem a cywilizacją łacińską, jaka jeszcze jest dominująca w Polsce. A przynajmniej tak uważamy.

Moje zastrzeżenia do "tfurczości" JT Grossa są dużo głębsze niż zaprezentowanym tekście, ale też nie mają charakteru porównawczego; są przedstawieniem sposobu działania osoby celem uzyskania korzyści materialnych jako wypełniania poleceń mocodawców.

Dlatego uważam, że wspomniany tekst nie mieści się w "linii" tego lubczasopisma.

Chcę też zwrócić uwagę, że nie kieruję się antysemityzmem, acz takie zarzuty wobec mnie padają; wczoraj zamieściłem 4 notkę serii "Imperium - Polski(?) - i notka została usunięta przez administrację.

Jak widać cenzura salonowa jest bardziej nastawiona na likwidowanie tekstów propagujących Polską Ideę Narodową, niż przeciwdziałanie fobiom.
Dlatego nie chcę dodatkowo zadrażniać sytuacji poprzez zamieszczanie tekstów traktujących o wycinkowych przejawach fobii antypolskiej.

Pozdrawiam
KJW






RE: Propozycja publikacji notki
"List do "pisarza" Jana Tomasza Grossa !”
w lubczasopiśmie "Antyjudaizm"



od: Zygmunt Jan Prusiński
data: 2010-10-11 09:12:28



Szanowny Panie Krzysztofie,

nie chodzi o fobie i o tak zużyty termin "antysemita", bo jak dojść do jakichkolwiek źródeł przekazywania tylko Prawdy ? Mnie takowe ględzenie, czy lubię tych czy tamtych, czy jeszcze innych ze szczepów, to naprawdę śmieszy. Mam małe serce, ale chęć poznawania Zła, by zamienić w moich obszarach powody i polityczne, i historyczne, i społeczne. Socjologia i psychologia jest w tych obszarach.

- Czy myśli Pan, iż jako Polak zakochany jestem

w moich Rodakach ? To urodzeni i namaszczeni...

niewolnicy ! Przez nich i ja cierpię, że tacy oni są naiwni.

Według mojej inteligencji i rozeznania, Polska nigdy wolnym krajem nie była i nie będzie ! Nawet nie zmieni się to i przez najbliższe 50 lat ! A zresztą, gdzie jest, Polska ? W piaskownicy ? - Gdzie są Polacy ?

Mam kilku kumpli - przyjaciół Polaków i mam kilku kumpli - przyjaciół żydów. Choćby Piotra Sommera, redaktora "Literatury na Świecie". Z nim, to ja przeszedłem kawał czasu życia: Urodzeni we Wrześniu w tym samym roku, 1948, mieszkaliśmy w Otwocku przy ulicy Wierzbowej, razem chodziliśmy do tego samego przedszkola w Śródborowie, razem chodziliśmy do tej samej szkoły podstawowej nr 1 im. Władysława Reymonta przy ulicy Karczewskiej 14. Wspaniałym Piotr jest poetą. Skończył filologię angielską w Londynie - nawet go odprowadzałem na dworzec kiedy się do Anglii wybierał. Pamiętam, że miał obuwie, takie trzewiki gumowe ze sznurowadłami... Dziś jest znanym tłumaczem książek anglojęzycznych. Uwielbiał w tamtych latach przychodzić, kiedy śpiewałem w Klubie Studenckim "Pod Sosnami" w Otwocku. Nawet mi to osobiście powiedział. Więc można mieć kumpla i przyjaciela żyda. O, zapomniałbym, Witold Kudriawcew także był żydem i świetnie w latach podlotkowych żeśmy obaj poznawali świat i serca dziewcząt w Otwocku.

Panie Krzysztofie, to jest w interesie obu narodów, żeby nie zwalczać się i nie zniewalać się. Choć akurat Polacy są pod dominacją żydów w Polsce, i nie tylko...

Dziękuję za List.
Życzę sukcesów i do miłego...

z Poważaniem
Zygmunt Jan Prusiński

Ustka. 11 Październik 2010 r.
Poniedziałek 9:09

Ps. Ja w tym Salonie 24 miałem 2 razy szlaban ! Po prawej stronie okienka wciąż mi o tym przypominają czerwonym kolorem...






RE: Propozycja publikacji notki
"List do "pisarza" Jana Tomasza Grossa !"
w lubczasopiśmie "Antyjudaizm"



od:Krzysztof J. Wojtas
data:2010-10-11 09:44:56



Witam w uzupełnieniu
Otóż - też jestem z 1948 roku. Zaś moja pierwsza żona (równolatka) pochodziła z Otwocka, gdzie bliżej było do Śródborowa, niż do otwockiej stacji PKP.

Co do Polaków; każda moneta ma awers i rewers. Fakt, że chce się z nas zrobić niewolników, ale jest też opcja przywrócenia roli Polski - o tym piszę.
A jeśli chcemy tego odtworzenia - to ono może rzeczywiście się dokonać za 50 lat. Tyle, że trzeba zacząć teraz. O tym też pisałem w ostatniej notce, a dodam w kolejnej.
Pozdrawiam.
KJW




RE: Propozycja publikacji notki
"List do "pisarza" Jana Tomasza Grossa !
" w lubczasopiśmie "Antyjudaizm"



od: Zygmunt Jan Prusiński
data: 2010-10-12 19:29:31



Szanowny Panie Krzysztofie,

i ja uzupełniam fakt - może i Pańska była żona chodziła do Klubu "Pod Sosnami" koło dworca PKP Otwock, tam po prawej stronie, gdzie się szło na bazar. Mijając obok przepiękny posąg Jezusa Chrystusa dźwigający
krzyż na ramieniu. Byliśmy wówczas pionierami. My, jako "Chłopcy z Przedmieścia" - jestem autorem tej nazwy. Wspomnę kto grał: Andrzej Baliński, Waldemar Rybak, Andrzej Pokropiński, Andrzej Bigolas i ja. Grali też na zmianę "Janczary" z Warszawy. Pamiętam gitarzystę prowadzącego Wojtka Michalczyka. Grał później w zespole "Partita".

Śródborów, a potem stacja Pogorzel, Stara Wieś, Celestynów aż do Pilawy.

W ostatnich latach i ja mieszkałem w Śródborowie, na końcu ulicy Reymonta 112, pomiędzy dwoma sanatoriami, naprzeciwko "Dzierżyńskiego" i "Hanki Sawickiej" po prawej stronie. Był to ostatni budynek. Może Pana małżonkę znałem...

Pisze Pan, cytuję: "Fakt, że chce się z nas zrobić niewolników"..., proszę Pana, my nimi zawsze byliśmy i będziemy ! Niech Pan nie żartuje ! Dla mnie termin "Wolność" to praca... Dla mnie termin "Wolność" to satysfakcja z zarobionych pieniędzy... Dla mnie termin "Wolność", to wskazuję na mapie przy zamkniętych oczach miejsce palcem, i tam jadę z rodziną. To jest dla mnie właściwy wykładnik wolności.

Panie Krzysztofie, my, jako naród w Polsce jesteśmy w Europie na 23 miejscu. Za nami tylko Rumunia, Bułgaria, Albania i Estonia. Na dodatek, Polskę można brać w długu, przy sumie 3 biliony złotych ! Dosłownie.

My, Panie Krzysztofie jesteśmy nędzarzami jako naród !

I jeszcze coś, i o to zapytam się Pana właśnie:





*

Dlaczego w Polsce nie ma Prawa większość tylko mniejszość ? Dlaczego mniejszość ma zagwarantowaną Konwencję, a nie ma tej gwarancji większość ?
13 październik 2010

Zygmunt Jan Prusiński 

  

Komentarze

  

Archiwum

POLAND AGAINST STAMPEDE TO EU
styczeń 25, 2003
Prawo po amerykańsku: strzelać do każdego
maj 4, 2005
baba
Kobylanski to jednak hitlerowski kolaborant
sierpień 2, 2006
stan
To zawsze zaczynało się od ataku na kulturę
grudzień 9, 2008
Artur Łoboda
Papka medialna
Raport specjalny

kwiecień 28, 2003
Alina
Bank centralny musi być niezależny (od dobra Polski) - twierdzi Prezydent RP
styczeń 8, 2004
Brzeziński w Gdańsku, czyli jak zoorganizować etos Polaków, aby siedzieli cicho!
wrzesień 3, 2007
Gdańszczanin
Od Republiki Do Imperium i Troski Imperialne
marzec 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
"Wrota" do kasy
grudzień 15, 2002
Tomasz Piwowarski
Lekarz na trzech etatach, a chory biega i płaci...
marzec 10, 2006
Adam Sandauer
TEZY do dyskusji w ramach Programu "Polska 2005" ? komentarz 1
lipiec 18, 2005
J.Ś.
Polska - to wielka rzecz
luty 11, 2008
Elzbieta Gawlas
Poslowie platformy Tuska
październik 3, 2007
.
Polska Pamięć Narodowa
styczeń 2, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Móc liczyć na Polaka
styczeń 10, 2004
Andrzej Kumor
"Dewaluacja"
czerwiec 28, 2005
piotr gilek
Sprawy płk. Chwastka ciąg dalszy.
listopad 24, 2002
PAP
"Nie mieliśmy innego wyboru posiadając informacje wywiadowcze takie, jakie posiadaliśmy".
luty 8, 2004
Parlament Europejski przeciwny "jednostronnej akcji militarnej" w Iraku
styczeń 31, 2003
PAP
Upadek władców iluzji USA jest bliski!
październik 4, 2007
marduk
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media