ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

List otwarty do Stanisława Siemaszko, prezesa Związku Polaków na Białorusi 
26 luty 2010      MG
Tylko idiota mógł wymyślić projekt "narodowego auta elektrycznego"  
21 maj 2020     
Sto kilkadziesiąt pytań do p. prezydenta A. Dudy i p. premier B. Szydło oraz do władz PiS-u (I)  
15 październik 2016      Jerzy Robert Nowak
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
10 sierpień 2020     
Letter from Peter Schwartz
Cofounder and Chairman of Global Business Network
 
8 grudzień 2020     
Europejskie zasoby gazu ziemnego a Polska 
4 czerwiec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Syjonistyczny scenariusz 
16 maj 2024     
Juan Chiński Startuje Na Rynku Obok Dolara, Jena i Euro 
17 grudzień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Tak manipuluje sie dziecmi 
4 czerwiec 2010      Goska
Zdrojewszczyzna w kulturze  
9 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Donald Tusk... cenzorem ? 
28 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Miejmy gest, zapłaćmy za 447 Just 
17 kwiecień 2019      Artur Łoboda
Kobiecie jest zawsze mało jeden mężczyzna 
1 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Co łączy Merczyńskiego z Sierakowskim, Klatą i Baumanem? 
3 lipiec 2014      Artur Łoboda
Szczepienia jak socjalizm 
22 grudzień 2020     
Wirus Zachodniego Nilu 
11 sierpień 2010      Goska
Po co Boni spotkał się z Zuckerbergiem? 
23 maj 2013      Artur Łoboda
Prowokacja 11 listopada 
19 listopad 2013      Artur Łoboda
Krajski Stanisław Przyszły ustrój Polski 
18 lipiec 2015      Marcin Dybowski
Podobieństwo Losu Republiki Rzymskiej i Pierwszej Rzeczypospolitej 
1 wrzesień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Inscenizacja wojny domowej

 
Mieszkańcy USA są celowo podburzani przeciwko sobie, aby w cieniu tego konfliktu zainstalować pieniądz cyfrowego banku centralnego.

Czy imperium się rozpada?
Sugeruje to pobieżne spojrzenie na chaos w Stanach Zjednoczonych.
Podzielone społeczeństwo, gorzka bieda, rozpadająca się infrastruktura, zamieszki na ulicach, przed i w budynkach rządowych - lista zjawisk dezintegracji jest długa.

Ale po bliższym przyjrzeniu się staje się jasne, że domniemany chaos ma jakiś sens.
Ponieważ podczas gdy obywatele USA są teraz zajęci skakaniem sobie w gardła, lub po prostu walką o swoje przetrwanie, wielkie cyfrowe korporacje - które osiągnęły bezprecedensowe zyski podczas blokady - i Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych mogą ustanowić cyfrowe pieniądze banku centralnego .

To powinno ostatecznie pogrzebać demokrację i wolność obywateli.

 
We wtorek Sztab Generalny Armii USA opublikował memorandum, w którym zwrócił się do opinii publicznej w niecodzienny sposób. Potępił w nim gwałtowne zamieszki w Waszyngtonie 6 stycznia 2021 roku i zapowiedział, że wojsko USA będzie „wykonywać zgodne z prawem rozkazy przywódców cywilnych” i „bronić Konstytucji Stanów Zjednoczonych przed wszystkimi wrogami wewnątrz i na zewnątrz”.
Dokument stwierdza również:
„20 stycznia 2021 wybrany prezydent Biden zostanie potwierdzony konstytucyjnie, potwierdzony przez stany i sądy oraz poświadczony przez Kongres i będzie naszym 46. Naczelnym Wodzem”.
 
Franklin D. Roosevelt: „W polityce nic nie dzieje się przypadkowo”
 
Memorandum jest kulminacją wydarzeń, które mogą doprowadzić do wojskowego przejęcia władzy w Waszyngtonie.
Aby zrozumieć ten rozwój sytuacji, należy przypomnieć dwa zdania prezydenta USA Franklina D. Roosevelta, który już w latach trzydziestych XX wieku powiedział:


„W polityce nic nie dzieje się przypadkowo.
Jeśli tak się stanie, możesz się założyć, że zostało to zaplanowane w ten sposób ”.


Na politykę Demokratów i Republikanów od miesięcy wpływa spór o wynik listopadowych wyborów w USA.
Obie strony nigdy nie przegapią okazji do systematycznego wzniecania tego sporu.
W ten sposób podgrzewają nastrój społeczeństwa, którego warunki życia drastycznie się pogorszyły w ostatnich latach.
 
Stany Zjednoczone mają obecnie najwyższą stopę bezrobocia od czasu Wielkiego Kryzysu.
Państwo, firmy i prywatne gospodarstwa domowe cierpią z powodu największego zadłużenia wszechczasów, infrastruktura się rozpada, klasa średnia jest doprowadzana do ruiny przez nowe środki pandemiczne, ubóstwo i głód rosną, a wzrost zamożności ultra-bogatych przekracza wszelkie granice.
 
Ta - historycznie wyjątkowa eksplozja nierówności społecznych stworzyła napięcia społeczne, które - z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością - zostaną gwałtownie rozładowane.
Wydarzenia z 6 stycznia powinny dać jedynie przedsmak tego, czego można się spodziewać w nadchodzących tygodniach i miesiącach.
Zamiast deeskalacji w tej delikatnej sytuacji Waszyngton od tygodni doświadcza czegoś odwrotnego:


Republikanie narzekali na oszustwa wyborcze, z których sami skorzystali w 2000 roku, podżegali demonstrantów do aktów przemocy, a następnie ich potępili.
Na tydzień przed zmianą Demokraci wszczęli w Białym Domu postępowanie w sprawie impeachmentu, które nie skracając kadencji prezydenta o jeden dzień, systematycznie podsycało złość jego zwolenników.
Z drugiej strony korporacje cyfrowe dolewają oliwy do ognia, coraz bardziej rygorystycznie cenzurując swoje platformy społecznościowe.


Ogólnie rzecz biorąc, środki te są niczym innym jak celowo zapalonymi lontami, które pomagają zdetonować beczkę socjalną w USA.
Oczywiście, jeśli Roosevelt ma rację, a rozwój ten nie jest przypadkowy, to celem jest wywołanie wojny domowej lub przynajmniej zamieszek podobnych do wojny domowej.
 
Przeciągacz wątków w tle: kompleks cyfrowo-finansowy

 
Aby zrozumieć, dlaczego taka przemoc powinna zostać wywołana, trzeba spojrzeć na prawdziwe centrum władzy w USA: kompleks cyfrowo-finansowy z Microsoft, Apple, Amazon, Google i Facebook, a także duże firmy zarządzające aktywami BlackRock, Vanguard, State Street i Fidelity na górze.

Ten kompleks cyfrowo-finansowy uzurpował sobie w ciągu ostatnich kilku lat i miesięcy więcej władzy niż jakakolwiek inna siła przed nim w całej historii Stanów Zjednoczonych.
Ale nawet ta władza ma swoje granice i jest to właśnie takie ograniczenie, że pojawia się fundament, na którym ta siła się opiera: globalny system monetarny, który jest zbudowany wokół dolara.
 
Po kilkukrotnym ożywieniu tego systemu przez banki centralne w ciągu 12 lat, wykazuje on coraz silniejsze oznaki rozpadu i nie można go dłużej utrzymać przy życiu.
 
Załamanie się giełd na przełomie 2018/2019, problemy na amerykańskim rynku repo (transakcja warunkowego zakupu) we wrześniu 2019 r. oraz ponowne załamanie światowego systemu finansowego w lutym / marcu 2020 r. wyraźnie pokazały, że możliwości banków centralnych na przyszłe bailouty (pomoc finansowa Państwa) są w dużej mierze wyczerpane.
 
Z tego powodu wybrano oczywiście radykalne rozwiązanie: jak słychać z Waszyngtonu, nowy prezydent Biden zostanie całkowicie zablokowany przez kilka miesięcy po objęciu urzędu i wraz z jego desygnowaną na ministra finansów byłą szefową FED Janet Yellen, ogłosi największy do tej pory zastrzyk gotówki w wysokości 2 bilionów dolarów.
Potem ma zakończyć się system bankowy w swojej klasycznej formie, a kreacja pieniądza ma zostać oddana wyłącznie w ręce banku centralnego.
W przyszłości obywatele USA powinni mieć tylko jedno konto bezpośrednio w FED .
 
Dlaczego potrzebne są niepokoje społeczne?

 
Ale dlaczego do tej restrukturyzacji systemu monetarnego potrzebne są niepokoje społeczne?
Z jednego prostego powodu:


Ponieważ nowy system monetarny oznacza całkowite poddanie całej populacji interesom kompleksu cyfrowo-finansowego. (a więc ZNIEWOLENIE!~)


Będzie on nie tylko informowany o każdej pojedynczej transakcji obywatela, ale także będzie mógł wstrzymać płatności, związać je z terminami, lub ograniczyć je geograficznie.
Będzie mógł w sposób arbitralny podnosić ujemne stopy procentowe, preferencyjnie traktować wybrane grupy zawodowe, dyskryminować innych, uzależniać swoje płatności od kodeksów postępowania i pozostawić indywidualnego obywatela całkowicie uzależnionym finansowo.
 
Pieniądz cyfrowego banku centralnego nie ma już nic wspólnego z pieniędzmi, które świat znał do tej pory i który rozwijał się przez wieki.
Niezależnie od wszystkich demokratycznych paragrafów konstytucji oznacza to koniec całej demokracji, ponieważ stawia obywateli przed nieograniczoną arbitralnością i całkowitą kontrolą banku centralnego, oraz współpracujących z nim cyfrowych korporacji i firm finansowych.
 
W normalnych okolicznościach ludność w żadnym wypadku nie zgodziłaby się na wprowadzenie takich pieniędzy, ale z pewnością stawiałaby znaczny opór.
Dlatego najwyraźniej zastosowano inną strategię: celowo wywołując recesję stulecia, tworząc masowe bezrobocie, obiecując wypłaty pomocy, ale nie dotrzymując terminów i wywołując wstrząsy polityczne, podżegając różne grupy ludności wobec siebie i wywołując niepokoje społeczne.
 
Jeśli pozwolisz wojsku interweniować w tej sytuacji i pozwolisz bankowi centralnemu rozdzielić nowe pieniądze jako uniwersalny dochód podstawowy - poprzez zarządzenia nadzwyczajne, uda ci się nawet sprawić, że oba będą wyglądały nie jako akt przymusu, ale jako akt ludzkości.
Ostatnie dziewięć miesięcy rzekomej walki z pandemią pokazało, jak dobrze działa ta strategia: przekupieni politycy przedstawiają globalnej opinii publicznej środki, które obniżyły poziom życia prawie dwóch miliardów ludzi, doprowadziły 130 milionów do głodu i zniszczyły źródła utrzymania milionów.
Wszystko to do dziś prezentowane jest politykom, dziennikarzom i naukowcom jako „ochrona przed chorobami”.
 
Ernst Wolff , urodzony w 1950 roku, dorastał w Azji Południowo-Wschodniej, uczęszczał do szkoły w Niemczech i studiował w USA. Pracował w różnych zawodach, m.in. jako tłumacz i scenarzysta. Od wstrząsów politycznych 1968 r. zajmował się głównie tematami politycznymi i ekonomicznymi. Ze względu na globalną finansjalizację spowodowaną deregulacją, od lat koncentruje się na tym, co uważa za najważniejszy obszar globalnego społeczeństwa: na sektorze finansowym. Wolff mieszka jako niezależny dziennikarz w Berlinie, regularnie pisze na aktualne tematy i prowadzi wykłady na całym świecie, które rzucają światło na bieżące sprawy z jego zaplecza finansowego. Jest autorem książki „World Power IMF - Chronicle of a Robbery” oraz jednym z autorów książki „Facade Democracy and Deep State”.


Źródło: 

https://www.rubikon.news/artikel/der-inszenierte-burgerkrieg
19 styczeń 2021

Ernst Wolff  

  

Komentarze

  

Archiwum

USA legalizuje tortury dorosłych i dzieci!
wrzesień 30, 2006
Dorota Szczepańska
Witojcie w naszym Euro-Unijnym Więzieniu Narodów!
maj 1, 2004
Marek Głogoczowski
Rzeczpospolita Polska pańtwo policyjne
kwiecień 27, 2008
szukacz
(Ostrzeżenie) Samoobrona za Geremkiem
lipiec 15, 2004
Z frontu walki z faszyzmem
sierpień 4, 2006
®© Stanisław Michalkiewicz
"Bo życie przerosło kabaret"
RZECZYWISTE  POPARCIE

czerwiec 19, 2003
Płażyński: papieżowi chodziło o liberalizm światopoglądowy (znawca 6)
sierpień 18, 2002
PAP
Czarny humor
czerwiec 6, 2003
zebrał i przesłał: bez podpisu
Przywódcy Czerwonych Khmerów przed trybunałem? Czyli kogo przed nim zabraknie...
listopad 24, 2006
Bartłomiej Doborzyński
Na krawędzi wojny ostatecznej
grudzień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
List Layli Anwar do Saddama Husseina.
styczeń 9, 2007
tezlav von roya
Media wybiórcze, czyli ickowe szukania
listopad 30, 2005
Marek Olżyński
Bez wyboru
październik 9, 2005
zaprasza.net
Kazimierz Wielki był naprawdę wielkim, a największym kobieciarzem
październik 6, 2003
Elew
Weterani Sierpnia 80
sierpień 30, 2003
Ojczyzna.pl
Już nie elekt
grudzień 23, 2005
Marek Olżyński
Sprawa bezprawia prawa, czyli samo zło
luty 28, 2006
Marek Olżyński
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" - Rozdział 13
kwiecień 21, 2006
Tłumaczył: Roman Łukasiak
Surowce Ziemi to nasze wspólne dobro
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Konfederacja nieuków
styczeń 10, 2004
ZS
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media