ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Naga prawda o syjonistycznej Czwartej Rzeszy  
22 kwiecień 2021      World TV News
Gojenie ran 
26 kwiecień 2020     
Kartel tuszowania 
22 styczeń 2023     
Kultura kreowana przez cieciów 
7 marzec 2010      Artur Łoboda
Każdy mierzy swoją miarą 
9 listopad 2020      Artur Łoboda
Nieprawidłowo wystawione akty zgonu: tysiące lekarzy z jedną nogą w więzieniu?  
10 luty 2021     
75 milionów złotych na Romów. 
8 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Niedługo wielka rocznica 
27 lipiec 2020      Artur Łoboda
Super Kopernikańska Rewolucja? 
25 lipiec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Skąd taki smog w Warszawie 
17 styczeń 2017      wybierzPolskę
Dr ZBIGNIEW HAŁAT : rodzice kaleczą własne dzieci 
30 sierpień 2021      tvPodkarpacie.pl
USA na zgliszczach imperiów Hiszpanii i W. Brytanii  
30 wrzesień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Wojna światów 
25 sierpień 2020     
W świecie wyzysku nie ma miejsca na logikę 
19 listopad 2016     
Pozaparlamentarna społeczna grupą do spraw COVID-19 
6 kwiecień 2021      grupac19.pl
Kiedy ma się odbyć następny „proces norymberski”? 
28 listopad 2021     
Ponad 13 milionów zł w gotówce znaleźli policjanci CBŚP 
5 sierpień 2020      Alina
APEL ! Bardzo Ważna Sprawa dla Polaków ! 
20 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Koszt Najazdu USA na Irak 
5 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Wspólnota rozbójnicza walczy z Polską 
6 listopad 2014      Mówił Stanisław Michalkiewicz

 
 

Inscenizacja wojny domowej

 
Mieszkańcy USA są celowo podburzani przeciwko sobie, aby w cieniu tego konfliktu zainstalować pieniądz cyfrowego banku centralnego.

Czy imperium się rozpada?
Sugeruje to pobieżne spojrzenie na chaos w Stanach Zjednoczonych.
Podzielone społeczeństwo, gorzka bieda, rozpadająca się infrastruktura, zamieszki na ulicach, przed i w budynkach rządowych - lista zjawisk dezintegracji jest długa.

Ale po bliższym przyjrzeniu się staje się jasne, że domniemany chaos ma jakiś sens.
Ponieważ podczas gdy obywatele USA są teraz zajęci skakaniem sobie w gardła, lub po prostu walką o swoje przetrwanie, wielkie cyfrowe korporacje - które osiągnęły bezprecedensowe zyski podczas blokady - i Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych mogą ustanowić cyfrowe pieniądze banku centralnego .

To powinno ostatecznie pogrzebać demokrację i wolność obywateli.

 
We wtorek Sztab Generalny Armii USA opublikował memorandum, w którym zwrócił się do opinii publicznej w niecodzienny sposób. Potępił w nim gwałtowne zamieszki w Waszyngtonie 6 stycznia 2021 roku i zapowiedział, że wojsko USA będzie „wykonywać zgodne z prawem rozkazy przywódców cywilnych” i „bronić Konstytucji Stanów Zjednoczonych przed wszystkimi wrogami wewnątrz i na zewnątrz”.
Dokument stwierdza również:
„20 stycznia 2021 wybrany prezydent Biden zostanie potwierdzony konstytucyjnie, potwierdzony przez stany i sądy oraz poświadczony przez Kongres i będzie naszym 46. Naczelnym Wodzem”.
 
Franklin D. Roosevelt: „W polityce nic nie dzieje się przypadkowo”
 
Memorandum jest kulminacją wydarzeń, które mogą doprowadzić do wojskowego przejęcia władzy w Waszyngtonie.
Aby zrozumieć ten rozwój sytuacji, należy przypomnieć dwa zdania prezydenta USA Franklina D. Roosevelta, który już w latach trzydziestych XX wieku powiedział:


„W polityce nic nie dzieje się przypadkowo.
Jeśli tak się stanie, możesz się założyć, że zostało to zaplanowane w ten sposób ”.


Na politykę Demokratów i Republikanów od miesięcy wpływa spór o wynik listopadowych wyborów w USA.
Obie strony nigdy nie przegapią okazji do systematycznego wzniecania tego sporu.
W ten sposób podgrzewają nastrój społeczeństwa, którego warunki życia drastycznie się pogorszyły w ostatnich latach.
 
Stany Zjednoczone mają obecnie najwyższą stopę bezrobocia od czasu Wielkiego Kryzysu.
Państwo, firmy i prywatne gospodarstwa domowe cierpią z powodu największego zadłużenia wszechczasów, infrastruktura się rozpada, klasa średnia jest doprowadzana do ruiny przez nowe środki pandemiczne, ubóstwo i głód rosną, a wzrost zamożności ultra-bogatych przekracza wszelkie granice.
 
Ta - historycznie wyjątkowa eksplozja nierówności społecznych stworzyła napięcia społeczne, które - z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością - zostaną gwałtownie rozładowane.
Wydarzenia z 6 stycznia powinny dać jedynie przedsmak tego, czego można się spodziewać w nadchodzących tygodniach i miesiącach.
Zamiast deeskalacji w tej delikatnej sytuacji Waszyngton od tygodni doświadcza czegoś odwrotnego:


Republikanie narzekali na oszustwa wyborcze, z których sami skorzystali w 2000 roku, podżegali demonstrantów do aktów przemocy, a następnie ich potępili.
Na tydzień przed zmianą Demokraci wszczęli w Białym Domu postępowanie w sprawie impeachmentu, które nie skracając kadencji prezydenta o jeden dzień, systematycznie podsycało złość jego zwolenników.
Z drugiej strony korporacje cyfrowe dolewają oliwy do ognia, coraz bardziej rygorystycznie cenzurując swoje platformy społecznościowe.


Ogólnie rzecz biorąc, środki te są niczym innym jak celowo zapalonymi lontami, które pomagają zdetonować beczkę socjalną w USA.
Oczywiście, jeśli Roosevelt ma rację, a rozwój ten nie jest przypadkowy, to celem jest wywołanie wojny domowej lub przynajmniej zamieszek podobnych do wojny domowej.
 
Przeciągacz wątków w tle: kompleks cyfrowo-finansowy

 
Aby zrozumieć, dlaczego taka przemoc powinna zostać wywołana, trzeba spojrzeć na prawdziwe centrum władzy w USA: kompleks cyfrowo-finansowy z Microsoft, Apple, Amazon, Google i Facebook, a także duże firmy zarządzające aktywami BlackRock, Vanguard, State Street i Fidelity na górze.

Ten kompleks cyfrowo-finansowy uzurpował sobie w ciągu ostatnich kilku lat i miesięcy więcej władzy niż jakakolwiek inna siła przed nim w całej historii Stanów Zjednoczonych.
Ale nawet ta władza ma swoje granice i jest to właśnie takie ograniczenie, że pojawia się fundament, na którym ta siła się opiera: globalny system monetarny, który jest zbudowany wokół dolara.
 
Po kilkukrotnym ożywieniu tego systemu przez banki centralne w ciągu 12 lat, wykazuje on coraz silniejsze oznaki rozpadu i nie można go dłużej utrzymać przy życiu.
 
Załamanie się giełd na przełomie 2018/2019, problemy na amerykańskim rynku repo (transakcja warunkowego zakupu) we wrześniu 2019 r. oraz ponowne załamanie światowego systemu finansowego w lutym / marcu 2020 r. wyraźnie pokazały, że możliwości banków centralnych na przyszłe bailouty (pomoc finansowa Państwa) są w dużej mierze wyczerpane.
 
Z tego powodu wybrano oczywiście radykalne rozwiązanie: jak słychać z Waszyngtonu, nowy prezydent Biden zostanie całkowicie zablokowany przez kilka miesięcy po objęciu urzędu i wraz z jego desygnowaną na ministra finansów byłą szefową FED Janet Yellen, ogłosi największy do tej pory zastrzyk gotówki w wysokości 2 bilionów dolarów.
Potem ma zakończyć się system bankowy w swojej klasycznej formie, a kreacja pieniądza ma zostać oddana wyłącznie w ręce banku centralnego.
W przyszłości obywatele USA powinni mieć tylko jedno konto bezpośrednio w FED .
 
Dlaczego potrzebne są niepokoje społeczne?

 
Ale dlaczego do tej restrukturyzacji systemu monetarnego potrzebne są niepokoje społeczne?
Z jednego prostego powodu:


Ponieważ nowy system monetarny oznacza całkowite poddanie całej populacji interesom kompleksu cyfrowo-finansowego. (a więc ZNIEWOLENIE!~)


Będzie on nie tylko informowany o każdej pojedynczej transakcji obywatela, ale także będzie mógł wstrzymać płatności, związać je z terminami, lub ograniczyć je geograficznie.
Będzie mógł w sposób arbitralny podnosić ujemne stopy procentowe, preferencyjnie traktować wybrane grupy zawodowe, dyskryminować innych, uzależniać swoje płatności od kodeksów postępowania i pozostawić indywidualnego obywatela całkowicie uzależnionym finansowo.
 
Pieniądz cyfrowego banku centralnego nie ma już nic wspólnego z pieniędzmi, które świat znał do tej pory i który rozwijał się przez wieki.
Niezależnie od wszystkich demokratycznych paragrafów konstytucji oznacza to koniec całej demokracji, ponieważ stawia obywateli przed nieograniczoną arbitralnością i całkowitą kontrolą banku centralnego, oraz współpracujących z nim cyfrowych korporacji i firm finansowych.
 
W normalnych okolicznościach ludność w żadnym wypadku nie zgodziłaby się na wprowadzenie takich pieniędzy, ale z pewnością stawiałaby znaczny opór.
Dlatego najwyraźniej zastosowano inną strategię: celowo wywołując recesję stulecia, tworząc masowe bezrobocie, obiecując wypłaty pomocy, ale nie dotrzymując terminów i wywołując wstrząsy polityczne, podżegając różne grupy ludności wobec siebie i wywołując niepokoje społeczne.
 
Jeśli pozwolisz wojsku interweniować w tej sytuacji i pozwolisz bankowi centralnemu rozdzielić nowe pieniądze jako uniwersalny dochód podstawowy - poprzez zarządzenia nadzwyczajne, uda ci się nawet sprawić, że oba będą wyglądały nie jako akt przymusu, ale jako akt ludzkości.
Ostatnie dziewięć miesięcy rzekomej walki z pandemią pokazało, jak dobrze działa ta strategia: przekupieni politycy przedstawiają globalnej opinii publicznej środki, które obniżyły poziom życia prawie dwóch miliardów ludzi, doprowadziły 130 milionów do głodu i zniszczyły źródła utrzymania milionów.
Wszystko to do dziś prezentowane jest politykom, dziennikarzom i naukowcom jako „ochrona przed chorobami”.
 
Ernst Wolff , urodzony w 1950 roku, dorastał w Azji Południowo-Wschodniej, uczęszczał do szkoły w Niemczech i studiował w USA. Pracował w różnych zawodach, m.in. jako tłumacz i scenarzysta. Od wstrząsów politycznych 1968 r. zajmował się głównie tematami politycznymi i ekonomicznymi. Ze względu na globalną finansjalizację spowodowaną deregulacją, od lat koncentruje się na tym, co uważa za najważniejszy obszar globalnego społeczeństwa: na sektorze finansowym. Wolff mieszka jako niezależny dziennikarz w Berlinie, regularnie pisze na aktualne tematy i prowadzi wykłady na całym świecie, które rzucają światło na bieżące sprawy z jego zaplecza finansowego. Jest autorem książki „World Power IMF - Chronicle of a Robbery” oraz jednym z autorów książki „Facade Democracy and Deep State”.


Źródło: 

https://www.rubikon.news/artikel/der-inszenierte-burgerkrieg
19 styczeń 2021

Ernst Wolff  

  

Komentarze

  

Archiwum

Zmarł Kazimierz Dejmek
styczeń 1, 2003
Artur Łoboda / PAP
Największa w Historii Zasłona Dymna
maj 19, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Tajne konszachty USA, Izraela i Iranu
wrzesień 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Studenci prawa oszustami i co dalej z Ojczyzną?
styczeń 25, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kto i dlaczego mordował ludność polską na Wołyniu?
lipiec 12, 2003
przełslała Elżbieta
Czyńcie Ziemię poddaną sobie i rozmnażajcie się
grudzień 23, 2006
Dariusz Kosiur
Z perspektywy "synów Seta"
sierpień 7, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Apel skazancow sowieckich - Polakow z Kazachstanu
listopad 13, 2006
W imieniu prezesa Zinkiewicza
MSZ będzie zabiegać o wsparcie Polonii dla integracji
grudzień 20, 2002
Adam Zieliński
Pozycja nauczyciela w społeczeństwie
wrzesień 13, 2003
ABCnet
Reformy bez głowy
grudzień 21, 2003
przesłała Elżbieta
Jak stracili wladze
wrzesień 6, 2005
przeslala Elzbieta
Drodzy Rodacy
kwiecień 18, 2003
Apel do Ministra Sprawiedliwości
grudzień 22, 2005
Edward Wo?niak
Prognoza Na 2006, "Cesarz Bush Jest Nagi"
styczeń 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawda podobno wyzwala
październik 17, 2006
PAP
CO MOŻE I POWINNO ŁˇCZYĆ POLAKÓW
luty 20, 2003
Leszek Skonka
Z narodowego punktu widzenia
sierpień 15, 2008
Dariusz Kosiur
Burzenie Gazy
styczeń 27, 2003
BEN ADAM z Tel Awiwu
ZIMOWE ALELLUJA WIELKANOCNE
marzec 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media