ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Jak to jest z kowidem na Florydzie? 
 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki 
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Braun przesłuchiwał Szumowskiego w Sądzie 
 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
więcej ->

 
 

"Pieniądze za Krew"




Wyrażenie angielskie „blood money” dosłownie „zapłata za krew,” dziś odnosi się w pierwszym rzędzie do pieniędzy zdobytych za cenę czyjegoś życia, w drugim rzędzie, wyrażenie to oznacza pieniądze zapłacone n.p. rodzinie, jako odszkowanie za pozbwienie komgoś życia. Termin ten jest częścią bardzo wymownego tytułu książki T. C. Miller’a: „Pieniądze za Krew: Roztrwonione Miliardy, Stracone Życie i Chciwość Korporacji w Iraku,” („Blood Money: Wasted Billions, Lost Lives, and Corporate Greed in Iraq”).

Kiedy przyszli historycy będą badać ruiny strategii Bush’a w Iraku, wówczas będą musieli sięgnąć po prace pisane w naszych czasach, o przebiegu tej tragedii. Książka T. Christiana Millera „Pieniądze za Krew” stoi w rzędzie najlepszych sprawozdań z wojny i pacyfikacji Iraku, obok „Fiaska” Thomasa E. Ricks’a i „Bramy Morderców” („The Assasination Gate”) George’a Packer’a.

Większość opisów dotyczy politycznych i wojskowych błędów w decyzji ataku na Irak, a następnie w czasie najazdu, a potem w czasie okupacji i pacyfikacji, która trwa już dłużej, niż udział w USA przeciwko Niemcom, w czasie Drugiej Wojny Światowej. Nawróceni na radykalny sjonizm trockiści, w rządzie Bush’a, za wszelką cenę pchali maszynę wojenną USA do napaści na Irak, głównie dla dobra Izraela i przemysłu zbrojeniowego. Przewlekła wojna przedużałaby jaknajdłużej pobyt sił USA w sąsiedztwie Izraela, więc nie zapobiegano błędom w planowaniu okupacji.

Dla wyzysku podbitego Iraku, który ma jedne z największych rezerw ropy naftowej i gazu ziemnego, krótka okupacja nie dawałaby czasu na ustalenie praw i przepisów gwarantujących nieograniczoną eksplooatację podbitego kraju, przez międzynarodowe korporacje. Jaki kolwiek rząd wybrany w Iraku, stawiał by trudności w przygotowaniach rego rodzaju wyzysku.

Prokonsul amerykański L. Paul Bremer, były kierownik firmy Kissinger Associates, specjalizującej się w handlowaniu wpływami politycznymi, jako szef władz okupacyjnych, zniszczył miejscową biurokrację i wojsko, tak że mógł powoli wprowadzić potrzebne przepisy i regulacje, dla wyzysku podbitego Iraku. W tym celu wprowadził on marionetkowy rząd, przez niego samego wyznaczony, bo wodzą brutalnego agenta CIA, premiera Iyad’a Allawi, nazywanego w Iraku „Saddamem bez wąsów.”

Neokonserwatywny minister obrony USA, Donald Rumsfeld, przedłużał okupację i pacyfikację, ignorując siłę rosnącego ruch oporu i tworzenie w Iraku terenu rekrutacji ssmobójczych terrorystów, tak że jak dotąd ilość wojsk okupacyjnych, nigdy nie była wstarczająca.

Praca Miller’a, reportera pisma Los Angeles Times, dopełnia tematu fiaska USA w Iraku za pomocą analizy tak zwanej rekonstrukcji, która polegała na zagarnianiu kontraktów przez firmy amerykańskie, bez znajomości terenu i wśród niewiarogodnej korupcji.

Obraz chciwości i nieuczciwości firm amerykańskich, przyczynił się do oburzenia Irakijczyków i do popierania przez nich ruchu oporu. Gazety donosiły o kolosalnych dochodach w Iraku firmy Halliburton, której głównym dyrektorem był obecny wiceprezydent, Dick Chenney.

Książka „Blood Money” opisuje jak neokonserwatywny rząd Busha zostawił podbity i zrujnowany Irak na pastwę losu. Brakowło tam podstawowych warunków do normalnego życia, jak elektryczności i wody do picia. Irak był oddany na pastwę pazyrnych i chciwych prywatnych kontraktorów. Jednoczesny brak faktycznego zarządzania podbitym krajem, skazywał wszystkie działania na brak skuteczności, wydajności i odpowiedzialności od początku tak zwanej rekonstrukcji

Według Millera na wszelki możliwy sposób i pod każdym względem rekonstrukcja była nie udana, z wyjątkiem kilku pokazowych projektów, jak odbudowa zniszczonych szkół. „Po trzech latach okupacji dziś jest mniej elektryczności dostępnej dla ludnośći niż pod rządami Saddam’a Hussein’a. Szpitalon brak elektryczności, dzieci umierają w obecności lekarzy, słabo wyposażonych.”

„Produkcja szybów naftowych jest znacznie poniżej takiej jaka była przed najazdem. Biedota w Bagdadzie cierpi na częste epidemie, którym łatwo by było zapobiegać. Ludzie chorują na hepatitis z powodu braku czystej wody i opieki lekarskiej.”

Teraz rząd Bush’a chce jeszcze bardziej zmniejszyć wydatki na rekonstrukcję mimo przedłużania pobytu wojsk okupacyjnych. Nawet Laura Bush, żona prezydenta, popierała budowę „szpitala na pokaz” w mieście Basra, kosztem wielu małych klinik, które były bardziej potrzebne ludności Iraku.

Udział Polski w okupacji Iraku kosztował życie kilkudziesięciu żolnierzy i miliony z kasy polskiego podatnika. Kontrakty przy odbudowie Iraku, na które liczyły polskie firmy, nigdy się nie zmaterializowały. Po takim doświadczeniu, dziwi decyzja wysłania ponad tysiąca żołnierzy polskich na coraz trudniejszą i coraz bardziej krwawą pacyfikację Afganistanu.


www.pogonowski.com
16 wrzesień 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Polskojęzyczny wymiar bezprawia
maj 25, 2004
PAP
Wszystko musi przejść przez centralę
marzec 14, 2004
Polska racja stanu a Unia Europejska
kwiecień 27, 2003
przesłała Elżbieta
Fundacja Batorego odrzuciła...
wrzesień 28, 2005
Witold Filipowicz
Euro-Aziatycka Wspólnota w Budowie
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Nowy twór polonofoba
czerwiec 28, 2006
Michał Likowski
Pouczająca lekcja
sierpień 28, 2003
Nasz Dziennik
A Citizens' Declaration
marzec 20, 2003
Krakowska antypromocja w Brukseli
luty 6, 2005
zaprasza.net
Balcerowicz jednak powraca
marzec 2, 2007
INTERIA.PL/PAP
SOBCZAK i SZPAK. W państwie prawa
luty 19, 2003
http://angora.pl/
Podróż po starym lądzie
kwiecień 16, 2008
Artur Łoboda
Policzek dla Unii Europejskiej
luty 3, 2003
PAP
Plują nam w twarz
grudzień 4, 2007
Teraz wiadomo po co Ameryce potrzebna Polska i rakiety na jej terytorium
luty 9, 2007
PAP
A...... od kiedy to ameryka nalezala do amerykanow??
grudzień 16, 2007
markus
Tadeusz Kowalik - Ewolucja systemu ekonomicznego USA
listopad 22, 2002
Tadeusz Kowalik
Nowe elity
kwiecień 16, 2008
przeslała Elżbieta Gawlas
Podwójne święto, podwójna radość
listopad 12, 2005
Marek Olżyński
Pamięci oszczędnego przedwojennego Fiskusa
marzec 31, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media