ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Filozofia nienawiści rasowej 
5 listopad 2015      Artur Łoboda
Gdy rozum śpi 
16 kwiecień 2022     
Struktura mafijna w Krakowie (2) 
2 maj 2023     
"Nie ma miejsca do ukrycia" (6) 
11 kwiecień 2021     
Gówniarz nie ma odwagi 
3 styczeń 2022     
Oświadczenie uczestników Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW 
16 lipiec 2015      Ruch JOW
Oskarżamy! Oparte na genach „szczepionki” zabijają ludzi.
Rządy na całym świecie okłamują was, - ludność, której rzekomo służą
 
26 lipiec 2021     
Wniosek o przymuszenie Morawieckiego do udzielenia odpowiedzi o maskach 
26 marzec 2021     
Głupoty własnej bronią jak niepodległości 
28 marzec 2021     
Koronawirus zatopi PiS 
24 luty 2020     
Świat w 2027 roku 
19 październik 2010      Goska
Zygmunt Jan Prusiński Erotyk ulotny 
15 listopad 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Pod szyldem PiS 
2 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Robert Bąkiewicz o odkryciu dr Anny Mandreli dotyczącym działaczy ONR 
4 luty 2019      Alina
Bezprawie nadzwyczajnej kasty 
4 luty 2020     
Zapowiedź na najbliższy czas 
7 wrzesień 2020     
Rok zerowy 
29 grudzień 2020      CJ Hopkins
Paradoksalnie stosowanie pestycydów ma ścisły związek z zakazem uprawy konopi i maku 
19 maj 2022      Alina
Niemcy mają prawa do "Czerwonych maków na Monte Cassino" 
8 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Madsen Cites Mossad in Norway Terror  
1 sierpień 2011      Wayne Madsen

 
 

„Zgorszenie” w USA z powodu decyzji Żydów w Jerozolimie


Tytułem głównym w gazecie Ha’aretz w dniu 17go listopada 2009”„Zgorszenie” w USA z powodu decyzji Żydów w Jerozolimie (Izrael okays New east Jeruzalem homes dismaying USA.” Chodzi o pozwolenie wydane Żydom przez rząd Izraela na nielegalną budowę domów na terenie skonfiskowanym Arabom we wschodniej Jerozolimie, gdzie według decyzji ONZ ma być stolica państwa arabskiego w Palestynie.

Tymczasem we wtorek 17go listopada, 2009 Żydzi przywłaszczyli sobie tereny we wschodniej Jerozolimie należące do Arabów. Uczynili to za pomocą wydania pozwolenia na budowę nielegalnych osiedli żydowskich na tych właśnie terenach, za co zostali skrytykowani w prasie zachodniej i czym wywołali jakoby „zgorszenie” w USA. Jest to dodatkowe utrudnienie na drodze do zawarcia porozumienia Żydów z Arabami w Palestynie.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Izraela wydało pozwolenie na budowę 900 jednostek mieszkaniowych w nowym nielegalnym żydowskim osiedlu, mimo protestów Palestyńczyków, jakoby popieranych przez USA. Palestyńczycy, jakoby z oficjalnym poparciem Waszyngtonu, żądają całkowitego zaprzestania budowy nielegalnych osiedli żydowskich na terenach arabskich, przed następną fazą rokowań pokojowych między Żydami i Arabami palestyńskimi.

Rzecznik Białego Domu, Robert Gibbs powiedział „Jesteśmy zgorszeni decyzją żydowskiego komitetu w Gilo, we wschodniej Jerozomie w sprawie ekspansji tam nielegalnego osiedla żydowskiego, ponieważ staramy się uruchomić rokowania, które ta ekspansja utrudnia.” W tym samym czasie premier Izraela, Netanyahu wyraził swoje poparcie dla budowy nielegalnych osiedli na ziemiach arabskich, zwłaszcza na terenie wschodniej Jerozolimy, w Gilo.

W. Brytania też zgłosiła swój sprzeciw. Londyn popiera oficjalnie umieszczenie przyszłej stolicy państwa Arabów w Palestynie we wschodniej Jerozolimie, trzecim z kolei najważniejszym miejscu na świecie dla muzułmanów. Niby są zabiegi USA i Brytanii żeby zorganizować rokowania Żydów z Arabami palestyńskimi mimo „kolczastego” problemu nielegalnych osiedli Żydów na ziemi Arabów. Żydzi nie przerywają budowy tych nielegalnych osiedli mimo protestów Palestyńczyków, którzy uważają budowę tych osiedli za przeszkodę w ustaleniu pokoju na Bliskim Wschodzie, według głównego przedstawiciela w rokowaniach ze strony Palestyńczyków, Saeb’a Erakat’a, który powiedział, że budowa tych osiedli musi być wstrzymana, nim na nowo zaczną się rokowania pokojowe w Palestynie.”

Palestyński prezydent Mahmud Abbas powiedział, że postępowanie rządy Izraela zmusza go do szukania uznania i poparcia dla państwa Arabów palestyńskich, ze strony ONZ, mimo tego, że USA i W. Brytania wraz z UE, stoją po stronie rządu Izraela w tej sprawie. Przedstawiciele Arabów palestyńskich, po rozmowach z prezydentem Egiptu, Hojni Mubarak’iem przygotowują podanie do Rady Bezpieczeństwa przy ONZ o uznanie państwa Palestyńczyków ze stolicą w wschodniej Jerozolimie, w granicach z 1967 roku.

Prezydent Unii Europejskiej, Szwed, Carl Bilet, stanął po stronie Netanyahu, mimo tego, że UE jest głównym darczyńcą pomocy dla Palestyńczyków i powiedział, że uznanie państwa Arabów w Palestynie jest „przedwczesne.” USA sprzeciwia się jakimkolwiek jednostronnym posunięciom Arabów. Natomiast premier Netanyahu powiedział, że jeżeli Palestyńczycy będą działać jednostronnie, to tym samym upoważnią Izrael po jednostronnych decyzji, czyli do dalszej grabieży ziemi Palestyńczyków.

Szef Hamasu na emigracji, Khaled Mesza’al powiedział, że proklamacja niepodległego państwa Arabów w Palestynie, powinna być ogłoszona po oswobodzeniu przez Arabów, od okupacji przez siły Izraela, a nie przez marionetkową „Władzę Palestyńską” wyznaczoną przez USA.

Okupacja ziemi Palestyńczyków jest wynikiem Wojny Sześciu-Dniowej w 1967 roku, po której Izrael zagarnął wschodnią Jerozolimę i jednostronnie ogłosił cały teren Jerozolimy jako „niepodzielne miasto’ i stolicę Izraela. Natomiast Palestyńczycy twierdzą, że wschodnia Jerozolima jest ich stolicą.

Liga państw arabskich popiera Palestyńczyków i nie uznaje proklamacji Izraela w sprawie Jerozolimy i Palestyny oraz jest gotowa wystąpić przed Radą Bezpieczeństwa ONZ żeby żądać uznania niepodległego państwa Palestyńczyków, którzy twierdzą, że odmowa Izraela wzięcia udziały w rokowaniach z Arabami palestyńskimi pozostawia opcję ogłoszenia przez Arabów palestyńskich niepodległego państwa arabskiego w Palestynie, według granic z 1967 roku.

Ciekawe jest czy rząd prezydenta Obamy potrafi zdobyć się na odwagę, żeby oprzeć się presji syjonistów i nie zastosować veta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, na rzecz radykalnych Żydów przy władzy w Izraelu, którzy tak skandalicznie traktują Arabów pod ich okupacją, jak Niemcy traktowali Żydów w czasie Drugiej Wojny Światowej.

WWW.pogonopwski.com
18 listopad 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Innej drogi nie ma...
styczeń 25, 2003
Przekształcenie Polski w kraj policyjno-wojskowy
październik 24, 2004
szpieg dla UE
Precz z dyktaturą aparatu władzy i z tworzeniem państwa policyjnego!
październik 23, 2005
cywilizowany
W sprawie ataku na WTC
marzec 2, 2007
Artur Łoboda
Szowiniści przeciw UE
marzec 25, 2004
PAP
Co jest w tym traktacie ?
maj 3, 2003
przesłała Elżbieta
Ale ciemnota i cenzura w Polsce!
styczeń 30, 2003
antyCENZOR
Ocena wyborów ( Według Macieja Giertycha )
styczeń 1, 2008
przesłał .
Odezwa do wstydu
styczeń 29, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
Demokracja według W.M.
grudzień 17, 2007
W.M.
tytulik
listopad 5, 2006
ja
Innowacje Holocaust Industry: Wypłacajcie odszkodowania dla... dzieci "ofiar Holokaustu"
maj 9, 2007
bibula.com
Kim są iraccy powstańcy?
lipiec 17, 2006
Matthieu Guidere i Peter Harling
Ryszard Krauze przebywa w Szwajcarii
wrzesień 17, 2007
Warsiawka
maj 21, 2008
Artur Łoboda
"Wykorzenić i wypalić"
marzec 16, 2006
Fiasko Globalizacji?
styczeń 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Polityka Oburzenia w „Wojnie Przeciwko Terrorowi”
czerwiec 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Nowy Mały Rynek
styczeń 18, 2007
www.krakow.pl
Brak danych kto był patriotą.
listopad 24, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media