ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych 
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.

Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. 
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? 
Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki.  
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Holenderski poseł Geert Wildersem przemilcza zbrodnie Izraelczyków 
Holenderski poseł Stephan van Baarle skonfrontował się w parlamencie ze skrajnie prawicowym politykiem Geertem Wildersem, oskarżając go o wspieranie trwającej ofensywy militarnej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy, w wyniku której zginęło ponad 63 000 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci. 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
więcej ->

 
 

Petersburg stolicą Obwodu Leningradzkiego


W ostatnim zdaniu artykułu *Powiało atomową grozą*, powiało także słowiańskim językowym bałaganem -
*Siłownia, na którą przypada połowa produkcji energii elektrycznej w uprzemysłowionym obwodzie leningradzkim, leży nad Zatoką Fińską, około 80 km od Petersburga.* - Dziennik Bałtycki (17 grudnia 2005).
Kto dziwniejszy? Rosjanie zmienili wprawdzie nazwę miasta, ale pozostawili rewolucyjną nazwę obwodu, zaś Polacy przyjęli dziwne zasady pisania rozmaitych obiektów geograficznych - dlaczego aż 'Zatoka Fińska', ale tylko 'obwód leningradzki'? Jeśli Sao Tomé jest stolicą Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, to Petersburg jest stolicą Obwodu Leningradzkiego. Dlaczego nazwa wysp miałaby być pisana dostojniej niż nazwa obwodu, skoro oba geograficzne podmioty mają własne stolice? Dlaczego aż 'Wybrzeże Kości Słoniowej', 'Wybrzeże Gdańskie' (także 'Wybrzeże Szczecińskie') a nawet "samo" 'Wybrzeże' tudzież 'Trójmiasto', lecz jedynie 'województwo gdańskie' oraz 'województwo pomorskie'? Dlaczego jakiekolwiek większe bajoro (to nie o owej zatoce) mamy opisywać podwójnie wielkimi literami, zaś wielki szmat ziemi o konkretnych granicach administracyjnych (i o milionach mieszkańców oraz z administracją) mamy opisywać podwójnie małymi literami? Ale to nie wszystko, co wymyślili nasi poloniści - taki 'plac Kaszubski' nakazują pisywać od małej i od wielkiej litery! A przecież, i logiczniej, i łatwiej byłoby pisać wszystkie nazwy geograficzne (podanego typu) od wielkich liter.
Jak to wygląda - 'gubernator obwodu leningradzkiego', 'wojewoda województwa zachodniopomorskiego', ale 'kierownik Stacji Inseminacyjnej w Klewkach'?!
Nazwy mogące istnieć bez pierwszego członu ('morze Bałtyk', 'jezioro Mamry', 'państwo Polska') pozostają (oczywiście!) bez zmian.

20 grudzień 2005

Mirosław Naleziński, Gdynia 

  

Archiwum

O BANANACH I OPOZYCJI... i jeszcze raz o bananach
styczeń 9, 2003
Artur Łoboda
Rząd brytyjski wprowadza absurdalne przepisy "w walce z homofobią"
sierpień 11, 2007
bibula
Manifestacja przeciwko polityce Unii wobec Izraela
grudzień 13, 2002
PAP
Ośle uszy.
czerwiec 6, 2008
Bogusław
Rekomendacje
marzec 15, 2008
Artur Łoboda
Zapomniany Stachniuk
wrzesień 7, 2003
przesłała Elżbieta
Gross a judeocentrysci
luty 21, 2008
Piotr Bein
Głupi Jaś
październik 6, 2003
Marek Ludwikiewicz
"Sprawiedliwość społeczna" wedle PO
styczeń 24, 2008
PAP
Francis Fukuyama i taktyka amerykańskiego imperializmu
kwiecień 20, 2006
Jan Duranowski
Czy społeczeństwo polskie zacznie myśleć?
wrzesień 22, 2003
Artur Łoboda
Żyć z koszyka
czerwiec 13, 2008
Marek Jastrząb
Zionists, Psychopaths and 9/11
kwiecień 10, 2007
przysłał ICP
Kulig na koszt niezaproszonych
maj 16, 2003
www.polandsecurities.com/orlen
Prognoza Na 2006, "Cesarz Bush Jest Nagi"
styczeń 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Manipulacja polityką
czerwiec 9, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Upadek czerwonego Casanovy
kwiecień 4, 2008
przesłał ( . )
Rosyjski bat na USA
grudzień 5, 2006
Michał Likowski
Cień Islamu nad Rosją i USA
wrzesień 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Polska jest w tarapatach finansowych"
luty 1, 2006
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media