|
Pora powiedzieć to głośno
|
|
Budowa, naprawa, rozwój - nierozłącznie związane są z porządkiem.
Albowiem to przez niechlujstwo, albo celowy bałagan dochodzi do zepsucia.
Samo - od siebie - bardzo rzadko sie psuje.
Uzdrowienie Polski MUSI rozpocząć się od UPORZĄDKOWANIA stosunków społecznych, Prawa, administracji i wszystkich innych dziedzin życia.
Tymczasem PiS WPROWADZA CHAOS w każdej dziedzinie.
Na ile wynika to z prostackiej nieudolności, a na ile z celowego działania - tego w dalszym ciągu nie wiem.
Najlepszym przykładem jest projekt Ustawy o ochronie życia od poczęcia do śmierci.
W Sejmie złożono wtedy dwa projekty i wystarczyło przesłać je oba do komisji.
Tymczasem PiS prowokacyjnie odrzucił jeden z nich i to wywołało bunt feministek. Bunt - który na wiele tygodni odwracał uwagę od ważnych problemów.
Podobnie dziś wygląda sprawa referendum w sprawie reformy szkolnictwa.
Arogancja PiS wywoła wiele zamieszania.
Wicepremier Morawiecki BREDZI na temat gospodarki, składając nierealne deklaracje. Jednocześnie coraz bardziej gnębi polskiego przedsiębiorcę, a o opodatkowaniu firm zagranicznych - dawno zapomniał.
Macierewicz tworzy kolejne - abstrakcyjne wizje Armii. Jednocześnie zamawia tradycyjne karabiny maszynowe w cenie 57 tysięcy za sztukę(!).
A moim zdaniem powinny kosztować 1700 złotych za sztukę, bo to bardzo prosta technologia!
Szastanie publicznymi pieniędzmi nie odbiega o działań poprzedników z tą różnicą, że PO i PSL przejęli Fundusze unijne, których już dziś nie ma.
W czasie pierwszych rządów PiS - opozycja chciała wprowadzić wrażenie ogromnego chaosu w Państwie. Nie potrzebowała wiele robić, bo bracia Kaczyńscy na każdym kroku się podkładali.
Historia nie jest nauczycielką życia dla Jarosława Kaczyńskiego, bo popełnia te same błędy. Chyba, że prawdziwsza jest druga strona medalu, iż PiS jest tylko atrapą, która ma służyć zablokowaniu procesu naprawy Polski i wszystkie działania tej partii są pozorowane.
W tym kontekście warto się zastanowić: o co chodzi z ostatnimi atakami na Sakiewicza?
Podobno pretekstem jest sprawa Misiewicza?
Ale w mediach Sakiewicza powiedziano w końcu to - co ja stwierdziłem po pięciu miesiącach rządów Beaty Szydło: to wszystko jest gra pozorowana i prawdziwym celem PiS jest zablokowanie patriotycznych sił Narodu.
W żadnej instytucji nie wprowadzono ludzi kompetentnych i uczciwych. Wszystkie stanowiska obsiadła pisowska klika!
Dla mnie szczególnie przykrą jest sprawa kultury.
Stalinowski mord na kulturze polskiej - kontynuowany w Trzeciej RP - w szczególności pod rządami PO - w dalszym ciągu realizuje pisowski Minister Kultury.
Polskie uczelnie okupuje lewactwo, które blokuje swobodną wymianę poglądów - niezgodnych z ich doktryną.
Reforma sądownictwa jest w dalszy ciągu w sferze teoretyzowania - chociaż dochodzą sygnały, ż może być jeszcze gorzej.
W ciągu półrocza Rządów Beaty Szydło - nie dokonano wielu pozytywnych zmian.
I pora by wybory PiS powiedzieli to głośno.
|
|
29 kwiecień 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Od piwa głowa krzywa
kwiecień 17, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Rząd PO-PiS czyli nieudacznicy wracają
październik 19, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Bawarski premier domaga się nowego prawa przeciwko obrazie uczuć religijnych
tłumaczenie artykułu ze strony internetowej:
maj 27, 2006
nauczyciel
|
Dobry artykul.
kwiecień 7, 2008
Goska
|
Pytania do zwolenników zmniejszania podatków
październik 5, 2008
Dariusz Kosiur
|
Sen
marzec 17, 2004
Artur Łoboda
|
Media donoszą o kolejnych działaniach wymiaru sprawiedliwości dla przeciwdziałania korupcji i marnotrastwu w systemie ochrony
kwiecień 13, 2007
Adam Sandauer
|
Potomkowie Jakuba Szeli
luty 27, 2007
Artur Łoboda
|
Israel shocked by image of soldiers forcing violinist to play at roadblock
grudzień 2, 2004
|
Judeochrześcijański Marek Jurek
lipiec 1, 2006
Adam Wielomski
|
Co jest nie tak z IMF (Miedzynarodowy Fundusz Walutowy) i WB (Bank Swiatowy)?
sierpień 2, 2003
Walden Bello i Shea Cunningham
|
Polacy nie powinni wtrącac się w wewnętrzne spawy Białorusi
marzec 28, 2006
dr Leszek Skonka
|
Czy to jest służba Narodowi?
lipiec 18, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Szafranowa rewolucja w Birmie?
Powszechne prawo do informacji zmanipulowanej
październik 4, 2007
Kazimierz Murasiewicz
|
Ośla łąka
luty 15, 2004
SOBCZAK i SZPAK
|
"Atak" na rabina Schudricha
Karol, kogoś ty popsikał!
lipiec 10, 2006
Ivo Sosnowski
|
Cul-Capita/OraNUS, czyli niewidzialny "PAN" Zachodu
kwiecień 10, 2006
Marek Głogoczowski
|
Dlaczego bez rozumu - nie ruszysz?
lipiec 8, 2008
Artur Łoboda
|
Możemy kupić 4 razy mniej paliwa...
listopad 3, 2005
INTERIA.PL
|
Jak Amerykanie Tracą Wolność
styczeń 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|