ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Moja kuracja 
30 marzec 2020     
Kosciol Chrzescijanski 
21 luty 2010      Goska
SCT w Krakowie można zlikwidować w ciągu kilku miesięcy 
12 maj 2026     
Zniewolone umysły (2)  
7 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Wojna o Owsiaka 
12 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Polska pod wodą 
24 maj 2010      Goska
Kaczyński przyznaje, że Amerykanie ingerowali w sprawy Polski 
25 styczeń 2017      gość
Aforyzmy 14 Zygmunt Jan Prusiński 
30 sierpień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Struktura przestępcza o nazwie "Zarząd Województwa Małopolskiego" chroniona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny.  
20 kwiecień 2011      Artur Łoboda
Różnorodność polskich źródeł kulturowych stymulatorem ducha narodowego w kulturze polskiej 
19 kwiecień 2012      Artur Łoboda
Mandat dla Żurka 
7 luty 2026     
POpapraniski VAT 
24 sierpień 2010      Bogusław
Aforyzmy 8 Zygmunt Jan Prusiński  
27 lipiec 2022      Zygmunt Jan Prusiński
„Złote Serca” A Nie „Złote Żniwa” 
15 wrzesień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Podstawowe OSZUSTWO strefy Czystego Transportu 
8 kwiecień 2026     
Pójdźmy wszyscy do stajenki 
24 grudzień 2024     
Niezależne media? Dorota Kania w Kaliszu l  
11 marzec 2016     
Święto Polskiego Kołtuna – Papkin na Wawel 
19 kwiecień 2010      Marek Głogoczowski
Dlaczego Morawiecki mordował Polaków w czasie kowida? 
2 styczeń 2026      Artur Łoboda
Gwóźdź do trumny PiS 
29 październik 2020     

 
 

NOWE CDC będzie szukać powiązań między szczepionkami dla dzieci a autyzmem


Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom, pod nowym kierownictwem, planują zbadać potencjalne powiązania między szczepionkami, w tym szczepionką przeciwko odrze, śwince i różyczce, a autyzmem.
 
 

 Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) planują przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań nad potencjalnymi powiązaniami między szczepionkami a autyzmem.
Dwa źródła poinformowały agencję Reuters o planach, agencja medialna ogłosiła to w zeszłym tygodniu. Ruch ten następuje po zmianie kierownictwa agencji zdrowia wynikającej z drugiej administracji Trumpa, chociaż nie potwierdzono, czy amerykański sekretarz zdrowia Robert F. Kennedy Jr., który ma władzę nad CDC, zainspirował ten ruch.
 
 
Prezydent Donald Trump powiedział w programie Meet the Press stacji NBC w grudniu, że Kennedy zbada potencjalne powiązania między szczepionkami dla dzieci a autyzmem po objęciu urzędu na drugą kadencję. „Niektóre szczepionki są niesamowite.
Ale może niektóre nie są, a jeśli nie są, musimy się o tym przekonać” — powiedział wówczas Trump.
 
„Kiedy rozmawiamy o autyzmie i patrzymy na to, ile przypadków występuje dzisiaj, w porównaniu do tego, ile było ich 20 czy 25 lat temu, to jest to przerażające” – dodał.
 
RFK Jr. znany jest z gwałtownego sprzeciwu wobec szczepionek.
Zajął takie stanowisko po tym, jak matki dzieci poszkodowanych przez szczepienia zwróciły się do niego z prośbą o zbadanie badań łączących tiomersal z uszkodzeniami neurologicznymi, w tym autyzmem. 
 
Następnie założył organizację Children's Health Defense, której deklarowaną misją jest „zakończenie epidemii chorób wieku dziecięcego poprzez eliminację narażenia na toksyny”, głównie za pomocą szczepionek.
 
Kennedy podkreślał już wcześniej, że „żadna z 72 szczepionek obowiązkowych dla dzieci nie została nigdy przetestowana pod kątem bezpieczeństwa w badaniach kontrolowanych placebo przed wydaniem licencji”, co niedawno przyznał nawet dr Anthony Fauci.
 
RFK Jr. w październiku mówił o tym, jak lukratywne dla przemysłu farmaceutycznego okazały się obowiązkowe szczepionki dla dzieci, zauważając, że ogromna liczba negatywnych skutków ubocznych nieprzetestowanych szczepionek jest jeszcze bardziej obrzydliwa niż ogromne zyski gromadzone przez Big Pharma.
 
„Choroby neurologiczne” „eksplodowały”, powiedział.
„ADHD, zaburzenia snu, opóźnienia językowe, ASD, autyzm, zespół Tourette’a, tiki, narkolepsja.
To wszystko są rzeczy, o których nigdy (w młodości) nie słyszałem”, powiedział Kennedy.
„Autyzm wzrósł z jednego na 10 000 - w moim pokoleniu, według danych CDC - do jednego na 34 dzieci dzisiaj”.
 
Na stronie internetowej CDC utrzymuje się obecnie, że „szczepionki nie powodują autyzmu”, mimo dowodów na to, że w szczególności szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce (MMR) wiąże się z autyzmem u dzieci. 

Film „Vaxxed: From Cover-up to Catastrophe” z 2016 r. opowiada historię informatora CDC, dr Williama Thompsona, który ujawnił , jak CDC rzekomo zniszczyło dowody wskazujące na związek między szczepionką MMR a autyzmem u dzieci. 
 
 
Thompson twierdzi, że on i jego współautorzy celowo pominęli dane z badania z 2004 r. , które wykazało istotną korelację między szczepionką MMR a autyzmem u dzieci afroamerykańskich. 
 
W 2014 roku Thompson odbył serię rozmów telefonicznych z dr. Brianem Hookerem, biologiem i byłym profesorem uniwersyteckim, który obecnie pełni funkcję starszego dyrektora ds. nauki i badań w Children's Health Defense , grupie zajmującej się ochroną środowiska i bezpieczeństwem szczepionek, założonej przez RFK Jr.
 
Thompson zasugerował, aby Hooker zażądał danych z badania MMR-autism przeprowadzonego przez CDC w 2004 r. na tzw. „prośbie obywatelskiej”.
Po przeanalizowaniu danych Hooker dostrzegł znaczącą korelację między szczepionką MMR a autyzmem u czarnoskórych dzieci, co skłoniło go do opublikowania swoich ustaleń.  
 
W jednej z rozmów telefonicznych z Hookerem Thompson powiedział, że dane wskazują, iż im wcześniej dzieci zostaną zaszczepione szczepionką MMR, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia autyzmu. 
 
Wielu naukowców próbuje wyjaśnić ten gwałtowny wzrost, powołując się na ulepszoną diagnostykę i poszerzenie kryteriów zaburzeń ze spektrum autyzmu jako główne przyczyny wzrostu liczby przypadków od lat 70. do początku XXI wieku.
Jednak częstość występowania nadal rosła między 2000 a 2020 rokiem, więc coś spowodowało ten niepokojący rozwój. 
 
Chociaż „społeczność naukowa” nie była w stanie wykazać, które czynniki środowiskowe mogą zwiększać ryzyko wystąpienia autyzmu u dzieci, naukowcy cytowani przez główne media zawsze twierdzą, że szczepionki z pewnością nie mają z tym nic wspólnego, ponieważ wiele badań badających ten problem nie było w stanie wykazać znaczącej korelacji między szczepionkami a autyzmem. 
 
Jednakże, wydaje się, że istnieją tysiące przypadków rodziców, którzy opowiadają podobną historię o swoich dzieciach, u których rozwinęły się objawy autyzmu po otrzymaniu szczepionki w dzieciństwie.
 Film Vaxxed opowiada historię Polly i Jonathana Tommey, których syn rozwinął poważne objawy autyzmu wkrótce po otrzymaniu szczepionki MMR.
Polly Tommey opowiedziała swoją historię w programie telewizyjnym w Wielkiej Brytanii Otrzymała tysiące wiadomości od rodziców, których dzieci doświadczyły dokładnie tych samych objawów po szczepionce w dzieciństwie:
wysokie krzyki, biegunka, ciągłe uderzanie głową o ścianę lub podłogę oraz utrata zdolności poznawczych i motorycznych, między innymi. 
 
Oprócz tych osobistych przykładów, zdarzały się sprawy sądowe, w których rodzinom przyznawano odszkodowania, ponieważ ich dziecko rozwinęło autyzm wkrótce po otrzymaniu szczepionki MMR.
W 2012 r. sąd we Włoszech przyznał rodzinie 174 000 euro „po tym, jak włoskie Ministerstwo Zdrowia przyznało, że szczepionka MMR spowodowała autyzm u ich dziewięcioletniego syna Valentino”, donosił Independent . 
 
Co więcej, kilka badań ma rzekomo wykazać związek między dziećmi z autyzmem a przyjmowaniem szczepionek w dzieciństwie (listę niektórych z nich można znaleźć w opisie filmu Vaxxed tutaj ).
Jednak te badania są często dyskredytowane lub ignorowane przez rządowe agencje zdrowia i środowisko naukowe.
 

Źródło:
https://www.lifesitenews.com/news/cdc-study-will-look-for-links-between-childhood-vaccines-and-autism
13 marzec 2025

Emily Mangiaracina 

  

Komentarze

  

Archiwum

Izraelsko-palestyński głos przeciwko przemocy
wrzesień 20, 2002
PAP
Nieudana wyprawa po łupy
maj 27, 2004
Ciekawy film o " wojakach" w Iraku
styczeń 19, 2007
marduk
Ukrainskie zbrodnie wojenne.
kwiecień 25, 2007
Bogdan "Trzy Radla" A.K.
Do przyjaciół gówniarzy
marzec 19, 2007
S.I.W
Trzech śmieci
czerwiec 28, 2008
(ls)
Bilans kosztów członkostwa Polski w UE
lipiec 2, 2006
Dariusz Kosiur
Niebo błękitne nade mną ...
marzec 19, 2007
Artur Łoboda
Duch zstąpił ...
kwiecień 5, 2005
Artur Łoboda
UPA
październik 18, 2006
przesłał Iwo Cyprian Pogonowski
Rumunia kolejnym krajem używającym izraelskiego systemu biometrycznego "do walki z terroryzmem"
sierpień 3, 2007
bibula
Polityka sięgnęła bruku
styczeń 6, 2003
http://newsweek.redakcja.pl/
Skandaliczna blokada informacyjna w polskojęzycznych publikatorach.
wrzesień 15, 2008
tłumacz
Bracia Polscy
październik 6, 2003
Polacy w końcu zabrali głos w sprawie Iraku
luty 3, 2003
PAP
Dwulicowy Napoleon, Pierwszy Pułk Szwoleżerów etc.
lipiec 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski

marzec 26, 2003
Open Letter to Michael Jones and Israel Adam Shamir
lipiec 27, 2008
Balcerowicz wciąż niebezpieczny
czerwiec 30, 2004
Papież zakwestionował wymiar społeczny liberalizmu (znawca 5)
sierpień 18, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media