ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Lista złodziei z "Wiejskiej" 
24 kwiecień 2014      Artur Łoboda
Bo... produkują za dużo mleka! 
29 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Przesłanie do "Zmielonych" w Święto Konstytucji Trzeciego Maja 
3 maj 2013      Artur Łoboda
Sport i propaganda w przestrzeni kosmicznej 
4 październik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Nie wierzcie przefarbowańcom 
19 listopad 2017     
Czy to jest narodowy liberalizm? 
14 marzec 2013      Artur Łoboda
Św. Jan Paweł II i krzyż  
2 kwiecień 2019      Paweł Ziółkowski
Huta Katowice w wersji Morawieckiego 
18 styczeń 2018     
Zawiadomienie o przestępstwie Mike'a Pompeo 
22 luty 2019     
Kłamstwo sto razy powtarzane przez pisowskie szczekaczki 
26 czerwiec 2020     
Modlitwa o słońce  
24 luty 2020      Artur Łoboda
Media głównego ścieku w wojnie przeciwko Narodowi Polskiemu 
20 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Nie w naszej mocy przebaczać 
24 luty 2017      Jacek Piekara
Nowoczesne marki
Tak jak właściciele oznakowali swoje stada od wieków, tak rządy chcą teraz zidentyfikować swoich obywateli
 
7 luty 2021     
Kilka uwag o ekonomii 
15 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Tak zwane ataki hakerów to narzędzia przestępców 
13 maj 2017     
Wszystko dlatego, że nie podbili nas Rzymianie 
23 październik 2011      Artur Łoboda
Taki zwykły dzień 
29 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Hipokryzja politycznych zbrodniarzy 
1 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Morderca 
3 styczeń 2021      Artur Łoboda

 
 

Sport i propaganda w przestrzeni kosmicznejPowojenny sport i propaganda w przestrzeni kosmicznej zaczęły się od wyścigu zbrojeń USA przeciwko Rosji Sowieckiej. Pierwszą fazą tego wyścigu była walka o przechwycenie technologii wojennej Niemiec i zniszczenie fabryk zbrojeniowych na terenach zajmowanych przez Armię Czerwoną pod koniec działań wojennych.

Pamiętam jak w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen pod Berlinem, Niemcy mobilizowali więźniów niby-ochotników za pomocą propagandy obiecującej dobre wyżywienie w podziemnej produkcji nowej broni t. zw. „ognia zemsty” po niemiecku „Vergeltungs feier” czyli V-2. Produkcja ta była pod kierunkiem zbrodniarza wojennego, oficera Waffen SS, Werner’a von Braun’a. Byłem wówczas przekonany, że propaganda o lepszym wyżywieniu była wersją „szwabskiego lub austriackiego gadania,” któremu nie można ufać i nie zgłosiłem się na transport do podziemnej produkcji broni V-2.

Obecnie wiadomo, że pociski rakietowe V-2 są jedyną bronią w historii, która zabiła mniej ludzi w wyniku użycia jej do rażenia Anglików, niż spowodowała śmierć robotników-niewolników w jej podziemnej produkcji. Ponad 20,000 więźniów obozów koncentracyjnych było wówczas zamęczonych na śmierć w produkcji V-2. Wśród nich był bardzo mały procent Żydów, ale najwięcej było Słowian, zwłaszcza Polaków. Stracili oni życie w produkcji broni V-2, której rakieta odegrała ważną rolę w powojennym wyścigu kosmicznym.

Wyścig kosmiczny ze strony USA rozpoczął prezydent Eisenhower, starając się uzyskać prawo międzynarodowe „otwartej dla wszystkich przestrzeni” nie objętej kontrolą państw, nad którymi przestrzeń ta rozpościera się. Prezydent Eisenhower, wobec zagrożenia USA przez Sowiety, chciał doprowadzić do legalizacji lotów satelitów szpiegowskich, żeby wiedzieć, jakie przygotowania do konfrontacji z USA czyni Rosja.

W tym celu uruchomiono słynne samoloty szpiegowskie U-2. Waszyngton chciał wykorzystać badania naukowe, w celu umiędzynarodowienia przestrzeni kosmicznej. Nim do tego doszło, Rosjanie postawili w orbitę ziemską Sputnika, 4go października 1957 roku, w ramach ich udziału w „roku międzynarodowych badań geofizycznych.”

Sputnik był wyposażony w cztery anteny i stacyjkę nadawczą tak, że jego sygnały były odbierane przez radio-amatorów wszędzie na świecie. Sowietom udało się postawić w orbicie ziemskiej pierwszego psa, pierwszego mężczyznę i pierwszą kobietę, ale przegrali oni wyścig na księżyc. Wówczas Moskwa zaczęła udowadniać, że roboty są bardziej wydajnym sposobem badania przestrzeni kosmicznej niż ludzie, wymagający specjalnego wyposażenia i ochrony przed zimnem, promieniowaniem, etc.

Obecnie wielu specjalistów uważa, że loty kosmiczne ludzi są swego rodzaju sportem. Faktycznie milionerzy płacą wielkie sumy za udział w lotach kosmicznych. Według naukowców za określoną sumę pieniężną można zdobyć bez porównania więcej informacji za pomocą robotów niż przy udziale ludzi. Naturalnie ludzie są niezastąpieni n. p. w konserwacji teleskopu w orbicie lub jako załoga stacji badawczej w orbicie ponad atmosferą ziemską.

Astronomiczne obserwacje i teorie kosmologiczne obecnie przeżywają złoty wiek. Wiemy, że ekspansja wszechświata zaczęła się 13.73 miliardów lat temu, plus minus 0.16 miliardów lat. Niestety znane jest tylko 4,5% energii wszechświata w formie materii składającej się z elektronów i jąder atomowych. Około 23% całej energii wszechświata stanowi masa cząstek nazywanych „ciemną materią,” która to masa nie reaguje ze znaną nam materią i promieniowaniem. Wiemy o tej materii dzięki jej skutkom ma grawitację i odchylanie promieni światła.

Największa część energii wszechświata, czyli około 72%, astronomowie nazywają „ciemną energią,” która nie znajduje się wśród znanych nam cząstek materii, ale jest w przestrzeni kosmicznej i powoduje przyśpieszenie szybkości ekspansji wszechświata, w którym obecnie jeszcze możemy patrzeć przez teleskopy w przeszłość. Niestety przy powiększającej się ekspansji wszechświata odległości kosmiczne staną się tak wielkie, że z czasem „patrzenie w daleką przeszłość” stanie się niemożliwe, według artykułów ostatnio publikowanych przez kosmologów.

Nasza wiedza o wszechświecie pochodzi z obserwacji przez takie teleskopy w orbicie, jak amerykański teleskop „Hubble.” Teleskopy w orbicie są klasyfikowane jako roboty, ale jak dotąd wymagają one konserwacji rękami ludzi. Uważa się, że obecny postęp w kosmologii zawdzięczamy głównie urządzeniom automatycznym, czyli swego rodzaju robotom.

Rozwój kosmologii i fizyki cząstek finansowany jest skarby państw. W 1993 roku, ustawodawcy w Waszyngtonie, skasowali program budowy „Superconducing Super Collider’a” czyli tunelu rozpędowego, w którym może mogłoby rozbijać cząstki materii i utożsamić nowe - nie znane dotąd cząstki, być może włącznie z tajemniczymi cząstkami „ciemnej materii.” Europejczycy zbudowali mniejsze urządzenie t. zw. „Wielki Hydron Collider,” który to tunel rozpędowy ma niestety dużo mniejsze możliwości badawcze i stanowi potencjał około jednej trzeciej potencjału instalacji skasowanych w USA.

Fizycy i kosmolodzy przeważnie mają nadzieję, że znajdzie się dosyć zrozumienia i zgody podatników w USA i w innych państwach dla finansowania dalszego postępu astronomii i kosmologii, bez propagowania tych nauk za pomocą sportowych lotów kosmicznych i propagandy wynikającej z wyścigu zbrojeń. Niestety zagrożenie z przestrzeni kosmicznej przez wrogów USA jest tematem propagandy amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, który również propaguje sportowe i turystyczne loty kosmiczne.

WWW.pogonowski.com
4 październik 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Spadek wartości dolara
styczeń 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Poucza nas "człowiek złej woli", "manipulator"
kwiecień 30, 2004
PAP
Prezentacja multimedialna "Wspaniały Kraków"
styczeń 17, 2005
redakcja zaprasza.net
Bezpieczne miejsca zabaw
lipiec 5, 2004
Pierwszy kamyk spuszczony - czy pociągnie lawinę?
październik 15, 2003
PAP
Are Gullible Americans really “blessed by God”?
wrzesień 10, 2006
Marek Glogoczowski
Trudna Droga do Dobrobytu i Pokoju w Azji
kwiecień 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Miasto Tishmanowi
luty 21, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
Fałszywy obraz Hitlera w książce „Niepotrzebna Wojna”
lipiec 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Owsiak zrzekł się Wiktorów
kwiecień 26, 2005
PAP
Rosja jako potęga regionalna
wrzesień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Nie dajmy się zwrariować
luty 28, 2004
przesłała Elżbieta
Józef Piłsudski
Wezwanie do zgody i jedności

grudzień 10, 2002
zaprasza.net
Czy jesteśmy skazani na kryzys?
październik 27, 2008
Dariusz Kosiur
Inteligenci jadą do Stoczni Gdańskiej (jak powstała grupa "ekspertów" MKS)
czerwiec 2, 2002
Tadeusz Kowalik
Taksa turystyczna w Krakowie jednak legalna
luty 21, 2005
Zadymy sejmowe a sprawa odszkodowań dla Żydów
październik 8, 2006
Józef Bizoń
Cimoszewicz: popełniłem błąd
lipiec 30, 2005
pap
Największą geszeftem jest wojna. Lewizny polityków izraelskiego Likudu
styczeń 3, 2003
PAP
Eksport durak-kracji
czerwiec 18, 2006
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media