|
| Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 |
|
| Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. |
|
| www.globalresearch.ca |
|
| świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO |
|
| Kaczyński również nas w to wciągnął |
|
| Zbrodnie wojskowe w Iraku |
|
| Im – wolno, nam – nie |
|
| Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? |
|
| Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! |
|
| |
|
| Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu |
|
| |
|
| Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego |
|
| |
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia |
|
| "Służę ludziom, nie instytucjom" |
|
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!
|
|
| Debata ws. pandemii COVID-19! |
|
| Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni! |
|
| Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień |
|
| |
|
| Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) |
|
| |
|
| Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej |
|
| Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy |
|
| Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc |
|
| |
|
| Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków |
|
| |
|
| Patriotyzm |
|
| Piosenka Lecha Makowieckiego |
|
| Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów |
|
| Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. |
|
| Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala |
|
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić? |
więcej -> |
|
Demokracja na sprzedaż - kultura korupcji
|
|

Pierwszego listopada, 2006, kongres w Waszyngtonie zwolnił władzę wykonawczą ze sprawdzianu kontrolnego i rozliczenia kosztów na budowę w Iraku amerykańskiej ambasady-fortecy oraz innych projektów, w tym szkół, dróg etc. Również zupełnie nie wytłumaczone jest zniknięcie blisko dziesięciu miliardów dolarów z eksportu ropy naftowej z Iraku. Z tego powodu dziennikarze telewizyjni na kanale CNN nazwali ten stan rzeczy w polityce amerykańskiej „kulturą korupcji.”
W ostatnich dniach przed wyborami Republikanie i Demokraci wydają diesiątki milionów dolarów na propagandowe ogłoszenia w mediach. Zdumiewa ludzi jak wiele można kupić za łapówki i drogą zabiegów kluarowych, przez lobbyistów. Jest przekonanie że ogolnie biorąc za jednego dolara wydanego na przeprowadzenie korzytstnej ustawy, „darczyńca” zarabia dziesięć dolarów. Tekst ustaw jest często przygotowywny przez lobbystów korporacji, które te ustawy mają regulować. Chodzi szczegónie o dostawców paliwa i elektryczności, oraz o bankowość i karty kredytowe.
Lou Dobbs, komentator CNN napisał w artykule z pierwszego listopada, 2006, pod tytułem: „USA jest najlepszą demokracją jaką można kupić,” („U.S. is best democracy money can buy”), że obie partie wydają na kampanię wyborczą, razem 2,6 miliardów dolarów, według oceny Center for Responsive Politics. Prawie cała ta suma pochodzi od korporacji i jest rzeczą pewną, że korporacje dostaną dokładnie takie wyniki wyborów, za jakie z góry korporacje te zapłaciły.
Którakolwiek partia wygra wybory, korporacje będą nadal mieć upoważnienie do eksportu stanowisk pracy amerykańskiej klasy średniej do krajów taniej robocizny i w ten sposób będą kontynuować tak zwany „wolny handel” przy jednoczesnym niszczeniu amerykańskich stanowisk pracy w produkcji. Jednocześnje korporacje będą popierać legalizację około 20 milionów nielegalnych i tanich pracowników, głównie z Ameryki Łacińskiej.
Podczas gdy nazwa partii kontrolującej izbę deputowanych może ulec zmianie, to polityka zagraniczna i sprawa wojny i pacyfikacji Iraku i Afganistanu, nie ulegną zasadniczym zmianom. W ten sposób wybory w USA przypominają wyścig dwu koni, które należą do jednego właściciela. Wszystko jedno, który koń przyjdzie pierwszy, ten sam właściciel wygrywa. Mówi się tyle o „wojnie przeciwko terrorowi,” ale nadal mafia narkotyczna przywozi narkotyki wartości miliardów dolarów i szmugiel robotników ma rozmiary inwazji.
Dobbs sądzi że obydwie partie uważają, że USA jest tylko gospodarką i rynkiem a obywatele wogóle się nie liczą, że obywatele są poprostu siłą roboczą, konsumentami i podatnikami. Same korporacje unikaja obowiązków obywatelskich i odpowiedzialności społecznej, ponieważ w ich globalnych transakcjach, nie obowiązuje żadna umowa społeczna, jak to się dzieje w każdym cywilizowanym kraju.
Teraz obie partie są poprostu narzędziami w rękach korporacji, które chcą żeby Amerykanie zapomnieli o swoich prawach obywatelskich. W ostatnich wstępnych wyborach, tylko 15% wyborców brało udział w USA, według badań Amercan University w Waszyngtonie. Nigdy wcześnej taka mała ilość wyborców nie brała udziału we wstępnych wyborach. Tak więc większość wyborców w USA coraz bardziej zdaje sobie sprawę, że ważne decyzje, są pobierane bez ich udziału i że wojskowo-przemyslowo-sjonistyczny kompleks, umieścił klasę średnią w USA w bezpośredniej konkurencji z najtańszą robocizną na świecie.
Taki stan rzeczy zagraża demokracji w USA i niestety, wedug Dobbs’a, już dziś jest widać, że wybory 7go listopada, 2006, nie poprawią tej sytuacji i nie zmniejszą rosnącnego zagrożenia dzisiejszej demokracji amerykańskiej.
Tymczasem dla poprawienia ducha w ludności USA, Nicolai N. Petro, były urzędnik departamentu stanu i specjalista od Związku Sowieckiego, a obecnie profesor spraw polityki zagranicznej w University of Rhode Island, pisze o Wladimirze Putinie, jako o kacie który morduje ludzi za pomocą wbijania ich na pal, w artykule z 31go pa?dziernika, 2006, w „Asia Times” pod tytułem „Vladimir the Impaler.”
Polacy odczuli na własnej skórze zbrodnie „białego i czerwonego caratu” a zwłaszcza terroru sowieckiego, ukształtowanego według tysiąc letniej tradycji terroru rabinów, o którym tp terrorze wiele napisał profesor Izrael Shahak. Natomiast Petro pisze z oburzeniem, że obecnie Putin śmie porwnywać Rosję do zachodu i że zapomniał on, rolę Rosji w czasie tworzenia się zachodniej cywilizacji.
Szczególnie irytujący jest dla Petro fakt, że Putin wypomina, że Bush miał mniej głosów niż jego oponent Al Gore, i mimo tego, drogą sądową, został wyznaczony na prezydenta a cztery lata pó?niej, był on wybrany na następną kadencją za pomocą oszustw w kluczowych wyborach w Ohio, gdzie głosujący za pomocą maszyn do głosowania, twierdzili, że wyniki wyborów były sfałszowane, a nikt z wyborców nie dostał żadnych wydrukowanych „kwitów wyborczych” i że wybory te były „ukradzione.”
Petro wypomina Putinowi podniesienie cen za gaz ziemny w sprzedaży na Ukrainie do poziomu, zresztą niższego, od cen ustalonych w Nowym Jorku, i cytuje wypowied? że: „kupujemy paliwo z najpodlejszych państw, ale nie żądamy od nich, żeby kierowali się naszymi wartościami moralnymi.” Petro ubolewa, że Putin jeszcze się nie nauczył pokornie opuszczac głowę ze wstydem i śmie wypominać, że mafia nie pochodzi z Rosji i ośmiela się porównywać zbrodnie na terenie Rosji, do zbrodni popełnianych na zachodzie.
Petro chce przedstawić Rosję jako państwo słabe ekonomicznie i militarnie i ignoruje fakt zręcznej gry dostawami paliwa przez Rosję, która według niego, jest bardziej zależna od konsumentów eksportowanego przez nią paliwa, niż konsumenci są zależni od Rosji. Petro twierdzi, że prawdziwym niebezpieczeństwem jest to, że Pitimowi udaje się zatrzeć różnice między tożsamościa zachodu i Rosji, między wartościami zachodnimi i rosyjskimi, które to wartości mają być podstawą jedności zachodu, pod przywództwem USA przeciwko Rosji i Chinom. Nicoli Petro twierdzi, że korupcja i brak tolerancji na zachodzie jest na dopuszczalną skalę, podczas gdy to co ma miejsce w Rosji jest niepopuszczalne.
Petro obawia się, że obecnie niektórzy ludzie na zachodzie, mogą dopuścić do dialogu z Rosją na temat „demokracji” i „praw człowieka,” oraz przestać popierać startegię rządu Bush’a „zmian reżymów” i „uczenia innych wartości demokratycznych,” jak to się dzieje obecnie w pacyfikowanym przez USA Iraku. Petro uważa, że jest rzeczą o znaczeniu zasadniczym dla USA, żeby przy każdej okazji, stawiać Putina na jego właściwe miejsce.
Przez sto lat USA było uważane za model demokracji i dobrobytu na świecie. Teraz w ramach liberalnej demokracji i kulturze korupcji, przy kolosalnej potędze Ameryki przypominają się słowa lorda John’a Acton’a, który w 1887 roku napisał: „Władza ma tendencje korumpowania ludzi, ale władza absolutna prowadzi do korupcji absolutnej.”
Tak więc obecnie USA jest największym eksporterem broni i pornografii na świecie a jednocześnie eksploatuje kraje słabsze i jest odpowiedzialne za śmierć 600,000 ludzi w Iraku, w czasie okupacji, a tymczasem jeden na 140 Amerykanów jest w więzieniu, co znaczy ponad dwa miliony uwięzionych. Jest to rekordem światowym. Nigdy w historii świata nie było takiej koncentracji siły, jaka jest obecnie w rękach neokonserwatywnego rządu w USA.
www.pogonowski.com |
|
5 listopad 2006
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Czapeczka z przymrużeniem oczka
grudzień 2, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kołodko ministrem finansów, Piwnik i Celiński odchodzą
lipiec 5, 2002
PAP
|
Pomnikowy przykład podłości
listopad 14, 2006
Remigiusz Okraska
|
A...... od kiedy to ameryka nalezala do amerykanow??
grudzień 16, 2007
markus
|
Piotr Bein: zydoskosc Walesy jest nieistotna
marzec 15, 2008
Piotr Bein
|
Bredzi bredzi sobie Rzymek..z Rzymku bredni plynie dymek..
sierpień 25, 2007
totalnie Nieokrzesany
|
Gdy inteligenci maszerują
maj 24, 2007
RAZ
|
Patrick J. Buchanan
Umierać za... Estonię?
maj 8, 2007
marduk
|
Komu służą te kłamstwa?
maj 8, 2008
Artur Łoboda
|
Jak dolar stał się słabą walutą?
wrzesień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Media
listopad 29, 2003
Nasz Dziennik
|
Abecadło polityczne 1
październik 17, 2007
Artur Łoboda
|
Komunikat Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce
styczeń 1, 2005
dr Leszek Skonka
|
Przerywnik o łosiach
październik 22, 2004
Polska Zbrojna - Dyskusja
|
157 mld USD - "dziura" w budżecie USA
sierpień 10, 2002
PAP
|
Krakowskie Dziedzictwo Kultury Technicznej i Przemysłowej
luty 21, 2005
www.krakow.pl
|
Nowe Instrukcje
marzec 17, 2008
Artur Łoboda
|
Wyboru już dokonano. Pozostało jeszcze głosowanie
kwiecień 15, 2003
PAP
|
Bractwo Włoskie w Krakowie
listopad 24, 2005
Artur Łoboda
|
Setki Wię?niów w Nielegalnych Więzieniach pod Władzą USA
styczeń 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|