ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Bałałajka 
21 listopad 2012      Artur Łoboda
Czy polityczna dintojra wobec Kuby zakończy się? 
26 listopad 2016      Artur Łoboda
Czy to powtórka z historii? 
7 luty 2016      Artur Łoboda
Ostatni lot do Katynia 
10 kwiecień 2011      Elzbieta Gawlas
Mentalność narodów 
9 luty 2019     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (10.11.2011) 
8 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Blask Bożego Miłosierdzia 
22 kwiecień 2017      Paweł Ziółkowski
Krystyna Pawłowicz o potrzebie zmiany Konstytucji 
26 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Najbliższe zmiany techniczne 
1 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Lipcowy oddech 
7 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Stokroć gorzej - niż za komuny 
5 maj 2021      Artur Łoboda
Kolejna moja deklaracja pracy przy rzekomo chorych na "covid". 
5 listopad 2020     
"Orkiestra" Owsiaka 
24 styczeń 2025      Artur Łoboda
CZY MAMY DO CZYNIENIA Z FAŁSZYWĄ P.A.N.D.E.M.I.Ą? "WARTO ROZMAWIAĆ" CZ.9 
14 kwiecień 2021     
Sierocy wirus 
2 luty 2021     
BREAKING NEWS: Coup d'etat in USA? 
20 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Plan gospodarczy Trumpa 
9 kwiecień 2025     
Cejrowski nie będzie już gościem Rachonia w TVP Info  
29 listopad 2018      Alina
Stanowcze - nie dla kłamstw! 
10 luty 2014      Artur Łoboda
Ciekawy wywiad na temat Libii 
8 kwiecień 2011      Patrycja Saskal. wstawil MG

 
 

Zatrzymać Owsiaka!


Od lat uczę Rodaków by starali się myśleć w każdej sprawie. Ale dyktatura ciemniaków i użytecznych głupców jest w stanie narzucić każdą brednię - która przyjmuje znamiona szlachetności.
Tak było - gdy przestrzegałem w latach 80. przed niektórymi działaczami Solidarności.
Podobnie jak na początku lat 90. - gdy krzyczałem że tak zwane solidarnościowe rządy prowadzą nas ku ruinie ...
Gdy przestrzegałem przed Kaczyńskimi..... i w wielu innych sytuacjach.

Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest piękną, szlachetną i godną pochwały.
Podobnie było z ideami komunizmu....

Od 18 lat robi się wrzawę wokół akcji - która kosztuje społeczeństwo znacznie więcej pieniędzy - niż suma zebrana przez Owsiaka.
Za obsługę telewizyjną, dotacje miast i wiele związanych z działaniami Owsiaka wydatków - płaci całe społeczeństwo.
A do tego wysyła się na ulice - w tym roku podobno 120 tysięcy młodzieży - by ta uczyła się żebrać.
Kolejnym problemem jest bezpieczeństwo dzieci - które zmusza się do żebrania.
Kiedy podliczy się że w wyniku korupcyjnych działań urzędników Ministerstwa Zdrowia - co najmniej kilka miliardów złotych idzie w błoto a dzienne wydatki na Służbę zdrowia wynoszą blisko 30 razy więcej niż nazbierają wolontariusze Owsiaka to cała ta akcja - wysyłanie dzieci na mróz - przestaje być charytatywną a staje się obłędem.
Podstawowa zasada - że ilość przeradza się w jakość - nie ma żadnego przełożenia w działaniach Owsiaka.
Stan opieki zdrowotnej w Polsce ulega ciągłej degradacji.
Natomiast Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest tak zwanym "wentylem bezpieczeństwa" - który pamiętamy z działań tak zwanej "Władzy Ludowej". Pozwolono społeczeństwu odreagować panujące zło.
I dokładnie takiemu celowi służy wrzawa wobec akcji prowadzonych przez tego jąkałę, który krzykiem chce nadrobić braki swojej dykcji.
Nie dajmy się więcej szantażować - ze to piękna idea. Ciężko pracujemy i mamy prawo wymagać - by opłacany przez nas tak zwany "Wymiar Prawa" pilnował by nasze podatki i składki zdrowotne nie trafiały do rąk przestępców. Wtedy zaoszczędzi się kilkadziesiąt - a może nawet sto-kilkadziesiąt razy więcej niż zbierze tak Zwana Wielka Orkiestra...
A jeżeli chcecie dalej prowadzić akcję to nie ma przeszkody. Mogę tylko przyklasnąć. Tylko przestańcie szantażować swoim "posłannictwem" bo jesteście takimi samymi geszefciarzami jak Rydzyk. Mnie nie nabierzecie na swoje sztuczki.
12 styczeń 2010

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

http://www.polonica.net/Jerzy_Owsiak.htm

2010-01-12
Elzbieta Gawlas Toronto

 

http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=17&t=5106

Witam Panie Arturze ! Witam Czytelników "Zaprasza.net".

U siebie na nazywającym się: Kolorowy blog poety Zygmunta Jana Prusińskiego" - dopiero mam go od 12 Stycznia, piszę tak:

Mój pierwszy Gość w Saloniku Ciszy i Poezji - Artur Łoboda, redaktor ZAPRASZA.NET

Możecie przeczytać mój artykuł pt. "Wojna o Owsiaka"
Podaję szyfr: http://zaprasza.net/a.php?article_id=30784

A teraz mój Gość i jego artykuł "Zatrzymać Owsiaka"!

Pozdrawiam !

2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński

 

Drogi Panie Arturze ! Drogi mój Gościu w Saloniku...

Opublikowany mam najnowszy artykuł "Wojna o Owsiaka" na Twoich łamach "Zaprasza.net"... Dziękuję.

Żebyś szlachetny i inteligentny człowieku zobaczył co się tu działo na Forum Ustka...?

Ja nie wiem, co robią Rodzice tej obecnej młodzieży - przecież oni są totalnie zagubieni.

Gdyby w ogóle nie chodzili do szkoły, to wiedza ich o Polsce byłaby na tym samym poziomie.

Panie Arturze, my, jako starsze i dojrzałe politycznie pokolenie, ba, cała Generacja wiemy,
a dlaczego wiemy a oni nie wiedzą, kto nimi rządzi ?

Wojna o Owsiaka Jurka, przecież każdy może wyrazić swoją opinię.

Nie Panie Arturze, tu trzeba krakać jak i one...

To był dla mnie socjoliczny wstrząs ! To są zmarnowane intelektualnie pokolenia.

Pozdrawiam Pana Serdecznie -
Zapraszam częściej wpadać do Saloniku Ciszy i Poezji.

Zygmunt Jan Prusiński
12 Stycznia 2010 r.

2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński

 

Panie Zygmuncie

Napisałem o Owsiaku tylko z tego powodu - że jest to modelowa sytuacja szantażu intelektualnego.
A szantaż zawsze prowadzi do zguby.
Przez lata swojej pracy uczyłem Rodaków umiejętności sprzeciwu wobec narzucanych treści.
I widzę dziś tego całkiem niezłe plony.
Ale pod nurt krytycznych artykułów podszyli się hochsztaplerzy i kłamcy - w rodzaju ex posła Nowaka i Palikota. Pisane przez takich osobników teksty bardzo szkodzą sprawie Polski.
Nikt nie jest nieomylny więc i ja oczekuję krytyki mojego myślenia.
Czekam już od kilkudziesięciu lat. Zamiast tego czytam kłamstwa i obelgi.
Dlatego forum zostało ograniczone do osób - które mają coś do powiedzenia.
Robimy więc swoje.
pozdrawiam

2010-01-13
Artur Łoboda

  

Archiwum

Polski cukier krzepi, ale tylko Zachód
marzec 4, 2003
Piotr Burza Gazeta Finansowa
Kraj bez perspektyw
lipiec 10, 2004
Adam Wielomski
Symptomy
czerwiec 9, 2003
Artur Łoboda
Bohaterowie czy omamieni?
kwiecień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Jacek Dębski był klientem domu maklerskiego Surf5.net.
wrzesień 16, 2002
Pytania, na które odpowiedział Sejm
kwiecień 18, 2003
Elzbieta
Mec. Karol Głogowski - nie żyje
listopad 6, 2005
Leszek Skonka
Janukowycz wrócił do władzy
sierpień 10, 2006
Marek A. Koprowski
Europa, Europa
luty 11, 2006
PAP
Unia Eurosowiecka
maj 14, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Dwie listy
maj 22, 2008
PAP
Szokujący Moment w Historii Demokracji USA
grudzień 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Wajda - reżyser niedojrzały
luty 26, 2008
Dariusz Kosiur
AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO:
styczeń 17, 2003
Prom Columbia spadł na Palestine
luty 2, 2003
zaprasza.net
Żydowska skrucha?
kwiecień 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Perto-Dolary, Czyli Narzucanie Imperializmu Monetarnego przez Amerykańską Maszynę Wojenną
październik 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski.
Prawdziwi wierni Bogu Żydzi ortodoksyjni uważają państwo Izrael i syjonizm za nazizm !
luty 23, 2003
Artur Łoboda

Petycja przeciwko wojnie


marzec 21, 2003
Dać chłopu zegarek....
lipiec 16, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media