|
Zdziwienie
|
|
Czytam o kancelariach adwokackich, które bronią ludzi skazanych za protesty społeczne i wielkie zdziwienie budzi we mnie fakt, że kilku adwokatów nie widzi tego iż działania pisowskiego nieRządu są bezprawne.
Zamiast atakować prawnie tych ministerialnych przestępców, usiłują tylko bronić przed ich agresją.
Konstytucja RP głosi:
Art. 175. 1. Wymiar sprawiedliwości w Rzeczypospolitej Polskiej sprawują Sąd Najwyższy, sądy powszechne, sądy administracyjne oraz sądy wojskowe.
2. Sąd wyjątkowy lub tryb doraźny może być ustanowiony tylko na czas wojny.
Art. 176. 1. Postępowanie sądowe jest co najmniej dwuinstancyjne.
2. Ustrój i właściwość sądów oraz postępowanie przed sądami określają ustawy.
Na jakiej więc podstawie sędziami są pracownicy Sanepidu?
Zresztą tego samego Sanepidu - który nie widział, że w styczniu miała miejsce w Polsce epidemia covid-19 (!)
Tylko i wyłącznie Sąd ma prawo do karania za "nieprzestrzeganie" reżimu narzuconego przez przestępców z PiS.
Nie jestem zwolennikiem ludzi protestujących wraz z Tanajno. Zapewne żadnemu z nich nie podałbym ręki.
Ale póki udajemy, że w Polsce jest jakaś forma demokracji - to walczyć będę o zasadę, że Władza nie ma prawa terroryzować Obywateli by ukryć własne błędy, bądź własne naruszenie Prawa.
W tym względzie PiS już dawno upodobnił się do komunistów.
Najpierw przyszli po komunistów,
ale się nie odezwałem,
bo nie byłem komunistą.
Potem przyszli po socjaldemokratów
i nie odezwałem się,
bo nie byłem socjaldemokratą.
Potem przyszli po związkowców,
i znów nie protestowałem,
bo nie należałem do związków zawodowych.
Potem przyszła kolej na Żydów,
i znowu nie protestowałem,
bo nie byłem Żydem.
Wreszcie przyszli po mnie,
i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną.
Martin Niemöller
|
|
26 maj 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Odpowiedź jest prosta: pokrzywdzeni MUSZĄ ZAPŁACIĆ a samo wystąpienie przeciwko administracji nic prawnikowi nie da! To dlatego kręci szę ynteres prawniczy, że są złodzieje i bandyci, a płacić muszą najczęściej pokrzywdzeni.
W dodatku po zniesieniu kary śmierci przez komuchów, którym ta kara groziła, bandyci i zbrodniarze mają w Polsce luksus życia, czasem tylko w więzieniu, ale na nasz koszt, a nie swój. Nie słyszałam, żeby jakikolwiek zbrodniarz np. komunistyczny został pozbawiony majątku. Może było, tylko nie trafiłam na takie doniesienia? Wiem, że majątków zostali pozbawieni Polacy na mocy dekretu Bieruta - ale tylko Żydzi jakoś je odzyskiwali.
Nie słyszałam, żeby rodzina generała Fieldorfa-Nila odzyskała majątek skonfiskowany po wyroku śmierci, nie słyszałam, żeby ktoś zainteresował się majątkami Polaków skazanych na k.s. kto je przejął, "kupił", a to przecież piękny temat na pracę doktorską ambitnego historyka, który mógłby zacząć od willi Jaruzelskiego, teraz Moniki Jaruzelskiej. Jakie emerytury po żołnierzach września dostały wdowy po 1945 roku? Tego nie ma w żadnym filmie. Jakby to był wyjątkowo niebezpieczny temat, w dodatku teraz zasłonięty przepisami RODO.
Po "Gazecie Wyborczej" trudno się spodziewać takich tematów, bo sam Adam Michnik mieszka w Alei Przyjaciół, a jego przyrodni brat-zbrodniarz Stefan wciąż ukrywa się w Szwecji przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Ale "Gazeta Polska", "Rzeczpospolita", "Wprost", "Nasz Dziennik", "Niedziela", "Tygodnik Powszechny"? |
|
2020-05-26
Alina
|
|
|
|
Chaos a wolność słowa
październik 12, 2006
Artur Łoboda
|
Przyczyny kleski gospodarczej
grudzień 18, 2006
prof,Wlodzimierz Bojarski
|
Brazylia Uniezależnia się od Ropy Naftowej
luty 8, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Rosjanie boją się Polski
maj 26, 2007
Tumaczył: Roman Łukasiak
|
Bajer dla młodzieży
czerwiec 4, 2003
Marek Rowicki
|
Alles Banditen
czerwiec 7, 2003
K J
|
Polska w cieniu teczek
styczeń 8, 2006
tadeusz
|
"się"
listopad 19, 2004
Mirosław Naleziński
|
Droga do Unii
lipiec 31, 2003
Witold Filipowicz
|
Polityka pod grozą oskarżenia o antysemityzm
październik 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
13 grudnia
grudzień 13, 2002
Artur Łoboda
|
Dwa tematy -
SOBCZAK i SZPAK
grudzień 17, 2002
http://angora.pl/
|
ABW zatrzymała Dochnala
wrzesień 27, 2004
PAP
|
Białoruś przyjmie wyrzuconych studentów
kwiecień 1, 2006
thot
|
Żydowska skrucha?
kwiecień 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nie bedzie Niemiec plul nam w twarz...
wrzesień 26, 2007
.
|
Syjonizm w czasach nazizmu
grudzień 22, 2006
przysłał Piotr Beim
|
W sprawie ataku na WTC
marzec 2, 2007
Artur Łoboda
|
Polonia Śpi??
listopad 5, 2006
Bogusław
|
Widziane z Ameryki - komentarze z USA (4) TŁO HISTORYCZNE EUROREGIONU PRUSY
styczeń 6, 2005
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|