|
Polscy i "radzieccy" żołnierze
|
|
Jeżeli przyjąć moją logikę historyczną - to właśnie mamy do czynienia z próbą zakończenia stalinizmu w Polsce.
Ponieważ jednak opór stalinowców ukrywających się pod szyldem rzekomych "obrońców demokracji" - wywołuje nerwowość w szeregach PiS to nie z wszystkimi działaniami Rządu i Prezydenta się zgadzam.
Nie ma bardziej spektakularnego wydarzenia - jak uczczenie Żołnierzy wyklętych.
Ale trzeba pamiętać, że nie każdy - walczący po wojnie z "komunistami" był automatycznie patriotą.
Po każdej wojnie pozostają maruderzy, którzy nie potrafią dostosować się do nowych warunków i dlatego trzeba się liczyć z tym, że jakiegoś "bohatera" trzeba będzie ściągnąć z piedestału - na co powinny być dawno temu przygotowane procedury właśnie po to - by nie brudzić pamięci rzeczywistych bohaterów.
Drugą rzeczą, która mi się bardzo nie podoba - jest wszystko to - co dzieje się wokół sprawy pomników żołnierzy sowieckich z II wojny światowej.
Już dawno temu powinna być podpisana umowa z Ministerstwem Kultury Rosji - zapowiadająca usunięcie symboli totalitaryzmu komunistycznego i uczczenie pamięci ludzi.
Znam wiele przypadków pomocy polskiej ludności - przez żołnierzy sowieckich i nie wolno nam generalizować zbrodniczych wypadków.
Kwestię NKWD i Smiersz w ogóle wyłączam z tych rozważań, bo te zbrodnicze struktury mordowały zarówno Polaków - jak też żołnierzy rosyjskich.
Na koniec wątek "żołnierzy Berlinga", których bezprawnie pozbawia się czci.
Szeregowi żołnierze mieli tą drogą jedyną szansę na powrót do Polski - nawet za cenę krwi i bez szansy na przeżycie.
Jeżeli w trakcie walki - nie zrobili niczego haniebnego, a po Wojnie nie zaangażowali w "utrwalenie władzy ludowej", to niczym nie różnią się od Żołnierzy Andersa, Żołnierzy Wyklętych, czy AK.
|
|
27 luty 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Puzle w skrablach
sierpień 10, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Polacy maltretowali irackich wię?niów?
maj 28, 2004
IAR
|
Kto zyskał na ataku z 11 września 2001 roku i wojnie w Zatoce Perskiej
sierpień 12, 2005
|
Wszystko musi przejść przez centralę
marzec 14, 2004
|
Protest głodowy posła Nowaka w Sejmie i ponad 2 miesiące milczenia mediów
marzec 23, 2005
Adam Sandauer
|
George Soros Gro?ba kapitalizmu
wrzesień 30, 2003
|
Kwestia uregulowania problemów wizowych między Polską a USA - część oświatowa
marzec 24, 2008
tłumacz
|
Pamięci ofiar zamachu w Madrycie.
marzec 28, 2004
Jan Lucjan Wyciślak
|
Agenda Sorosa
styczeń 7, 2004
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Watykan przeciw interwencji USA w Iraku
grudzień 23, 2002
PAP
|
HALLOW
październik 19, 2007
K.B.
|
Hołd dla Caudillo
sierpień 6, 2006
Olgierd Domino
|
Zjazd folks-europejców
luty 16, 2004
|
Czy poza UE nie ma zbawienia
marzec 31, 2003
ks. Czesław Bartnik
|
Złudzenia związane z Unią
czerwiec 3, 2003
|
"Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Polski Kaszub"
wrzesień 23, 2005
przeslala Elzbieta
|
Prawdziwi demokraci głosują tylko przeciw Okrągłemu Stołowi...
marzec 31, 2005
uczciwy demokrata
|
Media donoszą o kolejnych działaniach wymiaru sprawiedliwości dla przeciwdziałania korupcji i marnotrastwu w systemie ochrony
kwiecień 13, 2007
Adam Sandauer
|
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
styczeń 1, 2008
|
Były kongresmen skazany na 8 lat za korupcję
lipiec 30, 2002
PAP
|
|
|