|
Polscy i "radzieccy" żołnierze
|
|
Jeżeli przyjąć moją logikę historyczną - to właśnie mamy do czynienia z próbą zakończenia stalinizmu w Polsce.
Ponieważ jednak opór stalinowców ukrywających się pod szyldem rzekomych "obrońców demokracji" - wywołuje nerwowość w szeregach PiS to nie z wszystkimi działaniami Rządu i Prezydenta się zgadzam.
Nie ma bardziej spektakularnego wydarzenia - jak uczczenie Żołnierzy wyklętych.
Ale trzeba pamiętać, że nie każdy - walczący po wojnie z "komunistami" był automatycznie patriotą.
Po każdej wojnie pozostają maruderzy, którzy nie potrafią dostosować się do nowych warunków i dlatego trzeba się liczyć z tym, że jakiegoś "bohatera" trzeba będzie ściągnąć z piedestału - na co powinny być dawno temu przygotowane procedury właśnie po to - by nie brudzić pamięci rzeczywistych bohaterów.
Drugą rzeczą, która mi się bardzo nie podoba - jest wszystko to - co dzieje się wokół sprawy pomników żołnierzy sowieckich z II wojny światowej.
Już dawno temu powinna być podpisana umowa z Ministerstwem Kultury Rosji - zapowiadająca usunięcie symboli totalitaryzmu komunistycznego i uczczenie pamięci ludzi.
Znam wiele przypadków pomocy polskiej ludności - przez żołnierzy sowieckich i nie wolno nam generalizować zbrodniczych wypadków.
Kwestię NKWD i Smiersz w ogóle wyłączam z tych rozważań, bo te zbrodnicze struktury mordowały zarówno Polaków - jak też żołnierzy rosyjskich.
Na koniec wątek "żołnierzy Berlinga", których bezprawnie pozbawia się czci.
Szeregowi żołnierze mieli tą drogą jedyną szansę na powrót do Polski - nawet za cenę krwi i bez szansy na przeżycie.
Jeżeli w trakcie walki - nie zrobili niczego haniebnego, a po Wojnie nie zaangażowali w "utrwalenie władzy ludowej", to niczym nie różnią się od Żołnierzy Andersa, Żołnierzy Wyklętych, czy AK.
|
|
27 luty 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Wpóść "polskiego" ekonomistę na Sacharę to piasku zabraknie
kwiecień 16, 2003
PAP
|
Apel Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu do kandydatów na Urząd Prezydenta RP
wrzesień 28, 2005
dr Leszek Skonka
|
Teoretycznie możemy zrobić wszystko
styczeń 28, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
"Euro 2012: elitarni kibice i kupiec Ibrahim"
kwiecień 22, 2007
gazeta.pl
|
Park kulturowy na Starym Mieście?
maj 30, 2005
Gazeta Wyborcza, 30 maja 2005r.
|
Trzech kumpli i tyleż* spostrzeżeń
lipiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Ach te media. Fantazja u nich, że hej!
lipiec 30, 2004
PAP
|
Izraelsko-palestyński głos przeciwko przemocy
wrzesień 20, 2002
PAP
|
Stronnictwo Narodowe - wybory do Parlamentu Europejskiego
maj 18, 2004
Stanisław Bulza
|
Zakaz stosowania odsetek - czy to jest słuszne?
grudzień 25, 2006
hakim
|
Czy USA jest dobrym oparciem dla Polski?
sierpień 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
A może by tak zakaz wyborczego oplakatowania?
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Mieszkam prawie 27 lat w Australii prowdze wlasny biznes
grudzień 13, 2006
les
|
Sejmowe spory o sposób wejścia do Unii
grudzień 4, 2002
PAP
|
Żyd ujawnia całą prawdę - wideo
luty 7, 2007
Dorota
|
Terror „911” w USA: fakty dziwniejsze niż fikcja
październik 13, 2004
Marek Głogoczowski
|
CK-LA i PPP wydały broszurę o amerykańskiej tarczy antyrakietowej
sierpień 28, 2007
nadesłał marduk
|
Bawarski premier domaga się nowego prawa przeciwko obrazie uczuć religijnych
tłumaczenie artykułu ze strony internetowej:
maj 27, 2006
nauczyciel
|
Włoscy dziennikarze: izraelska armia kłamie
sierpień 23, 2002
PAP
|
Pilot do sterowania zasobami ludzkimi
marzec 13, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|