ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wałęsa nigdy - nie krytykował zmian po 1989 roku 
20 luty 2016      Artur Łoboda
Świat według kurdupli 
2 wrzesień 2009      Artur Łoboda
Tło Powstania Listopadowego 
15 październik 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Prezydent RP wie: kto na świecie odkrył SARS CoV-2? 
26 styczeń 2021     
HASTA SIEMPRE COMANDANTE CHE GUEVARA - JOAN BAEZ  
8 styczeń 2017      historia
Gulio Tarro: „Nie wierzę w ignorancję, to są rzeczy zrobione w złej wierze” 
8 październik 2020     
Słowiańską duszę mam aż do śmierci 
22 lipiec 2013      Slavic Partiota
Katastrofa TU 154 - pierwsze pęka zawsze najsłabsze ogniwo... 
20 maj 2010      MG
Singer, Schultz i tło historyczne Żydów-Arendarzy w Rzeczypospolitej  
23 lipiec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Dialog polsko-żydowski 
20 marzec 2018     
2009.03.22. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury 
22 marzec 2009      tłumacz
Bliźniaki 
27 październik 2017     
Prezerwatywy dla kobiet 
21 czerwiec 2010      Goska
Utajniona wizyta Prezydenta Vaclava Klausa w Moskwie 
17 październik 2009      tłumacz
Komu potrzebna jest w Polsce monarchia? 
7 sierpień 2014      Artur Łoboda
Młodości! ty nad poziomy wylatuj 
8 marzec 2020      Artur Łoboda
Na siódmą rocznicę istnienia Portalu 
20 marzec 2009      Artur Łoboda
Czy jest coś gorszego od konfliktu? – Tak, negowanie faktu jego istnienia 
3 luty 2021      Phil
Hołota i żydohołota, czyli współcześni neostalinowcy 
29 grudzień 2013      Artur Łoboda
Naszym obowiązkiem jest pozostanie strażnikami prawdy 
7 marzec 2013      Artur Łoboda

 
 

Atomowe Bomby Prezydenta Truman’a

Leo Szilard, jeden z współ-autorów sławnego listu, podpisanego również przez Einstein’a i zaadresowanego do Prezydenta Roosevelt’a - listu znanego jako początek Projektu „Manhattan.” Szilard napisał w 1960 roku, niedługo, przed swoją śmiercią, że: „jeżeliby Niemcy rzucili na miasta bomby atomowe, to Amerykanie określili by takie bombardowanie, jako ‘zbrodnię wojenną ’ oraz skazaliby w Nuremberdze na śmierć przez powieszenie na szubienicy, Niemców winnych tej zbrodni.”

Zniszczenie Hiroszima i Nagasaki w sierpniu, 1945, gdzie „ground zero” czyli „wskazanym celem,” była jedyna w Japonii katedra katolicka, było większą zbrodnią wojenną, niż zbrodnie generałów japońskich, za które byli oni skazani na śmierć i uśmierceni w Tokio i w Manili, według Ralph’a Raico, autora artykułu pod tytułem „Harry S. Truman: Początek Rewolucji” w zbiorze prac o Trumanie pod tytułem „Wzmacniane Prezydentury: Wzrost Władzy Wykonawczej Kosztem Wolności w USA,” („Reassessing the Presidency: The Rise of the Executive State and the Decline of Freudom,” wydanej w Auburn, Alabama przez Ludwig von Mises Institute, 2001).

Prawdopodobnie dwieście tysięcy ludzi zginęło z powodu tych eksplozji i zatrucia promieniowaniem radioaktywnym. Większość ofiar stanowili cywile włącznie z kilku tysiącami robotników Koreańczyków. Dwunastu pilotów amerykańskich uwięzionych w Hiroszimie wówczas też zginęło.

Tuman zawsze chwalił się, że jest całkowicie odpowiedzialny osobiście za bombardowanie Hieroszmy i Nagasaki. Z biegiem czasu zmieniał on powody tej zbrodni. Czasem mówił, że po prostu zrobił to z zemsty, niby za atak na Perl Harbour, z którego to portu Amerykanie ewakuowali wszystkie swoje lotniskowce, na czas przed bombardowaniem,o którym dokładnie wiedzieli z odczytywanych przez wywiad amerykański szyfrów japońskich.

Tłumaczenie Trumana, że Hiroszima była „bazą wojskową” jest absurdalne, ponieważ miasto to było zamieszkane przez kilkaset tysięcy cywilów, a jako baza wojenna przestało działać dzięki zaminowaniu portu przez lotnictwo i marynarkę amerykańską. Celem bombardowania było centrum tego przemysłowego miasta. Największym kłamstwem według tego autora jest pretekst jakoby wybuchy bomb atomowych uratowały życie „pół miliona” żołnierzy USA. W rzeczywistości ryzyko dotyczyło około czterdziestu tysięcy ludzi, którzy mieli brać udział a atakach planowanych na wyspy Kjuszu i Honszu.

Trzeba pamiętać, że w całej Drugiej Wojnie Światowej zginęło nieco ponad ćwierć miliona żołnierzy USA. Faktycznie, niewiele ponad połowę start, o których mówił Truman. Natomiast prezydent Georgie H. W. Bush powiedział z dużą przesadą w 1991 roku, że bombardowanie atomowe Japonii jakoby uratowało od śmierci „miliony” Amerykanów.

Naturalnie okupacyjne władze w Japonii nie pozwalały a fotografowanie i filmowanie tysięcy zmasakrowanych trupów i okaleczonych wśród pozostałych przy życiu mieszkańców Hiroszimy i Nagasaki. Były to tragiczne sceny porównywalne do najgorszych scen z niemieckich obozów koncentracyjnych w 1945 roku, w czasie klęski Niemiec.

Natomiast faktem jest, że wysocy oficerowie amerykańscy, tacy jak Eisenhower i Mac Artur, potępiali jako niepotrzebne barbarzyństwo bombardowanie miast Hieroszima i Nagasaki. Typowo napisał szef sztaby Truman’a, admirał William D. Leahy: „barbarzyńskie bombardowanie Hieroszimy i Nagasaki nie pomogło nam zwyciężyć Japonii... Zniżyliśmy się do poziomu barbarzyńców... wojny nie mogą być wygrane zabijaniem kobiet i dzieci...”

W przeciwieństwie do generałów i admirałów, ludność USA nadal wierzy w kłamstwa oficjalnej propagandy oraz w konieczność uzyskania od Japonii „bezwarunkowej kapitulacji.” W rzeczywistości Amerykanie dali dużo łagodniejsze warunki kapitulacji Japończykom. Ani nie sądzili ich cesarza jako zbrodniarza wojennego ani nie pozbawili go tronu.

USA chronione Atlantykiem i Pacyfikiem, będąc w posiadaniu największego przemysłu metalurgicznego na świecie, miało przewagę nad innymi państwami, włącznie z Niemcami.
Naturalnie wyścig nuklearny przeciwko Niemcom był ryzykowny dla USA, zwłaszcza gdyby na przykład, przy pomocy Polski Niemcy zadali klęskę Sowietom.

Nie ulega wątpliwości, że w latach 1936-1939 odmowa podpisania przez Polskę Paktu Anty-Kominternowskiego z Hitlerem i odmowa udziału Polaków w podboju Rosji w 1938 lub 1939 roku, był zbawienny dla Moskwy i bardzo korzystny dla USA. Wówczas Polska uratowała Rosję od klęski w wojnie na dwa fronty przeciwko Niemcom i Japończykom, z którymi pakt podpisany w 1936 roku Niemcy musieli zdradzić, żeby zniszczyć Drugą Rzeczpospolitą przy pomocy Rosji Sowieckiej.

Od 1935 roku rząd Polski obawiał się, że Hitler po podboju Związku Sowieckiego miałby dosyć czasu mimo nadchodzącej konfrontacji z Zachodem, żeby tworzyć „Tysiąc-letnią Rzeszę” i zlikwidować Polskę na jej historycznych ziemiach, w jego programie przyłączania czarnoziemu ukraińskiego do Niemiec, tak, jak o tym otwarcie mówił on. Chodziło mu o usunięcie Polaków i Ukraińców z ich ojczystych ziem, tak, żeby „rasowi Niemcy” gospodarowali na ich terenach. Zbrodnicze plany Hitlera jednak nie usprawiedliwiają zbrodniczych wybuchów bomb atomowych w Hiroszimie i Nagasaki w 1945 roku.

WWW.pogonowski.com
13 sierpień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Jałowa machinacja
marzec 11, 2003
Churchill, rasista uległy Żydom?
listopad 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
"Inicjatywa Społeczna" przeciwko amerykańskiej tarczy antyrakietowej - zbiórka podpisów
lipiec 30, 2007
nop
R. F. Kennedy Jr. żąda postawienia prezydenta Bush’a pod sąd
wrzesień 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Sprawy płk. Chwastka ciąg dalszy.
listopad 24, 2002
PAP
A w Polsce okradają w majestacie prawa...
czerwiec 27, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Izrael: deportacja za zamach
sierpień 12, 2002
IAR
Głos z Australii
kwiecień 6, 2003
przysłała Elzbieta
IV Rzeczpospolita kontra Balcerowicz
marzec 24, 2006
Artur Łoboda
Niebezpieczeństwo Nierównej Czyli Asymetrycznej Walki
lipiec 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Drwiący śmiech pokoleń, czyli- o duchowym niewolnictwie
luty 23, 2008
Marek Jastrząb
Ingerencja ambasadora Turcji w sprawy Kosciola Ormianskiego
marzec 9, 2004
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
III WŁADZA RP - orły, obrońcy, stróże, czy zwykłe ciecie?
sierpień 24, 2008
ZR
Terror w Biesłanie
wrzesień 6, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Westernowy bohater
luty 13, 2003
Adam Zieliński
List otwarty do Premiera Rzeczpospolitej
luty 8, 2007
USOPAL
Przepychanki wokół mediów
luty 13, 2003
Artur Łoboda
25 razy o Wałęsie (1)
sierpień 16, 2005
Artur Łoboda
Sprawiedliwość i życie
październik 29, 2005
Stanisław Michalkiewicz
Kobieta i dziecko zginęli pod kołami pociągu
styczeń 5, 2003
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media