|
Kto z Państwa wierzy w awarię?
|
|
Rząd Platformy Obywatelskiej doskonale nauczył się kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać.
Nie spotkałem w jakimkolwiek działaniu tej grupy ludzi - elementarnych przejawów przyzwoitości. O honorze lepiej nie wspominać.
Dlatego nie wierzę w jakieś awarie systemu informatycznego Państwowej Komisji wyborczej.
Po wstępnych wynikach sondaży wyborczych - gdy okazało się, ze Platforma Obywatelska przegrywa - naprędce pomajstrowano przy komputerach - by "poprawić" wyniki wyborów.
Zczytanie wyników przesyłanych z okręgowych komisji wyborczych - jest dla informatyka operacja dość prostą.
Sam mogę stworzyć taki system w ciągu miesiąca i przez kolejny miesiąc wielokrotnie go przetestować.
Tymczasem pojawiły się głosy jakoby: "trzy miesiące to za mało dla grupy pięciu informatyków".
Te glosy są ewidentnym lobbingiem na rzecz podwyższenia kosztów informatyzacji. Ale też odwróceniem uwagi od możliwych oszustw w trakcie wyborów.
W przeszłości wygrane Platformy Obywatelskiej w wyborach - zabezpieczały serwery kontrolowane przez Putina.
Dzisiaj trzeba było inaczej to zorganizować, więc nastąpiła rzekoma "awaria".
Być może chłopcy - którzy podjęli się instalacji systemu - nie są zorientowani w możliwościach ataku na serwery. Ale my to testujemy od 12 lat i możemy niejedno na ten temat powiedzieć.
Ostatnie ataki mieliśmy pod końcem września tego roku - bo zagapiliśmy się w konfiguracji systemu - przy zmianie serwerów.
Nie mam najmniejszej wątpliwości, że awaria systemu była wynikiem prostego ataku pseudo - hakerskiego.
Dokonany został przy współudziale kogoś z Państwowej Komisji Wyborczej - bądź z informatyków uczestniczących w pracy systemu.
Jak się do mnie zgłosi Policja, albo inne ograna kontroli to podam metody.
Komu było na rękę zepsucie systemu?
|
|
18 listopad 2014
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
„Każdy błąd jaki można popełnić w kodzie, został popełniony” - tak działanie systemu informatycznego PKW służącego do zliczania głosów w wyborach ocenia informatyk, który przeanalizował działanie programu. System był dziurawy jak sito. Okazuje się, że na dzień przed wyborami kod źródłowy programu został upubliczniony w internecie.
Największe zdumienie może budzić fakt, że do systemu zalogować mógł się praktycznie każdy.
Całość;
http://niezalezna.pl/61516-informatyk-ujawnia-kazdy-mogl-zalogowac-sie-do-systemu-pkw-i-wstawic-wynik
|
|
2014-11-19
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Dlaczego Putin wygrywa?
listopad 15, 2007
Iwo Cyprian Poonowski
|
Kolejna wojna przez kaprala?
lipiec 18, 2006
Robert Wit
|
Mantra
marzec 28, 2007
Przysłał ICP
|
Kiedy traci się wpływy, zostaje się kozłem ofiarnym
maj 27, 2003
PAP
|
Rocznica
grudzień 15, 2006
przeslala Elzbieta
|
Inne oblicze nazizmu
kwiecień 6, 2004
|
Irael zagrożony swoją własną bronią nuklearną
kwiecień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Promocja Krakowa w Berlinie
kwiecień 3, 2004
www.krakow.pl
|
Drastyczne sankcje USA wobec Korei Północnej
grudzień 10, 2006
Mirosław Naleziński
|
Dziad, czyli polski inżynier
maj 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Degeneracja ustroju demokratycznego
marzec 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Skutki konfrontacji USA i Rosji w Gruzji
sierpień 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
TVN-Bronmy sie!
sierpień 25, 2006
mik4
|
Gdyby coś takiego zrobił jakiś Żyd .........?
styczeń 5, 2009
PAP
|
Kara śmierci - kryterium suwerenności
sierpień 7, 2006
Antoni Ramz
|
Są jeszcze normalne narody
marzec 9, 2004
RMF
|
Kwaśniewski, Miller i Kurczuk przed Trybunał Stanu
luty 29, 2004
PAP
|
Wydano wyrok !!!
kwiecień 19, 2003
przysłała Elżbieta
|
To już historia 2
Zamiar: zniszczyć państwo...
grudzień 6, 2002
Tygodnik Solidarność 14.XII. 2001
|
Chaos a wolność słowa
październik 12, 2006
Artur Łoboda
|
|
|