ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Prowokacja 
6 czerwiec 2010      Goska
Zimowe wiersze spod poduszki... 
26 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Na co czeka szeryf. Przecież ma ich "na tacy".  
7 sierpień 2017     
Nasza Hanka 
1 maj 2016      BB
"Prezydent wstrząśnięty kradzieżą" 
18 grudzień 2009      Artur Łoboda
Powidoki 
20 styczeń 2017     
Stalinizm trwa dalej 
21 styczeń 2011      Artur Łoboda
Po 10 latach - nagroda 
23 listopad 2011      Elzbieta Gawlas
Program Patriotów 
9 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Krótka piłka . Jak długo użyteczni głupcy - bądź agenci będą mieli coś do powiedzenia 
12 kwiecień 2009      Artur Łoboda
Prawo prasowe 
10 grudzień 2010     
POpapraniski VAT 
24 sierpień 2010      Bogusław
Rok 2012 
16 lipiec 2010      Goska
Więcej bezprawia - niż Prawa 
24 wrzesień 2017     
Ostrzegam! Polscy przedsiębiorcy w pułapce 
8 styczeń 2018      Dariusz Grabowski
O co chodzi w Kopenhadze? 
13 grudzień 2009      Artur Łoboda
Żydowscy konfidenci Hitlera. Gdy Polacy mordowali Żydów… 
6 luty 2018     
Satanisci w Watykanie 
13 wrzesień 2010      Goska
Polityka historyczna Rządu PiS 
7 maj 2016      Artur Łoboda
Sędziowie zawiśli 
14 kwiecień 2017     

 
 

Do Minister poszedł list…

Ludzie listy piszą, a czasem adresaci je czytają. Co z tego wynika? Na ogół zwiększony przerób makulatury. Dobre i to. Zawsze parę drzew ocaleje. Tak zwane społeczeństwo przynajmniej wie, gdzie się podziewają jego pieniądze. Nie wie tylko dlaczego. Nie wie też dlaczego władza tych pieniędzy odzyskiwać nie chce. Ale to szczegół.


Pani
Julia Pitera
Pełnomocnik ds. Opracowania Programu Zapobiegania
Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych
Kancelaria Prezesa RM


Niniejszym informuję Panią Minister o zaistniałej sytuacji w związku z prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie przeciwko Urzędowi Patentowemu Rzeczypospolitej Polskiej.

Na mocy tego wyroku – sygn. akt XII Pa 294/08 w drugiej rozprawie apelacyjnej – pierwsza została uchylona wyrokiem Sądu Najwyższego – sygn. akt II PK 256/07 – zasądzone zostało od Urzędu Patentowego RP odszkodowanie oraz zasądzone koszty postępowania w łącznej wysokości około 16 tysięcy złotych. Zarówno samo odszkodowanie, jak i koszty procesu zostaną – w części już zostały – pokryte z budżetu państwa, czyli zapłaci za to podatnik.

Charakter naruszenia prawa – stwierdzony wyrokami kolejnych sądów – wskazuje, że nie może być tu mowy o jakimkolwiek błędzie czy niedopatrzeniu. Podstawą wyroków jest, m.in., art. 58 § 1 i 2 Kodeksu Cywilnego. Działania w celu omijania prawa oraz naruszenia zasad współżycia społecznego w żaden sposób nie da się zakwalifikować jako błąd nieumyślny.

W szczególności przesądza o tym treść uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego, a przede wszystkim uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego – sygnatura powołana wyżej – w którym SN wprost poddaje w wątpliwość uczciwość funkcjonariuszy publicznych na wysokich stanowiskach w centralnym urzędzie administracji rządowej.

Nie tylko więc mamy do czynienia z kosztami materialnymi, jakie ponosi podatnik za urzędniczą samowolę i bezprawie, ale też z kosztami społecznymi, jakie ponosimy wszyscy za nadużywanie stanowisk służbowych dla prywatnych celów.

Biorąc zaś pod uwagę – dodatkowo – charakter pełnionych funkcji, związanych z ochroną tajemnic państwowych i bezpieczeństwa państwa, zachowania takie, pozostawiane bez żadnych reakcji ze strony przełożonych – tu: prezes RM, Donald Tusk i wiceprezes RM, Waldemar Pawlak – organ nadzoru - stanowić może obraz władzy, tolerującej bezprawie na wysokich stanowiskach państwowych.

W tle opisywanej sprawy pozostaje, dotąd niewyjaśniona kwestia podejrzenia popełnienia przestępstwa fałszerstwa dokumentów urzędowych przez wysokich urzędników państwowych, oraz niewyjaśniona – jak dotąd – kwestia poświadczenia nieprawdy i podejrzenie przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości.
Dotyczy to tzw. umocowania prawnego obecnego dyrektora generalnego Urzędu Patentowego, Cezarego Pyla, z okresu początków roku 2004.

Oryginału tego umocowania prawnego nigdy nikt nie zobaczył, kopii również, natomiast w kolejnych sprawach pojawiają się coraz to nowe kopie pisma informacyjnego, kierowanego do ówczesnego Szefa Służby Cywilnej. Wygląd tych kopii jedynie potwierdza podejrzenie fałszerstwa.

W szczególności podejrzenia te uzasadnia wygląd dołączonych do niniejszego pisma dwóch kopii rzekomo tego samego dokumentu urzędowego. Kopia pierwsza, dostarczona przez Kancelarię Prezesa RM, posiada pieczęcie z ujawnionymi datami 14 i 15 stycznia 2004 r. Kopia druga, złożona do akt sprawy w postępowaniu sądowym przez pełnomocnika Urzędu, pieczęci już tych nie posiada, natomiast posiada inne pieczęcie z ujawnioną datą 18 sierpnia 2006 roku.

Ponieważ obie kopie, rzekomo tego samego pisma urzędowego, posiadają wpis „za zgodność z oryginałem”, wynika stąd, że któraś z tych kopii jest oczywistym poświadczeniem nieprawdy. Biorąc pod uwagę sekwencję zdarzeń, wszystko wskazuje na to, że to kopia złożona do akt sprawy nie została sporządzona z oryginału dokumentu urzędowego. Wynikać stąd może, że funkcjonariusze Urzędu Patentowego RP, lub ich pełnomocnicy, dopuścili się przestępstwa poświadczenia nieprawdy oraz przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości.

Szczegóły tej sprawy skierowane zostaną do zbadania przez prokuraturę. Jednocześnie, wobec pełnionej przez Panią Minister funkcji, zwracam się o zainteresowanie przedstawioną sprawą, zarówno w wymiarze postępowania wyjaśniającego, jak i w wymiarze kosztów materialnych, które ma ponosić podatnik za nadużywanie stanowisk służbowych dla własnych celów przez wysokich urzędników państwowych.

Zwracam się też o pomoc w dotarciu do oryginału pisma, którego kilka różnych kopii pojawia się w tej sprawie, a będącego w dyspozycji Kancelarii Prezesa RM.

Z poważaniem, etc.

Wprawdzie powyższa sprawa to jednak nie to samo, co – dajmy na to – jakiś dorsz w galarecie za 8 złotych z groszami, ale w ramach wakacji i relaksu może Pani Minister zechce się zainteresować nawet taką błahostką?

Witold Filipowicz
4 sierpień 2009

mifin@wp.pl 

  

Komentarze

  

Archiwum

Według niektórych coraz bliżej, według nas już od dawna
padziernik 25, 2004
Prostowanie krętaczy
wrzesień 7, 2003
przesłała Elżbieta
Platforma anty-winietuje
wrzesień 3, 2002
Art
Sumy Babilońskie
kwiecień 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Nostra Aetate
padziernik 6, 2006
E. Michael Jones
Stachanowskie wzorce moralności
sierpień 5, 2004
Zbrojenia na świecie
styczeń 4, 2008
przysłał ICP
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (6)
listopad 14, 2003
Anna Kozioł
Skorzysta z rady ekspertów.
grudzień 21, 2002
Artur Łoboda
Pierwiastek kłamstwa.
czerwiec 13, 2007
bez podpisu
"Dowody pokazuja ze Tenet przedlozyl raport Rice o grozbie ze strony Al Qaeda." - przeklad.
padziernik 4, 2006
gosc
Jews killed Jews to create the state of Israel
maj 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
W. Pawlak będzie ministrem gospodarki
padziernik 30, 2007
Gosiewski o korupcji przy naborze na aplikacje
luty 19, 2006
PAP
Michnik i Havel nagrodzeni
padziernik 25, 2003
RadioZet
Przyjaciele
lipiec 12, 2003
przeslala Elzbieta
Prawo do ludzkiej godności
padziernik 23, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
Kiedy gangsterzy egzekwują prawo
styczeń 27, 2008
Interia.pl
Za kulisami wielkiej mistyfikacji. Działalność Leona Taxila (1885-1897)
lipiec 30, 2008
Waldemar Wojnar
Czy Sankcje Karne Dadzą Iranowi Przewagę?
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media