ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kłamstwo sisiowskich "ekspertów"  
22 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Z kowidem będzie tak samo 
15 listopad 2020     
Review of Dark Times, Dire Decisions: Jews and Communism. Edited by Jonathan Frankel (2004). Oxford University Press. 
1 marzec 2010      przysłał ICP
Najlepszą obroną przed Marconem jest atak 
26 sierpień 2017     
Fałszywa katastrofa klimatyczna: 103 z 302 brytyjskich stacji pogodowych nie istnieje, ale dostarcza dane 
17 lipiec 2025      KLA.Tv
USA Jako Państwo Policyjne 
10 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Dwóch frajerów 
26 styczeń 2018     
"Artyści" PRL-u 
1 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Zabójstwo Brunona Kwietnia 
8 sierpień 2019     
Strzeżcie się lekarzy 
10 sierpień 2020     
Zapomniana piosenka  
28 maj 2015      Artur Łoboda
Informacja o przestępstwie popełnionym przez NIK 
29 maj 2015      Artur Łoboda
Po 2 latach nadszedł koniec „2-tygodniowych” restrykcji 
29 marzec 2022     
Żryjcie jabłka, Sawicki się ucieszy 
9 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Ponad 300 członków Kanadyjskich Sił Zbrojnych (CAF) pozywa wojsko o 500 milionów dolarów w związku z nakazami szczepienia covid 
7 lipiec 2023      Ethan Huff
Wpływ diety na odporność i choroby układu oddechowego 
18 maj 2021     
Koronawirus Fakty nr 11: Czy Sars-Cov-2 jest bronią biologiczną? 
4 maj 2022     
181 Amerykanów zmarło z powodu szczepionek COVID-19 w ciągu zaledwie 2 tygodni 
29 styczeń 2021      Obserwator
Przewodnik pt. „Telefoniczna kopalnia informacji” 
6 marzec 2014      www.polskawalczaca.com
Zapatrzeni w życie 
6 marzec 2017      Jolanta Michna

 
 

W setną rocznicę Bitwy warszawskiej bolszewicy okupują Warszawę i pacyfikują Naród Polski

15 sierpień 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Grzegorz Eberhardt - Pisarz dla dorosłych... str. 498
„Lewa wolna"
W nekrologu Juliana Marchlewskiego ogłoszonym przez oficjalny organ kominternu sowiecką „Prawdę" znajdujemy nieprawdopodobną wiadomość jakoby Marchlewski pertraktował w 1919 r. z Naczelnikiem Państwa Polskiego Józefem Piłsudskim. Na skutek interwencji Marchlewskiego Piłsudski wstrzymał ofensywę polską na Berezynie. W ten sposób udało się tylko bolszewikom powstrzymać Denikina w jego zwycięskim pochodzie na Moskwę.
- donosi „Słowo" 29 marca 1925 r. na swej tytułowej stronie. Redakcja ma nadzieję:
Należy się spodziewać, że Marszałek Piłsudski zechce wyjaśnić ile jest prawdy iv tej wersji. Jeżeli ona jest prawdziwa to uznać należy, że Marszałek Piłsudski popełnił wtedy błąd nie do darowania, który mścić się będzie na dalszych pokoleniach polskich. Błąd ten polegał na n i e d o c e n i a n i u [wyróżnienie od autora tekstu w „Słowie"] niebezpieczeństwa bolszewickiego. Błąd swego Naczelnika Państwa (o ile go Piłsudski popełnił) okupiliśmy utratą Mińska i Mińszczyzny, klęskami roku 1920-ego. Zwłaszcza dziś możemy twierdzić na pewno, że zwycięstwo Denikina w Moskwie nie mogłoby spowodować restauracji potęgi rosyjskiej z czasów Cesarstiua, a raczej tylko dalszą wojnę domową. W Rosji.
Mimo bardzo dokładnej lektury następnych wydań „Słowa" nie znajduję reakcji Marszałka.
* * *
strona 498

Reakcja Marszałka była jak najbardziej. Potem był w 1926 zamach stanu za angielskie pieniądze (800 000 funtów*) zrobiony przez tego bandytę spod Bezdan i ... Stanisław "Cat" Mackiewicz, redaktor Słowa, wylądował w Berezie i już więcej nie pytał.
*Zamach ten został sfinansowany przez angielską masonerię oraz środowiska żydowskie, które gardziły rządami narodowo- ludowo- chadeckimi w naszej Ojczyźnie i nie chciały by Polska była rządzona przez stuprocentowych Polaków- prawdziwych gospodarzy.

2020-08-15
Marek Zadrożniak

 

https://prawy.pl/109962-ziemkiewicz-wprost-o-braku-godnych-obchodow-100-lecia-bitwy-warszawskiej-kompletna-kompromitacja/
Zdziwiony i burzony brakiem godnych obchodów 100 lecia wiktorii warszawskiej Ziemkiewicz uważa, że:
..."cud nad Wisłą" nie był tylko sukcesem militarnym. - To był też sukces niesamowitej organizacji społeczeństwa polskiego, które zdobyło się na ogromny wysiłek, stworzyło z niczego w jeden rok milionową armię. Był to też moment niespotykanej w naszej historii jedności. Politycy ci później popadli w wielkie spory, ale wtedy byli zjednoczeni. Marzyło mi się, że obchody stulecia będą okazją, do powiedzenia o tym. Niestety wygląda na to, że nikt nie dostrzegł potencjału, który w święcie tym tkwi.

NO WŁAŚNIE! W TYM TKWI PROBLEM! Rządzący Polską obecnie - a wszystko spada na barki PiS i J. Kaczyńskiego - nie widzą potrzeby bardziej godnego świętowania rocznicy bitwy i zwycięstwa Polaków nad rosyjsko-języczną komuną.
Gdyby rządzili towarzysze Kwaśniewski z Millerem byłoby podobnie.

Dlaczego? To proste.
Rządzą nami wciąż ludzie, którym nie tylko wiktoria warszawska przeszkadza, ale każde nawet świętowanie, czy wspominanie osiągnięć Polaków (te w 20-leciu 1918-1939 są imponujące) a szczególnie zwycięstw.
Uświadamianie Polaków przez przypominanie, że ich przodkowie tak po prostu chwycili wszyscy za broń i RAZEM RUSZYLI NA WROGA jest dla rządzących bardzo niebezpieczne! Bo dobrze wiedzą, że znowu możemy ruszyć.
I doskonale to wie człowieczek-awaria stojący na czele miasta stołecznego Warszawa, któremu Pan Bóg wyjątkowo nie sprzyja, a warszawiacy słusznie ponoszą karę za taki wybór. Za każdym razem bowiem, kiedy organizowany jest w stolicy Marsz Niepodległości, czy to Marsz Zwycięstwa, czy to Powstania, cymbałek-awaria wydaje ZAKAZ. Cymbałek zadaniowany jest po to, by wszelkie polskie "oszołomstwa" dusić w zarodku.
Dużo większym strumieniem ludzi, który rusza co roku w drogę są pielgrzymki. W tym roku udało się jednemu oszustowi od Gowina (UW,PO, przy-PiS) znacznie zmniejszyć liczbę pielgrzymów. Przecież mogliby zbyt uroczyście świętować wiktorię warszawską, młodzi nasiąknęliby nieodpowiednią atmosferą zwycięstwa, jedności, godności, dumy z polskości! A jako tacy nie nadają się przecież na niewolników, roboli do każdej, najgorszej roboty, najlepiej za darmo i do śmierci w koloni Polin, albo jako opiekunowie starych hitlerowców.
Po co uświadamiać młodych i średnich, że są SUWERENEM, że są WŁAŚCICIELAMI POLSKI i wszystkiego co jest w Polsce, i że PO ODZYSKANIU WŁADZY MOGĄ ODEBRAĆ WSZYSTKO CO ZOSTAŁO ODEBRANE SUWERENOWI: grunty, firmy, banki, wodociągi, elektrociepłownie, energetykę, telekomunikację, wszystkie strategiczne przedsiębiorstwa zbrojeniowe, a przede wszystkim możliwość decydowania o rozwoju, polityce rolnej, dopłatach - o tym decydują OBCY!

Dlatego zdziwienie pana Rafała Ziemkiewicza jest dziwne, bo to przecież ani młokos, ani pierwszy naiwny.
BRAK GODNYCH OBCHODÓW 100-lecia bitwy warszawskiej TO NIE TYLKO "Kompletna kompromitacja", TO przede wszystkim AUTODEMASKACJA!

2020-08-16
Alina

 

https://www.magnapolonia.org/polskie-termopile/

2020-08-17
Alina

  

Archiwum

Hamulcowi "Slidarności"
lipiec 16, 2004
Piotr Bączek
Obejrzyj film "Terror Storm" w sieci
grudzień 26, 2006
Kormak za Prison Planet
Żądanie rekompensaty za polskie straty wojenne w ludziach
czerwiec 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
USA gotowe użyć broni atomowej
grudzień 11, 2002
zaprasza.net
To musi przeczytać każdy Polak
lipiec 21, 2008
PAP
Tajne negocjacje Tuska
luty 24, 2009
Dariusz Kosiur
Bush, Sharon, and the "War on Terror"
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
Mowo Polska i Polacy
październik 2, 2006
mik4
Mordercy Olewnika
styczeń 23, 2009
...
UE - Wiersz
czerwiec 30, 2008
Goska
Pogarda dla Polaków w podręcznikach historii w USA
luty 15, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Złodzieje z lepszych sfer
kwiecień 24, 2003
Konrad Markowski
"Rząd nie będzie umierał za media publiczne"
październik 11, 2004
PAP
HASŁO ANDRZEJA GWIAZDY
lipiec 30, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Apel Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu do Społeczeństwa
czerwiec 10, 2006
Leszek Skonka
Zmarł Aleksander Sołzenicyn...
sierpień 6, 2008
tłumacz
Prawdziwy powod ataku na Iran
lipiec 14, 2008
...
Demokracja na wynos
marzec 13, 2006
Piotr Ciszewski
Co się stało z prezydentem?
styczeń 26, 2005
zaprasza.net
Czemu Akcja SUBITO jest potrzebna?
październik 31, 2006
Mirosław Dakowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media