|
Tematy zastępcze - zamiast naprawy Państwa
|
|
W 1978 roku przez tydzień jechałem autostopem do Paryża. Zwiedzałem bowiem po drodze różne miasta.
Dopiero na miejscu wszedłem do wanny, by obmyć wielodniowy brud.
I wtedy doznałem szoku - w sensie dosłownym.
Z mojego ciała popłynęło trzykrotnie mniej brudu - niż po godzinie w Krakowie - z moich włosów. (A miałem wtedy długie włosy.)
Później - pracując przy konserwacji zabytków obserwowałem PORAŻAJĄCE skutki zanieczyszczenia powietrza w Krakowie.
Wczoraj skorzystałem z okazji darmowych przejazdów miejską komunikacją - z powodu rzekomego "smogu" i trochę więcej poobserwowałem poziom zanieczyszczenia powietrza w Krakowie.
I na tej podstawie stwierdzam, że HISTERIA z rzekomym ZAGROŻENIEM SMOGIEM W KRAKOWIE - jest równie oszukańcza - jak rzekome "ocieplenie środowiska" przez gazy.
Na obecną histerię złożyły się następujące czynniki:
1. Lobbowanie na rzecz firm sprzedających piece gazowe.
2. Odwracanie uwagi od najważniejszych spraw państwowych.
3. Ostateczne uzależnienie od Państwa nielicznej grupy osób posiadających własne źródła ogrzewania.
Przyczyną największej ilości spalin w Krakowie jest elektrociepłownia Łęg, a w drugim rzędzie komunikacja samochodowa.
Ale tu pełną odpowiedzialność ponosi Urząd Miasta Krakowa, który od kilkudziesięciu lat nie potrafi uczynić przejezdnymi - wiele ulic Krakowa i zamiast przez 15 sekund - niektóre ulice przejeżdżamy 15 minut.
Proszę nie dać się nabrać na temat zastępczy pod nazwą "smog", bo w ostatnich dniach to szadź wywołuje wrażenie mgły i zanieczyszczenia.
A ta jest typowa dla zimnych pór roku.
Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że NIE ZNAM ANI JEDNEGO PRZYPADKU ŚMIERCI Z POWODU "SMOGU" W KRAKOWIE!.
O czym wieszczą na unijnych plakatach - różni lobbyści. Te plakaty drukowano już w lecie ubiegłego roku - gdy nie nie było wiadomym - czy uda się wywołać histerię "smogu".
Natomiast znam wiele przypadków - również w mojej Rodzinie, przyspieszonej śmierci w podeszłym wieku - z powodu upałów.
Nie dajmy się tumanić kolejnym tematem zastępczym.
PS
Zakłady, które w PRLu zanieczyszczały Kraków zostały zlikwidowane. Nie zmodernizowane, ale zlikwidowane. A dawna Huta Lenina, po sprzedaży Pakistańczykowi ograniczyła produkcję do minimum.
PS-2
Ponieważ zarzucono mi, że "szadź powstaje na przedmiotach, a nie w powietrzu (tam jest to mgła, ew. chmura)" informuję, że w Małopolsce słowo "szadź" oznacza również mgłę w niskich temperaturach. Więc przyjmuję, że możemy użyć zamiennie określenia "mgła" w niskich temperaturach.
|
10 styczeń 2017
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Przetargi o Zeznania w Sprawach Kryminalnych w USA
styczeń 31, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ojciec Augustyn: Papież uczy pokornej akceptacji życia
sierpień 20, 2002
PAP
|
emajl
luty 21, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Prezydent u amerykanskich Żydów
październik 1, 2007
przesłała Goska
|
Ocieplenie
październik 9, 2006
przesłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
Koszty kapitulanctwa (1)
czerwiec 18, 2003
prof. Jerzy Robert Nowak
|
POLSKA - UNIA 19
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Walka trwa
listopad 4, 2003
Andrzej Kumor
|
"Na początku było słowo"
luty 26, 2004
Ojczyzna.pl
|
Kołodko ministrem finansów, Piwnik i Celiński odchodzą
lipiec 5, 2002
PAP
|
Pouczająca lekcja
sierpień 28, 2003
Nasz Dziennik
|
Żądanie rekompensaty za polskie straty wojenne w ludziach
czerwiec 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Życie w Gazie, czyli do Żydzi robią w Palestynie - wideo
listopad 25, 2007
przysłała Dorota
|
Platforma programowa anarchosyndykalistów
grudzień 15, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Ds. praw człowieka
sierpień 28, 2006
Bogusław
|
Drang nach Osten
wrzesień 17, 2002
|
Drugie dno
kwiecień 8, 2003
Bogdan
|
Polityka sięgnęła bruku
styczeń 6, 2003
http://newsweek.redakcja.pl/
|
L.Kaczyński przed życiową szansą
luty 9, 2009
Dariusz Kosiur
|
UŻYTECZNE PRAWA RZˇDZACE PRACˇ ZAWODOWˇ
sierpień 19, 2002
|
|
|