ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Rżnij Walenty, kapucyny wracają ! 
19 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Kto sieje wiatr (2) 
22 listopad 2016     
Odszedł ostatni z wielkich 
2 kwiecień 2018     
Kim są ludzie z KOD? 
26 grudzień 2015      Artur Łoboda
Żydowska nienawiść do Polski i Polaków 
23 marzec 2011      Przysłał ICP
Sprawdzona strategia Tuska 
17 czerwiec 2014      Artur Łoboda
FDA jest „zgniła do szpiku kości”, mówi dr Robert Malone – agencja od początku wiedziała, że „szczepionki” powodują replikację wirusa 
23 maj 2022     
List otwarty do Ministra Sprawiedliwości RP Zbigniewa Ziobry 
4 marzec 2016      Fundacja im. Zygmunta Starego
Bujaj się TVN -ie 
8 lipiec 2015      Artur Łoboda
Konieczna de-bizantyzacja życia publicznego 
10 luty 2016      Artur Łoboda
Coś dla uczczenia Dnia Judaizmu w Polsce KAROL, ADAM, JAKUB - ks. Francesco Ricossa 
17 styczeń 2011      Francesco Ricossa, wstawił MG
Nie dla traktatu WHO! - sprzeciw społeczny 
6 marzec 2022      PSNLiN
Odwołanie zgody na traktat pandemiczny WHO - żądanie skierowane do polityków 
15 lipiec 2025     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (17.01.2011) 
12 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
W co zagrywa Putin? 
30 grudzień 2019     
Morawiecki prawie jak Łukaszenka  
17 sierpień 2020     
Ptak Poezji... 
26 wrzesień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Interes rodzinny 
22 maj 2022     
Rozległe cele szczepień 
19 kwiecień 2021     
Rosja supermocarstwem w przemyśle atomowym 
9 maj 2009      tłumacz

 
 

Cień Sorosa wisi nad Wisconsin: Jak pieniądze miliarderów zagrażają programowi Trumpa i amerykańskiej demokracji

 
 
●  Wybory do Sądu Najwyższego Wisconsin 1 kwietnia to kluczowe pole bitwy, a ich wynik zadecyduje, czy liberałowie utrzymają większość 4-3.
Stawką są kluczowe kwestie, takie jak aborcja, prawa związkowe, prawo wyborcze i redistricting, które potencjalnie zmienią mapę polityczną Wisconsin i wpłyną na równowagę w Kongresie Narodowym. 
●  Miliarder George Soros hojnie finansuje postępowe działania w wyścigu, których celem jest zapewnienie sobie liberalnej większości, która mogłaby zmienić podział okręgów kongresowych na korzyść Demokratów, podważając tym samym priorytety Republikanów i program prezydenta Trumpa. 
Postacie takie jak były gubernator Wisconsin Scott Walker i Elon Musk ostrzegają przed wpływem Sorosa, a Musk popiera kandydata popieranego przez GOP Brada Schimela.
Schimel skrytykował finansowanie przez Sorosa postępowych spraw, takich jak defundowanie policji i podważanie uczciwości wyborów. 
●  Powiązane z Sorosem grupy, takie jak MoveOn i Indivisible, organizują protesty „astroturf” — fałszywe ruchy oddolne — aby wywierać presję na ustawodawców republikańskich i zakłócać konserwatywne programy.
Taktyki te zostały wdrożone w całym kraju, w tym w Wisconsin. 
●  Wyścig w Wisconsin jest mikrokosmosem szerszej ideologicznej walki w Ameryce.
Zwycięstwo wspierane przez Sorosa może doprowadzić do gerrymanderingu, osłabienia prawa wyborczego i wycofania konserwatywnej polityki, co będzie miało daleko idące konsekwencje dla politycznej przyszłości kraju.
Konserwatyści są wzywani do działania w celu zachowania zasad ograniczonego rządu, prawa i porządku oraz uczciwych wyborów. 
 
 
Walka o duszę Ameryki toczy się w Wisconsin, gdzie nadchodzący wyścig o Sąd Najwyższy stanu stał się punktem zapalnym ideologicznego podziału kraju.
W centrum tej burzy znajduje się George Soros, miliarder urodzony na Węgrzech, którego głębokie kieszenie i postępowy program zagrażają planom prezydenta Donalda Trumpa i przekształcają krajobraz polityczny .
Gdy Elon Musk bije na alarm, konserwatyści budzą się i dostrzegają egzystencjalne zagrożenie ze strony finansowanych przez Sorosa agentów i ich nieustanne dążenie do podważenia priorytetów Republikanów.
 

Sąd Najwyższy Wisconsin: pole bitwy o przyszłość Ameryki

 
Wybory 1 kwietnia do Sądu Najwyższego Wisconsin nie są zwykłym wyścigiem sędziowskim.
To starcie o wysoką stawkę, które zadecyduje, czy liberałowie utrzymają większość 4-3 w sądzie, a na szali leżą ważne sprawy dotyczące aborcji, praw związkowych, prawa wyborczego i ponownego podziału okręgów wyborczych.
Wynik może zmienić mapę polityczną Wisconsin, potencjalnie wyciskając dwa republikańskie miejsca w Kongresie i dając Demokratom krytyczną przewagę w Kongresie.
 
Były gubernator Wisconsin Scott Walker, niezłomny konserwatysta, otwarcie mówił o stawkach.
„Zróbcie obliczenia. Głosowanie we wtorek wieczorem było 217-215.
George Soros przyciąga miliony do wyścigu o Sąd Najwyższy WI, ponieważ liberalna większość 4-3 zmieni podział okręgów kongresowych, aby wycisnąć 2 miejsca GOP”, napisał Walker na X.
„W ten sposób blokuje program Trumpa.
Nie możemy do tego dopuścić”.
 
Elon Musk, miliarder i szef Departamentu Efektywności Rządowej, podzielił obawy Walkera, stwierdzając, że wykolejenie programu Trumpa „jest dokładnie celem [Sorosa]”.
Zaangażowanie Muska w wyścig, wspierające kandydata popieranego przez Republikanów, Brada Schimela, spotkało się z ostrą krytyką ze strony wspieranych przez Sorosa Demokratów, którzy oskarżają go o forsowanie „skrajnego programu”.
Jednak prawdziwy ekstremizm leży w trwającej od dziesięcioleci kampanii Sorosa mającej na celu finansowanie postępowych spraw, które podważają egzekwowanie prawa, podważają integralność wyborów i promują radykalną politykę .
 

Niebezpieczny wpływ Sorosa: Historia dywersji

 
George Soros nie jest obcy kontrowersjom.
Poprzez swoje Open Society Foundations przelał miliardy dolarów na inicjatywy postępowe na całym świecie, często destabilizując rządy i podważając konserwatywne wartości.
W Stanach Zjednoczonych Soros finansował kampanie prokuratorów okręgowych w celu wyboru łagodnych prokuratorów, finansował działania mające na celu defundowanie policji i wspierał organizacje takie jak MoveOn i Indivisible, które organizowały protesty przeciwko Trumpowi i jego sojusznikom.
 
Schimel, kandydat popierany przez GOP, otwarcie mówił o niebezpieczeństwach związanych z wpływem Sorosa.
„Nie sądzę, żeby te dwie rzeczy można było porównywać” — powiedział Schimel, odnosząc się do poparcia Muska w porównaniu z darowiznami Sorosa.
„Nie sądzę, żeby były one w ogóle równoważne”.
Dodał, że Soros ma „bardzo niebezpieczne pomysły dla Ameryki”, powołując się na swoje poparcie dla grup pracujących nad zmniejszeniem finansowania policji.
 
Tymczasem wspierana przez Sorosa kandydatka Susan Crawford odrzuciła obawy dotyczące wpływu swojego darczyńcy, twierdząc, że „nigdy nie składała żadnych obietnic” swoim darczyńcom.
Jednak zależność jej kampanii od pieniędzy Sorosa — z czego 1 mln dolarów przekazano za pośrednictwem stanowej Partii Demokratycznej — budzi poważne pytania o jej niezależność.
 

Protesty Astroturf i podręcznik Sorosa

 
Wybory do Sądu Najwyższego Wisconsin to tylko jeden z frontów szerszej wojny Sorosa z konserwatywnymi rządami.
Ostatnie rewelacje ujawniły, jak powiązane z Sorosem organizacje, takie jak MoveOn i Indivisible, organizują protesty „astroturf” — fałszywe ruchy oddolne mające na celu wywieranie presji na republikańskich ustawodawców i zakłócanie programu Trumpa.

W lutym 2025 r. MoveOn uruchomiło ogólnokrajową kampanię „Congress Works for Us, Not Musk”, skierowaną do ustawodawców GOP w kluczowych okręgach.
W komunikacie prasowym grupy chwalono się wiecami i akcjami w ratuszu, których celem było „walczenie z agendą Trumpa-Muska”.
Indivisible, inna grupa finansowana przez Sorosa, wezwała swoich członków do wykorzystania „Town Halls & Empty Chair Town Halls” do wywierania presji na wrażliwych Republikanów.
 
Musk szybko potępił te taktyki.
„Naciskanie na fałszywe oburzenie obróci się przeciwko nim” – ostrzegł w mediach społecznościowych.
Ale szkody już zostały wyrządzone.
W Wisconsin, Indivisible zorganizowało protest podczas spotkania w ratuszu zorganizowanego przez Rep. Scotta Fitzgeralda (R-WI), gdzie 100 aktywistów wymachiwało antytrumpowskimi transparentami.
Podobne protesty wybuchły w całym kraju, a grupy wspierane przez Sorosa wzięły na celownik ustawodawców Partii Republikańskiej w Arizonie, Kalifornii i Georgii.
 
Spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson (R-LA) również potępił protesty, mówiąc Kaitlan Collins z CNN, że wiele zakłóceń w ratuszu zostało zorganizowanych przez „płatnych protestujących”.
Dokumenty z Indivisible potwierdzają, że grupa zwraca członkom do 200 dolarów za wydatki związane z ich działaniami „Musk Or Us”.
 

Stawka dla Ameryki

 
Wybory do Sądu Najwyższego Wisconsin to coś więcej niż wybory lokalne — to mikrokosmos szerszej walki o przyszłość Ameryki.
Jeśli Sorosowi uda się zmienić sąd, może to utorować drogę do podziału okręgów kongresowych na okręgi wyborcze, osłabienia prawa wyborczego i wycofania konserwatywnej polityki.
Konsekwencje odbiłyby się szerokim echem poza Wisconsin, dodając otuchy postępowym aktywistom i podważając program Trumpa w skali ogólnokrajowej.
 
Konserwatyści muszą uznać powagę tej chwili.
Walka z wpływami Sorosa nie dotyczy tylko Wisconsin — chodzi o zachowanie zasad ograniczonego rządu, prawa i porządku oraz wolnych i uczciwych wyborów.
Jak ostrzegali Musk i Walker, stawka nie mogłaby być wyższa.
 
Źródła obejmują:
RT.com
pl.wikipedia.org
APNews
 


 
Źródło:
https://faked.news/2025-03-03-how-soros-cash-threatens-trumps-agenda-american-democracy.html

 
4 maj 2025

Willow Tohi 

  

Komentarze

  

Archiwum

Czarna dziura
czerwiec 11, 2003
Bogaci obrońcy chłopów
wrzesień 6, 2002
BERNADETA WASZKIELEWICZ http://rzeczpospolita.pl
Instytut Analiz Bezpieczeństwa Narodowego ProPolonia.pl
marzec 4, 2009
Dariusz Kosiur
Sprawa Oddziałów Egzekucyjnych, Likwidacji Ludzi i Stosowania Tortur Przez Służby USA
grudzień 13, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Garbate umysły i Pinochet
czerwiec 29, 2007
Artur Łoboda
Oszwabić Polaków (1)
lipiec 17, 2004
IAP
FLOWERS OF GALILEE
kwiecień 6, 2004
Przesłanie do Narodów Europy Zachodniej
październik 9, 2005
Artur Łoboda
Laureat nagrody Nobla i odkrywca DNA „rasistą”
październik 23, 2007
infopatria
Marcowy opozycjonista mimo woli
luty 26, 2003
Leszek Skonka
Dobre sygnały. Ministerstwo nie sprzedało ani jednej obligacji
luty 13, 2003
zaprasza.net
milosz
sierpień 20, 2004
ala
Czyżby innych w przedbiegach usuwano?
Słowo o książce "Obława" Joanny Siedleckiej (wyd. Prószyński i S-ka S.A.)

listopad 6, 2005
Wiesław Sokołowski
będzie ich w Krakowie 80. Jeden kosztuje 100 tys. zł.
marzec 3, 2005
Tsunami korupcji sejsmologow w... USA i Tajlandii
styczeń 7, 2005
O głupocie i złym wychowaniu
wrzesień 13, 2006
Olaf Swolkień
Terror Żydów przeciwko Żydom - Część druga: Pogromy na Bliskim Wschodzie
czerwiec 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Horror w autokarze Grey Hound - Kanada
sierpień 1, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
Monarchia czy "demokracja" ?
styczeń 22, 2008
Tezlav von Roya
Żydowskim rodzinom "ofiar Holokaustu" należy się jeszcze 175 miliardów dolarów
styczeń 24, 2007
bibula- pismo niezależne
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media