ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Nie płacz Ewka  
12 sierpień 2015     
Wstyd i hańba 
21 luty 2013      Artur Łoboda
Czekając na kolejną zdradę 
6 marzec 2016      Artur Łoboda
"W mniejszości siła" 
12 styczeń 2018      Alina
Wróble, sroki, sowy 
30 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
List do Omilanowskiej - z lipca 2014 roku 
20 sierpień 2014      Artur Łoboda
Sądowe rozstrzygnięcie: wirus odry nie istnieje!  
3 styczeń 2021      LiberumVeto
Więzienie za spalenie podróbek? 
15 listopad 2021     
Fatalna kondycja rynków wschodzących zwiastunem polskich problemów. Część 2. 
31 maj 2016      www.independenttrader.pl
Rekomendacje sisiowskiego Ministra zdrowia  
21 kwiecień 2020     
Co teraz powiedzą zwolennicy zbliżenia z Izraelem? 
27 styczeń 2018     
Jaka winna być kara za bezprawne odebranie Polakom wolności osobistych? 
17 czerwiec 2020     
Najgorzej jest w miastach 
13 kwiecień 2021     
LIST od Poety dr Jana Marszałka ! 
30 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Gessler 
22 luty 2011      Artur Łoboda
Wesołość ogarnia mnie pusta gdy pomyślę, że oszust oszukał oszusta 
29 styczeń 2012      Artur Łoboda
Powrót na początek drogi 
5 marzec 2021      Artur Łoboda
W KRAJU MOIM UPODLONYM - wiersz - Wiesław Sokołowski 
2 grudzień 2013      www.trwanie.com
Fakty pokazują, że szpitale stały się placówkami ŚMIERCI i MORDERSTWA podczas covidu 
9 marzec 2024     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa 17.06.2011 
2 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Nowe prawo nałoży na producentów szczepionek na Covid odpowiedzialność za obrażenia i śmierć

 
 
Republikanin Chip Roy (Teksas) przedstawił we wtorek projekt ustawy, który umożliwi Amerykanom pozywanie producentów szczepionek przeciwko Covid-19 za zdarzenia niepożądane związane ze szczepionkami, w tym zgony, poprzez usunięcie tarczy odpowiedzialności producentów szczepionek.
 
Ustawa Let Injured Americans Be Legally Empowered Act , czyli ustawa LIABLE, „umożliwi Amerykanom, którzy przyjęli szczepionki, które były w mylący sposób promowane i narzucane wielu Amerykanom za pośrednictwem mandatów federalnych, wszczęcie postępowania cywilnego w związku z odniesionymi obrażeniami” – wynika z opublikowanego podsumowania ustawy przez Fox News .
 
„Szczepionki te otrzymały jednostronne zezwolenie na stosowanie w sytuacjach awaryjnych i nie przeszły normalnego procesu zatwierdzania przez FDA [amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków]” – stwierdzono w podsumowaniu.
 
Komentując proponowane przepisy, przewodnicząca organizacji Children’s Health Defense (CHD), Mary Holland, powiedziała:

  „Szkody i ofiary śmiertelne spowodowane szczepionką na Covid-19 wymagają odpowiedzialności. 
  To ustawodawstwo stanowi kluczowy kamień milowy w naprawianiu tych niesprawiedliwości i torowaniu drogi dla bardziej odpowiedzialnej przyszłości. 
  To ustawodawstwo ma kluczowe znaczenie dla pociągnięcia producentów szczepionek do odpowiedzialności.”

CHD należy do organizacji wspierających legislację.
 
Według biura Roya „szczepionki przeciwko CoVID-19 są uważane za „środki zaradcze” zgodnie z ustawą o gotowości i gotowości publicznej (PREP) , która zasadniczo chroni ich producentów przed odpowiedzialnością cywilną związaną ze stratami poniesionymi przez szczepionki”.
 
„Zamiast tego ranni Amerykanie muszą ubiegać się o pomoc w ramach uciążliwego programu odszkodowań za obrażenia spowodowane środkami zaradczymi (CICP), ale tylko 11 roszczeń związanych z Covid-19 zostało wypłaconych z CICP”.
 
Holland stwierdził, że CICP jest „całkowicie nieodpowiedni i niezgodny z zasadami konstytucyjnymi w zakresie zapewniania sprawiedliwego zadośćuczynienia”.
 
Proponowane ustawodawstwo usunęłoby całą federalną ochronę przed odpowiedzialnością za szczepionkę przeciwko Covid-19, zachowałoby możliwość poszkodowanym Amerykanom dostępu do istniejących programów odszkodowań, takich jak Narodowy Program Odszkodowań za Uszkodzenia Poszczepienne (VICP) i działałoby z mocą wsteczną, umożliwiając zaszczepionym Amerykanom i rannym przed przyjęciem ustawy do sądu.
 
W oświadczeniu Roy powiedział: „Długi ciąg nadużyć popełnianych przez rząd i instytucje zdrowia publicznego w odpowiedzi na Covid-19 będzie nadal wywierał wpływ na naród amerykański przez wiele lat”.
 
W rezultacie Roy powiedział, że „wprowadza ustawę LIABLE Act, aby upoważnić Amerykanów do usunięcia federalnej ochrony przed odpowiedzialnością kumoterską producentów szczepionek przeciwko Covid-19 i wzmocnić pozycję poszkodowanych Amerykanów”. 
Naród amerykański zasługuje na sprawiedliwość za naruszenie jego osobistej wolności lekarskiej, a osoby, które odniosły obrażenia medyczne, zasługują na zadośćuczynienie”.
 
React19 , organizacja non-profit działająca na rzecz ofiar obrażeń poszczepiennych, również z zadowoleniem przyjęła proponowane przepisy. 
Współprzewodniczącym organizacji jest dr Joel Wallskog , chirurg ortopeda ze stanu Wisconsin, który zaprzestał już wykonywania zawodu z powodu urazów odniesionych w wyniku szczepionki Moderna przeciwko Covid-19. 
 
Powiedział :

  „React19 wspiera ustawę LIABLE Act. 
  Stan nadzwyczajny dotyczący zdrowia publicznego związany z Covid-19 zakończył się w 2023 r . 
  Mimo to firmy farmaceutyczne, rząd i organizacje opieki zdrowotnej są nadal chronione przed wszelką odpowiedzialnością na mocy ustawy PREP co najmniej do 31 grudnia 2024 r .

  „Ten powszechny immunitet przewidziany w ustawie PREP pozbawia amerykańskie społeczeństwo poszkodowane w wyniku zastrzyków na Covid-19 prawa do rzetelnego procesu i procesu z ławą przysięgłych. 
  Zostaliśmy zdegradowani do CICP, co jest oczywistą porażką.

„Z perspektywy czasu pokażemy, że było to absolutnie konieczne”
 
Według Fox News ustawa PREP „ ogranicza odpowiedzialność za produkcję , rozwój i dystrybucję medycznych środków zapobiegawczych związanych z zagrożeniem zdrowia publicznego”. 
Na tej podstawie w USA dystrybuowano szczepionki przeciwko Covid-19.
 
Z kolei ustawa PREP stworzyła CICP, „który ma roczny okres przedawnienia i zapewnia odszkodowanie jedynie w przypadku śmierci lub poważnych obrażeń” – podaje Fox News. 
W rezultacie producenci szczepionek przeciwko Covid-19 „są w większości odporni na procesy cywilne, nawet jeśli osoby domagające się odszkodowania pieniężnego posiadają dowód medyczny potwierdzający obrażenia spowodowane szczepionką”.
 
„Miliony Amerykanów zostały zmuszone do zaszczepienia się przeciwko Covid-19 ze strachu przed utratą środków do życia i pod fałszywym pretekstem” – Roy powiedział we wtorek Fox News, porównując 11 roszczeń wyrównanych przez CICP z 700 milionami dawek szczepionek przeciwko Covid-19 które zostały zastosowane w USA
 
Wallskog stwierdziła, że ​​CICP „wskaźnik odmów wynosi 98%” i od 1 stycznia wydała łącznie „około 41 000 dolarów” za 11 naprawionych roszczeń, co daje średnio około 3700 dolarów na jedno roszczenie.
 
Ray Flores, starszy doradca zewnętrzny CHD, jest ekspertem w zakresie ustawy PREP i CICP. 
Powiedział The Defender, że „byłby zachwycony”, gdyby usunięto ochronę producenta ustawą PREP. „Pewnego dnia z perspektywy czasu pokażę, że było to absolutnie konieczne” – powiedział Flores.
 
Flores zauważył, że gwarancje rządu USA udzielone producentom szczepionek na początku pandemii zabraniały rządowi „stosowania lub zatwierdzania szczepionki przeciwko Covid-19”, chyba że byli oni „chronieni przed odpowiedzialnością na mocy deklaracji wydanej na mocy ustawy PREP lub kolejnej ustawy PREP przeciwko COVID-19”.
Deklaracja ustawy o równym lub większym zakresie.”

„Jeśli ta ustawa zostanie przyjęta, będzie to pole bitwy” – powiedział Flores.
 
Pozwy pomogą ustalić, czy szczepionki przeciwko Covid-19 były tak „bezpieczne i skuteczne”, jak twierdzono
 
Big Pharma nie przyjęła proponowanego ustawodawstwa z radością. 

oświadczeniu udostępnionym Fox News Andrew Powaleny , starszy dyrektor ds. spraw publicznych w branżowej grupie handlowej PhRMA [Pharmaceutical Research and Producers of America], powiedział:

  „COVID-19 przypomniał, dlaczego potrzebujemy bezpiecznych i skutecznych szczepionek. 
  Wszystkie szczepionki, w tym przeciwko Covid-19, podlegają rygorystycznemu procesowi przeglądu bezpieczeństwa i skuteczności oraz monitorowaniu po wprowadzeniu do obrotu.
   
  „Zmieniając istniejące ramy odpowiedzialności, na których producenci polegają w celu zapewnienia przewidywalnego rozwoju szczepionek, nasza zdolność do stawienia czoła przyszłym zagrożeniom dla zdrowia publicznego będzie zagrożona”.

Ale inni eksperci nie zgodzili się z tym. 

We wtorek w The Blaze komentator i autor Daniel Horowitz zapytał:
„Czy produkt, który jest w całości finansowany, promowany na rynku, zmonopolizowany, a następnie autoryzowany przez rząd, powinien być mniej odpowiedzialny niż Toyota za swoje poduszki powietrzne?”

Horowitz dodał: „W idealnym przypadku NCVIA [ krajowa ustawa o urazach poszczepiennych u dzieci z 1986 r. ] i ustawa PREP powinny zostać całkowicie uchylone”.
 
Mimo to z zadowoleniem przyjął proponowane przez Roya ustawodawstwo. 
„Zapewnienie konsumentom szansy na rozprawę będzie doskonałym sposobem na sprawdzenie, czy produkty firm Pfizer i Moderna są tak bezpieczne i skuteczne, jak twierdzą” – napisał.

„Jest wysoce prawdopodobne, że dziesiątki milionów ludzi nie ma obecnie możliwości ubiegania się o odszkodowanie za produkt, który został oszukańczo narzucony narodowi amerykańskiemu przez te firmy - w zmowie z rządem federalnym” – stwierdził Horowitz. „Wiedząc o tym, rachunek Roya przynosi miłą ulgę”.

Według Fox News „Roy przewodził oskarżeniom przeciwko tym mandatom dotyczącym szczepionek, w tym przewodniczył wysiłkom mającym na celu wycofanie mandatów dotyczących szczepionek przeciwko Covid-19 w armii amerykańskiej ”.
 
Współautorami projektu ustawy są przedstawiciele:
Lauren Boebert (Colo.), Josh Brecheen (Okla.), Eric Burlison (Most.), Michael Cloud (Teksas), Warren Davidson (Ohio). ), Bob Good (R-Va.), Clay Higgins (R-La.), Thomas Massie (R-Ky.), Mary Miller (R-Ill.), Barry Moore (R-Utah), Ralph Norman (RS .C.), Randy Weber (R-Texas), Troy Nehls (R-Texas), Andy Harris (R-Md.), Paul Gosar (Ariz.), Eli Crane (R-Ariz.), Russ Fulcher (R-Idaho), Scott DesJarlais (R-Tenn.) i Andy Biggs (R-Ariz.).

„Amerykanie poszkodowani w wyniku zastrzyków na Covid-19 zasługują na coś lepszego” – powiedział Wallskog. 
„Zrobili to, co uważali za słuszne dla siebie, swoich rodzin i narodu. 
Teraz pozostali porzuceni. 
To ustawodawstwo daje im szansę na sprawiedliwe odszkodowanie.”

„Nadszedł czas, aby nasz naród uznał te obrażenia i umożliwił im podjęcie kroków prawnych” – dodał.
 
 
 
 
 
 
Źródło:
childrenshealthdefense.org/defender/chip-roy-liable-act-covid-vaccine-manufacturers/
17 marzec 2024

Doktor Michael Nevradakis 

  

Komentarze

  

Archiwum

Wstydliwi pałkarze z "Wyborczej"
styczeń 27, 2006
Czesław T. Niemczyński
Program podróży Jana Pawła II do Polski
sierpień 5, 2002
PAP
Pół wieku od obalenia demokracji w Iranie przez USA
marzec 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
W cieniu niewidzialnego słonia
luty 28, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Sądowa farsa?
luty 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Afera PiS. W obronie nie tyle Mirosława G. co demokracji i praworządności, a przeciw Relidze i zdegenerowanym karłom... Dwa
maj 8, 2007
tłumacz
Adolf Eichmann born in Austria
marzec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Brak danych kto był patriotą.
listopad 24, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
POLSKA - UNIA 12
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Komputerowe wybieranie etyka do kontroli, czyli ekipa dla wipa
czerwiec 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Antypolski sabat
kwiecień 24, 2003
Anna i Andrzej Kołakowscy
Syjonistyczna pyskówka nad grobami ofiar
maj 5, 2005
PAP
Brytyjska prasa o ostrzeżeniach papieża
sierpień 19, 2002
PAP
Media milczą
luty 2, 2003
zaprasza.net
Łamanie Praw Człowieka Pod Okupacją Izraela
wrzesień 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Nasze złodziejskie Państwo
październik 28, 2004
Mirosław Naleziński
Odezwa do ludożerców
czerwiec 11, 2005
Wiesław Sokołowski
xxx
grudzień 10, 2006
Bereś, Bochenek i Mrozowski - kandydatami na szefa Jedynki
czerwiec 18, 2004
PAP
Koniec z jarmarkami na krakowskim Rynku
wrzesień 5, 2007
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media