ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Strzeżcie się tych psychopatów  
1 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Drugie dno dymisji Szumowskiego! Szokujące ustalenia dziennikarskiego śledztwa | #118 
24 sierpień 2020     
Stany Zjednoczone nie mają gospodarki 
20 lipiec 2022      Paul Craig Roberts
A nie mówiłem? 
8 czerwiec 2017     
Bóg ich za to ukarze 
20 listopad 2021     
Wpadka zwana sukcesem? 
21 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Bronisław Komorowski - człowiek bez honoru 
9 sierpień 2014      Artur Łoboda
Tajemnice ratowania banków 
17 październik 2017     
Temat zastępczy, który mnie wkurza 
9 lipiec 2015      Artur Łoboda
Stalinowskie sądy w natarciu 
20 styczeń 2018      Artur Łoboda
"Wielkie narody potrafią rozliczyć się ze swojej przeszłości" (3) 
27 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część dziesiąta 
1 maj 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Jak eskimosy tresują polską kuturę? 
21 marzec 2020     
Morawiecki prawie jak Łukaszenka  
17 sierpień 2020     
Ryzykowna nowa faza wojny w Afganistanie 
21 marzec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Niepowtarzalna okazja dla PiS - ucieczka do przodu 
14 styczeń 2022     
Wrogowie Polski 
21 luty 2013      Artur Łoboda
Głębokie przekonanie 
5 styczeń 2020      Małgorzata Todd
Jak sukces zamienić w porażkę? 
14 maj 2020     
Dr Paul Elias Alexander: COVID-19 to „oszustwo rządowe Deep State, wywołane metodą PCR” 
14 styczeń 2024      Ava Grace

 
 

Kto rządzi światem?
8 wniosków ze spotkania WEF z tego tygodnia

Podczas gdy Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) zakończyło dzisiaj swoje cotygodniowe doroczne spotkanie prawie 3000 elit politycznych, biznesowych, medialnych i akademickich, media głównego nurtu w dużej mierze nadal chwaliły to spotkanie, podczas gdy niezależne media celowały w program WEF i jego promotorów .
 
Associated Press (AP) opisała spotkania w Davos w Szwajcarii jako podejmujące „pilne problemy globalne”, a jednocześnie będące „celem dziwacznych twierdzeń rosnącego chóru, który wierzy, że dotyczy to grupy elit manipulujących wydarzeniami dla własnej korzyści ”.
 
Wśród tych krytyków był właściciel i dyrektor generalny Twittera Elon Musk, który odpowiedział na tweeta : „WEF w coraz większym stopniu staje się niewybieralnym rządem światowym, o który ludzie nigdy nie prosili i którego nie chcą”.
 
Musk opublikował ankietę internetową – która wygenerowała 2,42 miliona głosów – w której zapytał, czy „Światowe Forum Ekonomiczne powinno kontrolować świat”?. 
Osiemdziesiąt sześć procent respondentów odpowiedziało „nie”.
 
Rzecznik w środę relacjonował pierwsze dni spotkań . 
W tym artykule wymieniono osiem kluczowych wniosków z Davos — i dlaczego są one ważne.
 
 

Globalne elity naprawdę chcą paszportów szczepionek


 
Jedna z propozycji, która wzbudziła największe zainteresowanie na tegorocznym spotkaniu WEF, pochodziła od byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira , obecnie prezesa wykonawczego Tony Blair Institute for Global Change .
 
Blair zaproponował rozwój „ krajowej infrastruktury cyfrowej ”, stwierdzając: „Powinniśmy pomagać krajom w rozwijaniu krajowej infrastruktury cyfrowej, której będą potrzebować z tymi nowymi szczepionkami” — oświadczenie, które zdecydowanie sugerowało, że nadchodzą „nowe szczepionki” i będziemy "potrzebować ich.
 
Blair powiedział również :

  „Musisz wiedzieć, kto został zaszczepiony, a kto nie. 
  Niektóre ze szczepionek, które pojawią się na linii, będą miały wiele zastrzyków.
  „Więc [w przypadku szczepionek] musisz mieć – z powodów związanych z opieką zdrowotną bardziej ogólnie, ale na pewno w przypadku pandemii – odpowiednią infrastrukturę cyfrową, a większość krajów jej nie ma”.

Jak wcześniej informował The Defender , Blair poparł „ Good Health Pass ”, cyfrowy paszport szczepionek wprowadzony przez ID2020, wspólny wysiłek Mastercard , Międzynarodowej Izby Handlowej i WEF.
 
Członkami Good Health Pass Collaborative są Accenture, Deloitte i IBM , a komplementariuszami ID2020 są Facebook i Mastercard.
 
Partnerzy- założyciele ID2020 to Microsoft, Fundacja Rockefellera, Accenture, GAVI, The Vaccine Alliance ( główny partner Światowej Organizacji Zdrowia lub WHO), UNICEF, Fundacja Billa i Melindy Gatesów oraz Bank Światowy .
 

Globalni „przywódcy” wydają się być jasnowidzami


 
Jeśli chodzi o walkę z chorobami, dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł, że „odrodzenie gruźlicy może nadejść… prędzej czy później”.
 
Oświadczenia takie jak Tedros wydają się przeczyć wiedzy o przyszłych wydarzeniach. 
Było to normą na poprzednich spotkaniach WEF — i tak było w tym roku.
 
Dziennikarz śledczy Jordan Schachtel zwrócił uwagę, że „ Wydarzenie 201 , symulacja koronawirusa przed pandemią, zostało ogłoszone na konferencji WEF w Davos w 2019 roku”.
 
Podobnie w tym roku Lawrence „Larry” Summers , który pełnił funkcję sekretarza skarbu USA w latach 1999-2001 i dyrektora Narodowej Rady Gospodarczej w latach 2009-2010, powiedział, że „moim zdaniem szanse są większe niż 50-50”, że „W ciągu najbliższych 15 lat pojawi się problem na skalę COVID ”.
 
Summers poczynił te uwagi w ramach panelu „ Globalne prognozy gospodarcze: czy to koniec epoki? ”, którego panelistami byli dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kristalina Georgieva oraz była dyrektor zarządzająca MFW i obecna prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde .
 
Podczas konferencji prasowej urzędnicy przedstawili raport WEF „ Global Cybersecurity Outlook 2023 ”, przewidujący „ katastrofalne wydarzenie cybernetyczne ”, które ma nastąpić „prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch lat”.
 

To ludzie, którzy mają o sobie bardzo wysokie mniemanie


 
Oświadczenia założyciela i przewodniczącego wykonawczego WEF Klausa Schwaba oraz uczestników spotkania WEF ujawniły również, w jaki sposób „elitarni” uczestnicy spotkania wydają się wierzyć, że są samozwańczymi zbawcami — lub władcami — świata.
 
wywiadzie dla India Today , który wysłał dwóch uczestników na tegoroczne spotkanie WEF, Schwab powiedział, że świat wkrótce nie będzie już rządzony przez supermocarstwa, takie jak Stany Zjednoczone, ale przez „interesariuszy” WEF, takich jak BlackRock i Bill Gates .
 
Podczas innej sesji Bilawal Bhutto Zardari, minister spraw zagranicznych Pakistanu, której matka, Benazir Bhutto, była wcześniej premierem tego kraju, mówiła o „ nowym porządku świata ”, który jest hamowany przez „hiper-partyzancki [statek]”.
 
Również podczas tego samego panelu słoweńska minister spraw zagranicznych Tanja Falon powiedziała:
„Mamy kraje, które szanują swoje interesy narodowe wykraczające poza zasady”, odnosząc się do „zasad globalnych”, dodając, że „musimy wziąć pod uwagę Porządek Świata. ”
 
A specjalny wysłannik prezydenta ds. klimatu, John Kerry, powiedział uczestnikom spotkania:
„ Jesteśmy wybraną grupą istot ludzkich ”, które „siedzą w pokoju i spotykają się, aby faktycznie rozmawiać o ratowaniu planety”.
 

Uczestnicy WEF podejmują decyzje na zasadzie „lock step” — bez debaty, proszę


 
Schachtel zauważył, że na spotkaniach WEF „ wymagana jest zgodność, a debata jest grzechem wartym anulowania”.
 
Omówił tę kwestię w niedawnym poście na blogu, opisując spotkania WEF jako „ komorę wzmocnionego echa, w której istnieje jeden problem, jeden cel i tylko jedno rozwiązanie”, zamiast być „miejscem zdrowej, solidnej debaty. ”
 
Schachtel pisze:

  „Niezależnie od tego, kto uczestniczy w tych panelach i przemówieniach, czy są to zaproszone media korporacyjne, urzędnicy państwowi i/lub dyrektorzy biznesowi, nigdy nie ma wyraźnego sprzeciwu ani różnicy zdań.
  „Prawda jest taka, że ​​WEF i jej przywódcy wolą konformizm od debaty. W rzeczywistości aktywnie zniechęca się do debaty, a przekroczenie linii – poprzez naruszenie narracji – jest podstawą do trwałego usunięcia z Club Davos”.

Dziennikarz i autor Walter Kirn przekazał na Twitterze podobne odczucia:
 
Dziennikarz Jack Pobosiec powiedział, że „nastawienie WEF/WHO i Davos jest niezbędne do zrozumienia [ponieważ] jest to nastawienie, które rządzi naszym światem na Zachodzie.
Ogromna liczba naszych przywódców, nawet na niższych szczeblach, przypisuje globalnie ujednoliconą i technokratyczną wizję świata. 
Nie przeocz tego.
 

Chcą, abyś uwierzył, że istnieje cyfrowe rozwiązanie (prawie) każdego problemu


 
Coroczne spotkania WEF słyną z promowania technokracji , a tegoroczne spotkanie kontynuowało ten trend.
 
Przykładem tego była sesja zatytułowana „Poprawa środków do życia dzięki identyfikatorowi cyfrowemu”, która promowała „międzynarodową politykę identyfikacji w celu realizacji równości finansowej, społecznej i zdrowotnej poprzez identyfikację cyfrową”.
 
Według dziennikarza Andrew Lawtona ten panel „nie był transmitowany i nie był otwarty dla prasy”. W panelu wzięli udział uczestnicy z Global Digital Policy Incubator, Hedera , Dubai Future Foundation i DataKind.
 
Podczas innej sesji paneliści przewidzieli, że „ludzie wkrótce przyjmą technologię wszczepiania mózgu, aby mogli„ dekodować złożone myśli ”, dodając, że „neurosygnały mogą być wykorzystywane do biometrii” i że im szerzej stosowana jest neurotechnologia, tym więcej danych można zebrać na ludzie.
 
Minister ds. Komunikacji i Technologii Informacyjnych Arabii Saudyjskiej, Abdulla Al-Swaha , powiedział uczestnikom w Davos, że jego kraj „obejmuje technologię Metaverse, [która] już wykazała korzyści dla środowiska dzięki planowaniu i rozwojowi niektórych z największych projektów Królestwa”.
 
WEF jest zwolennikiem metaverse , jak wcześniej informował The Defender.
 

Chcą zmienić to, co myślisz i jak żyjesz


 
Wiele z propozycji przedstawionych w tym tygodniu z konieczności będzie wiązało się ze zmianami na dużą skalę w sposobie życia i przyzwyczajeniach ludzi.
 
Na przykładzie koncepcji psychologii behawioralnej „ szturchania ”, dyrektor generalny Cepsy, Maarten Wetselaar, opowiedział się za „ znacznie wyższymi cenami emisji dwutlenku węgla ”, aby „sprawić, by to, czego próbujesz uniknąć, było drogie i subsydiować rzecz, którą próbujesz zbudować”. 
Nazwał to „bardzo kapitalistyczną interwencją”.
 
Lawton zauważył , że choć może wydawać się to dziwne, że dyrektor ds. ropy i gazu „jest tak entuzjastycznie nastawiony do odejścia od ropy i gazu”, Cepsa „jest również zaangażowana w zielony wodór i wyraźnie widzi napis na ścianie i chce niektórych z tych dotacji.
 
Australijski dyrektor górniczy Andrew Forrest opowiedział się za „zerową emisją, a nie tylko zerową emisją netto”, mówiąc, że można to zrobić przy użyciu istniejącej technologii:
„słoneczna, wiatrowa, akumulatory, zielony wodór”.
 
Reklamowano również koncepcję „15-minutowego miasta” , w którym ludzie będą bez samochodów, a członek szwajcarskiej Partii Zielonych wezwał do „ukarania firm, które nie przestrzegają porozumień klimatycznych”. 
Rzeczywiście, zaproponowano również propozycję „ 5-minutowego miasta ”, które byłoby „w 100% zasilane energią słoneczną i wiatrową”.
 
Mięso – lub zniechęcanie do jego spożycia – również było na porządku dziennym. 
Jim Hagemann Snabe , prezes Siemensa , powiedział:
„ Mówię wam, jeśli miliard ludzi przestanie jeść mięso , będzie to miało duży wpływ. 
Nie tylko ma to duży wpływ na obecny system żywnościowy, ale także zainspiruje innowacje w systemach żywnościowych”. 
Snabe opowiadał się również za syntetycznym mięsem .
 
 

Globalna elita nie lubi wolności słowa ani opinii publicznej


 
Pogardę dla wolności słowa wyrażali także uczestnicy tegorocznego spotkania.
 
Na przykład sekretarz generalny ONZ António Guterres powiedział:

  „Politycy muszą zrozumieć, że czasami stajemy przed tego rodzaju wyzwaniami. 
  Lepiej dziś podejmować decyzje, które ostatecznie nie będą popularne [sic], ale aby były niezbędne, aby móc kształtować samą opinię publiczną”.

W innym panelu dyrektor generalny Moderny, Stéphane Bancel , powiedział, że „ pandemia wciąż trwa ” i krytycznie odniósł się do naukowej, politycznej i publicznej debaty na temat szczepionek przeciwko COVID-19 .
 
Odpowiadając na prośbę Sashy Vakuliny, ukraińskiej dziennikarki pracującej dla europejskiej sieci informacyjnej Euronews, która określiła „zakres tej dezinformacji, jeśli chodzi o szczepienia” jako „przytłaczającą”, Bancel powiedział :

  „W niektórych krajach można było zobaczyć debatę naukową w telewizji w czasie największej oglądalności, więc można sobie wyobrazić, że niektórzy ludzie byli przerażeni.
   
  „Widziałeś różnice w krajach, w których wszystkie strony powiedziałyby, wiesz, zostały one zatwierdzone przez organy regulacyjne, przeprowadzono badania kliniczne, powinieneś otrzymać swoje szczepionki.
   
  „Media społecznościowe były po prostu okropne, po prostu okropne. 
  W niektórych krajach można było zobaczyć debatę naukową i polityczną oraz media społecznościowe… te trzy rzeczy, a wskaźnik szczepień był tam bardzo, bardzo niski”.

Na to Vakulina po prostu odpowiedziała: „absolutnie”.
 
W tym samym panelu Michelle Williams , dziekan wydziału w Harvard TH Chan School of Public Health, powiedziała:
„W zróżnicowanym społeczeństwie będziesz potrzebować wielu warstw komunikatorów oraz różnych stylów i sposobów komunikowania się”.
 
Williams powiedziała, że rządy powinny „współpracować i z szacunkiem odnosić się do odpowiedniego przesłania i posłańca, aby naprawdę promować zmianę”.
 
Seth Berkley , dyrektor generalny powiązanego z Gates GAVI, The Vaccine Alliance , powiedział:

  „To była niesamowita ilość dezinformacji, która tam była, a następnie informacje te trafiły prosto do reszty świata… sposób, w jaki zwykle radzimy sobie z dezinformacją, polega na tym, że mamy lokalnego wodza, lokalnego przywódcę religijnego, lokalnych pracowników służby zdrowia, którzy są zaufani, ale nagle mówią:
  „ale spójrz, co się dzieje w Niemczech, w USA lub w innych miejscach, a oto, co dostaję w moich mediach społecznościowych” i to był prawdziwy problem .
   
  „Zatem zaufanie sięga jeszcze dalej. 
  Nie ufamy instytucjom. 
  Mamy dezinformację i jest coraz gorzej, a nie lepiej”.

 
Podczas innej sesji dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla, powiedział, że szczepionki przeciwko COVID-19 są „upolitycznione”, ponieważ ludzie kwestionują ich skuteczność i że to kwestionowanie „ ciągle nam przeszkadza ”.
 
Podobnie Erik Brynjolfsson , profesor i starszy wykładowca w Stanford Institute for Human-Centered AI [sztuczna inteligencja], wyraził zaniepokojenie przepływem tak zwanych „ informacji polaryzujących ”. 
Omówił też znaczenie przekazywania „prawdy właściwym ludziom”.
 
Szefowa brytyjskiego regulatora telekomunikacji i nadawania Ofcom , Dame Melanie Dawes, broniła „swobodnych, szczerych i otwartych rozmów na każdy temat”, ale następnie zakwalifikowała to stwierdzenie, mówiąc:
 „Cóż, czasami są przypadki , w których wszczynamy dochodzenie, ale… zobacz, jak to idzie”.
 
 

To są ludzie, którzy nie praktykują tego, co głoszą


 
Kryzys „kosztów życia” był głównym tematem tegorocznego spotkania. 
Jednak w dyskusjach panelowych, takich jak „ Stemming the Cost of Living Crisis ”, uczestniczyli tacy uczestnicy jak Gita Gopinath , pierwszy zastępca dyrektora zarządzającego MFW – instytucji znanej z narzucania środków oszczędnościowych na całym świecie.
 
Dziennikarz James Melville , zwracając uwagę na ten temat, napisał:

  „Miliony ludzi cierpią z powodu skutków kryzysu związanego z kosztami utrzymania. 
  Ale kiedy widzą, jak nasze globalne elity demonstrują swoją władzę i kontrolę w WEF/Davos, trudno się dziwić, że ludzie czują się pozbawieni praw i zapomniani”.

A dziennikarz Michael Shellenberger zauważył, że WEF, mimo że rzekomo opowiada się za większą przejrzystością i ujawnianiem informacji przez korporacje, jest wysoce tajny, jeśli chodzi o własne finanse.
 
Według WEF „ szwajcarskie prawo nie wymaga sprawozdawczości finansowej dla fundacji ”, chociaż roczny raport WEF z 2022 r . mówi, że część jego portfela jest zarządzana przez Al Gore’s Generation Investment Management.
 
Lawton zauważył, że spotkania WEF działają w ramach modelu „ gotówka za dostęp ”, a liderzy biznesowi podobno płacą 250 000 USD za uczestnictwo, chociaż politycy uczestniczą w nich bezpłatnie. 
Jest to dodatek do rocznego członkostwa WEF i składek partnerskich , które wynoszą nawet 650 000 USD.
 
Według Lawtona, spotkanie WEF działa również równolegle z rodzajem systemu kastowego, w którym „twoja wartość w Davos nie jest określana przez wartość netto, ale przez kolor identyfikatora ”, ponieważ dostęp do niektórych miejsc jest zabroniony dla osób z „niewłaściwym” kolorem.
 
I chociaż uczestnicy deklarują, że są zaangażowani w ratowanie świata, Greenpeace zauważył, że uczestnicy przybyli „tłumami prywatnych odrzutowców ”. 
The Guardian poinformował, że podczas spotkania WEF w 2022 r. emisje z prywatnych odrzutowców wzrosły czterokrotnie .
 
Jeden z uczestników, w rozmowie z niezależną dziennikarką Savanah Hernandez , uzasadnił szerokie wykorzystanie prywatnych odrzutowców w następujący sposób:
„Myślę, że ważniejsze jest to, jakie decyzje są tu podejmowane niż to, w jaki sposób ludzie tu przyjeżdżają, samolotem czy pociągiem”, podczas gdy kierowca VIP-ów w Davos ujawnił, że za takie liczby „ nie mogę prowadzić samochodu elektrycznego ”.
 
Pomimo planu WEF mającego na celu ograniczenie spożycia mięsa, Hernandez zauważył:
„Wszyscy uczestnicy w halach gastronomicznych jedzą MIĘSO . 
Również przystawki podawane uczestnikom WEF na przyjęciach zawierają MIĘSO [podkreślenie oryginalne]”.
 
Według Lawtona uczestnicy cieszyli się „ winem i przystawkami ” podczas dyskusji na temat „braku bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce”.


Źródło:
childrenshealthdefense.org/defender/wef-meeting-davos-klaus-gates
24 styczeń 2023

Michael Nevradakis 

  

Komentarze

  

Archiwum

nie do zniszczenia
styczeń 9, 2006
Zwykły Polak
USA tonie w długach, a Chiny boją się wolnej wymiany swojej waluty?
sierpień 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
W niecałe 24 godziny z 27 na 28 lutego 2008 Żydzi zamordowali 30 Palestyńczyków. 10 z nich to niemowlęta i dzieci - wideo
luty 29, 2008
uruknet
Wyrywanie Korzeni Pamięci Narodowej za Pomocą Fałszów Literackich
luty 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Apel o wiernosc Polsce
marzec 7, 2008
przesłała Elżbieta Gawlas
Kolejny wypadek naszego autokaru na obczy?nie
marzec 31, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Najbliższe zmiany
listopad 13, 2008
Artur Łoboda
Zaproszenie na odsłonięcie pomnika Romana Dmowskiego
listopad 9, 2006
/-/narodowcy
Niech nas Bóg broni przed światowymi dziełami
październik 28, 2004
Mirosław Naleziński
The Pogrom of Kielce
lipiec 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
200 tysięczna demonstracja przeciwko amerykańskiemu militaryzmowi w mieście Vincenza
luty 25, 2007
lbc
W czasie obrad korporacji lekarskiej pikieta Primum Non Nocere - Toruń 19 września godz.12
wrzesień 18, 2003
Adam Sandauer
Spaleni pośród toplaski i hot-dogów
lipiec 7, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Demokracja po żydowsku
listopad 4, 2007
Mariusz Piskorski
Kryzys polski 1981 - 1982
czerwiec 2, 2002
Jerzy Holzer
OREDZIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ w 10-ta rocznice Powstania Warszawskiego
październik 2, 2006
Bogdan ps.Trzy Radla A.K.
Aż taka ciemnota?
marzec 18, 2004
cywilizowany
Dialog on truth
sierpień 3, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
Traktat Lizbonski to tez Konstytucja czy tez nie? Kto ma sluszna racje ?
marzec 30, 2008
Ryszard Kusmierczyk
KOPZ "Placówka"
sierpień 7, 2003
przesłała Elżbieta
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media