ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Sprawdzone metody 
23 sierpień 2017      Izabela Brodacka-Falzmann
Zygmunt Jan Prusiński NOCE POD PARASOLAMI - część siódma 
28 maj 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Program na „Polski Wiek XXI”: ROZBIĆ CIEMNICĘ SOLIDARNOŚCI 
31 sierpień 2010      dr Marek Głogoczowski
Nadajniki zbierają żniwo 
28 listopad 2023     
Morawiecki, jesteś za wszystko odpowiedzialny! 
26 luty 2020     
Noxgate - spisek producentów samochodów 
25 styczeń 2020     
Media milczą na temat protestów we Włoszech przeciwko Berluskoniemu 
8 grudzień 2009      Artur Łoboda
Prawdziwa Polska 12 czerwca 2011 roku 
12 czerwiec 2011      Artur Łoboda
Orędzie Komorowskiego "W tych trudnych chwilach bądźmy razem" w TVP INFO przed katastrofą TU-154 
3 maj 2010      Rebel
I już wiemy - z kim mamy do czynienia 
1 styczeń 2024      Artur Łoboda
"Antysemickie czystki" 
9 luty 2018      Artur Łoboda
Anthony Fauci „nie ma pojęcia ani autorytetu, by wykładać o tym, co jest dobre dla Indii”  
14 maj 2021      Colin Todhunter
Stokroć gorzej - niż za komuny 
5 maj 2021      Artur Łoboda
Egipt kluczowy dla Izraela 
30 styczeń 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Czym jest "Rada na rzecz kapitalizmu inkluzywnego"? To Nowy Porządek Świata 
23 lipiec 2022      Brandon Smith
Bójka policyjna z demonstrantami podczas debaty parlamentu na temat zmian w prawie dotyczącym COVID w Berlinie 
21 kwiecień 2021     
Jak otępić umysły ludzi, a następnie ich zabić 
10 lipiec 2021     
A gdyby tak? 
13 październik 2023      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część dwudziesta 
31 lipiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
"Jeśli oglądasz TV już oddałeś im duszę"  
18 sierpień 2020     

 
 

Setki byłych izraelskich agentów nadzoru zajmuje czołowe stanowiska w Google, Facebook, Microsoft i Amazon

Weterani izraelskiej jednostki wywiadowczej 8200 przenoszą swój „eksperyment obserwacyjny w Palestynie” na szerszy świat.

Niedawny raport śledczy MintPressNews ujawnił , że setki byłych agentów wywiadu wojskowego z „niesławnej izraelskiej organizacji szpiegowskiej” Unit 8200 zdobyło wpływowe stanowiska w kilku dużych korporacjach technologicznych, w tym Google, Facebook, Microsoft i Amazon.
Według profili zawodowych na LinkedIn, serwis poinformował, że Google zatrudnia obecnie co najmniej 99 byłych agentów Unit 8200, a Microsoft korzysta z usług 166 takich weteranów.
 
A jak wyjaśnił dziennikarz Alan MacLeod, liczby te z pewnością nie doceniają współpracy między tymi dużymi korporacjami technologicznymi a izraelską jednostką wywiadowczą, ponieważ liczby te nie obejmują byłych pracowników ani osób bez kont na LinkedIn, ani tych, którzy prowadzą takie profile, ale przestrzegają izraelskiego prawa wojskowego, które wymaga od nich ukrywania przynależności do tej jednostki specjalnej.
 
Tak znaczące powiązanie jest istotne, ponieważ Jednostka 8200 została opisana jako „izraelska NSA” i została powiązana z rozwojem represyjnych metod inwigilacji, najpierw przeciwko rdzennej ludności palestyńskiej, a następnie najnowocześniejszych technologii wykorzystywanych do szpiegowania dziesiątek tysięcy wybitnych postaci na całym świecie.
 
Choć często pomijany na Zachodzie, istnieje przytłaczający światowy konsensus prawa międzynarodowego, który faworyzuje sprawę Palestyny ​​na rzecz wolnego i suwerennego państwa „w ramach uzgodnionych międzynarodowo granic” ( źródło ). 
Katoliccy biskupi Ziemi Świętej wraz ze Stolicą Apostolską jednogłośnie i konsekwentnie przyłączyli się do tej sprawy , domagając się od rządu izraelskiego „zakończenia [ nielegalnej wojskowej] okupacji” terytorium palestyńskiego, w tym trwającej konfiskaty ziemi , burzenia domów, budowy nielegalnych osiedli i przetrzymywania więźniów politycznych.
 
W związku z konkretnymi aktami represji dokonywanymi przez Jednostkę 8200, grupa 43 rezerwistów z izraelskiej jednostki wystosowała w 2014 roku list otwarty do premiera Benjamina Netanjahu, informując go i innych przełożonych wojskowych, że nie będą już służyć w tym pułku z powodu „prześladowań politycznych” narodu palestyńskiego.
 
„Odmawiamy udziału w akcjach przeciwko Palestyńczykom i odmawiamy dalszego służenia jako narzędzie pogłębiania kontroli wojskowej nad Terytoriami Okupowanymi” – napisali rezerwiści. 
„Nasza służba wojskowa nauczyła nas, że wywiad jest integralną częścią izraelskiej okupacji wojskowej tych terytoriów”.
 
Podobnie jak Jeffrey Epstein, który rzekomo był również izraelskim szpiegiem, który zbierał obciążające informacje o wpływowych ludziach w celu wymuszenia, MacLeod wyjaśnia, że ​​Jednostka 8200 wykorzystywała „duże zbiory danych do kompilowania dokumentacji dotyczącej ogromnej liczby rdzennej ludności, w tym ich historii medycznej, życia seksualnego i historii poszukiwań, aby można je było później wykorzystać do wymuszeń”.
 
„Jeśli dana osoba musiała podróżować przez punkty kontrolne w celu uzyskania kluczowej pomocy medycznej, pozwolenie mogło zostać zawieszone, dopóki się nie zastosuje” – napisał MacLeod. 
„Informacje, na przykład, czy dana osoba zdradza współmałżonka lub jest homoseksualistą, są również wykorzystywane jako przynęta do szantażu”.
 
Co być może najbardziej istotne, ci protestujący rezerwiści - sprzeciwiali się traktowaniu całej ludności palestyńskiej jako wrogów. 
„Nie ma rozróżnienia między Palestyńczykami, którzy są i nie są zaangażowani w przemoc” – napisano w liście.
 
Tak agresywna i wszechstronna obserwacja przez armię izraelską „szkodzi niewinnym ludziom” – powiedzieli rezerwiści. 
„Wykorzystywany jest do prześladowań politycznych i tworzenia podziałów w społeczeństwie palestyńskim poprzez rekrutację kolaborantów i kierowanie części społeczeństwa palestyńskiego przeciwko sobie”.
 
Tak więc MacLeod podsumowuje, że „Jednostka 8200 jest po części organizacją szpiegowską i wyłudzającą, która wykorzystuje swój dostęp do danych do szantażu i wymuszania na przeciwnikach państwa apartheidu” ( przyp . ).
 
„To, że ta organizacja ma tak wielu agentów (dosłownie setki) na kluczowych stanowiskach w dużych firmach technologicznych, którym świat powierza nasze najbardziej wrażliwe dane (medyczne, finansowe itp.), powinno budzić poważne obawy. 
Jest to szczególnie poważne, ponieważ wydaje się, że nie rozróżniają „złych facetów” od reszty z nas. 
Wydaje się, że dla Jednostki 8200 każdy jest nieuczciwy – powiedział.

Jednostka 8200 również szpieguje Amerykanów, otrzymuje praktycznie wszystkie dane od NSA
 
Według demaskatora Edwarda Snowdena ta przesadna inwigilacja Jednostki 8200 dotyczy również Amerykanów i innych międzynarodowych obywateli. 
W 2013 roku Snowden, który pracował jako wykonawca dla CIA, ujawnił ściśle tajne dokumenty rządowe z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), ukazujące, w jaki sposób rząd federalny gromadzi metadane milionów Amerykanów bez związku z terroryzmem.
 
Według Elizabeth Goitein „NSA udostępnia [te] surowe dane wielu innym agencjom – w tym FBI i CIA – i wszystkie z nich przechowują dane przez co najmniej pięć lat funkcjonalnych”. 
Jednak oprócz tych amerykańskich agencji, przecieki Snowdena ujawniły , że NSA przekazuje również te niefiltrowane surowe dane izraelskiej jednostce 8200, co oznacza, że ​​ta zagraniczna agencja wojskowa szpieguje również obywateli amerykańskich.
 
„Myślę, że to niesamowite” — powiedział Snowden reporterowi Jamesowi Bamfordowi. „To jedno z największych nadużyć, jakie widzieliśmy”.
 
wywiadzie na ten temat MacLeod wyraził, w jaki sposób ten układ pokazuje pewną zażyłość między głębokim państwem USA a rządem izraelskim, który, jak zauważa, jest „naprawdę traktowany jak… bardzo zaufany sojusznik amerykańskiego państwa bezpieczeństwa narodowego. 
To w zasadzie porucznik Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie”.
 
Weterani pułku przenoszą izraelski eksperyment inwigilacyjny w Palestynie na szerszy świat
 
Podczas gdy od wszystkich żydowskich obywateli Izraela wymagana jest trzyletnia służba wojskowa, najlepsi i najzdolniejsi młodzi ludzie walczą o przyjęcie do Jednostki 8200, która została nazwana „ Izraelskim Harvardem ”.
 
Dzięki umiejętnościom zdobytym podczas zaawansowanego szkolenia wojskowego wielu weteranów kontynuuje lukratywne kariery w dziedzinach technicznych, projektując popularne aplikacje, takie jak usługa mapowa Waze i usługa komunikacyjna Viber.
Jednak, według jednego z komentatorów, znaleźli także firmy , które przenoszą „izraelski eksperyment „inwigilacji” w Palestynie” na szerszy świat. 
Jednym z powodów, dla których Palestyńczycy są poddawani tak opresyjnej inwigilacji występuje „ponieważ są nieświadomymi uczestnikami bardzo dochodowego izraelskiego eksperymentu”, napisał pisarz i dziennikarz Ramzy Baroud .
 
Takie eksperymenty obejmują wdrożenie technologii rozpoznawania twarzy „Blue Wolf”, o której The Washington Post poinformował w zeszłym roku, że jest „jednym z najbardziej wyszukanych wdrożeń takiej technologii przez kraj, który chce kontrolować populację poddanych”.
 
Weteran - demaskator z Jednostki 8200, który został niedawno zwolniony, powiedział: „Ludzie martwią się pobieraniem odcisków palców, ale to już kilka razy”. 
Powiedziała, że ​​była zmotywowana do zabrania głosu, ponieważ te systemy nadzoru są „całkowitym naruszeniem prywatności całego narodu”.
 
Baroud zauważa, że ​​takie eksperymenty pozwalają izraelskim firmom promować swoją „złowrogą„ technologię bezpieczeństwa ”w reszcie świata jako„ sprawdzoną w praktyce ”, co oznacza, że ​​zostały użyte przeciwko okupowanym Palestyńczykom”.
 
Absolwenci jednostki tworzą „broń do cyberinwigilacji” odpowiedzialną za masowe ataki szpiegowskie na przedsiębiorstwa i złośliwe oprogramowanie na całym świecie
 
Weterani jednostki 8200 pracują również w firmach takich jak NSO Group, która według MacLeoda jest „technicznie prywatną firmą”, w której pracują głównie byli członkowie jednostki.
Firma ta stworzyła „broń cyberinwigilacji” o nazwie Pegasus, która była używana do podsłuchiwania ponad 50 000 wybitnych osób na całym świecie, w tym prawie 200 dziennikarzy, dziesiątek obrońców praw człowieka i ponad 600 polityków, w tym prezydenta Francji Emmanuela Macrona, irackiego prezydenta Barhama Salih i premiera Pakistanu Imrana Khana.
 
Inna firma o nazwie Toka została „założona przez byłego izraelskiego ministra obrony i premiera, Ehuda Baraka, z pomocą wielu oficerów Jednostki 8200”, napisał MacLeod . 
Działając skutecznie jako „grupa frontowa operacji szpiegowskich izraelskiego rządu”, technologia ta „może przeniknąć do dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu, w tym echa Amazon, telewizorów, lodówek i innych urządzeń gospodarstwa domowego”.
 
„Trzecią prywatną firmą szpiegowską wypełnioną absolwentami Jednostki 8200 jest Candiru”, która, jak twierdzi dziennikarz, jest powszechnie uważana za stojącą - za atakami złośliwego oprogramowania w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze, Katarze i Uzbekistanie.
 
Big Tech „aktywnie rekrutuje” członków Unite 8200, może pomóc w wyjaśnieniu manipulacji online i cenzury
 
Weterani Jednostki 8200 zatrudnieni przez Google to Gavriel Goidel,  szef strategii i operacji, badań, który służył w jednostce wywiadowczej w latach 2010-2016; Jonathan Cohen, kierownik działu analiz, danych i pomiarów (2000-2003); oraz kierownik ds. partnerstwa produktowego Ben Bariach , który koncentrował się na „kontrowersyjnych treściach, dezinformacji i bezpieczeństwie cybernetycznym” dla dużej organizacji technologicznej w latach 2018-2020 i służył w jednostce jako oficer wywiadu cybernetycznego w latach 2007-2011.
 
MacLeod podkreśla również, jak Google wydaje się „aktywnie rekrutować obecnych członków kontrowersyjnej organizacji”, zauważając, jak „ Gai Gutherz porzucił pracę jako lider projektu w jednostce 8200 i w 2020 roku podjął pracę w pełnym wymiarze godzin w Google jako inżynier oprogramowania” .
Innym przykładem jest „ Lior Liberman, która najwyraźniej zrobiła to samo w 2018 roku”, obejmując stanowisko kierownika programu w Google po 4 latach pracy w wywiadzie wojskowym. 
Na początku tego roku odeszła z Google i teraz pracuje w Microsoft.
 
Badacz sprawdził również, czy „byli szpiedzy z krajów przeciwnika, takich jak Rosja, Wenezuela lub Iran” mogą zostać zidentyfikowani - jako zatrudnieni przez te duże firmy technologiczne, i nie mógł ich znaleźć w swoich poszukiwaniach.
 
MacLeod udokumentował również, jak „duże firmy technologiczne, - takie jak Twitter, Facebook, Google, TikTok i Reddit, zatrudniły w ostatnich latach setki szpiegów z CIA, NSA, FBI, Secret Service, NATO i innych agencji wywiadowczych” .
 
Fakt, że Jednostka 8200 jest również jednostką rekrutacyjną, ponownie podkreśla „ specjalny związek ” między Izraelem a rządem USA.
 
Chociaż żadna z tych informacji nie dostarcza dowodów na to, że którykolwiek z tych pracowników jest kretem lub działa w jakikolwiek problematyczny sposób, sama liczba takich osób z agencji wywiadu wojskowego - z historią uciskania i kontrolowania całej populacji ludzi, poprzez poważne naruszenia dóbr osobistych i prawa, - w tym wykorzystywanie nieuczciwie zdobytych informacji jako metody prowadzenia działań wojennych, powinno w naturalny sposób budzić niepokój.
 
A takie praktyki zatrudniania mogą po prostu pomóc wyjaśnić wzorzec, - w którym duże organizacje technologiczne manipulują wahającymi się wyborcami - w kluczowych wyborach, cenzurują informacje dotyczące COVID i wyborów w 2020 r. oraz bezproblemowo współpracują z agencjami rządowymi w celu namierzenia politycznych wrogów reżimu Bidena.
 

Źródło:
www.lifesitenews.com/news/hundreds-of-former-israeli-surveillance-agents-hold-top-roles-at-google-facebook-microsoft-and-amazon/
26 listopad 2022

Patrick Delaney 

  

Komentarze

  

Archiwum

Badycki napad="rozbrajanie". Dzielenie łupów="odbudowa"
kwiecień 14, 2003
PAP
Raport ONZ: nadchodzi masowa imigracja z krajów biednych do krajów bogatych
marzec 20, 2007
bibula- pismo niezależne
Unia bez tajemnic Wielkie oszustwo (1)
listopad 19, 2002
http://www.naszdziennik.pl
What You Need to Know
sierpień 13, 2008
Jim Sinclair
Pytania, pytania, pytania....
lipiec 30, 2003
Stanisław Krajski
Nazistowskie wzorce wciąż żywe
czerwiec 3, 2004
HALLOW
październik 19, 2007
K.B.
Dziennikarska kaczka i medialna bomba
maj 26, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nigdy z królami nie bedziem w aliansach
marzec 5, 2003
Piotr Szubarczyk
Bzdety : "zderzenie cywilizacji"
luty 6, 2003
PAP
"Otwieramy się na Unię" po to by się solidniej zamykać
kwiecień 30, 2003
"Strażnicy dobra wspólnego"
maj 1, 2005
Witold Filipowicz
M.G. na Mount Mc Kinley (6194 m) 36 lat temu
grudzień 31, 2006
Marek Głogoczowski
Kanadyjskie przypadki wojenne w Afganistanie
październik 5, 2006
Wiesław Kwaśniewski
DEMOKRACJA - dynamit w rękach ludu
kwiecień 6, 2007
meditus
Fundamentalisci Protestanccy i Walczący Izrael
lipiec 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Sędziów na mydło
lipiec 31, 2008
Izrael Szamir
Tym razem nie było pieniędzy aby wyrzucić je w błoto
wrzesień 3, 2003
Dziennik Polski
Innowacje Holocaust Industry: Wypłacajcie odszkodowania dla... dzieci "ofiar Holokaustu"
maj 9, 2007
bibula.com
Autopoprawka budżetu Krakowa na 2004r/
styczeń 29, 2004
www.krakow.pl
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media