ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Niemcy wrócili! 
10 grudzień 2020     
Lekarstwo na wszelkie infekcje 
20 grudzień 2020     
Ivan Komarenko - Kity i mity 
31 sierpień 2020     
Gdzie jest zabytkowy ołtarz z kościoła w Ustce ? Część IV 
27 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Najwięksi wrogowie są wśród nas 
19 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Utrata tlenu - syndrom maski rozprzestrzenia się teraz po całym świecie 
30 grudzień 2021      S.D. Wells
Antywojenne protesty w Berlinie 
28 sierpień 2021      Ruptly
23 października - ogólnopolski protest przeciwko gloryfikacji UPA  
16 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Jak PiS mordował nienarodzone? 
5 wrzesień 2023      Artur Łoboda
Trójpodział władzy w Polsce to największe OSZUSTWO CYWILIZACYJNE! 
3 czerwiec 2025     
Stalinowska prawda historyczna Izraela 
18 luty 2018     
Wojna Twittera z prawdą.
Twitter twierdzi, że usunie wszystkie posty twierdzące, że szczepionki mogą szkodzić ludziom
 
17 grudzień 2020     
*** 
21 grudzień 2020      Jolanta Michna
Jesteśmy właśnie świadkami jak PiS ratuje Platformę O-pruską 
14 maj 2020      Alina
Korupcja uwłaszczona przez Platformę Obywatelską 
7 grudzień 2015      Artur Łoboda
Lekarz ostrzega, że ​​liczba ofiar śmiertelnych ujawnia ocenzurowaną prawdę: zastrzyki z COVID zabiły ponad 13 milionów ludzi na całym świecie, a „środki rządowe” i „Vaxxes” spowodowały „nadmierną śmiertelność” 
3 wrzesień 2023     
Rozważania filozoficzne i metafizyczne o książce pt. „Kobieta białych luster” 
22 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Patriotyzm 
4 grudzień 2013      Bohdan Poręba
Francja w żółtych kamizelkach. 4500 uczestników demonstracji aresztowanych 
10 grudzień 2018      Alina
Tonący brzytwy się chwyta 
3 maj 2012      Artur Łoboda

 
 

Dziwna Kampania Wyborcza w USA 2010 bez Dyskusji o Obecnym Udziale USA a Wojnach


Znany komentator Tom Brokat krytykuje kampanię wyborczą w USA w jesieni 2010 i brak dyskusji o wojnie na Bliskim Wschodzie i w Azji Centralnej. Pyta on: „dlaczego wojny i straty w ludziach oraz koszty ponoszone przez skarb USA nie są obecnie najważniejszym tematem kampanii wyborczej obok bezrobocia i podatków?”

Faktem jest, że większość Amerykanów głównie ma osobiste kłopoty materialne i nie musi służyć w wojsku, które składa się głównie z biedoty amerykańskiej, dla której żołd i premie za zgłoszenie się „na ochotnika” stanowią poprawę stopy życiowej. W USA, w wojsku służy jeden procent ludności, który to jeden procent naraża się w 100% na ryzyko poniesienia ran lub zaburzeń psychicznych oraz okaleczeń w działaniach wojennych i pacyfikacyjnych. Jednocześnie faktem jest, że żadna decyzja państwowa nie jest ważniejsza niż podjęcie działań wojennych. Brokaw uważa, że skandalem jest fakt, że sprawy powyżej wymienionych wojen i pacyfikacji przez siły USA, są zupełnie pominięte w kampanii wyborczej w USA jesienią 2010 roku.

Dzieje się tak, ponieważ obie główne dwie partie w USA są pro-wojenne i popierają rolę Izraela jako prowokatora konfliktów dla dobra zysków kompleksu wojskowo-zbrojeniowego - ostrzegał przed tym prezydent Eisenhower już pół wieku temu, kiedy sprzeciwiał się najazdowi Francji, Brytanii i Izraela na Egipt. Niestety od czasów prezydenta Eisenhower’a wiele się zmieniło. Lobby Izraela wzrosło w siłę, jak też wpływy bankierów żydowskich, którzy kontrolują politykę monetarną USA za pomocą banku prywatnego pod nazwą Federal Reserve System – banku, którego prezesem zawsze jest Żyd.

Nielegalny napad USA na Irak był „dla dobra Izraela” według profesora Zelikow’a z Uniwersytetu Stanu Wirginia oraz prezesa komisji badającej zburzenie trzech wieżowców 11go września 2001 roku w Nowym Jorku. Niestety komisja ta skupiła uwagę na dwóch wieżowcach i nie wyjaśniła sprawy trzeciego, który też zawalił się, lub został zburzony w tej samej grupie zabudowań. Natomiast faktem jest, że wyprawy wojenne nie są popularne wśród Amerykanów, których większość nie popierała wysłania dodatkowych 30,000 żołnierzy amerykańskich przez prezydenta Obamę do Afganistanu.

„Islamofobia” jest szerzona w USA w celu uzyskania solidarności Amerykanów z Żydami w Izraelu, którzy traktują Palestyńczyków podobnie jak Niemce traktowali Żydów w czasie ostatniej wojny światowej.

Brokat ma rację, że sprawy strat i kosztów wojennych powinny być dyskutowane w kampanii wyborczej w USA, gdzie niestety dwie główne partie polityczne popierają wojny i pacyfikacje dokonywane obecnie przez wojska amerykańskie.

Profesor Robert A. Pape opublikował 18go października 2010 w „Foreign Policy” artykuł pod tytułem: „It’s the Occupation, Stupid,” w którym twierdzi on, że jego studia nad problemem terroryzmu dają dowody na to, że terroryzm samobójczy, na przykład, nie jest spowodowany wiarą w Islam według Koranu, ale faktycznie terroryzm samobójczy jest protestem przeciwko okupacji przez obcokrajowców i ich siły zbrojne oraz służby specjalne jak to ma miejsce w Iraku w Afganistanie w Jemenie, a Somalii, Sudanie, etc. Wiadomo, że setki muzułmanów jest obecnie więzionych bez prawa obrony prawnej. Wojna propagandowa jest prowadzona przeciwko mułłom, którzy protestują zakładanie niby demokracji w krajach, gdzie połowa ludności jest niepiśmienna. Wykołowani przez media zdominowane przez kompleks woskowo-przemysłowo-syjonistycznuy, Amerykanie nie mają pojęcia dlaczego Muzułmanie protestują przeciwko obecnym akcjom USA na Bliskim Wschodzie i Azji Środkowej, począwszy od ataków bombowych w 1995 i 1996go roku w Arabii Saudyjskiej, a w 1998 roku przeciwko ambasadom USA w Kenii i Tanzanii oraz ataku na okręt Cole w Jemenie, a następnie w 2001 zburzenie wieżowców w Nowym Jorku, dokonane według schematu filmu „Mandżurski Kandydat.”

Interwencje USA przyczyniły się do radykalizacji świata Islamu, który jak wiadomo liczy blisko półtora miliarda ludzi. Prosta konkluzja propagandowa w USA, że jakoby muzułmanie „nienawidzą wolności religii i wolności słowa.” Jakoby przeciwko tej nienawiści została ogłoszona przez rząd USA „światowa wojna przeciwko terrorowi” w celu transformacji społeczeństw muzułmańskich, zwłaszcza arabskich za pomocą „demokracji,” nawet za cenę gwałcenia przez USA prawa międzynarodowego przez 150,000 żołnierzy amerkańskich pacyfikujących Irak i wojsk USA i NATO w Afganistanie od 2003 roku.

Gruntowne badania na Uniwersytecie w Chicago dokonane były w ramach projektu pod tytułem „Bezpieczeństwo i Terroryzm” na temat 2200 ataków samobójczych terrorystów od 1980 roku, których było 300 w 1980 roku i sześć razy więcej, czyli 1800 ataków rocznie w latach 2004-2009. Obecnie 90% tych ataków już nie jest przeciwko Żydom w Izraelu, ale skierowane są one przez Afganów przeciwko USA w Afganistanie.

Naturalnie żydowska propaganda twierdzi, że terroryzm przeciwko państwu żydowskiemu ma na celu zniszczenie tego państwa za jego żydowski charakter a nie z powodu traktowania Palestyńczyków przez Żydów tak jak Niemcy traktowali Żydów w gettach w czasie wojny. Ustalono, że od czasu ewakuacji Libanu przez Żydów w maju 2000 nie było ani jednego ataku samobójczego przez Libańczyka, natomiast od ewakuacji terenu Gazy i części terenów na zachód od rzeki Jordan przez Żydów, samobójcze ataki Palestyńczyków przeciwko Żydom, zmalały o 90%. Tak, więc według profesora Pappe napady, pacyfikacje i okupacje terenów muzułmańskich przez USA nie przyczyniają się do bezpieczeństwa Ameryki, ale wywołują opór zbrojny, często w formie ataków samobójczych Muzułmanów.

Przeważająca większość samobójczych terrorystów obecnie pochodzi z terenów zagrożonych obcą okupacją, która to okupacja, jest obecnie głównym powodem istnienia terroryzmu na Bliskim Wschodzie i w Azji Centralnej. Tak, więc dziwna była kampania wyborcza w USA 2010 bez jakiejkolwiek dyskusji o problemach wojen toczonych przez Amerykanów no froncie niby ‘wojny światowej’ przeciwko terroryzmowi.

WWW.pogonowski.com
7 listopad 2010

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

 

Problemem jest te poltora miliarda wyznawcow islamu. Jesli sie tej cyfry nie zredukuje, jezyk arabski opanuje swiat, tak jak jezyk angielski go opanowal w XX wieku. Anglia miala w XIX wieku najwyzszy przyrost naturalny i te nadwyzke ludnosci wyeksportowano w swiat. Dzis nadwyzke maja kraje islamskie.

2010-11-07
Latarnik

  

Archiwum

Zły Omen?
marzec 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Stacja Kraków - wioska
sierpień 25, 2004
www.krakow.pl
"Nie jesteśmy ani antyarabscy, ani tym bardziej antymuzułmańscy"
grudzień 17, 2002
PAP
Runda przegrana przez Izrael
sierpień 15, 2006
Iwo Cypian Poogonowski
Strach przed Polakami
luty 7, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Prokuratorski rynsztok
maj 1, 2003
PAP
Oś Teheran-Bagdad-Damaszek?
listopad 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Termit i Termat - substancje które powaliły WTC 1,2 i 7 - prezentacja video.
wrzesień 26, 2006
Dorota
Kopanie padłego Orła
sierpień 17, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Skutki straty wartości dolara w USA
marzec 19, 2008
Iwo Cypian Pogonowski
Rosja ma nową ideę
listopad 30, 2007
Igor Panarin
Badycki napad="rozbrajanie". Dzielenie łupów="odbudowa"
kwiecień 14, 2003
PAP
.... i reszta
lipiec 29, 2003
Stanisław Michalkiewicz
POLSKA - UNIA 21
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Protest przeciwko budowie radaru NATO
maj 26, 2006
MARDUK
Koniec układu okrągłostołowego?
marzec 12, 2005
ks. prof. Czesław S. Bartnik
Energetyczne Rezerwy Azji Środkowej Rosną – uzupełnienie 1go stycznia, 2009
styczeń 3, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Bieg im. Bogdana Włosika
październik 8, 2005
Katastralna katastrofa. Podatek narzędziem w rękach sprzedajnej władzy w Polsce
kwiecień 2, 2003
Maciej Winnicki
Przed zatrzymaną rewolucją
listopad 11, 2007
Marek Olżyński
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media