ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Obama i Miedwiediew  
2 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Największe w historii badanie dotyczące szczepionek wykazało ogromne zwiększone ryzyko poważnych schorzeń, ale twierdzą, że ryzyko jest „małe” i „rzadkie”. 
2 marzec 2024     
Reforma starych mediów publicznych czy powołanie Nowych Mediów Narodowych? 
8 styczeń 2016      stowarzyszenierkw.org
Rumunia rozpoczyna dochodzenie w sprawie pozyskania szczepionek przeciw COVID.
Zamyka swoje centra szczepień.
Chorwacja zawiesza szczepienie
 
29 wrzesień 2021     
"Orkiestra" Owsiaka 
24 styczeń 2025      Artur Łoboda
Nie ma służby, samo Państwo 
25 sierpień 2018     
Były wiceprezes firmy Pfizer: „Wasz rząd okłamuje was w sposób, który może doprowadzić do waszej śmierci”. 
21 kwiecień 2021      Patrick Delaney
Polacy zapłacą VAT na kolesiów Tuska  
3 sierpień 2010      Rebel
Kalifornia wstrzymuje szczepienia przeciwko COVID z serii Moderna związane z „nietypowo wysoką liczbą” działań niepożądanych 
19 styczeń 2021      Obserwator
Kampania informacyjna Corona
Jens Lehrich w wywiadzie Rubikona z Walterem van Rossumem opowiada o swojej nowej książce o pandemii korony.
 
5 luty 2021     
Tyrania 
26 grudzień 2020     
Jak było naprawdę? Katedra Notre Dame została podpalona... a może to tylko zwarcie elektryczne? 
28 kwiecień 2019      Suwerenny PL
Nigdy nie przekroczyć granicy podłości! 
19 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Nie ma na co czekać! 
3 luty 2021     
Polska Joanna d'Arc 
1 marzec 2012      Artur Łoboda
Zmarł nagle  
8 kwiecień 2020     
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część pierwsza 
29 marzec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
UE 
30 styczeń 2018      ....
Omijają mnie wielkim łukiem 
20 styczeń 2020      Artur Łoboda
PILNE! Skandal w Muzeum Auschwitz! Polacy znowu niewpuszczeni z biało-czerwonymi flagami? LIVE! Prezydent Duda sam, bez Polaków .... 
14 czerwiec 2020      Alina

 
 

Hongkong używa bransoletek na kostkę do śledzenia obywateli zakażonych wirusem Covid

 
 
Od tego piątku mieszkańcy Hongkongu zarażeni Covid, którzy są poddawani kwarantannie w domu, będą musieli nosić elektroniczną bransoletkę śledzącą, ogłosiły władze służby zdrowia.
 
Celem tego środka jest upewnienie się, że ci obywatele nie opuszczają swoich domów. 
Oświadczenie to ogłosił sekretarz zdrowia Hongkongu Lo Chung-mau, a środek wejdzie w życie 15 lipca.
 
Jest to część kontrowersyjnej polityki znanej jako „Zero-Covid”, która była prowadzona zarówno przez Hongkong, jak i Chiny kontynentalne od wybuchu wirusa (ale także niektóre inne kraje, w szczególności Australię, aż do zeszłego roku).
 
Założeniem Zero-COVID jest śledzenie każdej infekcji, a tym samym osiągnięcie kontroli i maksymalnego tłumienia. 
W ten sposób władze stosują różne technologie śledzenia, zamykają granice i kwarantannę, a także wprowadzają surowe blokady.
 
Pomimo faktu, że ta polityka Covid obowiązuje od ponad dwóch lat, Hongkong doświadczył ostatnio gwałtownego wzrostu liczby nowych przypadków koronawirusa, podnosząc liczbę do 2000 każdego dnia ostatniego tygodnia, co skłoniło do wprowadzenia nowego środka.
 
Polityka, której przeciwieństwem jest „życie z wirusem”, została skrytykowana jako ostatecznie nie osiągająca swojego celu i szkodliwa dla gospodarki i zdrowia ludzi poza obawami związanymi z koronawirusem.
 
Ale Lo jest zagorzałym zwolennikiem „Zero-Covid”, który w przeszłości był cytowany jak powiedział, że „życie z wirusem doprowadzi nas wszystkich do śmierci”.
 
Tak więc zarówno kontynent, jak i Hongkong nadal trzymają się zasady „Zero-Covid”, a teraz (ponownie) wprowadzone bransoletki Covid stanowią część tej strategii. 
Raporty zauważają, że obecnie nie wiadomo, z czego będą się składać te bransoletki ani jak dokładnie będą funkcjonować.
 
W 2020 r. osoby przybywające do Hongkongu nosiły opaski do śledzenia i były poddawane dwutygodniowej kwarantannie. 
Opaski zawierały kod QR i były sparowane z aplikacją na telefon oraz zostały zaprojektowane do śledzenia ruchów ludzi.
 
Niektórzy mieszkańcy Hongkongu, u których wynik testu jest pozytywny, są kierowani na kwarantannę w specjalnych placówkach, podczas gdy inni mogą to zrobić w domu.
 
 
Źródło:
 
 
reclaimthenet.org/hong-kong-ankle-bracelet-trackers-covid/
17 lipiec 2022

Didi Rankovic 

  

Komentarze

  

Archiwum

Tak się sprawuje władzę
luty 18, 2005
Amerykańskie życie na niby
listopad 9, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Agenda Sorosa
styczeń 7, 2004
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
64 rocznica Powstania Warszawskiego
sierpień 1, 2008
PAP
Podatki a aukcje w internecie
marzec 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nied?wiedzia przysługa "przyjaciół"
luty 13, 2003
PAP
Od Republiki Do Imperium i Troski Imperialne
marzec 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Władyslaw Bartoszewski
październik 19, 2007
Goska
By przeżyć i mniej cierpieć
sierpień 26, 2006
Władysław Chmiel
Kto się boi moherowej rewolucji(?)
listopad 12, 2005
Marek Olżyński
Komu potrzebne jest Red Watch
luty 27, 2008
Artur Łoboda
POLSKA - UNIA 15
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Idziemy do referendum!
czerwiec 6, 2003
Sabina
O powszechny dostęp do leczenia
maj 13, 2004
Adam Sandauer
Masakra z Beit Hanoun 8.11.2006
listopad 12, 2006
Dorota
Co z marginesem społecznym?
październik 31, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Moja prowincja jest grzeczna i cicha niczym z obrazka
październik 7, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Hołota porównuje siebie tylko do hołoty
październik 30, 2003
Gnidy III Rzeczypospolitej
marzec 29, 2003
Dr Marek Głogoczowski
Śląscy "biznesmeni" ukradli 4 mln zł
lipiec 4, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media