Po zapoznaniu się z kilkudziesięcioma pracami naukowymi o wpływie promieniowania elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości na organizmy istot żywych - a w szczególności na płuca i wynikające z tego choroby płuc - we wrześniu 2020 roku ostatecznie uznałem, że SARS CoV-2 nie istnieje, a dziwne choroby płuc i innych organów - są wynikiem napromieniowania organizmów przez wifi, telefonię komórkową i całą elektronikę otaczającą dziś człowieka.
Przez rok Minister Zdrowia Adam Niedzielski nie podał: kto wyizolował SARS CoV-2 i wystąpił do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie o zwolnienie z obowiązku podania takiego dowodu.
Teraz przedstawiam jedną z kilkudziesięciu prac naukowych o szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego dla organizmów żywych.
Oxidative stress of brain and liver is increased by Wi-Fi (2.45GHz) exposure of rats during pregnancy and the development of newborns
(Stres oksydacyjny mózgu i wątroby jest zwiększony przez ekspozycję szczurów na Wi-Fi (2,45 GHz) podczas ciąży i rozwoju noworodków)
1. Çelik Ö, Kahya MC, Nazıroğlu M. Oxidative stress of brain and liver is increased by Wi-Fi (2.45 GHz) exposure of rats during pregnancy and the development of newborns. Journal of chemical neuroanatomy. 2016;75:134-9.
Kompendium:
Nadmierna produkcja reaktywnych substancji tlenowych (RFT) i osłabione systemy obrony przeciwutleniającej wynikające z ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne (EMR) mogą prowadzić do oksydacyjnego uszkodzenia mózgu i wątroby, oraz degradacji błon w czasie ciąży i rozwoju młodych szczurów.
Naszym celem było zbadanie wpływu EMR indukowanego przez Wi-Fi na przeciwutleniające układy redoks mózgu i wątroby u szczurów podczas ciąży i rozwoju.
Szesnaście ciężarnych szczurów i ich 48 noworodków podzielono równo na grupy kontrolne i EMR.
Grupy EMR były narażone na EMR 2,45 GHz (1 godz./dobę przez 5 dni w tygodniu) od ciąży do 3 tygodnia życia.
Próbki kory mózgowej i wątroby pobrano od noworodków między pierwszym a trzecim tygodniem.
W grupach EMR poziomy peroksydacji lipidów w mózgu i wątrobie wzrosły po ekspozycji na EMR; jednakże aktywność peroksydazy glutationowej (GSH-Px) oraz stężenia witaminy A, witaminy E i β-karotenu w mózgu i wątrobie uległy zmniejszeniu.
Stężenia glutationu (GSH) i witaminy C w mózgu były również niższe w grupach EMR niż w grupach kontrolnych; jednakże ich stężenia nie zmieniły się w wątrobie.
Podsumowując, wywołany Wi-Fi stres oksydacyjny w mózgu i wątrobie rozwijających się szczurów był wynikiem obniżonego stężenia GSH-Px, GSH i witamin przeciwutleniających.
Ponadto mózg wydawał się być bardziej wrażliwy na uszkodzenia oksydacyjne w porównaniu z wątrobą podczas rozwoju noworodków.
Źródło:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26520617/