|
Mój kumpel Roman Śliwonik...
|
|
Dzień Dobry Moja Penelopo !
Dziękuję że Romana Śliwonika - mojego kumpla z dzielnicy Warszawy Ursynowa tu zamieszczasz. U Romka bywałem w jego mieszkaniu (w bloku) kiedy wracałem albo z konkursów literackich jako laureat albo wszelakich zbiorczych i centralnych Spotkań Pisarzy i Poetów.
No sporo żeśmy świętowali z Romkiem przy wódeczce i rozmowach... Po Stanisławie Grochowiaku i Zbigniewie Jerzynie, (obydwaj nie żyją) byłem wówczas jego wędrownym kompanem po Warszawie. Dzięki niemu poznałem balladystę Kazimierza Chyłę, tego od "Cesorza" i "Gąskach". Stoczył się Kazio, owszem chodzi z gitarą, ale śpiewa i gra po knajpach za kufel piwa. Pozostał mu ten chrapliwy głos, czupryna i broda z wąsami. Tak to jest z poniektórymi artystami...
A Romek Śliwonik to cudowny człowiek. Szanuje młodszych poetów; naprowadza ich w Poezji by pisali poprawnie. To on mi dał I miejsce w Turnieju Jednego Wiersza w Zamku w Bytowie, na "III Sesji Literackiej" organizowanej przez słupskie środowisko Klubu Młodych przy ZLP... Mój wiersz króciutki nosił tytuł "Erotyk". Był oczywiście podany nie przy nazwisku a trzeba było podać godło - pseudonim... Gdyby wiedział że to mój wiersz pewnie by mi tej Nagrody I miejsca nie dał. A wygrana, to pół literka wódki.
Roman pisze...
Opis wiersza
Wiersz
musi być tajemnicą
dla piszącego jest to wchodzenie w ciemność
w której On dopiero zapali słońce
księżyc i gwiazdy
zasieje trawy będą na początku
ze światła Drzewa będą od czerni zwęglone
dopiero dzień wiersz
da im kolor A zapach
będzie zależał od wiatru
który przyniesie przestrzeń
a smak
dadzą słowa Ich miąższ
boski i grzeszny
dojrzewający w świetle cieniu i cieple
ziemskich Grzesznych kobiet
i mężczyzn
a później
trzeba wiedzieć
kiedy należy odejść z wiersza (…)
Roman Śliwonik
"Jeśli zaprosicie poetę do domu
Otwórzcie się na oścież. Przywitajcie chlebem.
Nie ukrywajcie duszy, wina ani żony
Nie zabierze czego nie macie. Przyszedł podarować siebie (…)"
______________________Pamiętam kiedy Romek pisał książkę pt.
"Bluesy dla Beaty", ale to już następnym razem napiszę - jak będziesz chciała tej wiedzy pożądać, tak jak i swego Odyseusza!
Całuję w Stopę - Zygmunt
20 Luty 2013 r.
Wtorek 11:55
Penelopa
http://photos.nasza-klasa.pl/22077582/750/other/std/b22900c087.jpeg
|
|
27 październik 2020
|
|
Zygmunt Jan Prusiński
|
|
|
|
Dyplom dla idioty
grudzień 22, 2008
Witold Filipowicz
|
Antyprogramy, antypodrecznik
kwiecień 24, 2003
przesłała Elżbieta
|
Iran jako "zwiastun" pokoju na Kaukazie.
wrzesień 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nosił ślepy kulawego -
czyli plan Balcerowicza wobec Polski
październik 17, 2007
Artur Łoboda
|
Polska czlonkiem "osi zla" wg ruskiej Gaziety
listopad 25, 2006
martusia
|
Przegląd internetowych angielskojęzycznych ?ródeł informacji o wojnie w Iraku
kwiecień 1, 2003
analityk
|
Eurokibuc to jest to
listopad 11, 2006
luzak
|
Odpowiedzialność za słowo
czerwiec 3, 2005
przesłała Elżbieta
|
Czy USA staje się państwem policyjnym z pomocą Izraela?
kwiecień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Głupi tylko ma pewność
wrzesień 7, 2002
Jan Kasprowicz
|
Ze względów praktycznych ........
marzec 8, 2009
Artur Łoboda
|
Jak to z Polanami bylo
maj 22, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Nowe państwo w Europie - Prussia?
listopad 2, 2004
ks. prof. Czesław S. Bartnik
|
"Dewaluacja"
czerwiec 28, 2005
piotr gilek
|
"Czyszczenie" parlamentu
lipiec 14, 2004
PAP
|
Już za Was wybrano
luty 1, 2004
PAP
|
Stłuc Młodego
luty 1, 2007
Bogusław
|
Kontynuatorzy z SLD (7)
czerwiec 26, 2003
Paweł Siergiejczyk
|
Dobijali rannych
czerwiec 30, 2003
Wojciech Wybranowski, Poznań
|
"Gdyby nie Balcerowicz byli byśmy drugą Ukrainą, albo Białorusią"
marzec 31, 2004
|
|
|