|
Gorączka
|
|
Nasz organizm nie jest doskonały i operuje ograniczoną liczbą reakcji na chorobę.
Najbardziej znaną reakcją chorobową organizmu jest gorączka.
Jednak jest to archaiczna reakcja organizmu.
Jej celem jest wymuszenie pocenia i usunięcia wraz z potem toksyn z organizmu.
Ale jaki sens ma gorączka wokół ciętej rany?
Nie znajduję na to żadnego uzasadnienia i od dwudziestu lat każde skaleczone miejsce chłodzę w zimniej wodzie.
Dużo wcześniej chłodziłem wszelkie potłuczenia, naciągnięcia ścięgien, albo złamania.
Nie mówiąc już o natychmiastowym chłodzeniu miejsca poparzenia.
Przy każdym chłodzeniu rany - gojenie trwało kilkakrotnie krócej - niż przy użyciu tradycyjnych środków medycznych: maści, posypek, płynów.(na przykład jodyna, kwaśna woda, ect)
Jeszcze bardziej wyraźne są skutki blokady gorączki przy chorobach wirusowych.
Jeżeli chory - na przykład na grypę - ma ogólnie dobry stan zdrowia - to jego mechanizm obronny zrezygnuje z gorączki - gdy organizm jest mocno nawodniony i otoczony jest temperaturą powyżej pokojowej, a poniżej temperatury ciała człowieka.
W takiej sytuacji chory będzie się mocno pocił - usuwając tą drogą toksyny.
Nie ma co do tego reguły, ale jeden będzie się pocił przy temperaturze ciała 36,8 a inny będzie potrzebował nawet 37,5.
Ale to będzie wtedy TYLKO 37,5 a nie 39,5 - kiedy rozpoczyna się proces uszkodzenia białka.
Odpowiedź immunologiczna organizmu - jest często dużo bardziej szkodliwa - niż sama infekcja.
To często samodestrukcja, którą chcą dziś wykorzystać w szczepionkach mRNA do eksterminacji Ludzkości.
Gorączka jest również odpowiedzią immunologiczną organizmu.
Czasem szkody wywołane przez gorączkę - są druzgoczące dla organizmu i to nie wirus grypy zabija chorych, ale wysoka gorączka, która nie jest niezbędna w leczeniu.
Niezbędne jest usunięcie toksyn!
A wypocenie jest jedną z dróg do celu.
Do pocenia nie jest konieczna gorączka.
PS
Zasygnalizuję jeszcze przykład dwóch innych metod zwalczania infekcji:
1. Oczyszczenie jelit - w których gromadzą się bakterie chorobowe i wirusy.
Jedną z najlepszych metod jest okresowe jedzenie kiszonej kapusty w postaci kapuśniaku/kwaśnicy.
Niezależnie od zawartych minerałów i witamin - kapusta działa jak wycior dla jelit.
I na pewno doskonale zwalcza "grypę żołądkową".
2. Usuwanie toksyn przez skórę - drogą chemiczną.
Ale wtedy człowiek śmierdzi.
Najlepszym dowodem jest jedzenie czosnku, który otwiera pory w skórze.
|
|
6 luty 2022
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Jak kali.... to ?le, jak Kalego..........
lipiec 16, 2002
PAP
|
Ślepcy od Bibuły
marzec 19, 2007
kruzoe
|
Więzienie dla pedofilki
luty 29, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Precedens procesowy
grudzień 5, 2007
Bogusław
|
Dymać Policję!
styczeń 6, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Unia Europejska i jej Konstytucja
marzec 22, 2005
Gregory Akko
|
Jak zniewolic swiat ?
kwiecień 8, 2007
przesłała Elzbieta
|
Zadowoleni z budżetu
luty 10, 2004
www.krakow.pl
|
Jakiego sięgnęliśmy dna
sierpień 28, 2004
|
Jews in Poland: A Cocumentary History
marzec 13, 2008
Przysłał I.C. Pogonowski
|
Rozchełstane modelki przed ostatnim meblem
grudzień 9, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kołodko studzi zadowolenie
grudzień 14, 2002
PAP
|
Samobójstwo z dzieckiem
lipiec 28, 2004
|
Pytania do polityków, partii i ugrupowań politycznych działających w Polsce
listopad 6, 2006
Zdzisław Gromada
|
Dwustudolarowy Bush
wrzesień 15, 2003
PAP
|
11/11/2005 - Order "Bialej M." dla L. Balcerowicza
listopad 14, 2005
Marek Głogoczowski
|
Strajk górników
styczeń 23, 2008
Dariusz Kosiur
|
Kaziuk zostawia Handzie w Taplarach i ucieka do cywilizacji
marzec 4, 2009
jobstalker
|
Czyja Sprawa?
listopad 10, 2004
Kazimierz Murasiewicz
|
Kosowo
luty 28, 2008
Artur Łoboda
|
|
|