|
Gorączka
|
|
Nasz organizm nie jest doskonały i operuje ograniczoną liczbą reakcji na chorobę.
Najbardziej znaną reakcją chorobową organizmu jest gorączka.
Jednak jest to archaiczna reakcja organizmu.
Jej celem jest wymuszenie pocenia i usunięcia wraz z potem toksyn z organizmu.
Ale jaki sens ma gorączka wokół ciętej rany?
Nie znajduję na to żadnego uzasadnienia i od dwudziestu lat każde skaleczone miejsce chłodzę w zimniej wodzie.
Dużo wcześniej chłodziłem wszelkie potłuczenia, naciągnięcia ścięgien, albo złamania.
Nie mówiąc już o natychmiastowym chłodzeniu miejsca poparzenia.
Przy każdym chłodzeniu rany - gojenie trwało kilkakrotnie krócej - niż przy użyciu tradycyjnych środków medycznych: maści, posypek, płynów.(na przykład jodyna, kwaśna woda, ect)
Jeszcze bardziej wyraźne są skutki blokady gorączki przy chorobach wirusowych.
Jeżeli chory - na przykład na grypę - ma ogólnie dobry stan zdrowia - to jego mechanizm obronny zrezygnuje z gorączki - gdy organizm jest mocno nawodniony i otoczony jest temperaturą powyżej pokojowej, a poniżej temperatury ciała człowieka.
W takiej sytuacji chory będzie się mocno pocił - usuwając tą drogą toksyny.
Nie ma co do tego reguły, ale jeden będzie się pocił przy temperaturze ciała 36,8 a inny będzie potrzebował nawet 37,5.
Ale to będzie wtedy TYLKO 37,5 a nie 39,5 - kiedy rozpoczyna się proces uszkodzenia białka.
Odpowiedź immunologiczna organizmu - jest często dużo bardziej szkodliwa - niż sama infekcja.
To często samodestrukcja, którą chcą dziś wykorzystać w szczepionkach mRNA do eksterminacji Ludzkości.
Gorączka jest również odpowiedzią immunologiczną organizmu.
Czasem szkody wywołane przez gorączkę - są druzgoczące dla organizmu i to nie wirus grypy zabija chorych, ale wysoka gorączka, która nie jest niezbędna w leczeniu.
Niezbędne jest usunięcie toksyn!
A wypocenie jest jedną z dróg do celu.
Do pocenia nie jest konieczna gorączka.
PS
Zasygnalizuję jeszcze przykład dwóch innych metod zwalczania infekcji:
1. Oczyszczenie jelit - w których gromadzą się bakterie chorobowe i wirusy.
Jedną z najlepszych metod jest okresowe jedzenie kiszonej kapusty w postaci kapuśniaku/kwaśnicy.
Niezależnie od zawartych minerałów i witamin - kapusta działa jak wycior dla jelit.
I na pewno doskonale zwalcza "grypę żołądkową".
2. Usuwanie toksyn przez skórę - drogą chemiczną.
Ale wtedy człowiek śmierdzi.
Najlepszym dowodem jest jedzenie czosnku, który otwiera pory w skórze.
|
|
6 luty 2022
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dymani na prawo i lewo. Latający kot w worku
luty 8, 2003
www.zw.com.pl
|
Z Kanady
sierpień 31, 2003
Andrzej Kumor
|
Czyja wojna?
marzec 23, 2003
Kumor
|
Polacy maltretowali irackich wię?niów?
maj 28, 2004
IAR
|
Cynizm, arogancja, chamstwo
luty 4, 2003
Adam Zielińsk&Co.
|
Brytyjski "Obman"
luty 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nie chcą Leclerca
październik 3, 2005
przesłała Elżbieta
|
Westchnienie do Boga
wrzesień 8, 2003
E. Kleber
|
"Otwieramy się na Unię" po to by się solidniej zamykać
kwiecień 30, 2003
|
Powstanie wymusił „Monter”...
sierpień 15, 2008
www.myslpolska.pl
|
Słowa Prawdy - jeszcze raz o agencie Wałęsie w filmie J. Zalewskiego
lipiec 11, 2006
J. Zalewski
|
ODEZWA DO DZWONU
lipiec 15, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
|
Madagaskar, Hiszpania, „Ost Juden” i Holokaust
październik 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pazerny fiskus i "..." komentatorzy
czerwiec 27, 2004
|
W białych rękawiczkach
listopad 27, 2002
Adam Zieliński
|
25 lat minelo
grudzień 19, 2006
przeslala Elzbieta
|
Elektroniczna kontrola
grudzień 26, 2005
Goska
|
Punkt zaczepienia
maj 18, 2003
przeslala Elzbieta
|
Cracks in Zionism
sierpień 10, 2007
by Charley Reese
|
Bush Pogwałcił Amerykańską Konstytucję?
czerwiec 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|