|
Gorączka
|
|
Nasz organizm nie jest doskonały i operuje ograniczoną liczbą reakcji na chorobę.
Najbardziej znaną reakcją chorobową organizmu jest gorączka.
Jednak jest to archaiczna reakcja organizmu.
Jej celem jest wymuszenie pocenia i usunięcia wraz z potem toksyn z organizmu.
Ale jaki sens ma gorączka wokół ciętej rany?
Nie znajduję na to żadnego uzasadnienia i od dwudziestu lat każde skaleczone miejsce chłodzę w zimniej wodzie.
Dużo wcześniej chłodziłem wszelkie potłuczenia, naciągnięcia ścięgien, albo złamania.
Nie mówiąc już o natychmiastowym chłodzeniu miejsca poparzenia.
Przy każdym chłodzeniu rany - gojenie trwało kilkakrotnie krócej - niż przy użyciu tradycyjnych środków medycznych: maści, posypek, płynów.(na przykład jodyna, kwaśna woda, ect)
Jeszcze bardziej wyraźne są skutki blokady gorączki przy chorobach wirusowych.
Jeżeli chory - na przykład na grypę - ma ogólnie dobry stan zdrowia - to jego mechanizm obronny zrezygnuje z gorączki - gdy organizm jest mocno nawodniony i otoczony jest temperaturą powyżej pokojowej, a poniżej temperatury ciała człowieka.
W takiej sytuacji chory będzie się mocno pocił - usuwając tą drogą toksyny.
Nie ma co do tego reguły, ale jeden będzie się pocił przy temperaturze ciała 36,8 a inny będzie potrzebował nawet 37,5.
Ale to będzie wtedy TYLKO 37,5 a nie 39,5 - kiedy rozpoczyna się proces uszkodzenia białka.
Odpowiedź immunologiczna organizmu - jest często dużo bardziej szkodliwa - niż sama infekcja.
To często samodestrukcja, którą chcą dziś wykorzystać w szczepionkach mRNA do eksterminacji Ludzkości.
Gorączka jest również odpowiedzią immunologiczną organizmu.
Czasem szkody wywołane przez gorączkę - są druzgoczące dla organizmu i to nie wirus grypy zabija chorych, ale wysoka gorączka, która nie jest niezbędna w leczeniu.
Niezbędne jest usunięcie toksyn!
A wypocenie jest jedną z dróg do celu.
Do pocenia nie jest konieczna gorączka.
PS
Zasygnalizuję jeszcze przykład dwóch innych metod zwalczania infekcji:
1. Oczyszczenie jelit - w których gromadzą się bakterie chorobowe i wirusy.
Jedną z najlepszych metod jest okresowe jedzenie kiszonej kapusty w postaci kapuśniaku/kwaśnicy.
Niezależnie od zawartych minerałów i witamin - kapusta działa jak wycior dla jelit.
I na pewno doskonale zwalcza "grypę żołądkową".
2. Usuwanie toksyn przez skórę - drogą chemiczną.
Ale wtedy człowiek śmierdzi.
Najlepszym dowodem jest jedzenie czosnku, który otwiera pory w skórze.
|
|
6 luty 2022
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Nie dezerterzy
czerwiec 26, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Szaron nawołuje USA do ataku na Irak
sierpień 16, 2002
IAR
|
Miało być - nie będzie
sierpień 5, 2003
Damian Nogajski
|
Krwawa Pascha
październik 6, 2007
Izrael Szamir
|
Edukacyjne wkręcania nosa w imadło
czerwiec 2, 2008
Marek Jastrząb
|
Quo vadis Poloniae - List otwarty
marzec 22, 2006
Markiewicz Michał
|
O "bohaterach" .....
maj 15, 2007
przeslala Elzbieta
|
A może by tak zakaz wyborczego oplakatowania?
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Teraz wszyscy posłowie chcą zaostrzenia kar
wrzesień 12, 2002
zaprasza.net
|
Skopana ustawa, czyli koniec IV RP
maj 12, 2007
Marek Olżyński
|
Chiny uniezależniają się ekonomicznie od USA
kwiecień 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ręka, rękę myje a g... dalej pływa w politycznym szambie Krakowa
styczeń 11, 2007
Artur Łoboda
|
Kałboy
luty 28, 2005
Artur Łoboda
|
Bolesław Konstanty Gebert ps. “Ataman” donosi z USA do Moskwy
luty 20, 2006
GUG
|
Lech Wałęsa niczym Gomułka
marzec 13, 2005
Antoni Zambrowski
|
Hip Hop
luty 18, 2004
Dziennik Polski
|
Religie
maj 23, 2004
|
Kafka & case Iran
kwiecień 3, 2007
przysłał ICP
|
Szmatława Strategia?
marzec 24, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dalsza wyżka cen paliwa?
grudzień 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|