|
Gorączka
|
|
Nasz organizm nie jest doskonały i operuje ograniczoną liczbą reakcji na chorobę.
Najbardziej znaną reakcją chorobową organizmu jest gorączka.
Jednak jest to archaiczna reakcja organizmu.
Jej celem jest wymuszenie pocenia i usunięcia wraz z potem toksyn z organizmu.
Ale jaki sens ma gorączka wokół ciętej rany?
Nie znajduję na to żadnego uzasadnienia i od dwudziestu lat każde skaleczone miejsce chłodzę w zimniej wodzie.
Dużo wcześniej chłodziłem wszelkie potłuczenia, naciągnięcia ścięgien, albo złamania.
Nie mówiąc już o natychmiastowym chłodzeniu miejsca poparzenia.
Przy każdym chłodzeniu rany - gojenie trwało kilkakrotnie krócej - niż przy użyciu tradycyjnych środków medycznych: maści, posypek, płynów.(na przykład jodyna, kwaśna woda, ect)
Jeszcze bardziej wyraźne są skutki blokady gorączki przy chorobach wirusowych.
Jeżeli chory - na przykład na grypę - ma ogólnie dobry stan zdrowia - to jego mechanizm obronny zrezygnuje z gorączki - gdy organizm jest mocno nawodniony i otoczony jest temperaturą powyżej pokojowej, a poniżej temperatury ciała człowieka.
W takiej sytuacji chory będzie się mocno pocił - usuwając tą drogą toksyny.
Nie ma co do tego reguły, ale jeden będzie się pocił przy temperaturze ciała 36,8 a inny będzie potrzebował nawet 37,5.
Ale to będzie wtedy TYLKO 37,5 a nie 39,5 - kiedy rozpoczyna się proces uszkodzenia białka.
Odpowiedź immunologiczna organizmu - jest często dużo bardziej szkodliwa - niż sama infekcja.
To często samodestrukcja, którą chcą dziś wykorzystać w szczepionkach mRNA do eksterminacji Ludzkości.
Gorączka jest również odpowiedzią immunologiczną organizmu.
Czasem szkody wywołane przez gorączkę - są druzgoczące dla organizmu i to nie wirus grypy zabija chorych, ale wysoka gorączka, która nie jest niezbędna w leczeniu.
Niezbędne jest usunięcie toksyn!
A wypocenie jest jedną z dróg do celu.
Do pocenia nie jest konieczna gorączka.
PS
Zasygnalizuję jeszcze przykład dwóch innych metod zwalczania infekcji:
1. Oczyszczenie jelit - w których gromadzą się bakterie chorobowe i wirusy.
Jedną z najlepszych metod jest okresowe jedzenie kiszonej kapusty w postaci kapuśniaku/kwaśnicy.
Niezależnie od zawartych minerałów i witamin - kapusta działa jak wycior dla jelit.
I na pewno doskonale zwalcza "grypę żołądkową".
2. Usuwanie toksyn przez skórę - drogą chemiczną.
Ale wtedy człowiek śmierdzi.
Najlepszym dowodem jest jedzenie czosnku, który otwiera pory w skórze.
|
|
6 luty 2022
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Bunt społeczny
listopad 8, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
"Polacy nie chcą pracy" - kolejna manipulacja
lipiec 13, 2004
|
Specjaliści od kropek i plecenia
lipiec 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Przekształcenie Polski w kraj policyjno-wojskowy
październik 24, 2004
szpieg dla UE
|
Planowane Zbrodnie na Polakach na Wołyniu i w Halicji w Latach 1939-1946
maj 8, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Karol Marks - W kwestii żydowskiej
maj 4, 2008
AŁ
|
Nowe mocarstwo nad Wisla
listopad 23, 2008
RP
|
Ciekawy film o " wojakach" w Iraku
styczeń 19, 2007
marduk
|
Poprawny Kandydat na Prezydenta John McCain
grudzień 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jan Paweł II chce współpracy Kościołów wschodnich i zachodnich
luty 6, 2003
PAP
|
Russia is Doomed
styczeń 17, 2005
Said Ibrahayev
|
Czy ktoś widział większego debila?
sierpień 25, 2008
PAP
|
"Judasz" Solidarności Judaszów
sierpień 8, 2006
dr Marek Głogoczowski
|
Nie przenoście nam Lenina do warszawki
luty 9, 2007
Remigiusz Okraska
|
Wołanie z Jeruzalem!
listopad 11, 2004
|
"Integracja czy rozbój"
luty 20, 2003
Piotr z Calgary
|
Czy to początek końca partii PiS
kwiecień 19, 2007
.
|
Korespondencja z Bagdadu
lipiec 5, 2003
http://www.przekroj.com.pl
|
Kraków ma nową strategię promocji
styczeń 10, 2008
PAP
|
Bliżej koryta
styczeń 29, 2004
www.krakow.pl
|
|
|