ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zbrodnia jest gorsza od cenzury  
25 czerwiec 2014      Artur Łoboda
PiS na własne życzenie 
19 grudzień 2016     
Odebrać rządzącym władzę nad fałszowaniem historii 
9 maj 2013      Artur Łoboda
Ponowne wezwanie o uzasadnienie wysłania Yael Bartana jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji 
5 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Wróble, sroki, sowy 
28 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
17 października 2012 
17 październik 2012      Artur Łoboda
Aforyzmy 10 Zygmunt Jan Prusiński  
2 sierpień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Ostrzeżenie dla PiS 
5 marzec 2018      Artur Łoboda
Wstydźcie się. Protest w Londynie 
26 wrzesień 2020      Guardian News
Rok 1984 - 2023 
30 styczeń 2023      Artur Łoboda
Mała Ina 
13 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
KARALNOŚĆ firmy Pfizer ubezwłasnowolnia giganta farmaceutycznego jako OSZUKAŃCZĄ korporację handlującą śmiercionośnym jadem 
5 kwiecień 2024      Ethan Huff
Z TESTAMI PCR TA PANDEMIA NIGDY SIĘ NIE SKOŃCZY - Przemówienie niemieckiego parlamentarzysty Roberta Farle 
11 grudzień 2020      Redakcja byoblu
Co dalej z Polską? 
21 sierpień 2012      Artur Łoboda
Dymisja Hanny Gronkiewicz-Waltz 
28 lipiec 2011      Bogusław
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część dziewiąta 
29 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Dlaczego nie komentuję najgłośniejszych wydarzeń? 
22 marzec 2016      Artur Łoboda
Czwarte Imperium 
18 styczeń 2022     
Kolejny przejaw myślenia Korwina  
10 marzec 2021     
PiS ułatwia ŚMIECIOM szkalowanie polski 
3 lipiec 2017      Alina

 
 

28 stycznia 2024 r Wczoraj wieczorem niezwykle udane spotkanie z okazji Dnia Pamięci o Holokauście – Izrael i syjonizm reprezentują sprawców, a nie ofiary Holokaustu

Państwo Izrael, zamiast być zapłatą za eksterminację Żydów w Europie, jest ucieleśnieniem nazistowskiej polityki Lebensraum i przesiedleń rasowych 
 
 
https://youtu.be/PL8kFt1be6E?feature=shared
 
Spotkanie z okazji Dnia Pamięci o Holokauście 27.1.24.

Powyżej znajduje się nagranie naszego wczorajszego wieczoru, niezwykle udanego spotkania z okazji Dnia Pamięci o Holokauście. 
Wzięły w nim udział 333 osoby z 25 krajów i wszystkich kontynentów, w tym 218 z Wielkiej Brytanii, 38 z Republiki Południowej Afryki, 27 ze Stanów Zjednoczonych i 12 z Niemiec.

Zamiast typowego syjonistycznego spotkania z okazji Dnia Pamięci o Holokauście, wykorzystującego pamięć o Holokauście do wzmocnienia rasistowskiego, - ludobójczego państwa izraelskiego, wystąpiła grupa mówców, którzy mówili o wyzwoleniu ludzkości od imperialistycznego porządku, który doprowadził do Holokaustu.

Spotkaniu przewodniczyła Esther Giles z Socjalistycznej Sieci Pracy. 
Wśród prelegentów znaleźli się czołowy izraelski historyk Nakby, Ilan Pappe; Ronnie Kasrils,   były przywódca skrzydła wojskowego AKN, Umkonte we Sizwe i były minister policji za Mandeli.
 
Ghada Kharmi, palestyńska lekarka wydalona wraz z rodziną z Jerozolimy w 1948 r. oraz płodna autorka i naukowiec, a najnowsza książka to „Jedne państwo”, Suzanne Weiss, która jako dziecko była ukrywana przez żydowski ruch oporu przed nazistami w Owernii we Francji ; Stephen Kapos, który był ukrywany przez grupę Kościoła Świętego Krzyża przed nazistami i faszystowskim Żelaznym Krzyżem w Budapeszcie oraz Tony Greenstein z SLN i Jewish Network for Palestine, pierwszy wydalony żydowski członek Partii Pracy i autor książki Syjonizm podczas Holokaustu.

Zamierzamy powtórzyć to spotkanie w przyszłym roku. 
Nigdy więcej nie można pozwolić syjonistom na domaganie się pamięci o żydowskich ofiarach Holokaustu. 
Reprezentują sprawców, a nie ofiary Holokaustu.

 
Kiedy Yoav Gallant, Minister Obrony Izraela, nazwał Palestyńczyków „ludzkimi zwierzętami”, powtarzał słowo po słowie przemówienia Himmlera z października 1943 r. w Poznaniu, w Polsce, nazywające Żydów „ludzkimi zwierzętami”.

Ważne jest, abyśmy nie pozwolili syjonistom kolonizować HMD i w ten sposób niszczyć pamięci o Żydach i innych osobach, które zginęły z rąk faszystowskich barbarzyńców. 
Nie ma nikogo i niczego bliższego tym faszystom niż reżim w Tel Awiwie, którego najbliższymi przyjaciółmi są dziś ci sami faszyści – od naszego Tommy’ego Robinsona po ludzi takich jak Geert Wilders, niemiecki Afd i norweski Anders Breivik , nie mówiąc już o Trumpie i Bannonie.

Stany Zjednoczone i brytyjski pudel ograniczyły pomoc żywnościową dla osób już głodujących


 
https://youtu.be/qmG6HGAeSL0?feature=shared
 
Wywiad dla Channel 4 z Chrisem Gunnisem, byłym rzecznikiem UNRWA

 
Nie było zaskoczeniem, że zbrodniarze wojenni, którzy nami rządzą – Biden, Sunak, Scholtz i reszta, natychmiast odcięli wszelką pomoc dla UNWRA, agencji ONZ odpowiedzialnej za wyżywienie uchodźców palestyńskich. 
Izrael od dawna pragnął całkowitego wyeliminowania UNWRA. 
Jest to, jak powiedział Philippe Lazzarini, szef UNWRA  ,  kara zbiorowa.

Ale nawet jeśli zarzuty są prawdziwe, nawet jeśli niektórzy pracownicy UNWRA  rzeczywiście uczestniczyli w wydarzeniach 7 października, to co z tego? 
Opór wobec okupanta jest dozwolony na mocy prawa międzynarodowego i jest prawem każdego okupowanego narodu.
 
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjaxhOO4P
 
Większość ludzi zrozumie prawdziwy motyw tej decyzji. 
Przywódcy zachodniego imperializmu nawet nie zadają sobie trudu, aby ukryć swój gniew z powodu decyzji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze, jakkolwiek słabej, stwierdzającej, że sprawa, którą Stany Zjednoczone uznały za „ bezzasadną ”, została podtrzymana przez MTS, który uznał ludobójstwo (w Gazie)  za „prawdopodobne” .

Decyzja o ataku na  UNWRA  jest wyraźnie odwetem za decyzję o zwróceniu się do MTS. 
Taka jest natura „porządku opartego na zasadach”. 

...Zobacz poniżej dwa artykuły Mondoweissa. (następne artykuły red.)
Naturalną reakcją Izraela było oskarżenie MTS o antysemityzm!   
Przejdź do wyjaśnienia wszelkiej krytyki ludobójstwa Izraela w Gazie.
 
Nigdy wcześniej nie było tak oczywiste, że wsparcie Zachodu nie ma nic wspólnego z Żydami czy antysemityzmem, a wszystko ma związek z zachodnimi interesami.
Jednakże chcąc wesprzeć zachodniego psa szturmowego na Bliskim Wschodzie, zachodni podżegacze wojenni ryzykują podpaleniem całego regionu.

Gdyby reżimy arabskie, z wyjątkiem Huti, nie były tak tchórzliwe i służalcze Zachodowi, ludobójstwo w Gazie można było już dawno powstrzymać. 
Embargo na ropę, podobnie jak w 1973 r., zmusiłoby Stany Zjednoczone do panowania nad ich rasistowskim Rottweilerem.
Tony Greenstein
 
 
UNRWA po raz kolejny na celowniku

Tego samego dnia, w którym MTS (Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości) nakazał Izraelowi zapewnienie niezakłóconego napływu pomocy humanitarnej do Gazy, Waszyngton uznał za stosowne odciąć wszelkie fundusze UNRWA , agencji Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców palestyńskich.

Decyzja została podjęta po tym, jak Izrael stwierdził, że w ataku z 7 października brało udział 12 pracowników UNRWA. 
UNRWA oświadczyła, że ​​rozwiązała umowy z tymi pracownikami, zlecając niezależne dochodzenie w sprawie zarzutów, ale Wielka Brytania, Australia, Włochy i Kanada poszły w ślady Stanów Zjednoczonych i wycofały finansowanie organizacji.
 
W roku wyborczym, w którym próbuje przekonać amerykańską opinię publiczną, że jest jedyną alternatywą dla powrotu Donalda Trumpa do Białego Domu, prezydent USA Joe Biden idzie w ślady swojego poprzednika, gdyż Trump częściowo zawiesił finansowanie UNRWA w 2018.

  „Wzywamy kraje, które ogłosiły zaprzestanie wsparcia dla UNRWA, aby natychmiast zmieniły swoją decyzję, co wiąże się z poważnym ryzykiem politycznym i humanitarnym, ponieważ w tym szczególnym czasie i w świetle ciągłej agresji na naród palestyński potrzebujemy maksymalnego wsparcia dla tej organizacji międzynarodowej i nie wstrzymywania jej wsparcia i pomocy”

Sekretarz generalny Organizacji Wyzwolenia Palestyny ​​Hussein al-Sheikh napisał w X .

Tymczasem Hamas wezwał Organizację Narodów Zjednoczonych, aby „nie poddawała się groźbom i szantażom”.


  „Podkreślamy znaczenie roli tych agencji w zapewnianiu pomocy naszemu społeczeństwu i dokumentowaniu zbrodni okupacyjnych, które przekraczają najstraszniejsze zbrodnie znane ludzkości w naszej epoce nowożytnej” – dodał.
   

https://twitter.com/PalestineChron/status/1751376515491667998
 
ruch stwierdził w oświadczeniu.

Chociaż Stany Zjednoczone wydają się niezachwiane stanąć po stronie Izraela, Biden boryka się z problemami prawnymi w kraju w związku z niepowodzeniem jego administracji w powstrzymaniu trwającego ludobójstwa w Gazie.

Palestyńczycy składali w piątek zeznania przed sądem federalnym w sprawie wniesionej przez Centrum Praw Konstytucyjnych (CCR) przeciwko Bidenowi, Sekretarzowi Stanu Antony’emu Blinkenowi i Sekretarzowi Obrony Lloydowi Austinowi, argumentując, że trzej wysocy rangą urzędnicy ponoszą odpowiedzialność zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych za współudział w naruszaniu przez Izrael Konwencji o ludobójstwie. 
 
 
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg9GeDKn1tEddVTYCUI
 
Biden odcina pomoc ratującą życie Palestyńczykom w oparciu o izraelskie zarzuty wobec UNRWA

Departament Stanu wstrzymał finansowanie UNRWA po tym, jak izraelski rząd oskarżył 12 pracowników o udział w ataku z 7 października.

Departament Stanu wstrzymał dodatkowe finansowanie Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyńskich na Bliskim Wschodzie (UNRWA) po tym, jak rząd izraelski oskarżył 12 pracowników UNRWA o udział w ataku Hamasu z 7 października.

W oświadczeniu prasowym rzecznika Departamentu Stanu Matthew Millera stwierdzono, że administracja Bidena jest „ niezwykle zaniepokojona zarzutami”. 
Sekretarz stanu Antony Blinken rozmawiał z Sekretarzem Generalnym ONZ Antonio Guterresem, „ aby podkreślić konieczność dokładnego i szybkiego zbadania tej sprawy”.

UNRWA zwolniła już pracowników i wszczęła dochodzenie w sprawie zarzutów. 
„Władze izraelskie dostarczyły UNRWA informacje o rzekomym udziale kilku pracowników UNRWA w straszliwych atakach na Izrael 7 października” – powiedział komisarz generalny UNRWA Philippe Lazzarini.


  „Aby chronić zdolność agencji do dostarczania pomocy humanitarnej, podjąłem decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu umów z tymi pracownikami i wszczęciu dochodzenia w celu niezwłocznego ustalenia prawdy”.
 

https://twitter.com/PalestineChron/status/1751354757514469446
 
Wiele osób zauważyło, że UNRWA zapewnia pomoc ratującą życie ponad 2 milionom Palestyńczyków w Gazie.

„Na podstawie samych niepotwierdzonych zarzutów Stany Zjednoczone odcięły finansowanie UNRWA, jednej z niewielu grup zapewniających Palestyńczykom kluczową pomoc na miejscu” – stwierdziła antywojenna grupa CODEPINK. 
„Jednak gdy Izrael popełnia zbrodnię wojenną za zbrodnią wojenną, Stany Zjednoczone nadal wysyłają mu broń”.
 
„Stany Zjednoczone zbiorowo karzą Palestyńczyków, których przetrwanie zależy od UNRWA, w oparciu o izraelskie zarzuty skierowane przeciwko 0,0004% personelu UNRWA. 
To oburzające” – stwierdził Instytut Porozumienia Bliskowschodniego (IMEU).

Oświadczenie administracji Bidena następuje tego samego dnia, w którym sąd najwyższy ONZ nakazał Izraelowi zapobieganie aktom ludobójstwa w Gazie, a amerykański sąd rozpoczął rozpatrywanie pozwu oskarżającego Izrael o ludobójstwo.
 
https://twitter.com/RobbieGramer/status/1750895411563213272?
 
https://twitter.com/RobbieGramer/status/1750895411563213272
 
 
Komentatorzy kwestionowali moment publikacji Departamentu Stanu w mediach społecznościowych.


  „W związku z tym Departament Stanu USA wycofuje dość znaczące oświadczenie w sprawie (bezpodstawnych) zarzutów wobec pracowników UNRWA i wycofania funduszy w dniu orzeczenia MTS, w którym stwierdza się wystarczające dowody na prawdopodobne akty ludobójcze – i stwierdza, że ​​nie ma potrzeby organizowania konferencji prasowej, ”


– napisała Sana Saeed z AJ+. „ Szczerze mówiąc, byłoby to mistrzowskie tworzenie wiadomości, gdyby nie były tak przejrzyste”.


  „Stany Zjednoczone zdecydowały się wstrzymać finansowanie UNRWA zaledwie godzinę po decyzji MTS” – napisała na Twitterze  dyrektor ds. organizacji i rzecznictwa USCPR Iman Abid. 
  „Izrael zabija ponad 33 000 Palestyńczyków, a Stany Zjednoczone nadal negocjują zwiększenie finansowania dla Izraela. 
  Nie wiem, co jeszcze powinieneś wiedzieć o tej administracji.


Izraelski minister obrony Yoav Gallant pochwalił to posunięcie na Twitterze. 
„Należy dokonać poważnych zmian, aby międzynarodowe wysiłki, fundusze i inicjatywy humanitarne nie podsycały terroryzmu Hamasu i mordów Izraelczyków” – napisał. 
„Terroryzm pod przykrywką pracy humanitarnej jest hańbą dla ONZ i zasad, które rzekomo reprezentuje”.

W grudniu UNRWA ogłosiła , że ​​w izraelskim ataku na Gazę zginęło 142 pracowników tej organizacji.
 
 
Źródło:
Blog Tony’ego Greensteina

azvsas.blogspot.com/
2 luty 2024

Tony Greenstein 

  

Komentarze

  

Archiwum

"Prawo rasy wyższej"
sierpień 13, 2007
przysłał ICP
Niebieska Akcja - Ukraina
listopad 29, 2004
opolskoma
Masoni
lipiec 23, 2008
Artur Łoboda
Globalny Mit Holokaustu
sierpień 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Nowy twór polonofoba
czerwiec 28, 2006
Michał Likowski
MF zniweluje negatywne skutki decyzji S&P oferując mniej papierów
lipiec 31, 2002
PAP
Kapitalizm tuż po socjalizmie. Obdarci z wszystkiego
styczeń 29, 2008
Marek Olżyński
Żydowska bohaterka i „Tarcza” w Polsce
kwiecień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Refleksje szczęściarza
marzec 24, 2008
Marek Ka
polnische Schweine
październik 22, 2005
Artur Łoboda
Czy Traktat UE jest zdradą Polski?
kwiecień 23, 2003
Sharim
Akcjonariusze przeciwko AOL
sierpień 11, 2002
PAP
Cale w celi
styczeń 30, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Obywatelski brak zgody na strach
czerwiec 1, 2008
Marek Jastrząb
Sobie życzymy
SOBCZAK i SZPAK

grudzień 10, 2002
http://www.angora.pl/
"Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, nie złamali prawa"
lipiec 16, 2002
PAP
Olej opałowo-napędowy
czerwiec 16, 2005
Mirosław Naleziński
Zobacz, jakie nieruchmości w drodze przestępstw przejął Kaczyński
listopad 15, 2006
Zbigniew Nowak
Marek Pol, minister infrakłamstwa
grudzień 23, 2002
zaprasza.net
Czego nie powiedział profesor Poznański
styczeń 23, 2005
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media