ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
więcej ->

 
 

Wybór bieżącej prasy rosyjskiej Sktót tłumaczenia transkryptu wystąpienia Putina w Monachium



Doniesienia prasy rosyjskiej są znacząco odmienne od doniesień agencji innych krajów. Również pod względem formy. Zwraca uwagę dużo liczb i faktów, a nie jak w polskojęzycznej prasie omówień. Osobiście wiążę to z wyższym poziomem oświaty w Rosji niż w innych krajach. Oczywistą różnicą jest również przeciwdziałanie jednobiegunowości politycznej (USA, Izrael), a także zainteresowanie problemami Południowo-Wschodniej Azji. . Starałem się wybrać te informacje które prawdopodobnie będą niedostępne w Polsce. Zamieszczam tylko abstrakty, ale podaję linki do pełnych tekstów ?ródłowych. Osoby znające język rosyjski proszę o kontynuację w podobnym stylu. Poniższą pracę wykonałem jednorazowo dla odświeżenia znajomości rosyjskiego. Niestety, nie jestem w stanie szybko przeglądać ?ródeł podanych przez www.zaprasza.net skąd pochodzą wybrane przeze mnie teksty. Natomiast jestem w stanie wolno przeczytać ze zrozumieniem interesujące mnie wyselekcjonowane informacje. Myślę że jest więcej osób w podobnej sytuacji. Może utworzyć nowy dział wychodząc naprzeciw potrzebom takich Czytelników?
...........
OSIˇGNIĘTO POROZUMIENIE W ROZMOWACH SZEŚCIOSTRONNYCH
Rozmowy prowadzone przez USA, Rosję, Chiny, Koreę Południową, Japonię z Koreą Północną doprowadziły do podpisania porozumienia. Autorem projektu wydają się być Chiny. Korea Północna ma w ciągu 2 miesięcy stopniowo wyłączać wzbogacanie uranu w swoim głównym reaktorze. W zamian dostanie od razu 50 000 ton mazutu, a pó?niej jeszcze 950 000 ton. USA mają wykreślić Koreę Północną z osi zła i znieść sankcje, ale brak terminów. Japonia odmawia udzielania pomocy do czasu wyjaśnienia losu jej obywateli porwanych przez służby specjalne Korei Północnej w latach 70-tych i 80-tych. Porozumienie ocenia się jako kruche, ostrożne, ogólnikowe i mgliste. Rozmowy będą kontynuowane, a Korea Północna udostępni możliwość weryfikacji zastopowania tego reaktora.
http://www.lenta.ru/articles/2007/02/13/draft/
DWIE TRZECIE NIEMCÓW POPIERA KRYYKĘ AGRESYWNYCH POCZYNAŃ USA WYRAŻONˇ PRZEZ PUTINA W MONACHIUM
Około 68% ankietowanych podziela zdanie Putina, 62 % nie uważa aby to wystąpienie świadczyło o rosnącej agresywności Rosji, 22% przeciwne treści wystąpienia Putina, 10% nie ma zdania.
http://www.lenta.ru/news/2007/02/14/support/
PRZYWÓDCA IRACKICH SZYITÓW UCIEKŁ DO IRANU
Według danych amerykańskiego kontrwywiadu...
http://news.ng.ru/2007/02/14/1171435021.html
ROSYJSKIE KOLEJE W ARABII SAUDYJSKIEJ.
Podpisano kontrakt na miliard dolarów na budowę przez Rosję kolei na terenie A.S.
http://news.ng.ru/2007/02/14/1171435021.html
PUTIN ZNALAZŁ DRUGˇ OJCZYZNĘ
Niedawna wizyta Putina po krajach Zatoki Perskiej (Arabia Saudyjska, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie oceniana jako historyczna. Od pałacu do pałacu, a w jadłospisie zupa z trufli pustynnych. Rozmowy na temat utworzenia kartelu gazowego z Katarem. Arabia Saudyjska i Rosja nie są rywalami w eksporcie ropy a współpracownikami.
http://www.ng.ru/politics/2007-02-13/1_putin.html
PRODUKCJA URANU, POTENCJAŁ I PERSPEKTYWY
Dane do niedawna tajne. Rosjanie oceniają że posiadają 45% światowego potencjału na usługi wzbogacania uranu. Dużo liczb i tabela aktualnego wydobycia. Obecnie zdecydowanym światowym liderem jest Kanada.
http://www.ng.ru/energy/2007-02-13/12_uran.html
ASYMETRYCZNA ODPOWIED¬
Stenogram przemówienia Putina na konferencji w Monachium.
...szanowna Pani Kanclerz...szanowne panie...panowie... zaszczycony udziałem w konferencji która zgromadziła polityków, wojskowych, przedsiębiorców i ekspertów z ponad 40 państw. Format konferencji daje mi możność ucieczki od pustych dyplomatycznych frazesów...co ja naprawdę myślę o problemach bezpieczeństwa narodowego...to tylko konferencja... mam nadzieję że po 3 minutach nie dostanę czerwonego światła od moderatora...to obszerna problematyka...Bezpieczeństwo każdego to bezpieczeństwo wszystkich... Jak powiedział FDR: gdziekolwiek zostaje naruszony pokój, stanowi to zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa wszędzie...temat obecnej konferencji: globalne kryzysy, globalna odpowiedzialność...w okresie zimnej wojny pokój zapewniały potencjały odstraszania 2 supermocarstw....świat jednobiegunowy?... definicja? Jeden ośrodek władzy, siły, podejmowania decyzji...jeden pan, jeden władca... to nie ma nic wspólnego z demokracją...demokracja to władza większości przy poszanowaniu praw mniejszości... Rosję poucza się o demokracji, ale nauczyciele sami... Model jednobiegunowy obecnie niemożliwy nie tylko z powodu braku podstaw gospodarczych, wojskowych, ale i moralnego oparcia we współczesnej cywilizacji... Dotychczasowe rezultaty? Jednostronne, często bezprawne działania nie rozwiązały żadnego problemu... Znacząco więcej ludzi ginie w konfliktach niż dawniej...znacząco! konflikt za konfliktem.... nie starcza sił na kompleksowe rozwiązanie któregokolwiek... rozwiązania polityczne stają się niemożliwe...nieprzestrzeganie podstawowych zasad prawa międzynarodowego... różne prawa dla różnych państw... USA narzucają swoje normy i standardy we wszystkich sferach: polityki, gospodarki, a i w kwestiach humanitarnych... Komu się to podoba? Pojawia się tendencja odchodzenia od politycznego rozwiązywania problemów... To skrajnie niebezpieczne... nikt nie czuje się bezpieczny...dominacja czynnika siły wzmaga zainteresowanie posiadaniem BMR ze strony krajów i sił wcześniej nie zainteresowanych taką bronią ...pojawiają się nowe gro?by o zasięgu globalnym, terroryzm... taka polityka to katalizator wyścigu zbrojeń...Architektura bezpieczeństwa światowego? Pani kanclerz wspomniała o nierównomiernym rozwoju... Tak, połączone WWP (?, rosyjski skrót) Chin I Indii przewyższa WWP dla USA , a łączne WWP Rosji, Brazylii, Indii i Chin przewyższa WWP dla UE... Sprzyja to wielobiegunowości... wzrost roli dyplomacji wielopaństwowej... Paradoksalnie, kraje które zabroniły u siebie kary śmierci uczestniczą w bezprawnych akcjach które powodują tysiące niewinnych ofiar wśród pokojowych ludzi! Nie! Czy można przeciwstawić się tym zagrożeniom? Historia ZSRR pokazuje że tak. Nastąpiła pokojowa transformacja reżimu w państwo demokratyczne. I to jakiego reżimu! Tyle uzbrojenia! Czy rzeczywiście w przypadku każdego konfliktu należy strzelać i bombardować? Tylko decyzja ONZ noże być podstawą użycia siły. Nie zgadzam się z przedmówcą z Włoch, ministrem obrony, ze może to być również tylko decyzja NATO lub UE.... szanowne panie...destabilizacja stosunków międzynarodowych związana z zastojem w rozbrojeniu...Wcześniej uzgodniliśmy z USA ograniczenie potencjałów jądrowych na rakietach strategicznych do 1700-2200 głowic do końca roku 2012. Rosja zamierza wypełnić przyjęte zobowiązania... Niestety, dzisiejsze wystąpienie nowego ministra obrony USA wykazuje, że USA nie zamierzają uwzględniać w tej liczbie...Zasady zawarte we wcześniej podpisanych dokumentach mają charakter uniwersalny... Jeszcze w latach 80tych USA i ZSRR podpisały...ale bez owego uniwersalnego charakteru.... Obecnie takimi rakietami dysponują już Korea Północna, Korea , Indie, Iran, Pakistan, Izrael a tylko USA i Rosja są ograniczone w tworzeniu takich systemów...Rosja musi rozważyć swoje bezpieczeństwo... Podpisane z UE porozumienie z 1999 toku o ograniczeniu wojsk konwencjonalnych zostało dopiero ratyfikowane przez 4 państwa, w tym Rosję...Kraje NATO otwarcie oświadczyły że nie podpiszą póki Rosja nie usunie swoich baz z Gruzji i Mołdawii... Tymczasem my się stamtąd wycofujemy... w kontakcie z Panem Solaną... W Mopłdawii już tylko 1500 rosyjskich wojskowych W tym samym czasie w Bułgarii i Rumunii tworzone są „małe” m stopniu przez amerykańskie bazy po 5000... NATO podchodzi do naszych granic... Przeciw komu skierowane jest rozszerzanie NATO? Sekretarz Generalny NATO, Werner, powiedział 17.05.1990. w Brukseli: San fakt że jesteśmy gotowi nie rozmieszczać wojsk poza RFN daje ZSRR twarde gwarancje... Gdzie te gwarancje? Mur berliński dawno rozebrany na pamiątki... Trzeba sobie zdawać sprawę, że było to możliwe dzięki wybraniu przez naród rosyjski drogi wolności i demokracji... szanowne panie...Jednoznacznie występujemy za zaostrzenie reżimu przestrzegania nierozprzestrzeniania...Łatwo przekształcić pokojowe instalacje nuklearne...To powoduje napięcie międzynarodowe....przykład Iranu... takich będzie więcej... Rosja wystąpiła o tworzenie międzynarodowych ośrodków wzbogacania uranu...aby kraje chcące rozwijać energetykę jądrową miały paliwo...pod nadzorem Międzynarodowej Agencji Kontroli Atomowej... Ponieważ USA i Rosja są oczywistymi liderami w tej dziedzinie... popieramy inicjatywę naszych amerykańskich przyjaciół (!)... propozycja GWB... prowadzimy rozmowy z USA aby stworzyć ograniczenia dla rozprzestrzeniania...system bod?ców i zachęt... współpraca międzynarodowa... otwartość... w naszych ważniejszych przedsięwzięciach energetycznych uczestniczą zagraniczne spółki... Blisko 26% wydobycia ropy w Rosji jest udziałem kapitału zagranicznego... Rosja nigdzie nie ma takiego udziału w kluczowych dziedzinach innych krajów...Inwestycje zagraniczne Rosji 15 razy większe niż inwestycje zagraniczne Rosji... dowód otwartości naszej gospodarki... Przyjęcie Rosji do światowej Organizacji Handlu (World Trade Organization) jest w końcowej fazie... w czasie tych długich trudnych rozmów wielokrotnie słyszeliśmy o wolności słowa, swobodzie handlu, równych możliwościach, ale dlaczego tylko wyłącznie wobec rynku rosyjskiego... jeszcze walka z ubóstwem... hipokryzja w udzielaniu pomocy gospodarczej i jednoczesnym ograniczaniu dostępu do wysokich technologii...to tez zagrożenie dla światowej stabilizacji... Jeszcze o OBWE... Pod płaszczykiem kontroli respektowania organizacji pozarządowych realizuje się interesy grupy krajów... a stronami umowy są tylko rządy...w sferze humanitarnej i praw człowieka na życzenie zainteresowanych krajów... Liczymy że OBWE będzie realizować statutowe cele przy poszanowaniu suwerenności, przy zaufaniu i otwartości...szanowne panie... Rosji nie trzeba zachęcać do aktywniejszej polityki międzynarodowej... ponad 1000-letnia tradycja niezależnej polityki zagranicznej... Nie będziemy zmieniać tej tradycji... Widzimy jak zmienia się świat, realistycznie oceniamy swoje możliwości i potencjał. Chcielibyśmy współpracować z odpowiedzialnymi i samodzielnymi partnerami, z którymi moglibyśmy pracować razem nad budową sprawiedliwego i demokratycznego ładu światowego zabezpieczając w nim bezpieczeństwo i możliwość rozwoju nie dla wybranych, a dla wszystkich. Dziękuję za uwagę. Władimir Putin.
http://lenta.ru/articles/2007/02/10/asymmetry/




14 luty 2007

tłumacz 

  

Archiwum

Marzec 68 - dwa swiadectwa
marzec 6, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Jak bogacił się były prezes Stoczni
lipiec 18, 2002
PAP
Historia kołem się toczy - po latach nadal magiel i seksafery...
grudzień 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Typowy udział Żydów w sprawowaniu władzy w USA
kwiecień 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Putin zazdrości i gratuluje gwałtów prezydentowi Moshe Katsav’owi
październik 19, 2006
Dorota
"Wstańmy i chod?my - we?my sprawy we własne ręce"
luty 17, 2005
Globalizm szkodzi USA?
grudzień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
USA uchwalają ustawę GLOBALNA ŚWIADOMOŚĆ ANTYSEMITYZMU
maj 8, 2004
cywilizowany
Moralność a polskie media(torzy)
październik 5, 2005
...to był bardzo zły rok dla Polski
październik 31, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Majcher
marzec 9, 2005
Polacy w oczach Żydów na przestrzeni wieków
luty 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Zmienna Rzeczywistość Potęgi USA
marzec 20, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Były premier Włoch Giulio Andreotti skazany na 24 lata więzienia
listopad 17, 2002
PAP
Wychodzi szydło z worka
sierpień 10, 2006
Prezydent podpisał ustawy, m.in o podatku PIT
sierpień 19, 2002
PAP
"Batiuszka Putin"?
listopad 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Zgodnie ze stanowiskiem Kościoła, ale czy zgodnie z prawdą?
kwiecień 16, 2003
Adam
Abp Józef Życiński powiedział
luty 11, 2003
zaprasza.net - przyjaciele Adama Chmielowskiego
Głodny Niedżwied? Rosyjski
wrzesień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media