|
Jak kolesiom rozdać 52 miliony pieniędzy podatników?
|
|
Idiota - który nawet maseczek na twarz nie potrafi kupić - chce "zbudować polskie auto na prąd".
A wszystko po to - by przyjaciele królika się obłowili kwotą 52 miliony złotych.
Tyle bowiem Mateusz Morawiecki przeznaczył na "projekt narodowego auta dostawczego" zasilanego prądem, albo wodorem.
Według wytycznych elektryczny van ma mieć co najmniej 250 km zasięgu na jednym ładowaniu. Wersja wodorowa musi pokonać co najmniej 400 km.
Obie wersję mają mieć ładowność co najmniej 1000 kg.
A cały pojazd zmieścić w klasie do do 3,5 tony, a więc na prawo jazdy kategorii "B".
Ale ten "projekt" jest tajny, bo na stronie odpowiedzialnego zań Narodowego Centrum Badań i Rozwoju nie ma o tym słowa.
Przejdę jednak do konkretów.
W informacji prasowej o tym projekcie bardzo enigmatycznie podano "wodorową" wersję takiego ewentualnego samochodu.
Nie wiadomo: czy chodzi o pojazd zasilany wodorem, czy ogniwem wodorowym.
A to jest ogromna różnica.
Przyjmuję jednak, że organizatorzy tego -rzekomego "konkursu" nie odróżniają silnik zasilany wodorem - od silnika zasilanego ogniwem wodorowym.
W pierwszym przypadku wodór działa podobnie do gazu LPG.
W drugim przypadku wodór zamieniany jest w energię elektryczną i zasila silnik elektryczny w samochodzie.
Kilka konkretów w sprawie samochodu na baterię - który miałby się zmieścić w kategorii N1.
Wśród produkowanych pojazdów kategorii N1 większość ma około 2,5 tony masy własnej. Po dodaniu ładunku 1000 kg zamykają się w masie całkowitej 3,5 tony.
Jednak w samochodzie elektrycznym sama bateria waży około 1000 kg. Czy więc pozostaje wozić powietrze?
Unia Europejska już próbuje zmienić Prawo - dając uprawnienia podwyższonej masy całkowitej dla pojazdów kat. N1 zasilanych z baterii elektrycznej.
Ale tego nie wiedzą NIEDOUCZENI politycy PiS i ich biurokratyczni podwykonawcy.
W każdym razie nie jest dzisiaj możliwym zbudowanie samochodu dostawczego o masie do 3,5 tony!
Ale nie o to chodzi pisowskiemu nieRządowi. Jedynym celem tego "projektu" jest przekazanie pieniędzy publicznych w ręce kolesi. Dokładnie tak samo - jak w wypadku "zakupu maseczek" przez Ministra zdrowia.
Może mi ktoś powiedzieć: jakie korzyści osiągnęło Państwo Polskie z dotacji 140 milionów złotych dla firmy OncoArendi - zarządzanej prze brata Ministra zdrowia, a więc Marcina Szumowskiego?
Ta firma niczego nie produkuje!
Tworzy tylko całkowicie bezwartościową papierologię - by uzasadnić przestępcze przejęcie publicznych pieniędzy.
Najczęściej uzyskuje je od wskazanego wcześniej "Narodowego Centrum Badań i Rozwoju".
Ostrzegam więc przed czasem:
Rząd Mateusza Morawieckiego dokonuje kolejnego wielkiego przekrętu - by przetransferować pieniądze podatników do portfeli kolesi.
|
|
21 maj 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
"Antysemicka" Europa
listopad 1, 2003
|
Coście zrobili z Polską?
maj 10, 2004
ks. prof. Jerzy Bajda
|
Mowa pożegnalna Kofi Annan’a
grudzień 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ratowanie stoczni
marzec 28, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Żydowscy bandyci na ulicach Krakowa
marzec 16, 2007
nadesłał marduk
|
Wewnętrzni okupanci albo piąta liga
czerwiec 18, 2005
Artur Łoboda
|
Walka z kretami i potentatami
listopad 17, 2003
Nasz Dziennik
|
Amerykańskie opinie o Czesławie Miłoszu
sierpień 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Rodzaje upojenia alkoholowego (znane tylko z opowieści!):
styczeń 4, 2004
|
Tak się manipuluje społeczeństwem
sierpień 11, 2004
PAP
|
Bagno rozpływa się coraz szerzej
październik 25, 2004
|
"Diabelska Gra"
styczeń 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Cztery miliony w biedzie
styczeń 24, 2003
VIOLETTA BARAN http://www.trybuna.com.pl
|
Prasa w USA: słowa papieża skierowane szczególnie do Polaków
sierpień 19, 2002
PAP
|
Pisuje tez na witrynie PiSu
luty 7, 2008
przyjaciel
|
Addendum do "Tsunami korupcji w sejsmologii"
styczeń 10, 2005
Dr Marek Głogoczowski
|
Cyniczne kłamstwo o Arturze Sandauerze - www.polonica.net
styczeń 28, 2006
Adam Sandauer
|
Szambo
kwiecień 6, 2004
antyszmaciak
|
Globalne zniewolenie rozlozone na etapy
wrzesień 20, 2007
Wojciech Wła?linski
|
..PL.jokes..o "fspaniałej" zachodniej cywilizacji. O indyku - ciut jeszcze.
grudzień 19, 2006
Otmieniec.R
|
|
|