|
Jak kolesiom rozdać 52 miliony pieniędzy podatników?
|
|
Idiota - który nawet maseczek na twarz nie potrafi kupić - chce "zbudować polskie auto na prąd".
A wszystko po to - by przyjaciele królika się obłowili kwotą 52 miliony złotych.
Tyle bowiem Mateusz Morawiecki przeznaczył na "projekt narodowego auta dostawczego" zasilanego prądem, albo wodorem.
Według wytycznych elektryczny van ma mieć co najmniej 250 km zasięgu na jednym ładowaniu. Wersja wodorowa musi pokonać co najmniej 400 km.
Obie wersję mają mieć ładowność co najmniej 1000 kg.
A cały pojazd zmieścić w klasie do do 3,5 tony, a więc na prawo jazdy kategorii "B".
Ale ten "projekt" jest tajny, bo na stronie odpowiedzialnego zań Narodowego Centrum Badań i Rozwoju nie ma o tym słowa.
Przejdę jednak do konkretów.
W informacji prasowej o tym projekcie bardzo enigmatycznie podano "wodorową" wersję takiego ewentualnego samochodu.
Nie wiadomo: czy chodzi o pojazd zasilany wodorem, czy ogniwem wodorowym.
A to jest ogromna różnica.
Przyjmuję jednak, że organizatorzy tego -rzekomego "konkursu" nie odróżniają silnik zasilany wodorem - od silnika zasilanego ogniwem wodorowym.
W pierwszym przypadku wodór działa podobnie do gazu LPG.
W drugim przypadku wodór zamieniany jest w energię elektryczną i zasila silnik elektryczny w samochodzie.
Kilka konkretów w sprawie samochodu na baterię - który miałby się zmieścić w kategorii N1.
Wśród produkowanych pojazdów kategorii N1 większość ma około 2,5 tony masy własnej. Po dodaniu ładunku 1000 kg zamykają się w masie całkowitej 3,5 tony.
Jednak w samochodzie elektrycznym sama bateria waży około 1000 kg. Czy więc pozostaje wozić powietrze?
Unia Europejska już próbuje zmienić Prawo - dając uprawnienia podwyższonej masy całkowitej dla pojazdów kat. N1 zasilanych z baterii elektrycznej.
Ale tego nie wiedzą NIEDOUCZENI politycy PiS i ich biurokratyczni podwykonawcy.
W każdym razie nie jest dzisiaj możliwym zbudowanie samochodu dostawczego o masie do 3,5 tony!
Ale nie o to chodzi pisowskiemu nieRządowi. Jedynym celem tego "projektu" jest przekazanie pieniędzy publicznych w ręce kolesi. Dokładnie tak samo - jak w wypadku "zakupu maseczek" przez Ministra zdrowia.
Może mi ktoś powiedzieć: jakie korzyści osiągnęło Państwo Polskie z dotacji 140 milionów złotych dla firmy OncoArendi - zarządzanej prze brata Ministra zdrowia, a więc Marcina Szumowskiego?
Ta firma niczego nie produkuje!
Tworzy tylko całkowicie bezwartościową papierologię - by uzasadnić przestępcze przejęcie publicznych pieniędzy.
Najczęściej uzyskuje je od wskazanego wcześniej "Narodowego Centrum Badań i Rozwoju".
Ostrzegam więc przed czasem:
Rząd Mateusza Morawieckiego dokonuje kolejnego wielkiego przekrętu - by przetransferować pieniądze podatników do portfeli kolesi.
|
|
21 maj 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Konferencja naukowa
wrzesień 12, 2006
|
Może za 40 lat
październik 20, 2007
Artur Łoboda
|
Rząd nie rozumie co do niego się mówi
luty 1, 2003
PAP
|
Katastrofa w Kaliforni
styczeń 30, 2005
Mirosław Naleziński
|
Bieriezowski : Juszczenko oddaj moją kasę!!!!!!!!!!
wrzesień 6, 2007
marduk
|
Religie
maj 23, 2004
|
Okrucieństwo w Rosyjskiej Armii?
luty 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Brawa dla Martyny
maj 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Odezwa
sierpień 5, 2003
Romuald Traugutt, wiosna 1864 roku
|
Dyktator Saddam Husain został powieszony...
List Otwarty do Prezydenta George Bush’a
styczeń 2, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
|
Już za Was wybrano
luty 1, 2004
PAP
|
Już "po ptokach"
Tylko polski Rząd udaje że jest inaczej.
grudzień 11, 2002
PAP
|
Nauczyciela wycieczka do Kanady
marzec 29, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Czy Polacy są kretynami?
lipiec 10, 2008
Artur Łoboda
|
Rozmowa z 21-VII-2006 z Dr.Lorraine Day
sierpień 7, 2006
tatar
|
Długi Cień Konszachtów Rosyjsko Niemieckich
maj 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Cywilni" Amerykanie - przedsiębiorcy czy też bandyci w Iraku?
kwiecień 9, 2004
Marek Głogoczowski
|
W USA ostre kary dla skorumpowanych prezesów
lipiec 30, 2002
IAR
|
Samoobrona będzie usuwana z komisji wyborczych siłą?
czerwiec 7, 2004
PAP
|
Szanse na wygraną w Piłkarskiego Totka SUPERTOTO
prawie 3 TYSIˇCE RAZY WYŻSZE niż w Dużym Lotku.
listopad 1, 2007
Aleks
|
|
|