ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Opium dla mas zwietrzało 
2 padziernik 2011      Artur Łoboda
Kobietom z samolotu prezydenckiego Tu-154M 
15 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Omamy syjonizmu 
17 listopad 2011      Artur Łoboda
Świat zapomniał o Syrii? 
2 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Handel Złotymi Zębami w Obozie w Sachsenhausen pod Berlinem 
11 styczeń 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Ile kibli wyszorował? 
13 luty 2010      Artur Łoboda
Ślady Lechitów na Zachodzie  
25 listopad 2013      Iwo Cyprian Pogonowski
Biografie odtajnione 
14 luty 2016      Artur Łoboda
Przestępcza interpretacja prawa 
6 sierpień 2011      Bogusław
Bardzo smutny 11 listopad 
11 listopad 2011      Artur Łoboda
Pieprzenie bambusa (2) 
16 grudzień 2016     
Fałszywe mity nam na pewno nie pomogą 
9 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Jaką kulturę promuje Jacek Majchrowski - Prezydent Krakowa (4) 
9 padziernik 2012      Artur Łoboda
Przed Twym Obrazem  
7 wrzesień 2017      Paweł Ziółkowski
PRZYZWOICI BANDYCI cz.1 Wywiad z Wiesławem Sokołowskim 
24 luty 2013      www.trwanie.com
Strzeżcie się liberalnych kretynów 
26 lipiec 2014      Artur Łoboda
Minister Czuma 
23 marzec 2009      Bogusław
Wojna cywilizacji… 
14 listopad 2015      Waldemar Jan Rajca
Stalinizm trwa dalej w adwokaturze 
26 listopad 2016     
"Polskie piekło" 
28 luty 2015      Artur Łoboda

 
 

Amechiny i Usrael - dwie symbiozy?

Nail Ferguson, znany historyk ekonomii i komentator geopolityki używa skrótu terminu America-China jako „Amerina” czyli po polsku Ameryka-Chiny, albo „Amerchiny,” jako symbioza USA i Chin. Jednocześnie krytycy osi USA-Izrael używają terminu „Usrael” jak nazwę tej osi Naturalnie zupełnie inne jest zjawisko symbiozy USA z Chin od manipulowania Stanami Zjednoczonymi przez lobby Izraela i przez „Super Kabałę” finansjery, o której Winston Churchill i inni mieli wiele do powiedzenia.

Ostatnio dokonany akt terroru w Norwegii 22 lipca, 2011, przez Anders’a Beringa Breivika (1979-), opisywanego jako „pożyteczny idiota” służb Izraela, zwrócił on uwagę policji norweskiej, kiedy już w wieku 21 lat, czyli jedenaście lat temu, udał się do Nowego Jorku w celu przeprowadzenia operacji plastycznej, zwłaszcza profilu nosa, w celu nadania mu bardziej nordyckiego, a raczej „aryjskiego” wyglądu.

Zamach terrorystyczny Breivik‘a spowodował śmierć ośmiu osób w budynkach urzędów w Oslo oraz 69 młodych uczestników obozu ligi młodzieży robotniczej na pobliskiej wyspie o nazwie „Utoya.” Liga Młodzieży Robotniczej skupiała narybek przyszłych liderów norweskiej partii pracy, która czynnie popiera sprawę niepodległego państwa Arabów w Palestynie i żąda natychmiastowego zburzenia ściany Ariela Szalona, zbudowanej na ziemiach Palestyńczyków.
Norweska Partia Pracy znana jest z oskarżeń pod adresem rządu Izraela o traktowanie Arabów takie jakie hitlerowcy stosowali wobec Żydów w czasie wojny.

W dniu zbrodni masowego mordu, Breivik ogłosił „Europejską deklarację niepodległości” pod pseudonimem „Andrew Brewick,” w której popiera skrajny Syjonizm, prawicowy populizm, a przede wszystkim jest wyrazem skrajnej islamo-fobii. Nawołuje on do zniszczenia Isamu (mimo tego ze Islam stanowi blisko ćwierć wszystkich ludzi na ziemi), oraz „Eurabii,” jaki i „różnorodności kultury” niby w obronie „Chrześcijańskiej Europy.” Prokuratura norweska ma zamiar oskarżyć Breivik’a o „zbrodnie przeciwko ludzkości.”

Szerzą się pogłoski o tajnych grupach psychopatów manipulowanych przez służby Izraela w celu niszczenia przeciwników takich jak norweska partia pracy, krytyczna wobec anty-palestyńskiej polityki Izraela. Schemat używania psychopatów lub fanatyków wszelkiego rodzaju, zwłaszcza ludzi młodych, w celach przekraczających ich wyobraźnię jak to był udokumentowane w filmie pod tytułem „Mandzhrian Candidate.”

Natomiast sprawa symbiozy USA z Komunistycznymi Chinami naturalnie ma zupełnie inny charakter niż oś USA-Izrael. Stosunki USA-Chiny należą do najważniejszych na świecie, ponieważ dotyczą dwóch największych gospodarek na globie które są uzależnione od siebie w wysokim stopniu.

Obecnie Chiny są największym inwestorem w amerykańskie bony skarbowe w wysokości blisko 700 miliardów dolarów. a jednocześnie są przez niektórych oskarżane o manipulacje monetarne w celu sztucznego zaniżania wartości waluty chińskiej w stosunku do dolara żeby utrzymać wysoki poziom eksportu z Chin do USA.

Istnieją obawy, że krytyka polityki monetarnej Chin przez polityków w USA może spowodować obniżenie zakupów amerykańskich bonów skarbowych przez rząd Chin w momencie, kiedy USA jest uzależnione of kredytów chińskich z powodu osłabienia gospodarki amerykańskiej przez pasożytniczą działalność banksterów, taką jak szwindel na trylion dolarów” nieściągalnymi długami hipotecznymi” oraz masowy eksport stanowisk pracy z USA do Chin i innych krajów taniej robocizny.

Dzięki eksportowi produkcji z USA, Chiny stały się w stosunkowo krótkim czasie potęgą gospodarczą, o której tacy ekonomiści jak Peter Schiff, piszą, że za pięć lat może prześcignąć gospodarkę USA. Na razie USA mają największą gospodarkę na świecie jak też największe siły zbrojne, na które wydają więcej pieniędzy, niż suma wydatków na obronę narodową wszystkich państw razem wziętych.

Obecnie rząd prezydenta Obamy jest krytykowany, że poświęcić zbyt mało wagi na stosunki Ameryki z Chinami. Gospodarki Chin i USA nie mogą funkcjonować jedna bez drugiej. W obecnej chwili, kiedy Amerykanin wydaje dolara to fabrycznie w tym 47centów pochodzi z kredytów zagranicznych, głównie chińskich. Z tego powodu, Putin nazywa USA pasożytem międzynarodowym, który nie powinien kontrolować waluty rezerwowej świata.

Ekonomiści boją się niepotrzebnych zatargów słownych między Waszyngtonem i Pekinem, ponieważ wszelkie zatargi między nimi, w obliczu faktycznie istniejącego sprzężenia gospodarek obydwu tych państw, byłoby bardzo szkodliwe dla obydwu stron. Tak, więc zupełnie odmienny charakter mają symbioza USA- Chiny i USA-Izrael mimo tego, że istnieją równocześnie.

www.pogonowski.com
2 sierpień 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

PL.Jokes ..A + B = B + B..???? ??? ??? Z WORLDNETDAILY.COM przekład lu?ny....
czerwiec 26, 2007
o.p
Kołodko chce, by Polska weszła do strefy euro w 2006 roku
lipiec 27, 2002
PAP
Kto i po co...
kwiecień 24, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska bije Żydów?
czerwiec 28, 2006
Romuald Bury
Pakistan niebezpieczny w stanie wojennym
listopad 5, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Duże dzieci chcą wywołać pożar świata
luty 5, 2003
PAP
Perspektywy Rozwoju Gospodarczego Chin
kwiecień 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Rosja Kłamie - echo Powstania Warszawskiego w Meksyku
lipiec 18, 2004
Przesłała Elżbieta
Rok 1612
grudzień 24, 2007
.
"Antyreligijna retoryka"
maj 13, 2008
Artur Łoboda
Wagonowy Business – Businessmana
czerwiec 10, 2006
Dariusz Adamczewski
Ekonomiczny apartheid
grudzień 18, 2002
Tygodnik "Forum" / Die Welt - 2002.11.28
Kto - kogo obraża?
maj 25, 2008
Artur Łoboda
Majaczenia Korwina
czerwiec 15, 2007
ANTYSEMITYZM (fragment bajki politycznej)
luty 17, 2008
Marek Jastrząb
Polemika z załączoną dodatkowo adnotacją. (2)
luty 2, 2005
Gregory Akko
Upadek tzw.IVRP
sierpień 31, 2007
Bogusław
Co robić?
padziernik 8, 2005
Stanisław Bulza
Katrina
sierpień 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
W sprawie roszczeń WJC
luty 27, 2007
przysłał Bohdan Szewczyk
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media