ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Setki protestowało przeciwko przepisom i ograniczeniom dotyczącym koronawirusa w Madrycie 
8 październik 2020     
Nagrodzić bohaterów 
30 czerwiec 2026      Artur Łoboda
Współpraca finansowa gmin z NGOs - fakty  
13 kwiecień 2011      Włodzimierz Zwierzyna
30 Rocznica Solidarności- Festiwal kłamstwa (1) KŁAMSTWA PROPAGANDOWE SOLIDARNOŚĆI 
27 lipiec 2010      dr Leszek Skonka
Tragiczna informacja z Syberii o pożarach 3 mln ha lasów 
3 sierpień 2019      Alina
Jakim sposobem ten Portal stał się nudny?  
14 maj 2021     
Podpiszcie petycje o "Ograniczenie kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski" 
16 luty 2016      TellTheTruth
«Cyber Polygon»: Rosyjski Sberbank jednym z prowodyrów bandyterki Klausa Schwaba 
13 luty 2021     
Aksjomaty kultury (1) 
22 luty 2012      Artur Łoboda
O Smoleńsku musimy pamiętać 
11 maj 2015      Artur Łoboda
LIST KOMITETU PAMIĘCI OFIAR STALINIZMU W POLSCE DO BIAŁORUSINÓW I ZAMIESZKAŁYCH TAM POLAKÓW 
24 marzec 2010      Gasienica
CDC potwierdza obecność glinu w szczepionkach związanych z astmą dziecięcą i autyzmem 
7 październik 2022     
Potrzeba nam prawdziwych artystów 
17 maj 2015      Artur Łoboda
Izrael wydaje 730 mln dolarów na globalną PROPAGANDĘ w obliczu sprzeciwu wobec Gazy, płacąc influencerom do 7000 dolarów za post 
22 grudzień 2025     
Stara śpiewka, czyli: kropla drąży beton 
25 wrzesień 2009      Marek Jastrząb
Karanie skorumpowanych sedziow i prokuratorow, a zapewne takze i policjantow,komornikow,adwokatow itd. 
3 czerwiec 2017      Wieslawa
Jak można doprowadzić do upadku państwa? 
29 czerwiec 2011      Artur Łoboda
Sejm 16. 12. 2016 
18 grudzień 2016     
Bełkot Komisji weneckiej - czy "neomediów"? 
1 marzec 2026     
Portugalski sąd orzeka, że ​​testy PCR są nierzetelne i niezgodne z prawem dla osób poddawanych kwarantannie 
20 listopad 2020      Alexander

 
 

Pisowscy krętacze i spolegliwi frajerzy



To, że Zbigniew Ziobro jest takim samym wspólnikiem przestępców - jak jego poprzednicy - już zdążyliśmy się dowiedzieć.
Ale są dalej ludzie - którzy własną wiarę w polityków traktują niczym religię i za dobrą monetę przyjmują KAŻDE kłamstwo polityków - którym zawierzyli.
Otrzymałam dziś następujące pytanie:

Panie Arturze,
Jak mozna zadac tego typu pytanie: przeciez stopien ogolnosci wylacza jakakolwiek mozliwosc udzielenia na tak zadane pytanie sensownej odpowiedzi. Coz to bowiem znaczy, ze PIS tak samo sprzyja przestepcom jak PO.

CARO


Ja nie zadałem pytania "Dlaczego pisowska prokuratura wspiera przestępców jeszcze mocniej - niż to było za czasów PO".
Jedynie w tytule pisma stwierdziłem fakt oczywisty - który nie podlega dyskusji.
Jednak zastępca Prokuratora Generalnego chce odwrócić kota ogonem i chciała mylić Sąd administracyjny tym sposobem.

Pytania, które zadałem Prokuratorowi Generalnemu brzmiały następująco:

"Ponieważ Prokuratura twierdzi, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie popełnia żadnego przestępstwa i odmawia wszelkich wyjaśnień w sprawie złożonego przez mnie zawiadomienia, w Trybie Prawa prasowego - po raz trzeci wnoszę o podanie przez Prokuratora Generalnego odpowiedzi na następujące pytania:

1. Jaki przepis polskiego Prawa wymaga ubezpieczenia   wpisu pojazdu w dowolną bazę danych, nawet samochodu wyłączonego z ruchu?

2. Jaki przepis Prawa oddaje Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu funkcje kontrolne i sądownicze równocześnie?!

3. Jaki przepis polskiego Prawa odbiera kierowcom prawo odwołania od decyzji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego? i w ogóle możliwość zaskarżenia decyzji pracowników tej  instytucji?
 
4. Jaki przepis polskiego Prawa daje UFG prawo do tworzenia własnych wersji aktów prawnych?

5. Jaki przepis polskiego Prawa pozwala szeregowej Prokurator zlekceważyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i nie podjąć ŻADNYCH działań w celu  jego sprawdzenia?

5. Jaki przepis polskiego Prawa pozwala szeregowej Prokurator uznać się za instytucję odwoławczą i odmówić przesłania Zażalenia na odmowę wszczęcia śledztwa  do Sądu.


Moje zapytanie związane jest ze złożonym wcześniej do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola zawiadomieniu o przestępstwie ciągłym dokonywanym przez zarząd PRYWATNEJ FIRMY o nazwie Ubezpieczony fundusz Gwarancyjny. Na moje zawiadomienie Prokuratura Rejonowa stwierdziła, że nie zachodzi żadne przestępstwo i UKRYŁA moje odwołanie od tego Postanowienia - do Sądu. Natomiast Prokurator Generalny całkowicie zlekceważył moje zapytanie w Trybie Prawa prasowego i dwukrotnie nie odpowiedział na zadane pytania. "


Jak już wskazałem we wcześniejszym tekście odpowiedź na każde z tych pytań winna brzmieć: "nie ma takiego Prawa", a w związku z tym być dowodem na przestępczą działalność polskojęzycznych prokuratorów i współdziałania z nimi Zbigniewa Ziobro.
23 wrzesień 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Pytania trafne, ale precedensy już przecież były.
Na przykład tzw. "bankowy tytuł egzekucyjny" to jest to samo, chociaż w przypadku funduszu ubezpieczeniowego nikt już nawet nie zadbał, aby usankcjonować to prawnie w postaci przepisu. Tak wobec bte był przepis w procedurze cywilnej, natomiast w przypadku funduszu odwoływano się do k.p.a. a i ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, ale w tamtych ustawach delegacji nie było.
Widocznie biznes jest większy niż nam się wydaje.
Jak ktoś "wyżej postawiony" uzna, że czas coś w tej kwestii zmienić, czyli relokować kapitał, to naraz w mediach gruchnie wieść o niejasnych formach działania funduszu, a najpierw trybunał konstytucyjny, coś tam zakwestionuje, a potem sądy zaczną problem dostrzegać.

Problem polisolokat dalej nie istnieje, choć jest na ten temat raport rzecznika ubezpieczonych z roku 2012. Raport jest zbyt miękki i uładzony w swej wymowie, ale problem naświetla prawidłowo, w generaliach.

Jak prowadziłem taką sprawę, to po powołaniu się m.in. na ten raport zmieniono sędziego ze starszej kobiety, której awans już nie groził, co stawarzało zagrożenie, że orzeknie nie po linii partii, na młodą aspirującą dziewczynkę, która wszystko pominęła, a w uzasadnieniu powołała się na przepisy, które nie miały zastosowania w tej sprawie, w ogóle.
W sądzie odwoławczym, w Warszawie na Płockiej, na czas rozpoznawania mojej apelacji wyłączono nagrywanie z uwagi na "problemy techniczne" i cały - mój oraz kobiety, klientki, która była biegłym sądowym ekonomistą - referat merytoryczno-ekonomiczny został sprowadzony do zapisu w protokole ręcznym, że skarżący;" popiera apelację i wnosi jak dotychczas".
Takich przykładów można mnożyć, ale pytania bardzo trafne.

2019-09-23
Magellan

 

Każdy roztropny winien brać ze sobą do Sądu dobry rejestrator głosu.
Raz się zapomniałem i po roku od sprawy poprosiłem o rejestrację medialną.
Na 95 procent jestem pewien, że podmieniono treść nagrania, bo widać było tylko moją osobę.
A stara Sędzia bezczelnie kłamała - co do akt sprawy.
Na otrzymanym nagraniu usłyszałem głos młodej kobiety, która mówiła zupełnie coś innego.
Ale i tak były to brednie, które mogę zakwestionować.

Skąd przypuszczenie sfałszowania nagrania?
Oskarżyłem tych sędziów o poświadczenie nieprawdy w celu unieważnienia wyroku I instancji. I sprawa była teoretycznie badana przez zwierzchników.

2019-09-23
Artur Łoboda

 

Nic dodać, nic ująć.
W obliczu radców, albo adwokatów nie pozwalają sobie na taką bezczelność, bowiem nie są pewni skąd dana "papuga", się wzięła?

2019-09-23
Magellan

 

ps
Każde unowocześnienie techniczne, wdrażane publicznie, służy poszerzeniu pola manipulacji przekazem, a co za tym idzie, prawdą.

2019-09-23
Magellan

  

Archiwum

Termit i Termat - substancje które powaliły WTC 1,2 i 7 - prezentacja video.
wrzesień 26, 2006
Dorota
Asesor to nie sędzia
wrzesień 11, 2007
Z. Raczkowski
Komisja Trójstronna (Tajna władza Świata)
listopad 19, 2005
www.naszdziennik.pl
Przygotowanie do polowania na prokuraturę, CBA, służby i paru chłopców z PiS...
kwiecień 1, 2008
tłumacz
Płacić za zniewolenie i upodlenie
lipiec 13, 2005
PAP
Reklama - burżuazyjna czy solidarnościowa?
listopad 28, 2004
Mirosław Naleziński
Kandydatura Henryka Szlajfera na Ambasadora Polski w USA?
maj 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawda o Powstaniu Warszawskim liwidacja Panstwa Podziemnego!
październik 1, 2006
Bogdan ps.Trzy Radla A.K. Lat 17
Zmniejszyć koszty pracy - oszukańcze hasło "postępowych" liberałów
styczeń 29, 2007
Dariusz Kosiur
Sprytne kukulki i medialnie porazone sikorki
kwiecień 4, 2007
Marek
Nie rozcięty węzeł według Kołodki
lipiec 5, 2002
PAP
Aż taka ciemnota?
marzec 18, 2004
cywilizowany
Kolejny start zespołu rakietowego ZENIT
maj 10, 2008
tłumacz
Przeminął czas
styczeń 12, 2004
przesłała Elżbieta
Paryż i Paryża poza Londynem
sierpień 1, 2005
Mirnal
Apel Zarządu USOPAŁ do Polaków w Ameryce Łacińskiej
marzec 4, 2005
Prezes USOPAL, Jan Kobylański
Napad na prokuratora Kapustę - sprawcy ukradli dokumenty PKN Orlen
październik 20, 2004
PAP
Prezydent RP Wojciech Jaruzelski przed sadem
kwiecień 21, 2007
wasylzly
Kiedy przylecą pierwsze trumny...
lipiec 10, 2003
Andrzej Kumor
Mnie nikt nie pytał
październik 25, 2008
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media