ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
Andrzej Duda rozdawał ordery tym, którzy czcicli UPA 
Zobaczcie jakie zdanie mają Ukraińcy o Polakach? 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... 
 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym.  
więcej ->

 
 

Szejk z Przemyśla, czyli cicho sza idą „rzeszowiacy”


Sporo musiałem się natrudzić , aby co nieco wyciągnąć na temat odwiertów, ich lokalizacji i tytułu własności. Na straży naszych bogactw naturalnych stoi PGNiG S.A. Najprawdopodobniej już niebawem, już wkrótce w tym „doborowym” towarzystwie wybuchnie wielki skandal. Być może podłożem tego będzie tzw. prywatyzacja sektora polskiej nafty, czyli mówiąc wprost - rozdanie różnym poukładanym typom tych dóbr, które do nich nie należą i nigdy przedtem nie należały. Kto dąży do zawłaszczenia kolejnego sektoru bezpieczeństwa Polski?
W temacie, któremu jest poświęcona niniejsza publikacja, gazu ziemnego znajdujemy wiele cennych informacji. Na oficjalnej stronie PGNiG SA natrafiamy i na taka informację jak ¬ródło przyjaznej energii „Twój doradca” powie jak zostać odbiorcą gazu.
Skoro taki przyjazny ten gaz to może i ja bym sobie gdzieś znalazł jakieś złoże, kupił kilkanaście metrów działeczki i zrobił odwiert? Niestety nic z tego. Kiedy starałem się odnale?ć jakieś dane na temat: czy w Polsce istnieją prywatne odwierty natrafiłem na taką informację:
Główną ambicją Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. jest osiągnięcie wiodącej pozycji na zliberalizowanym rynku energetycznym w Polsce i jednej z wiodących pozycji w Europie przy zachowaniu statusu krajowego lidera rynku gazu ziemnego.
Czyli wychodzi na to, że w tym wolnym demokratycznym kraju, pomimo moich planów i ambicji (może nie głównych), ten obszar został już zagospodarowany przez wyspecjalizowany (w branży) podmiot państwowy, co wynika z nazwy.
Miejscem, gdzie znajduje się całkiem sporo odwiertów gazowych, jest Przemyśl i jego okolice. My zatrzymamy się jednak w Przemyślu.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla miasta Przemyśl wskazuje (na wielu kwartałach) na istnienie złóż gazu ziemnego „Przemyśl”. Niektóre obszary planu leżą całkowicie w obszarze górniczym złoża. Takim obszarem planu jest np. Stare Miasto, którego granice wyznaczają ulice: Zamkowa, Piotra Kmity, Św. Królowej Jadwigi, Grodzka, Biskupia i Plac Katedralny.
Obszary, które leżą bezpośrednio w obszarze górniczym złoża gazu ziemnego „Przemyśl”, zostały objęte decyzją (Gosm/1543/C/94) Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Ściśle podlegają przepisom prawa geologicznego i górniczego. Jednym słowem nic bez szczególnych uzgodnień nie da się zrobić. Te ( szczególne uzgodnienia) wymagają wielu podpisów, aby je wszystkie zdobyć trzeba się potwornie nabiegać. Chyba, że...

No właśnie jak w każdej regule i tu znajdujemy wyjątek.

Wyjątek I. Przemyski „szejk” Piotr C
W odniesieniu do prywatnego odwiertu za przykład może posłużyć człowiek o tajemniczej przeszłości (jego nazwisko figuruje na liście Wildsteina), który wyrabiał latami sobie nową tożsamość. Dziś ów człowiek, obywatel z tajemniczą przeszłością, jest można tak powiedzieć właścicielem odwiertu. Na jego działce, w której posiadanie wszedł dziwnym zbiegiem okoliczności, znajduje się odwiert gazowy. Tym samym pan „właściciel” jest pierwszym (?) polskim szejkiem. Czekam za odpowiedzią z PGNiG S.A., czy znane są inne przypadki prywatnych odwiertów? Póki co odpowiedzi brak.
Robienie na wizerunek.
Pan C wiele lat „pracował” na wizerunek „umysłowego”. W każdy dzień roboczy ze spółdzielczego mieszkania w jednym z bloków Przemyśla znajdującym się w południowej części miasta regularnie, jak w szwajcarskim zegarku, wychodził 30 minut przed godziną 7.
Jak sądzili sąsiedzi udawał się do pracy na 7 rano, pewnie pracował gdzieś w biurze?
Jednak nikt nie wiedział gdzie pracował pan C. Pan C udawał się na północną rubież miasta. Tam miał działkę, która wcześniej wchodziła w skład gruntów miejskich. Nawet posadził na niej sad wiśniowy, który mu niestety zmarniał, za co otrzymał spore odszkodowanie. Ważne w tym momencie jest to, że drzewka wiśni nie miały szans na przyjęcie, albowiem były to zwykłe dziczki – samosiejki.(!)
Pan C swoją punktualnością wręcz zadziwiał. Tak jak co rano wychodził do pracy na 7., tak w każdy dzień roboczy kończył pracę w „biurze” (działka w obrębie 6) punktualnie o 15 i wracał na południe Przemyśla. To trwało latami.

Sprawdziłem okolicę Przemyśla. Nigdzie nie znalazłem żadnego odwiertu umiejscowionego na terenie prywatnym. Zatem jak to się stało, że w tym jednym jedynym przypadku jest inaczej? Czy tylko dlatego, aby mogło to być wyjątkiem od reguły? W jaki sposób C wszedł w posiadanie tej działki, co się z tymi gruntami działo? - przedstawimy w kolejnym artykule zatytułowanym „Mafia po przemysku”

Wyjątek II. Prawo dla swoich, czyli rzecz o samowoli budowlanej
Wcześniej wspomniałem, że na obszarach na których występują złoża gazowe (a też inne bogactwa naturalne) pozwolenie na budowę, rozbudowę wymaga, że tak powiem, a raczej wynika to ze szczegółowych ustaw prawa geologicznego i górniczego, szczególnych uzgodnień. Tak jak już wspomniałem wymaga to również niezłej lataniny, aby cokolwiek w temacie budowy czy rozbudowy załatwić.

W polskiej rzeczywistości wpisała się (chyba już na stałe?) inna praktyka- samowoli budowlanej. Nawet pod nią przeforsowano kolejną furtkę, czyli zalegalizowanie dzikich budów? Kto z tego przepisu najczęściej korzysta? Ci wszyscy, którzy bez oglądania się na miejscowe plany zagospodarowania, budowali swoje posiadłości mając za nic Prawo budowlane (stare i nowe też). Mieli tę świadomość, iż w najgorszym przypadku zapłacą jakąś tam grzywnę i po sprawie. Znam liczne przypadki, że dzikusy sami, w przypadku kiedy sprawa ujrzała światło dzienne, poddawali się dobrowolnej karze.

Dziwnym zbiegiem okoliczności na terenie Obręb 6 w Przemyślu mamy kilkanaście (przynajmniej) przypadków istnienia samowoli budowlanej. Dziwnym zbiegiem okoliczności na tym terenie ulokowali się ludzie z dziwną przeszłością.

A prawo jest po stronie? Właśnie po czyjej stronie jest prawo w demokratycznym (zdawałoby się) państwie? Jak powiadają na miejscu osoby dobrze zorientowane prawo jest dla „rzeszowiaków”.

O tym, o „rzeszowiakach” i o tym jak średnie wykształcenie robił jeden z wiceprezydentów Przemyśla (ustawa nie przewiduje, aby wiceprezydentem mogła zostać osoba bez wyższego wykształcenia) oraz o ręcznej archiwizacji w Urzędzie Miasta Przemyśl, a też o wykorzystywaniu Straży Miejskiej (pitbule pana prezydenta) w celu nękania pewnej polskiej rodziny - w kolejnym artykule „Mafia po przemysku”


Starogard Gdański, 2006-05-05
5 maj 2006

Marek Olżyński 

  

Archiwum

Stowarzyszenie Primum Non Nocere o zmianie na stanowisku ministra zdrowia ( www.sppnn.org.pl )
kwiecień 2, 2003
prezes stowarzyszenia Adam Sandauer
Kurdowie a Stronnictwo Wojny w Osi USA-Israel
wrzesień 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Wielu dziennikarzy postępuje nieetycznie
grudzień 2, 2002
http://www.naszdziennik.pl/
Ratunku! Tylko UE, a zwłaszcza sąsiedzi, przede wszystkim Niemcy, mogą uchronić Polskę przed instalacją Tarczy
luty 1, 2007
technokrata
Czesi zrobią to, co się nawet Stalinowi nie śniło
luty 28, 2008
marduk
Motłoch
kwiecień 16, 2006
Artur Łoboda
Hołdys o francuskich zamieszkach
listopad 15, 2005
Zbigniew Hołdys
"Wilhelm Gustloff" zatopiony przez niemiecką torpedę
luty 2, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kłamstwo sto razy powtarzane
marzec 16, 2005
Co nieco o liberalizmie
grudzień 13, 2008
Dariusz Kosiur
Tak działają przestępcy, którzy zniszczyli naszą Ojczyznę
kwiecień 17, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
Ile kosztuje uczciwość?
listopad 7, 2006
Artur Łoboda
Sprzedać, byle szybciej sprzedać
styczeń 29, 2003
Radio Zet
Dlaczego nacjonalizm?
lipiec 5, 2008
Dariusz Kosiur
Aktualne światowe trendy migracji Żydów - według "tłumacza"
marzec 19, 2008
tłumacz
Czy głupota już wpisuje się w genetykę Polaków?
sierpień 5, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Brzydki tekst
maj 19, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Kilka uwag na temat Piłsudskiego
listopad 11, 2008
Artur Łoboda
Kolejne buble i robota dla Trybunału
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Zwycięstwo Pawłokomy
maj 7, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media