|
| "Norymberga 2" w Sejmie RP |
|
| |
|
| "Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki |
|
| |
|
| "Babcia Kasia" |
|
| Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek |
|
| Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? |
|
| Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. |
|
| Na straży wolności: Goldman Sachs |
|
| Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. |
|
| Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara |
|
| Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. |
|
| Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu |
|
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek |
|
| LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski |
|
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
|
|
| Andrzej Duda rozdawał ordery tym, którzy czcicli UPA |
|
| Zobaczcie jakie zdanie mają Ukraińcy o Polakach? |
|
| www.globalresearch.ca |
|
| świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO |
|
| 16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani |
|
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
|
|
| Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy |
|
| ... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... |
|
| Cała prawda o World Trade Center |
|
| Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. |
|
| Veto dla Funduszu Zadłużenia! |
|
| Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. |
|
| Planet Lockdown |
|
| Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... |
|
| Podobno to ten psychol Klaus Schwab |
|
| To ten od "wielkiego resetu". |
|
| Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... |
|
| |
|
| Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski |
|
| W obronie Naszej wolności |
|
| Nanotechnologia w szczepionkach |
|
| PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID |
|
| Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi |
|
| Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym. |
więcej -> |
|
Szejk z Przemyśla, czyli cicho sza idą „rzeszowiacy”
|
|

Sporo musiałem się natrudzić , aby co nieco wyciągnąć na temat odwiertów, ich lokalizacji i tytułu własności. Na straży naszych bogactw naturalnych stoi PGNiG S.A. Najprawdopodobniej już niebawem, już wkrótce w tym „doborowym” towarzystwie wybuchnie wielki skandal. Być może podłożem tego będzie tzw. prywatyzacja sektora polskiej nafty, czyli mówiąc wprost - rozdanie różnym poukładanym typom tych dóbr, które do nich nie należą i nigdy przedtem nie należały. Kto dąży do zawłaszczenia kolejnego sektoru bezpieczeństwa Polski?
W temacie, któremu jest poświęcona niniejsza publikacja, gazu ziemnego znajdujemy wiele cennych informacji. Na oficjalnej stronie PGNiG SA natrafiamy i na taka informację jak ¬ródło przyjaznej energii „Twój doradca” powie jak zostać odbiorcą gazu.
Skoro taki przyjazny ten gaz to może i ja bym sobie gdzieś znalazł jakieś złoże, kupił kilkanaście metrów działeczki i zrobił odwiert? Niestety nic z tego. Kiedy starałem się odnale?ć jakieś dane na temat: czy w Polsce istnieją prywatne odwierty natrafiłem na taką informację:
Główną ambicją Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. jest osiągnięcie wiodącej pozycji na zliberalizowanym rynku energetycznym w Polsce i jednej z wiodących pozycji w Europie przy zachowaniu statusu krajowego lidera rynku gazu ziemnego.
Czyli wychodzi na to, że w tym wolnym demokratycznym kraju, pomimo moich planów i ambicji (może nie głównych), ten obszar został już zagospodarowany przez wyspecjalizowany (w branży) podmiot państwowy, co wynika z nazwy.
Miejscem, gdzie znajduje się całkiem sporo odwiertów gazowych, jest Przemyśl i jego okolice. My zatrzymamy się jednak w Przemyślu.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla miasta Przemyśl wskazuje (na wielu kwartałach) na istnienie złóż gazu ziemnego „Przemyśl”. Niektóre obszary planu leżą całkowicie w obszarze górniczym złoża. Takim obszarem planu jest np. Stare Miasto, którego granice wyznaczają ulice: Zamkowa, Piotra Kmity, Św. Królowej Jadwigi, Grodzka, Biskupia i Plac Katedralny.
Obszary, które leżą bezpośrednio w obszarze górniczym złoża gazu ziemnego „Przemyśl”, zostały objęte decyzją (Gosm/1543/C/94) Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Ściśle podlegają przepisom prawa geologicznego i górniczego. Jednym słowem nic bez szczególnych uzgodnień nie da się zrobić. Te ( szczególne uzgodnienia) wymagają wielu podpisów, aby je wszystkie zdobyć trzeba się potwornie nabiegać. Chyba, że...
No właśnie jak w każdej regule i tu znajdujemy wyjątek.
Wyjątek I. Przemyski „szejk” Piotr C
W odniesieniu do prywatnego odwiertu za przykład może posłużyć człowiek o tajemniczej przeszłości (jego nazwisko figuruje na liście Wildsteina), który wyrabiał latami sobie nową tożsamość. Dziś ów człowiek, obywatel z tajemniczą przeszłością, jest można tak powiedzieć właścicielem odwiertu. Na jego działce, w której posiadanie wszedł dziwnym zbiegiem okoliczności, znajduje się odwiert gazowy. Tym samym pan „właściciel” jest pierwszym (?) polskim szejkiem. Czekam za odpowiedzią z PGNiG S.A., czy znane są inne przypadki prywatnych odwiertów? Póki co odpowiedzi brak.
Robienie na wizerunek.
Pan C wiele lat „pracował” na wizerunek „umysłowego”. W każdy dzień roboczy ze spółdzielczego mieszkania w jednym z bloków Przemyśla znajdującym się w południowej części miasta regularnie, jak w szwajcarskim zegarku, wychodził 30 minut przed godziną 7.
Jak sądzili sąsiedzi udawał się do pracy na 7 rano, pewnie pracował gdzieś w biurze?
Jednak nikt nie wiedział gdzie pracował pan C. Pan C udawał się na północną rubież miasta. Tam miał działkę, która wcześniej wchodziła w skład gruntów miejskich. Nawet posadził na niej sad wiśniowy, który mu niestety zmarniał, za co otrzymał spore odszkodowanie. Ważne w tym momencie jest to, że drzewka wiśni nie miały szans na przyjęcie, albowiem były to zwykłe dziczki – samosiejki.(!)
Pan C swoją punktualnością wręcz zadziwiał. Tak jak co rano wychodził do pracy na 7., tak w każdy dzień roboczy kończył pracę w „biurze” (działka w obrębie 6) punktualnie o 15 i wracał na południe Przemyśla. To trwało latami.
Sprawdziłem okolicę Przemyśla. Nigdzie nie znalazłem żadnego odwiertu umiejscowionego na terenie prywatnym. Zatem jak to się stało, że w tym jednym jedynym przypadku jest inaczej? Czy tylko dlatego, aby mogło to być wyjątkiem od reguły? W jaki sposób C wszedł w posiadanie tej działki, co się z tymi gruntami działo? - przedstawimy w kolejnym artykule zatytułowanym „Mafia po przemysku”
Wyjątek II. Prawo dla swoich, czyli rzecz o samowoli budowlanej
Wcześniej wspomniałem, że na obszarach na których występują złoża gazowe (a też inne bogactwa naturalne) pozwolenie na budowę, rozbudowę wymaga, że tak powiem, a raczej wynika to ze szczegółowych ustaw prawa geologicznego i górniczego, szczególnych uzgodnień. Tak jak już wspomniałem wymaga to również niezłej lataniny, aby cokolwiek w temacie budowy czy rozbudowy załatwić.
W polskiej rzeczywistości wpisała się (chyba już na stałe?) inna praktyka- samowoli budowlanej. Nawet pod nią przeforsowano kolejną furtkę, czyli zalegalizowanie dzikich budów? Kto z tego przepisu najczęściej korzysta? Ci wszyscy, którzy bez oglądania się na miejscowe plany zagospodarowania, budowali swoje posiadłości mając za nic Prawo budowlane (stare i nowe też). Mieli tę świadomość, iż w najgorszym przypadku zapłacą jakąś tam grzywnę i po sprawie. Znam liczne przypadki, że dzikusy sami, w przypadku kiedy sprawa ujrzała światło dzienne, poddawali się dobrowolnej karze.
Dziwnym zbiegiem okoliczności na terenie Obręb 6 w Przemyślu mamy kilkanaście (przynajmniej) przypadków istnienia samowoli budowlanej. Dziwnym zbiegiem okoliczności na tym terenie ulokowali się ludzie z dziwną przeszłością.
A prawo jest po stronie? Właśnie po czyjej stronie jest prawo w demokratycznym (zdawałoby się) państwie? Jak powiadają na miejscu osoby dobrze zorientowane prawo jest dla „rzeszowiaków”.
O tym, o „rzeszowiakach” i o tym jak średnie wykształcenie robił jeden z wiceprezydentów Przemyśla (ustawa nie przewiduje, aby wiceprezydentem mogła zostać osoba bez wyższego wykształcenia) oraz o ręcznej archiwizacji w Urzędzie Miasta Przemyśl, a też o wykorzystywaniu Straży Miejskiej (pitbule pana prezydenta) w celu nękania pewnej polskiej rodziny - w kolejnym artykule „Mafia po przemysku”
Starogard Gdański, 2006-05-05
|
|
5 maj 2006
|
|
Marek Olżyński
|
|
|
|
Stowarzyszenie Primum Non Nocere o zmianie na stanowisku ministra zdrowia ( www.sppnn.org.pl )
kwiecień 2, 2003
prezes stowarzyszenia Adam Sandauer
|
Kurdowie a Stronnictwo Wojny w Osi USA-Israel
wrzesień 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wielu dziennikarzy postępuje nieetycznie
grudzień 2, 2002
http://www.naszdziennik.pl/
|
Ratunku! Tylko UE, a zwłaszcza sąsiedzi, przede wszystkim Niemcy, mogą uchronić Polskę przed instalacją Tarczy
luty 1, 2007
technokrata
|
Czesi zrobią to, co się nawet Stalinowi nie śniło
luty 28, 2008
marduk
|
Motłoch
kwiecień 16, 2006
Artur Łoboda
|
Hołdys o francuskich zamieszkach
listopad 15, 2005
Zbigniew Hołdys
|
"Wilhelm Gustloff" zatopiony przez niemiecką torpedę
luty 2, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kłamstwo sto razy powtarzane
marzec 16, 2005
|
Co nieco o liberalizmie
grudzień 13, 2008
Dariusz Kosiur
|
Tak działają przestępcy, którzy zniszczyli naszą Ojczyznę
kwiecień 17, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
|
Ile kosztuje uczciwość?
listopad 7, 2006
Artur Łoboda
|
Sprzedać, byle szybciej sprzedać
styczeń 29, 2003
Radio Zet
|
Dlaczego nacjonalizm?
lipiec 5, 2008
Dariusz Kosiur
|
Aktualne światowe trendy migracji Żydów - według "tłumacza"
marzec 19, 2008
tłumacz
|
Czy głupota już wpisuje się w genetykę Polaków?
sierpień 5, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Brzydki tekst
maj 19, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Kilka uwag na temat Piłsudskiego
listopad 11, 2008
Artur Łoboda
|
Kolejne buble i robota dla Trybunału
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
|
Zwycięstwo Pawłokomy
maj 7, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
więcej -> |
|