|
Prokuratorzy łamiący Prawo, awansują
|
|
Ja mam osobiste doświadczenia stawiajace w złym świetle prok. Łabudę z kolei i świadczące o jego dyspozycyjności.
Sprawa w sumie drobna, choć nie dla mnie i w każdej takiej sprawie prokurator winien stać na straży praworządności, a prok. Jerzy Łabuda nie stał.
W 1991 r. wystąpiłam z wnioskiem o stwierdzenie nieważności decyzji przydziału na mieszkanie, którego jedynym najemcą była moja mama. Po jej śmierci okazało się, że 23 lata wcześniej urząd gminy na Żoliborzu wydał nielegalną decyzję na to mieszkanie. Decyzja miała 2 bardzo poważne wady, z których każda była podstawą do stwierdzenia jej nieważności - pozbawiona była podstwawy prawnej i uchylała decyzję tworzącą prawa nabyte bez zgody osoby, która te prawa nabyła. Sprawa ewidentna, a postępowanie o stwierdzenie nieważności tej decyzji trwało 5 lat i pełne było nadużyć świadczących o korupcyjnych powiązaniach urzędu z organami wyższego stopnia i prokuratorami.
Z ramienia Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawie orzekał jego Przewodniczący - p. Andrzej Grysiński i to dwukrotnie, choć przepisy antykorupcyjne SKO mu tego zabraniały. Był także radnym na Żoliborzu, a przepisy antykorupcyjne zabraniają łączenia tych funkcji.
P.Grysiński jest wybitnym prawnikiem administracyjnym, ale jakoś nie chciał się dopatrzeć ewidentnego naruszenia prawa i odmówił mi stwierdzenia nieważności kwestionowanej przeze mnie decyzji.
Udział w sprawie po mojej stronie zgłosiła prok. Jolanta Rajewska i wniosła przed NSA o stwierdzenie nieważności decyzji, ale dla p. Grysińskiego nie było to żadnym argumentem, bo po raz drugi stwierdzenia jej nieważności mi odmówił, a prok. Rajewska zmieniła front i wycofała się z postępowania. ( mam kopię protokołu z rozprawy z której wynika, że prok. Rajewska domaga sie stwierdzenia nieważności decyzji z 1991 r. i pismo prok. Rajewskiej z 1993 r. informujące mnie, że zmieniła zdanie, podziela stanowisko administracji i dalszego udziału w sprawie nie przewiduje )
Złożyłam skargę, bo nadużycie tej prokurator ewidentne i sprawą zajął się ówczesny Z-ca Prokuratora Wojewódzkiego - prok. Jerzy Łabuda właśnie. Przysłał mi pismo ( które mam do dziś ), że sprawę zbadał osobiście i powodów do stwierdzenia nieważności nielegalnej decyzji nie widzi, choć były i nieważność tej decyzji została w końcu stwierdzona.
Prokurator Łabuda pracuje w Prokuraturze Generalnej, prok. Rajewska jest dziś sędzią NSA!
|
|
2 kwiecień 2013
|
|
Stelęgowska
|
|
|
|
Odrzutowa latawica
luty 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Ekonomiczny apartheid
grudzień 18, 2002
Tygodnik "Forum" / Die Welt - 2002.11.28
|
UE - NIE
maj 15, 2003
przesłała Elżbieta
|
Canada: opposing Zionist wars
sierpień 21, 2007
przysłał ICP
|
Oświadczenie Kongresu Polonii Amerykanskiej
grudzień 22, 2002
Elzbieta
|
Niech nas Bóg broni przed światowymi dziełami
październik 28, 2004
Mirosław Naleziński
|
Czeski błąd, czeski film oraz czeska nazwa państwa
październik 26, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Izrael Szamir - "Być albo nie być" (Żydem)
styczeń 26, 2006
|
Tak się kolonizuje podbite gospodarczo narody
sierpień 16, 2004
Marcin Gesing
|
Kraków będzie negocjował ze spółką Forte
sierpień 1, 2002
Dziennik Polski
|
W interesie Wielkiego Izraela
sierpień 12, 2004
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Analiza stanu wojennego w Pakistanie
listopad 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bezpieczne miejsca zabaw
lipiec 5, 2004
|
4 mld zł z budżetu - 30% podwyżki płac w Służbie Zdrowia.
luty 24, 2006
Adam Sandauer
|
Dokąd zmierza prawo
marzec 17, 2007
Marek Olżyński
|
"Trzech tenorów", dwóch idiotów
marzec 21, 2003
Artur Łoboda
|
Zgodnie ze stanowiskiem Kościoła, ale czy zgodnie z prawdą?
kwiecień 16, 2003
Adam
|
Cimoszewicz: popełniłem błąd
lipiec 30, 2005
pap
|
Parada błaznów dalej trwa
grudzień 1, 2006
¬ródło informacji: INTERIA.PL/PAP
|
Bank żąda, Polska musi?
styczeń 17, 2003
Jan Czarski
|
|
|