ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Sekret świątyń 
13 maj 2011      Elzbieta Gawlas
Buta Pruska Od Renu Do Władywostoku 
30 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Kontekst kulturowy 
24 listopad 2012      Artur Łoboda
Nie lekceważcie Szatana 
7 wrzesień 2021     
Ponowne wezwanie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o podanie podstawy prawnej 
15 marzec 2011      Artur Łoboda
Wspomnienie o Elżbiecie 
19 październik 2012      Artur Łoboda
Imigranci 
3 listopad 2015      Artur Łoboda
Program depopulacji: rządowa tyrania i szczepionki COVID spowodowały ponad 13 milionów ŚMIERCI na całym świecie, ujawnia lekarz 
19 lipiec 2023     
Polityka śmierci
W Brazylii z powodu Covid-19 zmarło podobno ponad sto tysięcy osób - dlaczego?
 
8 wrzesień 2020     
Niebezpieczna łatwowierność 
3 kwiecień 2022      Caitlin Johnstone
​Zmarł gen. Zbigniew Nowek. Miał 59 lat 
17 czerwiec 2019      Alina
Kolejny zakręt, kolejne koleiny 
27 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Pomarańczowa Alternatywa kontra KOD 
4 styczeń 2016      latarnik
Krzyżackie kłamstwa o historii “Kaliningradu” – List do Wikipedii 
30 sierpień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Krajdunajska Suita 
17 luty 2013     
Niewidzialne rakiety Palestyńczyków 
11 maj 2021     
Banki centralne planują wprowadzenie implantów z mikroczipami CBDC, ostrzega czołowy ekonomista 
20 lipiec 2023      Kevin Hughes
Wysłuchanie publiczne w Sejmie Ustawy o segregacji sanitarnej (druk nr 1846) 
8 styczeń 2022     
Medyczne potwory na wolności 
27 sierpień 2021     
Bin Laden vs Bush Acciording to Wikipedia 
7 październik 2011      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Ekologiczne oszustwo na COP24 - w Katowicach

Ekologia stała się dziś nowym narzędziem zniewalania narodów.
Takie - "cywilizowane" kajdany!

W ramach rzekomej "walki" o poprawę środowiska, zmusza się ludzi do zakupu nowych - rzekomo ekologicznych samochodów, których produkcja to kolejne miliardy ton zanieczyszczeń.

Jestem nietypowym kierowcą, bo przywiązuję się do samochodu. Minimum dwa lata potrzebuję na poznanie nowego typu samochodu, by żadem "mechanik" nie wciskał mi kitu i bym znalazł środki do optymalizacji spalania.
Trwa to tak długo - bo niewiele jeżdżę, a w szczególności niewiele - po Krakowie.
Doprowadziłem jednak obecne - leciwe auto do doskonałego stanu.
Mimo, że konstrukcja silnika diesla ma 22 lata, a samochód waży 1,6 tony, to na trasie spala 4,7 litra przy dynamicznej jeździe. Do tego brak ubytku oleju przez całą zmianę.
Lecz to nie jest zasługa fabryki, bo ta w nowych autach dopuszcza ubytek oleju 0,6 litra na 1000 km, a i spalanie litr wyższe.


Wszyscy zachęcają mnie do kupna nowego samochodu. Nawet chcą mi go dać w prezencie.
Argumentują elektroniką poprawiającą bezpieczeństwo. A ja pytam po co?, by przez 300 dni w roku stał w garażu?
Obecny samochód z pewnością wytrzyma jeszcze 200 tysięcy kilometrów. Przy mojej jeździe to 20 lat, o ile nie zabronią używać diesli.

Próżność nakłania ludzi do kupna - coraz to nowszych samochodów. I jeszcze kłamliwie wmawiają sobie, że to dla ekologii.
Jeżeli ludzkość pozwoli na zastąpienie samochodów spalinowych - bateryjnymi, to dojdzie do ogromnego kryzysu energetycznego i ogromnego zanieczyszczenia środowiska przez elektrownie.
Niewykluczone będą z tego powodu wojny o energię.

Przy temperaturze zero stopni - kaloryfery ogrzewają ocieplone mieszkanie mocą 2kW.
Silnik samochodu pobiera podczas jazdy minimum 40kW, a więc dwadzieścia razy więcej.
To skala absurdu z OBECNYMI samochodami elektrycznymi.
Jeden samochód potrzebować będzie energii zużywanej w zimie przez 20 mieszkań!

Nie wykluczam, że w przyszłości wynaleziona zostanie metoda uzyskiwania bardziej ekologicznej energii dużej mocy. Ale na dziś - nie ma takiej.
Zamiast zoptymalizować obecnie używane samochody - prowadzi się pseudoekologiczną politykę dla wprowadzenia nowego podatku dla całej ludzkości.
A - gdy podstępem zmusi się kierowców do zmiany samochodów, wprowadzi się nowe - nieznane dotąd - podatki.

Kiedy - na początku lat dziewięćdziesiątych, wprowadzano w Polsce plan likwidacji gospodarki i eksterminacji najbardziej aktywnych jednostek, cała masa łajdaków wychwalała tą zbrodnię przeciwko Narodowi polskiemu i atakowała wszelkie próby dyskusji na temat działań ówczesnych Rządów.
Dzisiaj im podobni pseudoekolodzy tworzą podwaliny pod przyszłe zniewolenie Narodów!
Kiedy zlikwiduje się wszystkie - poza prądem źródła energii, to Narody będą w pełni zależne od małej grupki osób.


"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"
Dokładnie taka jest Unia Europejska i wszystkie lewackie tyranie.
30 grudzień 2018

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

To co się dzieje to wypisz wymaluj "Seksmisja". Najbardziej Parlament Europejski przypomina ten z filmu. Póki co tylko w Polsce zostało jeszcze najwięcej "dekadencji", czyli wolności i realności.
Chociaż jak się ogląda TVP, to można odnieść wrażenie, że gierkowska propaganda sukcesu miesza się z goebbelsowskimi kłamstwami. Widać to po kretyństwach "pakietu klimatycznego" i codziennych kłamstwach jak to CO2, który stanowi 0,04%, czyli ŚLADOWĄ ilość w powietrzu, ma niby wielką moc powodowania zmian klimatu na Ziemi, która kręci się z prędkością na równiku równą 1667 km/h. Czasami współczuję spikerom, którzy muszą odczytywać oczywiste kretyństwa, robiąc przy tym minę, która jednoznacznie przeczy temu to mówią usta.

Nie rozumiem prezesa Kaczyńskiego. Przecież może polecić swoim ludziom natychmiastowe wypowiedzenie pakietu klimatycznego, np. z powodu braku zgody Suwerena, bo przecież nikt nie zorganizował referendum, w którym każdy z nas mógłby pakiet zaakceptować, albo odrzucić, z pełną świadomością jakie koszty wiążą się z jego przyjęciem. Pakiet w obecnej formie to bezczelne oszustwo, całkiem takie samo jak UE.
Jednocześnie z odrzuceniem pakietu spodziewam się znacznej obniżki cen prądu, co najmniej do poziomu sprzed podwyżki, jaką nam zafundował Donald Tusk parę lat temu. Jeśli tego PiS nie zrobi, to całe gadanie ministra na sobotnim posiedzeniu sejmu traktować będę jako mega-oszustwo i mega złodziejstwo w niczym nie różniące się od złodziejstwa z czasów PO.

2019-01-03
Alina

  

Archiwum

Żegnaj mój świecie
marzec 5, 2008
Artur Łoboda
Piotr Skarga - Kazanie ósme
styczeń 28, 2006
Waluta Chińska i Dolar
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kontrola i eksploatacja mediów w USA i w Polsce
czerwiec 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Mediokracja.
styczeń 22, 2007
tezlav von roya
Bezpieka coraz bardziej niebezpieczna
wrzesień 4, 2003
Romuald Bury
Oszustwa GUS w polskich Rocznikach Statystycznych. Ukrywanie eksterminacji i grabieży narodu
wrzesień 15, 2007
tłumacz
Podług siebie
marzec 15, 2008
Artur Łoboda
Dzisiaj w dobie wyborczej kampanii prezydenckiej U.S. należy zastanowić się i odpowiedzieć 2008 i co dalej.
maj 11, 2008
Gregory Akko
Jak długo da się życ nadzieją ?
czerwiec 25, 2003
Czesław Ryszka
„Cud nad Wisłą” trzeba powtórzyć
sierpień 15, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Marzenia o imperium amerykańskim
październik 26, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
WP jak TPSA
październik 17, 2003
Tomasz Sęk
Tajne negocjacje Tuska
luty 24, 2009
Dariusz Kosiur
Prasa a PKB
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński
Smiac sie czy płakac?
listopad 6, 2008
mik
Walesa powiedzial:
wrzesień 14, 2007
..
Dość mitów na temat Radia Maryja !
styczeń 30, 2007
czytlenik PNLP
Czym skorupka za młodu
marzec 1, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Hipokryzja w krzewieniu demokracji, jako zasłony dymnej w walce o paliwo
styczeń 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media