|
Immunitet jurysdykcyjny
|
|
"Sprawa przed Sądem Apelacyjnym odbyła się 9 listopada w Łodzi. Chodzi o kobietę, którą zmuszono do niewolniczej pracy na terenie Niemiec. Pozew do Sądu Okręgowego w Płocku wnieśli bliscy poszkodowanej w czasie wojny Polski. Sąd oczywiście odrzucił pozew, a sprawa trafiła do SA w Łodzi. Wyższa instancja również odrzuciła pozew, ale argumentacja sędziów budzi zdumienie.
Sąd w zawiły sposób, powołując się na orzeczenia Sądu Najwyższego stwierdził, wykorzystując znaną już narrację, że Niemcy chronione są immunitetem jurysdykcyjnym, z którego w skrócie wynika, iż obywatel Polski nie może przed polskim sądem dochodzić roszczeń odszkodowawczych za niemieckie zbrodnie w czasie II Wojny Światowej.
W związku z tym ani przepisy prawa polskiego, ani przepisy prawa międzynarodowego w tym zwyczaje międzynarodowe nie pozwalają w obecnym kształcie ma wytoczenie przez sąd polski powództwa przeciwko RFN w sprawie odszkodowania na rzecz osoby pokrzywdzonej w wyniku działań wojennych w okresie okupacji hitlerowskiej z uwagi na obowiązujący w tym zakresie immunitet jurysdykcyjny".
https://wpolityce.pl/polityka/371527-reparacje-od-niemiec-nie-z-kasta-szokujacy-wyrok-sadu-w-lodzi-ktory-odrzucil-pozew-o-odszkodowanie-za-prace-przymusowa-w-czasie-ii-ws
Nadzwyczajna kasta pospolitych przestępców przyjęła nazistowskie Prawo do odrzucenia pozwu obywateli Polski.
Immunitet jurysdykcyjny ma odniesienie TYLKO dla zdarzeń mających miejsce na terenie danego kraju.
Tymczasem Niemcy mordowali i porywali miliony Polaków na terenie NASZEGO Kraju!
Zdarzenia te miały miejsce na terenie Polski!
I dlatego polski Sąd jest prawidłowym dla wszelkich pozwów wobec wszystkich zbrodni niemieckich - na terenie Polski!
O tym, że współczesne Niemcy są prawnym spadkobiercą Trzeciej Rzeszy najlepiej dowodzi fakt, że do dnia dzisiejszego nie zwrócili zrabowanych Polsce dzieł sztuki!
Nazistowską grabież uznają za swoją własność.
I rzecz najbardziej oczywista ...
gdyby inne kraje przyjmowały podobną logikę - jak polskojęzyczni Sędziowie - to NIGDY NIE DOSZŁOBY DO TRYBUNAŁU W NORYMBERDZE i wszystkich procesów wobec niemieckich zbrodniarzy wojennych!!!!!
Wyrok Sadu Apelacyjnego w Łodzi doskonale dowodzi, że tylko opcja zerowa może uzdrowić polskie sądownictwo!
|
|
15 grudzień 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Polska potrzebuje przywodcy typu Erdogana ktory polskie sprawy wzialby w polskie rece, inaczej to tylko nasza czcza gadanina. Mowiacy po polsku politycy, sedziowie, prokuratorzy tylko sa wykonawcami zadan napisanych przez "innych". Teoretyczny kraj w pelnej rozciaglosci. |
|
2017-12-15
TellTheTruth
|
 |
|
|
| Powiem więcej Polska potrzebuje dyktatora, tylko ktoś z władza absolutna jest w stanie tu zrobić porządek, ale znając życie gdyby już miałby się ktoś taki znaleźć to pewnie podstawiony słup, który doprowadził by do naszej zguby w przyspieszonym tempie. |
|
2017-12-16
Shadowless
|
|
|
|
Putin i inni
luty 5, 2005
zaprasza.net
|
Sfinks i orzeł w koronie
marzec 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
11 września - najohydniejszy spisek w historii państwa
październik 8, 2007
Zbigniew Jankowski
|
Zakaz molestowania rowerów
styczeń 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
TRZECIA DROGA:
nazistowska agentura czy neofici lewicy?
grudzień 13, 2002
http://republika.pl/adnikiel/socjobiologia.html
|
Długi Cień Konszachtów Rosyjsko Niemieckich
maj 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Koszty aneksji do UE (4).
Koszty dostosowań i straty w rolnictwie
marzec 19, 2003
Piotr Wesołowski
|
sejm
czerwiec 8, 2005
aaa
|
Dzień dobry, ja już się boję(!)
grudzień 1, 2005
Marek Olżyński
|
Nieudana wyprawa po łupy
maj 27, 2004
|
Żegnaj mój świecie
marzec 5, 2008
Artur Łoboda
|
Demokracja made in Poland
sierpień 31, 2007
Colas Bregnon
|
TAK w Rumunii, a JAK w Polsce?
czerwiec 6, 2007
z Prawica.net
|
Wpóść "polskiego" ekonomistę na Sacharę to piasku zabraknie
kwiecień 16, 2003
PAP
|
Zaufanie do policji
listopad 6, 2006
luzak
|
WIARYGODNOŚĆ INKWIZYTORÓW?
luty 15, 2009
dr Leszek Lechowicz
|
Sprawa prywatyzacji DTC znów będzie umorzona
sierpień 2, 2002
Dawid Tokarz
|
Włochy - spór o toaletę
listopad 3, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Dialog Argentyńczyka z sjonistami
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Abp Życiński: Wypowied? M. Kaczyńskiej wyrazem współczucia
marzec 16, 2008
PAP
|
|
|