|
Fundamentalna różnica
|
|
Ludzi o niskim poziomie intelektu traktujemy z pobłażaniem. Ma jednak ono nieprzekraczalne granice.
O ile możemy z dużą tolerancją patrzeć na komunistycznych idealistów, którzy chcieli "naprawić świat" zgodnie z niezrozumiałymi przez nich zasadami komunizmu, o tyle nie ma ŻADNEGO usprawiedliwienia dla trwania w tym obłędzie po latach czystek stalinowskich.
W związku z premierą filmu "Zaćma" - opowiadającym o Julii Brystygierowej - zwanej "krwawa Luna", znajomy opowiedział mi o kontaktach z nią - z końca lat sześćdziesiątych i zaprzeczył - jakoby Brystygierowa kiedykolwiek nawróciła się na katolicyzm. Ona tylko wyznawała znaną mi tezę upadłych stalinistów - jakoby "Chrystus był pierwszym komunistą".
Takie brednie były wtedy normą w Tygodniku Powszechnym.
Otóż Brystygierowa - ponoć "nagle zauważyła" iż katolicy to są przyzwoici ludzie podobnie - jak "przyzwoitymi" są ideowi komuniści.
W tamtym czasie zaprzeczała również - jakoby miała cokolwiek wspólnego z katowaniem więźniów, a czarna legenda "krwawej Luny" była rzekomo zemstą kolegów z resortu, bo ona tylko zajmowała się kadrami UB.
Mnie te tłumaczenie nie przekonują. Po mordach stalinowskich 1938 roku - tylko wyjątkowa kanalia mogła współpracować z tamym systemem!
Kanalia, albo osoba upośledzona umysłowo. Ale Brystygierowa taką nie była.
W związku ze skasowaniem profilu Ruchu Narodowego - na "fejsbuku", historycy przypominają szowinistyczne początki ONR-Falanga.
I trzeba przyznać, że w tamtym czasie (lata trzydzieste), walka polityczna była bardzo zacięta.
Bili nie tylko narodowcy, ale zaczepek szukali znacznie częściej żydowscy nacjonaliści.
Obiektywnie trzeba przyznać, ze niejeden Żyd dostał po gębie od narodowca. Często całkowicie niezasłużenie.
Ale nastała wojna i narodowcy zupełnie inaczej spojrzeli na - bardzo modny wtedy faszyzm.
Przypomnę tylko, że wtedy moda na faszyzm panowała we WSZYSTKICH krajach Europy i poza nią, bo również w żydowskiej Palestynie.
Otóż po ataku na Polskę - większość narodowców wyleczyła się z jakichkolwiek porównań do faszyzmu i rozpoczęli walkę z okupantem.
Niektórzy - ryzykując własne życie - ratowali Żydów.
Natomiast, po zajęciu terenów wschodnich przez Sowiety - komuniści pomogli im w likwidacji wszelkich śladów polskiej bytności na tych terenach i eksterminacji Narodu Polskiego.
Tej haniebnej działalności nie porzucili - mimo niepodważalnych dowodów na zbrodniczy charakter komunistycznego Państwa rosyjskiego i eksterminację Narodu Polskiego prowadzili do samego końca stalinizmu.
W tym tkwi fundamentalna różnica między lewakami a narodowcami!
Foto: plakat zapraszający na Święto odzyskania niepodległości w 2012 roku.
|
3 listopad 2016
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Kompleksy Kwaśniewskiego
listopad 19, 2003
|
Amerykańscy Żydzi chcą konsultacji na temat kształtu ustawy reprywatyzacyjnej
styczeń 6, 2003
http://www.naszdziennik.pl/
|
Apokalipsa już trwa...
czerwiec 19, 2007
aktualności pnlp
|
Bezsensowna śmierć
czerwiec 27, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Bush: Powinniśmy byli zbombardować Auschwitz
styczeń 11, 2008
PAP
|
Irael zagrożony swoją własną bronią nuklearną
kwiecień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Spotkanie ostatniej szansy
październik 30, 2005
PAP
|
Co się stało z AIDS?
grudzień 26, 2006
2012
|
Brazylia Uniezależnia się od Ropy Naftowej
luty 8, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Oszwabić Polaków (1)
lipiec 17, 2004
IAP
|
„PEAK OIL” - w Disneyland zabawa skończona
lipiec 9, 2007
lś
|
Totalny kryzys SLD
czerwiec 4, 2003
przesłała Elżbieta
|
Tragedia Narodu Polskiego
marzec 20, 2007
przeslala Elzbieta
|
Dług publiczny 2007
kwiecień 16, 2007
interia.pl
|
Naruszenie przestrzeni wodnej i powietrznej terytorium Iranu przez wojska GB/USA. Sfałszowane mapy Blaira
kwiecień 2, 2007
przysłał ICP
|
Żydowskie nagrobki jako fundament stodoły
listopad 11, 2003
|
Oświadczenie Stronnictwa Narodowego Okręgu Opolskiego
wrzesień 1, 2004
Bolesław Grabowski
|
„Koniec afery paliwowej na Śląsku”.
Początek afery pod nazwą polski Wymiar Prawa
styczeń 2, 2003
PAP
|
Urzędy zapłacą za błędy
maj 22, 2004
www.dziennik.krakow.pl
|
Janukowycz wrócił do władzy
sierpień 10, 2006
Marek A. Koprowski
|
|
|