ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym.  
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
więcej ->

 
 

Odpowiedzialność za słowo


Parę słów o współczesnych środkach przekazu
"Uderzenie języka łamie kości"


Żyjemy w czasach, w których środki przekazu (tj. telewizja, prasa, radio, internet) nie tylko informują, ale pełnią funkcję opiniotwórczą. Wielu ludzi bezkrytycznie przyjmuje informacje i przejmuje lansowane przez nie postawy i zachowania. Środki przekazu są niejako autorytetem i zarazem wzorem w kreowaniu idoli, stąd łatwo można je wykorzystywać do manipulowania postawami wielu bezkrytycznych odbiorców.
W Polsce olbrzymia większość najważniejszych środków przekazu znalazła się w ręku kapitału zagranicznego i postkomunistów nieuznających prawdy i katolickiej moralności Narodu. Łatwo można zauważyć koncentrację wielu mediów na wybranych tematach, które służą do wzbudzania sensacji, a pomijanie innych, co dowodzi braku samodzielności, niezależności większości mediów, a może i ograniczoności dziennikarzy, którzy stanowią tylko "echo środków wiodących". Dziennikarze służą dobrowolnie lub zmuszeni są do bezwzględnego podporządkowania się właścicielom - swoim pracodawcom. Doskonale opanowaną sztukę manipulowania informacją oraz odbiorcami stosują w interesie pracodawcy, tworząc oraz szerząc poglądy i postawy moralne zgodne z wolą mocodawców. Zapominają, że mają służyć Narodowi katolickiemu, korzystać z wielowiekowego dziedzictwa tego Narodu i je wzbogacać. Skoncentrujmy się na kilku objawach zła.

1. Powszechnie uprawia się manipulację wiadomościami przez wyolbrzymianie jednych, a pomijanie lub pomniejszanie innych. Nierzadko stosuje się przy tym kłamstwo, polegające na podawaniu półprawd, a nawet na tworzeniu tak zwanych faktów prasowych, czyli kłamstw zmyślonych na użytek mediów. Wykorzystując "fakty prasowe" i kłamliwe pomówienia, środki przekazu niszczą niejednego z najbardziej oddanych Ojczy?nie Polaków i ludzi Kościoła. Stosują "zmasowane uderzenie" w daną osobę jak najliczniejszymi środkami przekazu, w tym głównie napaściami w programach telewizyjnych w porze największej oglądalności. Już wielokrotnie byliśmy świadkami takich akcji skierowanych przeciw ojcu Tadeuszowi Rydzykowi czy niedawno przeciw przewodniczącemu sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen, posłowi Józefowi Gruszce. Jest to wypróbowana i skuteczna metoda niszczenia wybranych przeciwników, stosowana również poza granicami naszego kraju. W wielu przypadkach osiąga ona zamierzony, brudny cel, eliminując przeciwnika bąd? przez zniszczenie jego zdrowia, bąd? przez spowodowanie usunięcia go z zajmowanego stanowiska itp. Istnieje wprawdzie prawo prasowe (Ustawa z dnia 26 stycznia 1984 r.), gdzie w art. 12, p. 1.2 i 1.2 zobowiązuje się dziennikarzy do sprawdzania zgodności z prawdą uzyskanych wiadomości i do ochrony dóbr osobistych. Ochrona tych dóbr jest skrupulatnie przestrzegana w odniesieniu do "możnych tego świata", a często łamana w przypadku niewygodnych i bezbronnych ludzi. Sprawa obmowy i pomówień była aktualna zawsze, również w czasach starożytnych, skoro w Piśmie Świętym czytamy:
"Uderzenie rózgi wywołuje sińce,
uderzenie języka łamie kości.
Wielu padło od ostrza miecza,
ale nie tylu, co od języka" (Syr 28, 17-18).
Oczywiście wtedy kłamstwa i pomówienia nie rozpowszechniały się w takim tempie jak obecnie. Jeżeli jednak starożytny autor natchniony pisze: "Wielu padło od ostrza miecza, ale nie tylu, co od języka", to o ile większe skutki wywołują podobne kłamstwa i pomówienia, powielane w milionach egzemplarzy! Czas najwyższy chronić obywateli przed kłamstwem i oszczerstwami przez odpowiednie przepisy prawne. Jeżeli atak prasowy stał się przyczyną śmierci, to winowajca powinien ponieść karę nie mniejszą niż zabójca. Zwracamy się do ustawodawców o przygotowanie i uchwalenie odpowiednich regulacji prawnych w tym zakresie.

2. W artykule pt. "Refleksje nad listem apostolskim Ojca Świętego Jana Pawła II: 'Szybki rozwój'" zwróciliśmy uwagę na słowa Ojca Świętego, który pisał: "...chciałbym zwrócić uwagę na dostęp do środków społecznego przekazu i na odpowiedzialny współudział w zarządzaniu nimi. Skoro środki społecznego przekazu stanowią dobro przeznaczone dla całego społeczeństwa, należy szukać coraz aktualniejszych form, ażeby możliwy był szeroki udział w ich zarządzaniu, również poprzez odpowiednie rozporządzenia prawne. Trzeba rozwijać w mediach kulturę współodpowiedzialności". Przeciętny odbiorca nie ma właściwie żadnego wpływu na treści programów. Bez przerwy atakuje się podstawy moralne ładu społecznego będące istotnym elementem moralności katolickiej. Żąda się od nas, katolików, byśmy łożyli na ateistyczne środki społecznego przekazu, czyli na niszczenie moralności i religii za nasze pieniądze.
W liście Jana Pawła II czytamy również: "Wreszcie nie należy zapominać o wielkim potencjale, jaki media posiadają w zakresie sprzyjania dialogowi, stając się nośnikiem wzajemnego zrozumienia, solidarności i pokoju". Zatem każdy w jakiś sposób powinien mieć dostęp do mediów nie tylko jako odbiorca, lecz również jako nadawca. Jest to w pewnym stopniu spełnione w internecie, ale nie w prasie i w telewizji publicznej. Niedawno byliśmy świadkami niewybrednych ataków powszechnie znanej osoby publicznej na jeden z niepublicznych środków przekazu, ponieważ za jego pośrednictwem, w wyniku odpowiedzialnego współudziału, została ujawniona jakaś część prawdy ważnej dla każdego Polaka. Jest rzeczą charakterystyczną, że obiektem ataku nie był autor wypowiedzi, lecz ów środek przekazu. Wybór obiektu ataku dowodzi, że autor wypowiedzi mówił prawdę, a atakujący chciałby ją ukryć. Przed takimi działaniami musimy się stanowczo bronić. Przez monopolizację środków przekazu w ręku rządzących wiedzie droga do przeradzania się chwiejnej moralnie demokracji w totalitaryzm, przed czym ostrzegał nas zmarły Ojciec Święty. Również na taką okoliczność powinniśmy znale?ć prawne środki zaradcze.

3. Prawo prasowe powinno być gwarantem wolności mediów i niezależności dziennikarzy, by mogli swobodnie pełnić swą misję w interesie wzmacniania ładu społecznego oraz nie musieli stosować się do zasad poprawności politycznej, określonej przez zazwyczaj nieujawnione centra i ludzi. By, jak to w swoim pierwszym przemówieniu do dziennikarzy określił Ojciec Święty Benedykt XVI, mogli oni w duchu odpowiedzialności etycznej poszukiwać prawdy oraz bronić centralnego miejsca i godności osoby ludzkiej. Rzecz w tym, żeby mogli oni bezpiecznie pracować, w pełni respektując cytowane przez Jana Pawła II słowa Pisma Świętego: "Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony" (Mt 12, 35-37). Dalej czytamy: "Do pracowników komunikacji, a zwłaszcza do wierzących, którzy działają na tym ważnym polu społecznym, zwracam się z wezwaniem, które od początku mojej posługi Pasterza Kościoła powszechnego kieruję do całego świata: 'Nie lękajcie się!' Nie lękajcie się sprzeciwu świata! Jezus zapewnił nas: 'Jam zwyciężył świat!' (J 16, 33). Nie lękajcie się również własnej słabości i własnych ograniczeń! Boski Nauczyciel powiedział: 'Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata'" (Mt 28, 20).
Uważamy, że szkody wyrządzane przez środki przekazu powinny być ścigane bezzwłocznie z mocy prawa. Anormalna jest sytuacja, w której poszkodowany nie tylko nie otrzymuje żadnego zadośćuczynienia, ale musi on dochodzić swoich praw niejednokrotnie w ciągu wielu lat.

doc. dr praw Olgierd Baehr
prof. dr hab. Maria Grynia
prof. dr hab. Zbigniew
Jacyna-Onyszkiewicz
prof. dr hab. Edmund Kozal
prof. dr hab. Jerzy Marcinek
prof. dr hab. Henryk Szydłowski
prof. dr hab. Zygmunt Zagórski

Nasz Dziennik
3 czerwiec 2005
3 czerwiec 2005

przesłała Elżbieta 

  

Archiwum

Korporacja rządzi
luty 15, 2008
Rafał Ziemkiewicz
"Neo-wariaci" Planuja "Wojne Permanentną"
grudzień 5, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Konferencja naukowa
wrzesień 12, 2006
Na czyje zamówienie
listopad 28, 2008
Artur Łoboda
Terror Żydów przeciwko Żydom - Część druga: Pogromy na Bliskim Wschodzie
czerwiec 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Wypełniali przykazanie miłosierdzia"
styczeń 20, 2003
www.vb.com.pl
Zmarł Stanisław Skalski
listopad 12, 2004
Stanisław Michalkiewicz: Fejginięta znowu smrodzą?
maj 9, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Jak odwrócić uwagę od fiaska w Libanie i w Iraku?
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Dobre słowo"
grudzień 1, 2006
przesłał luzak
Polityka Oburzenia w „Wojnie Przeciwko Terrorowi”
czerwiec 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kto "załatwił" ZPB, a raczej Polaków na Białorusi?
marzec 3, 2006
Eksploatacja strachu w USA
kwiecień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Szykany, prześladowania, znęcania, intrygi, kłamstwa, poniżanie,...
luty 17, 2006
Stefan B. Wiacek
Zakaz molestowania rowerów
styczeń 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Egzekutorzy" czy gangsterzy?
luty 7, 2003
PAP
Demokracja na sprzedaż - kultura korupcji
listopad 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Naród wybrany?
wrzesień 3, 2003
Co pomaga zrozumieć czym był komunizm
luty 26, 2009
Jadwiga Staniszkis
Chcieliście UE, no to ją macie (2)
Technika mycia i dezynfekcji rąk w systemie HACCP zgodnie z normami UE

styczeń 12, 2005
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media