ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Medialni MORDERCY! 
Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Ubezpieczenie od szczepień na kowida 
Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! 
 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
więcej ->

 
 

CO MOŻE I POWINNO َCZYĆ POLAKÓW

 
CO MOŻE I POWINNO َCZYĆ POLAKÓW -
( dr Leszek Skonka - Instytut Badań Stalinizmu i Patologii Władzy we
Wrocławiu)


Jest niezaprzeczalnym faktem, że społeczeństwo polskie jest bardzo podzielone. Niestety nadal trwa proces coraz głębszej dezintegracji.
Podziały w każdym społeczeństwie są zjawiskiem naturalnym. Wynikają np. ze statusu materialnego, poglądów politycznych, religijnych, ideologicznych,
zaangażowania obywatelskiego, wykształcenia, zwodu. Są to podziały naturalne i nie powinny stanowić zagrożenia. Choć mogą np. podziały klasowe, socjalne,
religijne, polityczne. Mimo tych naturalnych podziałów, w warunkach demokratycznych i funkcjonującej tolerancji, w zdrowym społeczeństwie nie powinny działać dezintegrująco. Poza tym istnieją w każdym zdrowym społeczeństwie silniejsze czynniki integrujące. Zadaniem liderów obywatelskich jest, zwłaszcza w warunkach kryzysowych, zagrożeń państwa, jego bytu politycznego, integrować społeczeństwo w oparciu o to, co powinno łączyć
większość narodu. Wyraził to trafnie w czasie wojny w 1939 roku poeta Władysław Broniewski - "Są w ojczy?nie rachunki krzywd. Obca dłoń ich też nie przekreśli".
Ale krwi nie odmówi nikt. Wysączymy ją z piersi i pieśni (...) Cóż, że nieraz smakował gorzko, na tej ziemi więzienny chleb. Za tę dłoń podniesioną nad Polską
" kula w łeb".
Polska od kilu lat znalazła się w wielkim zagrożeniu. Upada państwo, umiera świadomość narodowa Polaków. Społeczeństwo jest bierne, straciło wiarę w możliwość i sens działania obywatelskiego „ratowania Ojczyzny. Zawiodły i rozczarowały autorytety: partie, Kościół, Solidarność, parlament, kolejne rządy... Na szczęście istnieją jeszcze nieliczne grupki ludzi w kraju i zagranicą oraz pojedyncze osoby, które próbują pobudzić aktywność obywatelską, lecz ich głos i działania są słabo słyszalne i dostrzegane; a więc mało
skuteczne. Stąd owe nieliczne głosy uparcie nawołują do zintegrowania społeczeństwa i zmobilizowania go do walki o zahamowania dalszej dewastacji kraju, niszczenia jego substancji materialnej i duchowej Polaków. Więc może
„jeszcze nie zginęła póki - tacy żyją? Nieskuteczność ich wysiłków wynika z tego, że są to głównie apele słowne i działania zmierzające do łączenia tego, co
się łączyć nie da. Po prostu próbuje się jednoczyć naród w oparcie o kryteria, które go dzielą np. stosunek do Kościoła, do Solidarnośći, do Unii Europejskiej,
do Rosji, Do USA....
Czy są jednak jakieś znaczące elementy, które mogą łączyć i mobilizować znaczącą część społeczeństwa? Zapewne tak. Wszelako pod warunkiem, że będą one stosowane
rzetelnie, uczciwie, konsekwentnie, bez naciągania. Takimi kryteriami przykładowo mogą być np. stosunek do:
Demokracji Sprawiedliwości społecznej Gospodarki ( wszystkie sektory : prywatny, państwowy, spółdzielczy, komunalny, mieszany).
Własności społecznej
Do statusu społecznego i uznania pryncypalnej roli ludzi pracy
Egalitaryzacji społecznej ( równych szans społecznych wszystkich obywateli)
Powszechnej dostępności oświaty wszystkich szczebli, bez barier finansowych
Do ogólnie dostępnej opieki zdrowotnej
Decentralizacji i dewarszawizacji władzy, deglomeracji urzędów centralnych z Warszawy
Do jednomandatowych okręgów wyborczych
Do oceny strajków sierpniowych i deformacji posierpniowej
Stosunek do afer gospodarczych
Do ukarania winnych i rewindykacji zrabowanego narodowi majątku
Nacjonalizacji strategicznych gałęzi gospodarki ( przemysł stoczniowy, farmaceutyczny, papierniczy, zbrojeniowy, cementowy, PKP, PKS, LOT, kopalnie (KGHM),
banki..
Do koncentracji ziemi, wielkich prywatnych majątków, monopolizacji mediów..
Do bezrobocia i opieki społecznej
Do wprowadzenia ostrego systemu oszczędnościowego, zaczynając od zarobków na górze po najniższy szczebel.
Traktowania udziału we władzach przedstawicielskich jako wyróżnienia, honorowej i zaszczytnej służby obywatelskiej, za której pełnienie uposażenie (diety) nie powinno przekraczać średnich zarobków ogólnokrajowych.
Do naprawienia krzywd wyrządzonych aktywnym obywatelsko Polakom w PRL i RP przeszłości, przez PZPR i przez Solidarność.
Nie można liczyć na zintegrowanie wokół tych kryteriów całego narodu, ale mogą i powinny łączyć znaczącą cześć uczciwych i patriotycznie nastawionych obywateli.
Bardzo ważny jest warunek naprawienia krzywd wyrządzonych najbardziej aktywnym rodakom w różnych okresach i przez różne rządzące obozy. Jeśli ludzie ci, nie
otrzymają, choćby moralnego zadośćuczynienia, nawet tylko ze strony społeczeństwa, nie można oczekiwać aktywizacji społeczeństwa. Gdyby jednak tak się stało, to dowodziłoby to tylko chronicznej głupoty Polaków.


CO DZIELI SPOŁECZEŃSTWO, ( CO DEZINTEGRUJE)?


Są kryteria, które społeczeństwo dzielą i należałoby ich unikać np.:

1 Stosunek do Kościoła

2. Do Solidarnośći, a także do AWS, KOR, Unii Wolności, ZCHN, PO, PiS i innych partii, organizacji wyrosłych pod szyldem Solidarności.

3. Do wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

4. Do PRL(, choć PRL to nie tylko rządy komunistów, lecz ofiarna praca milionów
Polaków, których najdorodniejsze owoce przywłaszczała sobie PZPR).

5. Do PZPR

6. Do wypłacania odszkodowań z kieszeni społeczeństwa

7. Do Niemiec

8. Do Rosji

9. Do Ameryki

10. Do Żydów i Izraela

20 luty 2003

Leszek Skonka 

  

Archiwum

Czy Turcję skazano na osłabienie i zamęt?
październik 25, 2007
marduk
Exit From Iraq Should Be Through Iran
maj 31, 2007
William E. Odom
Ludożerczy kapitalizm a wolny rynek w Polsce
sierpień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Marcowy opozycjonista mimo woli
luty 26, 2003
Leszek Skonka
Tak mi się napisało.
listopad 7, 2006
"Waldi"
Nowy rodzaj ubezpieczeń
marzec 25, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Świat według Wildsteina
luty 9, 2007
Olaf Swolkień
Wyrywanie Korzeni Pamięci Narodowej za Pomocą Fałszów Literackich
luty 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawa i wolności w naszej spółdzielczości
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
"Euro 2012: elitarni kibice i kupiec Ibrahim"
kwiecień 22, 2007
gazeta.pl
Znam
marzec 5, 2003
Artur Łoboda
Trzęsawisko
kwiecień 10, 2003
Wojciech Wlazlinski
Nowy dowod osobisty to niewolnictwo w Polsce
grudzień 28, 2007
2,5 mil emigrantow
Śmiertelne pasje
sierpień 11, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Rz": Emerytury na kredyt
kwiecień 25, 2005
ccc
Milczenie za 400 milionów złotych
lipiec 14, 2002
PAP
To nie jest dom wariatów - to rynsztok
styczeń 8, 2004
PAP
Alek czyli głupi Jaśko
wrzesień 16, 2003
Artur Łoboda
ŻYCZENIA NOWOROCZNE
grudzień 31, 2006
sredni
Wymiana dowodów do 2007 roku
lipiec 26, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media