|
Wspomnienie o Elżbiecie
|
|
Szanując własny czas i czas moich czytelników, ograniczam swoje artykuły do wartościowych tematów bacząc na to by każdy z nich wnosił nowe edukacyjne treści.
Podstawową metodą manipulacji medialnej jest bowiem wielokrotne powtarzanie nieistotnych informacji - w celu zmęczenia odbiorcy.
Przeglądając główne polskojęzyczne portale można się poczuć zupełnie - jak w latach PRL-u, gdy każda gazeta przekazywała te same - odgórnie opracowane treści i jedynie nieliczne tematy lokalne pozwalały gazecie przyjąć samodzielną nazwę.
Od śmierci Elżbiety Gawlas wielokrotnie powracam myślami do Jej osoby.
Powstrzymuję się jednak przed poruszeniem tego tematu - pomny ludzi podłych, którzy obrażali Elżbietę za Jej bezinteresowną walkę o Polskę - wypływającą z wielkiej miłości do Ojczyzny.
Tym razem przywołam życie Elżbiety dla udokumentowania zasad kultury polskiej.
Po 1989 roku prowadzi się akcję przemodelowania historii Polski.
Najbardziej barbarzyńskie narody Europy chcą nas uczyć tolerancji.
Z tego powodu wyszukuje się nieliczne przejawy patologii w naszej historii i przez manipulację nadaje się im wymiaru powszechności.
Po takiej manipulacji - już nie nieliczny - kryminalny element, ale cały Naród Polski staje sie odpowiedzialny z zbrodnie z przeszłości.
Autorami oszustw o polskiej historii są najczęściej ludzie, którzy tą drogą chcą zdobyć pieniądze i poklask.
Prekursorem tego nurtu był bodaj Jerzy Nikodem Kosiński, urodzony jako Józef Lewinkopf. (może był ktoś przed nim?)
Sam - na własnej skórze poznałem - jak niewdzięczni są Żydzi i nawet mimo uratowania im życia, potrafią człowieka okraść.
Elżbieta Gawlas doskonale to wiedziała.
Mimo różnicy zdań na wiele tematów, wzajemnie się szanowaliśmy.
I podobny stosunek do Elżbiety miała pewna grupa Polaków.
Tradycja kultury polskiej nie dzieli społeczeństwa wedle żadnych innych kryteriów - jak tylko inteligencja, uczciwość i miłość do Ojczyzny.
Tymczasem ostatnio prowadzona jest akcja wmówienia Polakom, że w tym Kraju kobiety są dyskryminowane.
Podstawowe pytanie brzmi: przez kogo są dyskryminowane, bo nie przez ogół społeczeństwa, lecz przez polityków, którzy wykorzystując haniebnie słabość płci płacą kobietom mniej - niż mężczyznom potrafiącym się upomnieć o swoje pensje.
Przy udziale opłacanych z zewnątrz - tak zwanych feministek prowadzone są akcje wmawiania Polakom, że są narodem nietolerancyjnym - również wobec kobiet.
Nie pamiętam, by ktokolwiek dyskryminował Elżbietę - ze względu na jej płeć. Była dla nas przyjacielem i partnerem.
Obelgi spotkały Ją ze strony postkomunistycznego motłochu, który dalej prowadzi swoją agenturalną robotę.
Ale ten patologiczny element nie może być utożsamiany z Polakami.
Przeglądając fora internetowe - bardzo się cieszę ze zmiany sposobu dyskusji Polaków.
Jest jeszcze wiele prostactwa i obelg. Ale coraz więcej zauważam mądrych wypowiedzi i poznaję, że niektóre z nich powtarzają moje przemyślenia sprzed lat.
Ponad 13 lat temu - gdy zaczynałem dyskusje internetowe trudno było uświadczyć roztropną wypowiedź.
Foto: Epizod z życia Elżbiety Gawlas.
31 sierpnia 2005 roku przeszła niepostrzeżenie między pracownikami ochrony i weszła na ogrodzony teren uroczystości z okazji rocznicy powstania Solidarności. Na zdjęciu - czeka aż ja to samo zrobię.
|
|
19 październik 2012
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
"Jacek Dębski musiał zginąć, bo był nielojalny i nieodpowiedzialny"
styczeń 20, 2003
Piotr Mączynski
|
Wprowadzenie M.G. do rozdziału 3 książki Izraela Szamira "PaRDeS - studium Kabały"
luty 9, 2006
Israel Adam Shamir
|
Zobacz, jakie nieruchmości w drodze przestępstw przejął Kaczyński
listopad 15, 2006
Zbigniew Nowak
|
Do Dyrekcji Radia Maryja
wrzesień 27, 2005
Roman
|
Zróbmy sondę
listopad 3, 2006
b.p
|
Ostatnia misja
luty 3, 2003
PAP
|
Gdańszczanie, wyborcy. Uwaga na nowy prezent świąteczny od władz Gdańska
grudzień 19, 2005
Klaudiusz Wesołek
|
Raport ONZ: Ponad połowa bogactwa całego świata jest w rękach zaledwie 2% populacji
grudzień 8, 2006
bibula
|
Mniejszość niemiecka głosuje w wyborach do Bundestagu
wrzesień 21, 2002
PAP
|
Cicho sza!
styczeń 16, 2006
Andrzej Kumor
|
Informatyczne problemy
czerwiec 16, 2003
red. Krzysztof
|
Każdy z nas jest winny zbrodni w Iraku
czerwiec 28, 2006
Dahr Jamail
|
tyrty
kwiecień 2, 2006
tryrty
|
W szkołach - więcej praktyki, mniej teorii!
listopad 27, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Gwałt dopustem bożym
marzec 6, 2009
BBC/PAP
|
Wybaczcie nam Wołyń - piszą intelektualiści
luty 24, 2003
PAP
|
Na krawędzi wojny ostatecznej
grudzień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Fundacja Batorego odrzuciła...
wrzesień 28, 2005
Witold Filipowicz
|
„Judeochrześcijanie” z sejmowej prawicy
czerwiec 27, 2006
Jacek Bartyzel
|
Czy jest związek: liczne wypadki sepsy - import brudnych strzykawek
sierpień 3, 2007
Adam Sandauer Przewodniczący Stowarzyszenia Primum
|
|
|