|
Źródła antypolonizmu 2016
|
|
Na lata powojenne patrzeć należy nie tylko - jako okres walki politycznej, ale ostateczne zniszczenie polskości.
Nie dokonano tego jednak jawnie, lecz w zamkniętych katowniach UB.
W rezultacie tych działań stalinowcy dokonali to, czego nie udało się wcześniej Niemcom, a więc ostatecznie zlikwidować tradycją Polski niepodległej.
W ramach tej tradycji - niedopuszczalna była wojna zaborcza - co proponowali nam Niemcy.
Jednak PRL-owskie władze zerwały z tą zasadą i czyniły przygotowania do "sojuszniczego" wsparcia ataku na kraje zachodnie.
Ponieważ Trzecia RP jest jedynie lepiej zakamuflowaną wersją PRL-u, to udział w wojnie zaborczej - przeciwko Irakowi - stał się faktem.
I podkreślić należy że bandyta, który na tą wojnę wysłał polskich żołdaków - obiecywał bardzo duże łupy gospodarcze.
Mowa oczywiście o prezydencie wszystkich ubekow - Kwaśniewskim.
Nie dziwi więc, że w PRL-u bis realizowano poststalinowską strategię dokończenia procesu niszczenia wszystkich aksjomatów polskości.
Zajmowały się tym również instytucje - powołane do zgoła odmiennych zadań.
Wśród nich wymienię Instytut Mickiewicza, Narodowe Centrum Kultury i Muzeum Historii Polski.
Instytucje te dysponują ogromnymi środkami z pieniędzy publicznych - które winny służyć wzmocnieniu tradycji kulturowej Polaków i edukacji historycznej.
Swego czasu wystąpiliśmy w konkursie Muzeum Historii Polski z projektem edukacyjnym wyjaśniającym przyczyny antypolskiej nagonki medialnej. .
Począwszy od oszczerstw Krzyżaków, przez prorosyjską propagandę francuskich filozofów oświecenia, przez cały okres zaborów - na wojennych produkcjach niemieckich i rosyjskich kończąc.
Celem projektu było pokazanie zależności - pomiędzy agresywną wobec Polski polityką, a przygotowaniami do agresji - realizowanymi narzędziami propagandowym.
Nietrudno się domyśleć, że tak obrazoburczy projekt został odrzucony przez "ekspertów" Muzeum Historii Polski, bo ich podstawowym celem był "radosny patriotyzm".
W ostatnim czasie mamy do czynienia ze skomasowanym atakiem na Rząd Beaty Szydło.
Moje zdziwienie wywołał jednak atak - ze strony niezaangażowanej - rzekomo Austrii.
Prezydent Austrii Heinz Fischer, wielokrotnie wypowiadał się o "polskiej dyktaturze".
Wszystko jasnym stało się w momencie - gdy dowiedzieliśmy się, że Austriacy mają swoje udziały w budowie gazociągu Nord Stream II.
A obecny Rząd Beaty Szydło zgłasza wobec tej inwestycji zastrzeżenia.
|
|
5 luty 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Do Polonii na Swiecie i Polakow w Ojczyznie
kwiecień 23, 2005
przesłała Elżbieta
|
Europejczyk
maj 12, 2003
|
Zmarł ks. Jan Twardowski
styczeń 18, 2006
interia.pl
|
"Miłość i Śmierć"
marzec 30, 2005
Jan Klass
|
Ratuj się Europo
lipiec 19, 2004
|
Okrucieństwo w Rosyjskiej Armii?
luty 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Anatomia sukcesu Żydów
marzec 28, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Nie mieliśmy innego wyboru posiadając informacje wywiadowcze takie, jakie posiadaliśmy".
luty 8, 2004
|
Dlaczego w Polsce jest tak ?le - bo mamy 660 tys emerytów mundurowych w wieku 35 lat i oni zjadają wszystkie pieniadze z ZUS
styczeń 15, 2008
HENRY
|
Giertych gdzie ty masz oczy ...ministrze.
lipiec 28, 2007
( . ) bez podpisu
|
Kwaśniewski czyni zabezpieczenia przed zamachem stanu i własną odpowiedzialnością
sierpień 7, 2005
PAP
|
Największy polski prozaik (wedle "tłumacza")
marzec 30, 2008
tłumacz
|
Co trzecia firma przynosi straty
październik 17, 2005
PAP
|
64 rocznica Powstania Warszawskiego
sierpień 1, 2008
PAP
|
Tresowanie społeczenstwa, czyli o powoływaniu lekarzy do wojska
styczeń 8, 2006
Adam Sandauer
|
Self-Restraint Prolongs the War - by prof. Paul Eildelberg
styczeń 6, 2009
przysłał Marek Głogoczowski
|
Unia Europejska to szatan
lipiec 20, 2006
Tomasz Teluk
|
Final Letter from President Saddam Hussein to the People of Iraq
styczeń 23, 2007
marduk
|
Gdzie się podziały pożyczki?
styczeń 26, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
"Zachodnie wzorce"
listopad 19, 2002
Artur Łoboda
|
|
|