ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych 
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.

Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
więcej ->

 
 

Odwrócona logika

Wirtualna Polska - pełna antyrosyjskich tekstów, zamieściła chronologię wydarzeń w Gruzji.
Problem w tym, że w odwróconej kolejności. Dlatego na początku widnieją informacje o rosyjskiej okupacji i pacyfikacji Gruzji.
Warto się jednak wysilić i przeczytać tan tekst poczynając od dołu każdej daty.


7 Sierpnia
22:47 W czwartek pó?nym wieczorem władze Gruzji powiadomiły, że rozpoczynają operację w celu "przywrócenia konstytucyjnego porządku" w Osetii Południowej. Według ostatnich informacji siły gruzińskie przejęły dotąd kontrolę nad pięcioma wsiami w okolicy Cchinwali.
08 Sierpnia
22:31 Szef MSZ Radosław Sikorski za "niedopuszczalne" uznał uznał bombardowanie terytorium Gruzji i wprowadzenie tam obcych wojsk. Zaapelował o powrót do rozmów. Nie ma informacji, aby Polakom przebywającym w Gruzji groziło niebezpieczeństwo.
21:09 Prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili oznajmił, że siły gruzińskie kontrolują większość obszaru Osetii Południowej i jej stolicę - Cchinwali, choć ok. 30 Gruzinów zginęło w rosyjskich bombardowaniach.
20:51 Unia Europejska działa na rzecz zawieszenia broni w Osetii Płd., aby zapobiec eskalacji konfliktu - zapewniła w oświadczeniu Francja, która przewodniczy w tym półroczu UE.
20:45 Osetyjskie siły zbrojne "kontrolują" Cchinwali, stolicę Osetii Południowej - poinformowała rzeczniczka rządu separatystycznej republiki Irina Gagłojewa.
20:12 Prezydent Osetii Płd. Eduard Kokojty powiedział, że ok. 1.400 ludzi zginęło w następstwie gruzińskich działań w republice.
19:33 Prezydent USA George W. Bush zapewnił o poparciu USA dla integralności terytorialnej Gruzji.
19:27 Gruzja wycofa z Iraku tysiąc żołnierzy, aby wzmocnić swe siły w walce z wojskami rosyjskimi w Osetii Południowej.
18:41 Rosyjscy wojskowi, którzy znajdują się w stolicy Osetii Płd. Cchinwali, poinformowali, że ich artyleria rozpoczęła ostrzał sił gruzińskich - podały rosyjskie media.
17:58 USA zapewniły o poparciu dla integralności terytorialnej Gruzji i zaapelowały o natychmiastowe przerwanie ognia w separatystycznej Osetii Płd., nad którą Tbilisi próbuje odzyskać kontrolę i dokąd Rosja skierowała swe siły.
17:51 Pentagon poinformował, że monitoruje wydarzenia w Gruzji, lecz ze strony władz gruzińskich nie otrzymał prośby o pomoc.
17:50 Trzech gruzińskich żołnierzy zginęło w czasie bombardowania przez rosyjskie samoloty bazy lotniczej Marneuli, ok. 40 km od Tbilisi.
17:35 Siły rosyjskie kontrolują część Cchinwali, stolicy separatystycznej Osetii Południowej - przyznało gruzińskie MSW.
17:13 Prezydent separatystycznej Osetii Płd. Eduard Kokojty powiedział, że w następstwie ofensywy gruzińskiej w Cchinwali zginęło kilkuset mieszkańców.
16:55 Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko podjął decyzję o wysłaniu do Gruzji swego specjalnego przedstawiciela, wiceministra spraw zagranicznych Kostiantyna Jelisiejewa.
16:33 Oddziały rosyjskiej 58. armii zbliżają się do stolicy Osetii Południowej, Cchinwali.
15:35 Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow poinformował, że do Moskwy docierają doniesienia o "czystkach etnicznych" w Osetii Południowej. Walki przybierają na sile.
15:20 Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili powiedział, że Rosja prowadzi wojnę na gruzińskim terytorium. Dodał, że w interesie USA jest pomóc Gruzji.
15:00 Szef MSZ Radosław Sikorski rozmawiał telefonicznie z prezydentem Lechem Kaczyńskim o sytuacji w Gruzji.
14:50 Gruzja wystosowała apel do społeczności międzynarodowej o pomoc w powstrzymaniu bezpośredniej agresji militarnej Rosji - powiedziała gruzińska minister spraw zagranicznych Eka Tkeszelaszwili.
14:48 Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło, że skierowało do Osetii Południowej wzmocnienie dla sił pokojowych w celu "uniknięcia rozlewu krwi". Tymczasem przedstawiciele gruzińskiego resortu obrony podali, że rosyjskie samoloty bombardują bazę sił lotniczych Waziani koło Tbilisi.
14:45 Gruzja i Rosja znajdą się w "stanie wojny", jeśli potwierdzi się, że rosyjskie wojska i uzbrojenie wjechały do Osetii Południowej - powiedział sekretarz gruzińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
14:43 Z uwagi na zaostrzenie się konfliktu gruzińsko-osetyńskiego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca unikanie podróżowania w strefach konfliktu i okolicach.
14:07 Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że jego kraj nie dopuści do bezkarnego zabijania swoich obywateli i że winni poniosą zasłużoną karę.
13:50 150 rosyjskich czołgów i pojazdów opancerzonych wjechało do Osetii Południowej - poinformował prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.
13:45 Premier Donald Tusk ocenił, że sytuacja na pograniczu gruzińsko-osetyńskim jest dramatyczna. Jak mówił, dołącza się do apelu innych światowych przywódców, aby wszystkie strony konfliktu zaniechały "najbardziej radykalnych działań".
13:25 Prezydent Lech Kaczyński z największym zaniepokojeniem obserwuje rozwój sytuacji w Gruzji. Prezydent uważa za niedopuszczalne jakiekolwiek wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Republiki Gruzji.
13:19 W wyniku ataku Gruzji na Osetię Południową również wśród żołnierzy rosyjskich sił pokojowych w tej zbuntowanej prowincji są zabici i ranni.
11:10 Gruzińskie media poinformowały o zestrzeleniu rosyjskiego samolotu nad terytorium Gruzji. Informację o zestrzeleniu rosyjskiego samolotu podała gruzińska stacja telewizyjna Rustawi-2. Rosyjskie ?ródła dyplomatyczne zaprzeczyły jednak kategorycznie takiej informacji, określając ją mianem prowokacji.
11:00 Unia Europejska wyraziła zaniepokojenie sytuacją i zaapelowała o zaprzestanie walk. Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) wezwała strony konfliktu do rozmów.
10:40 Prezydent Lech Kaczyński rozmawiał telefonicznie z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim o sytuacji w Osetii Południowej. Prezydenci rozmawiali "o krokach jakie należy przedsięwziąć dla zagwarantowania pokoju w tym regionie".
09:10 Kreml zapowiedział podjęcie pilnych kroków, mających sprawić, że sytuacja w Osetii Południowej, zbuntowanej prowincji Gruzji, "wróci do pokojowego nurtu".
09:00 Trzy rosyjskie samoloty Su-24 zaatakowały terytorium Gruzji. Dwie bomby spadły w pobliżu posterunku policji w miejscowości Kareli, położonej niedaleko granicy z separatystyczną Osetią Południową. Trzecia bomba spadła na miejscowość Gori.
08:30 Stany Zjednoczone zaapelowały w piątek rano o powstrzymanie walk w Osetii Południowej oraz jak najszybsze rozpoczęcie bezpośrednich rozmów przez strony konfliktu.
08:15 Rosyjskie media podały, że na pomoc Osetii Południowej wyruszają ochotnicy z należącej do Rosji Osetii Północnej oraz z Abchazji. Rosyjskie siły pokojowe stacjonujące na terenie konfliktu gruzińsko-osetyjskiego zostały postawione w stan gotowości.
08:00 W piątek rano walki objęły południowe przedmieścia stolicy Osetii Południowej Cchinwali.
07:30 Gruzja kontynuować będzie operację wojskową w separatystycznej Osetii Południowej aż do ustanowienia "trwałego pokoju" - zapowiedział szef gruzińskiego rządu Lado Gurgenidze.
03:34 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji oznajmiło w nocy, że Moskwa będzie dążyć do zapobieżenia dalszemu rozlewowi krwi. Wezwało również społeczność międzynarodową do współdziałania. Nie jest za pó?no, by zapobiec masowemu rozlewowi krwi, nowym ofiarom - głosi oświadczenie MSZ, przedstawione przez rzecznika resortu Borisa Małachowa.


09 Sierpnia
22:40 Azerbejdżan wstrzymał eksport ropy przez gruzińskie porty Kulewi i Batumi - poinformował prezes azerskiej państwowej kompanii naftowej Rownag Abdulajew
21:20 Premier Rosji Władimir Putin określił działania sił gruzińskich w Osetii Południowej jako "ludobójstwo".
21:10 Bernard Kouchner, minister spraw zagranicznych Francji, która w tym półroczu przewodniczy Unii Europejskiej, wezwał w sobotę wieczorem Rosję i Gruzję do "zaprzestania" walk.
21:10 W niedzielę po obywateli polskich przebywających na terenie Gruzji poleci samolot rządowy. Jak podano w komunikacie CIR, decyzja o wysłaniu maszyny jest spowodowana zaostrzeniem się konfliktu gruzińsko-osetyjskiego.
21:10 W kilku miastach Polski przed placówkami dyplomatycznymi Rosji odbyły się wieczorem wiece solidarności z narodem gruzińskim. Demonstrowano w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Manifestanci wyrażali poparcie dla Gruzji w związku z trwającym od czwartku zbrojnym konfliktem gruzińsko-osetyjskim.
21:00 Rosja używa "niewspółmiernych" sił w konflikcie z Gruzją wokół Osetii Płd., musi natychmiast wycofać swych żołnierzy i zgodzić się na zawieszenie broni - powiedział wysoki rangą przedstawiciel władz USA.
21:00 W Gruzji potrzebne są nowe siły pokojowe - powiedział prezydent Lech Kaczyński w sobotnim wywiadzie dla TVP. Podkreślił, że działania rosyjskich sił zbrojnych w Gruzji to nie tylko naruszenie integralności, ale być może także próba obalenia obecnych władz tego państwa.
19:38 Rosjanie planują kolejne ataki na Gruzję - dowiedział się IAR z naszych kręgów dyplomatycznych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Rosjanie rozważają zbombardowanie stolicy Gruzji Tibilisi. Pojawiają się też podejrzenia, że mogą zakłócać działanie łączności telefonicznej i blokować gruzińskie strony internetowe. Mają też uderzyć na drogi i rurociągi.
19:26 Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili poinformował, że siły gruzińskie odparły atak przypuszczony przez separatystów abchaskich na kontrolowaną przez Gruzję część wąwozu Kodori.
19:17 Saakaszwili do Miedwiediewa: połóżmy kres szaleństwu Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zaapelował do prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, by położyć kres szaleństwu, natychmiast wstrzymać ogień i bezzwłocznie rozpocząć negocjacje w sprawie konfliktu wokół Osetii Płd.
19:11 Co najmniej 2.000 cywilów zginęło w stolicy Osetii Południowej Cchinwali w następstwie walk sił rosyjskich i gruzińskich - powiedział ambasador Rosji w Gruzji Wiaczesław Kowalenko, cytowany przez agencję Reutera, która powołuje się na Interfax.
19:07 Zestrzeliliśmy 10 rosyjskich samolotów odrzutowych - poinformował sekretarz gruzińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander (Kocha) Lomaia.
19:00 Premier Gruzji podziękował Polsce i Polakom za wyrazy poparcia i przyja?ni z narodem gruzińskim. "Bardzo cenimy sobie wyrazy poparcia i przyja?ni jakie okazują Gruzji Polacy" - napisał w specjalnym oświadczeniu przesłanym Wirtualnej Polsce Vladimer Gurgenidze.
17:52 Dwa tysiące gruzińskich żołnierzy stacjonujących w Iraku szykuje się do powrotu do ojczyzny, aby wesprzeć siły gruzińskie w walkach z wojskami rosyjskimi.
17:27 Szczyt ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej odbędzie się w poniedziałek. O jego zwołanie apelował polski minister Radosław Sikorski. Podczas spotkania omówiona zostanie sytuacja w Osetii Płd. i decyzje jakie podejmie w związku z nią Wspólnota.
17:18 Prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii potępili we wspólnej deklaracji "działania rosyjskich sił zbrojnych wymierzone przeciwko suwerennemu i niepodległemu państwu gruzińskiemu". Tym razem reakcja całego cywilizowanego świata musi być reakcją jednoznaczną - dodał Lech Kaczyński. Jest to oświadczenie ostre, ale sytuacja tego wymaga - dodał.
16:00 Papież "z zaniepokojeniem" śledzi kryzys w Osetii Południowej i oczekuje, że "rozwaga" przeważy nad przemocą - powiedział ojciec Federico Lombardi odpowiedzialny za watykański serwis prasowy.
14:50 Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zwrócił się do Francji przewodniczącej w tym półroczu Unii Europejskiej o "pilne zwołanie Rady Europejskiej na szczeblu szefów rządów w sprawie Gruzji".
14:30 Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zarządził dobrowolną ewakuację polskich obywateli z Gruzji. Szef MSZ poinformował, że chodzi o 150-200 osób. Umożliwiamy naszym obywatelom dobrowolną ewakuację do Armenii i Turcji - podkreślił Sikorski. »
14:11 Gruziński parlament zatwierdził dekret prezydenta Micheila Saakaszwilego w sprawie wprowadzenia na terenie całego kraju stanu wojennego. Stan wojenny ma obowiązywać począwszy od soboty przez 15 dni.
13:51 Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zarządził dobrowolną ewakuację polskich obywateli z Gruzji do Armenii i Turcji. Szef MSZ poinformował, że chodzi o 150-200 osób.
12:54 Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że winni katastrofy humanitarnej w Osetii Południowej powinni ponieść odpowiedzialność, w tym z zastosowaniem norm prawa międzynarodowego.
12:40 Około 150-200 Polaków przebywa obecnie w Gruzji; mamy nadzieję, że wszyscy wiedzą, co się tam dzieje i nie będą narażać swego zdrowia i życia - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na lotnisku Gdańsk-Rębiechowo.
12:05 Gruzja jest w stanie wojny - oświadczył przed południem prezydent Micheil Saakaszwili, zapowiadając też wystąpienie do parlamentu o wprowadzenie w całym kraju stanu wojennego.
11:18 Liczba ofiar śmiertelnych obecnego konfliktu w Osetii Południowej przekroczyła półtora tysiąca osób - ogłosił minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. »
11:07 Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyleci w przyszłym tygodniu do Moskwy na rozmowy z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem, których tematem będzie konflikt w Osetii Południowej - poinformowała służba prasowa Kremla.
10:21 Rosyjskie wojska wyparły siły gruzińskie z Cchinwali - podaje agencja ITAR-TASS, powołując się na informację rosyjskiego dowódcy generała Władimira Bołdyrewa.
09:51 Co najmniej dwie osoby zginęły, gdy jedna z rosyjskich rakiet uderzyła w blok mieszkalny podczas bombardowania w Gori w Gruzji. Siły rosyjskie w Osetii Południowej, zbuntowanej prowincji Gruzji, przystąpiły do operacji przymuszania strony gruzińskiej do pokoju - poinformował prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.
09:30 Jednostki rosyjskiej 58. Armii, wprowadzone w piątek na terytorium Osetii Płd., zajęły pozycję na obrzeżach stolicy tej republiki Cchinwali i przygotowują się do operacji "przymuszenia do pokoju" w strefie odpowiedzialności rosyjskiego kontyngentu pokojowego - zakomunikował rano rzecznik dowódcy wojsk lądowych Rosji, pułkownik Igor Konaszenkow.
09:26 W Tbilisi rano poinformowano o "zaciekłych starciach" sił gruzińskich z oddziałami rosyjskimi w rejonie stolicy Osetii Płd. - miasta Cchinwali.
08:57 Rosyjskie samoloty rano po raz kolejny zbombardowały rejon gruzińskiego miasta Gori, niedaleko granicy z Osetią Południową.
08:23 Władze Gruzji zarządziły ewakuację Pałacu Prezydenckiego w Tbilisi. Rosjanie chcą zbombardować budynki rządowe - donoszą gruzińskie media. Rosja wysyła dodatkowe oddziały do Osetii Płd.
07:22 Drugie nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, zwołane aby zapobiec wybuchowi otwartej wojny między Gruzją a separatystami z Osetii Płd. i wspierającą ich Rosją, zakończyło się niepowodzeniem.
04:31 Rosja nie zgodziła się na przyjęcie zaproponowanej przez Belgię deklaracji, wzywającej Moskwę i Tbilisi do przywrócenia status quo sprzed eskalacji przemocy w Osetii Płd.
01:41 Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili wprowadzi w najbliższym czasie stan wojenny. Rosjanie zbombardowali czarnomorski port Poti i bazę wojskową w Senaki na zachodzie kraju - powiadomił sekretarz gruzińskiej Rady Bezpieczeństwa Aleksander Lomaja.
00:17 Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice wezwała Rosję do przerwania ataków lotniczych i ostrzału rakietowego oraz wycofania swych wojsk z Gruzji.10 Sierpnia
23:10 Pierwsza grupa Polaków ewakuowanych z Gruzji czeka na lotnisku w stolicy Armenii Erewaniu na powrót do kraju. Na pokład ma wejść 96 osób, które przyjechały busami z Gruzji, w tym grupa Czechów.
22:49 Gruzińskie miasto Gori w pobliżu granicy z Osetią Południową jest intensywnie ostrzeliwane przez artylerię i lotnictwo rosyjskie - powiedział rzecznik rządu Gruzji Szota Utiaszwili.
22:40 Centralnym elementem nacjonalistycznej polityki Władimira Putina jest przekonanie, że siła Zachodu, z pozoru nie do pokonania po zakończeniu zimnej wojny, słabnie - uważa brytyjski ekspert w sprawach krajów byłego ZSRR James Sherr.
22:30 Bezpieczeństwo Gruzji to także kwestia bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy. W sprawie Gruzji UE i NATO powinny działać zdecydowanie - uważa szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak.
22:05 Prezydent Lech Kaczyński rozmawiał telefonicznie w niedzielę wieczorem z prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenko na temat wspólnego planu pokojowego rozwiązania konfliktu w Gruzji - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
21:55 Komisja Europejska przeznaczy milion euro na pilną pomoc dla ludności cywilnej, która ucierpiała w obecnym konflikcie zbrojnym między Rosją i Gruzją na tle Osetii Południowej. Unijną pomocą zostaną objęci cywile w Osetii Południowej i w innych regionach Gruzji. Sytuację humanitarną obserwują w regionie przedstawiciele unijnej organizacji pomocowej ECHO.
21:46 Jeden z celów ogłoszenia jednostronnego rozejmu przez Gruzję może być taki, by Rosja nie szła dalej z interwencją, niż rejon separatystycznych obszarów Osetii Płd. i Abchazji - uważa Maria Wągrowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie.
21:45 Sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer skrytykował Rosję za pogwałcenie integralności terytorialnej Gruzji i zaapelował do stron konfliktu o przestrzeganie zawieszenia broni w Osetii Południowej.
21:40 Szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner i przewodniczący Organizacji Współpracy i Bezpieczeństwa w Europie (OBWE) - fiński minister spraw zagranicznych Alexandrer Stubb - przybyli do stolicy Gruzji. Obaj dyplomaci natychmiast po przylocie udali się do pałacu prezydenckiego w Tbilisi. W poniedziałek polecą do Moskwy na rozmowy z przywódcami rosyjskimi.
21:20 Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zaapelował do USA, aby użyły swych wszystkich dyplomatycznych możliwości z myślą o uregulowaniu konfliktu gruzińsko-rosyjskiego na tle Osetii Południowej. Gruziński przywódca oświadczył też, że wojska gruzińskie wycofały się z Osetii Płd., co kwestionują Rosjanie.
21:11 Rosyjskie okręty wojenne zatopiły w niedzielę gruziński kuter torpedowy - podało ministerstwo obrony Rosji.
21:06 Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział szefowej amerykańskiej dyplomacji Condoleezzie Rice, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili "musi odejść" - ujawnił ambasador USA przy ONZ Zalmay Khalilzad.
19:47 Przewodniczący parlamentów trzech państw bałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii - potępiają agresję Rosji wobec Gruzji i apelują do NATO i UE o wzięcie odpowiedzialności za bezpieczeństwo i stabilność partnerów.
19:46 Fotoreporter rosyjskiego ITAR-TASS Aleksandr Klimczuk i współpracownik tej agencji w Gruzji Grigol Czechladze zginęli podczas walk w Osetii Płd. od kul miejscowej milicji - podała rozgłośnia radiowa "Echo Moskwy".
19:16 Rosyjski samolot zbombardował wieczorem cywilne lotnisko międzynarodowe pod Tbilisi - podało gruzińskie MSW.
19:04 Prezydent Lech Kaczyński w rozmowie przedstawił prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy'emu plan działania na rzecz rozwiązania konfliktu w Gruzji.
18:16 MSZ Rosji wytknął krajom zachodnim stosowanie podwójnych standardów w ocenie wydarzeń w Osetii Południowej. Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii ministerstwo dodatkowo zarzuciło cynizm.
17:58 Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego udostępniła władzom Gruzji prezydencką stronę internetową, by w ten sposób Gruzini mogli publikować informacje o sytuacji w ich kraju.
17:34 Rosyjskie okręty, które według wcześniejszych doniesień miały wpłynąć na wody u wybrzeży Gruzji, zawinęły do rosyjskiego portu Noworosyjsk - podał przedstawiciel marynarki wojennej Rosji.
16:51 Gruzja ogłosiła jednostronny, natychmiastowy rozejm i zaapelowała do Rosji o przystąpienie do rozmów w sprawie zaprzestania walk w Osetii Płd. - poinformowało gruzińskie MSZ.
16:37 Gruziński minister zdrowia Aleksandre Kwitaszwili ogłosił, że "92 Gruzinów, w tym 40 osób cywilnych, straciło życie wskutek konfliktu rosyjsko-gruzińskiego".
15:40 Gruzińskie MSW poinformowało, że Rosja rozpoczęła operację wojskową w kontrolowanej przez Gruzję części wąwozu Kodori, który leży na terenie Abchazji.
15:37 Rosja rozgrywa tę wojnę po mistrzowsku. Wszystkim kieruje osobiście premier Władimir Putin - uważa prof. Stanisław Koziej, b. wiceszef MON. Jego zdaniem celem operacji jest osadzenie w Gruzji polityków niechętnych NATO, a skłonnych do współpracy z Rosją.
15:03 Gruzja: Rosja rozpoczęła operację w wąwozie Kodori Gruzińskie MSW poinformowało, że Rosja rozpoczęła operację wojskową w kontrolowanej przez Gruzję części wąwozu Kodori, który leży na terenie Abchazji.
11:28 Ukraina ostrzegła Rosję przed możliwym udziałem okrętów rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w konflikcie gruzińsko-osetyjskim - podało ministerstwo spraw zagranicznych w Kijowie.
10:57 Armia rosyjska przejęła kontrolę nad stolicą Osetii Południowej Cchinwali - informuje agencja AFP, powołując się na informację gruzińskiego MSW.
09:02 Po trzech dniach zaciętych walk Gruzja wycofała swoje wojska z terenu separatystycznej Osetii Południowej - poinformowało rano Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Tbilisi. Nasze siły zostały całkowicie wycofane - zakomunikował szef departamentu informacji w gruzińskim MSW Szota Utiaszwili.
05:10 Okręty rosyjskiej marynarki wojennej przybyły do Oczamczyry, portu w Abchazji, separatystycznej prowincji na zachodzie Gruzji - poinformowały władze w Tbilisi.
04:05 Głośne eksplozje słyszano w niedzielę nad ranem w Tbilisi - poinformowała agencja Reutera. Według gruzińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosjanie bombardowali lotnisko wojskowe pod Tbilisi, a rosyjscy żołnierze są gotowi do ataku.
03:00 Rada Bezpieczeństwa ONZ podzieliła się w czasie sobotniego posiedzenia w ocenie konfliktu w Osetii Płd.
00:50 Rosja wznowiła w sobotę wieczorem bombardowania lotnicze wąwozu Kodori, jedynego kawałka separatystycznej republiki Abchazji, kontrolowanego przez Gruzję - podała gruzińska telewizja państwowa.11 Sierpnia
23:30 Ministerstwo obrony Rosji zdementowało doniesienia premiera Gruzji, jakoby rosyjskie wojska zajęły gruzińskie miasto portowe Poti nad Morzem Czarnym - powiadomiła agencja Reutera, powołując się na Interfax.
22:35 Rosyjskie wojska lądowe wkroczyły do gruzińskiego, portowego miasta Poti nad Morzem Czarnym - powiadomił premier Gruzji Lado Gurgenidze.
22:20 Dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik poinformował, że prezydent Lech Kaczyński po rozmowie z prezydentem USA Georgem Bushem zdecydował, że we wtorek uda się do Gruzji.
21:59 Rosyjskie siły zbrojne wycofały się z gruzińskiego miasta Senaki po "wyeliminowaniu" gro?by ostrzału Osetii Południowej - poinformowała agencja Interfax, powołując się na komunikat rosyjskiego ministerstwa obrony.
21:52 Rosyjska armia nie ma planów podążania w kierunku Tbilisi, stolicy Gruzji - informuje agencja prasowa Interfax, powołując się na rosyjskie Ministerstwo Obrony.
20:29 Siły rosyjskie zajmują już "większą część" terytorium gruzińskiego - oświadczył prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Większa część terytorium Gruzji jest okupowana - powiedział Saakaszwili w telewizyjnym wystąpieniu.
19:45 Wojska gruzińskie przegrupowują się, by bronić stolicy Gruzji, Tbilisi, przed wojskami rosyjskimi - poinformował w komunikacie rząd gruziński.
18:56 Rosyjskie ministerstwo obrony zaprzeczyło, by wojska rosyjskie weszły do gruzińskiego miasta Gori. Wcześniej ?ródła gruzińskie poinformowały, że Gori zostało zajęte przeze siły rosyjskie.
18:06 Rosyjskie wojska zajęły miasto Gori - podaje agencja Reuters.
17:33 Ewakuacja miasta Gori położonego 35 km od Osetii Płd. Karetki wywożą pacjentów ze szpitali.
16:33 Ministrowie spraw zagranicznych państw G7 wezwali Rosję do wyrażenia zgody na natychmiastowe zawieszenie broni w konflikcie wokół Osetii Południowej, czego domaga się Gruzja.
15:36 MSW Gruzji: wojska rosyjskie wkroczyły na nasze terytorium z Abchazji
15:06 Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zaapelował do Zachodu, aby nie powtarzał błędu "traktatu monachijskiego", który doprowadził do "tragedii" i nie ulegał gruzińskiemu "agresorowi". Chodzi o traktat z 1938 roku, na mocy którego dokonano rozbioru Czechosłowacji.
15:05 Rosja nigdy nie będzie "biernym obserwatorem" sytuacji na Kaukazie - ostrzegł prezydent Dmitrij Miedwiediew.
15:03 Na wojskowym lotnisku Okęcie w Warszawie wylądował rządowy Tupolew, który ewakuował polskich obywateli z Gruzji. Na jego pokładzie jest około 70 osób.
13:36 Rosja odrzuciła rozejm z Gruzją i zaprzeczyła bombardowaniu tego kraju.
13:15 Premier Rosji Władimir Putin powiedział, że w gruzińskim konflikcie Zachód myli agresorów z ofiarami. Putin skrytykował także Stany Zjednoczone za udzielenie pomocy Gruzji w przewiezieniu gruzińskich żołnierzy z Iraku do ojczyzny.
13:09 Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) aresztowała dziesięciu agentów gruzińskiego wywiadu, którzy przygotowywali "akty terrorystyczne" na terytorium Rosji - poinformował szef FSB Aleksandr Bortnikow.
12:31 Prezydent Gruzji, Micheil Saakaszwili, ocenił, że 90% ofiar zbrojnego konfliktu jego kraju z Rosją to osoby cywilne. Poinformował również, że w obecności ministrów spraw zagranicznych Francji i Finlandii podpisał dokument w sprawie rozejmu w Osetii Południowej.
12:17 Inicjatywa "Stop Wojnie", zrzeszająca osoby przeciwstawiające się działaniom zbrojnym, wystosowała oświadczenie sprzeciwiające się "brudnej wojnie gruzińsko-rosyjskiej".
12:15 W walkach na terytorium Gruzji rosyjskie siły zbrojne straciły dotąd 18 poległych, w tym jednego oficera - poinformował zastępca szefa rosyjskiego sztabu generalnego, generał Anatolij Nogowicyn.
12:11 Prezydenci Polski i państw bałtyckich nie wykluczają, że w najbliższym czasie polecą do Gruzji. Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta powiedział, że przywódcy tych państw udadzą się do Tbilisi, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba.
10:39 Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w poniedziałek, że operacja wojskowa w Osetii Południowej, separatystycznej republice Gruzji, jest bliska zakończenia - podała agencja Reutera za Interfaksem.
09:40 Gruzja odrzuciła rosyjską propozycję ws. złożenia broni w Abchazji. »
09:21 Rosja wystosowała ultimatum siłom gruzińskim w Abchazji, aby złożyły broń - podała agencja Reutera, powołując się na Interfax cytujący rosyjskie dowództwo.
09:13 Minister obrony Abchazji: siły abchaskie blokują Gruzinów w wąwozie Kodori
08:54 W przestrzeni powietrznej Gruzji znajduje się obecnie ponad 50 samolotów rosyjskich - podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Gruzji.
07:54 Gruzińskie wojska ostrzelały w poniedziałek rano południowoosetyjską stolicę Cchinwali - podają media rosyjskie.
07:39 Gruziński prezydent Micheil Saakaszwili ostrzegł kraje zachodnie przed "porzuceniem" Gruzji, stwierdzając iż obecny kryzys nie dotyczy już głównie Osetii Południowej lecz "ocalenia Gruzji jako państwa".
07:36 Rosja zwiększyła liczebność swych wojsk w Abchazji do dziewięciu tysięcy żołnierzy. Abchazja jest drugim po Osetii Płd. separatystycznym regionem Gruzji. Do 350 miała też wzrosnąć liczba rosyjskich ciężkich pojazdów wojskowych w Abchazji - podała agencja Reutera.
07:08 Samolot z pierwszą grupą Polaków ewakuowanych z Gruzji wylądował tuż po godz. 6.15 na warszawskim Okęciu.
03:25 Samoloty rosyjskie ostrzelały bazę wojskową oraz instalacje radarowe w okolicach Tbilisi - podało MSW Gruzji. Brak doniesień o ofiarach. Lotnictwo rosyjskie odmówiło komentarza.
03:20 Z lotniska w stolicy Armienii ok. godz. 3 w nocy czasu polskiego wystartował samolot z pierwszą grupą Polaków ewakuowanych z Gruzji. Na pokładzie jest 96 osób, które przyjechały busami z Gruzji, w tym grupa Czechów.
03:05 Rosyjscy piloci wiedzieli, iż strzelają do dzieci - uważają mieszkańcy ostrzelanego w sobotę gruzińskiego miasteczka Gori, do którego dotarł dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Jagielski.
00:55 Bernard Kouchner, szef MSZ Francji, która obecnie przewodniczy Unii Europejskiej, spotkał się w niedzielę wieczorem w Tbilisi z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim. Kouchner przedstawił w trakcie spotkania trzypunktowy plan działań w sprawie konfliktu w Osetii Południowej, powstały w Paryżu po konsultacjach z przywódcami Europy i Rosji.

12 Sierpnia
23:24 Z najnowszego oficjalnego bilansu ofiar, podanego przez władze w Tbilisi wynika, że w konflikcie z Rosją zginęło 175 Gruzinów, w większości cywilów.
21:23 Prezydent Rosji ogłosił środę Dniem Żałoby Narodowej w związku ze śmiercią obywateli Rosji w trakcie konfliktu wokół Osetii Południowej.
20:30 Władze Gruzji pozwały Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) o dokonanie czystek etnicznych w latach 1993-2008.
19:45 Jednostki abchaskich sił zbrojnych zakończyły operację wypierania armii gruzińskiej z wąwozu Kodori - głosi podana przez Interfax wypowied? rzecznika samozwańczego prezydenta Abchazji Siergieja Bagapsza.
18:45 Parlament Osetii Północnej, republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, wystąpił o uznanie przez Moskwę niepodległości Osetii Południowej.
18:29 Sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer powiedział, że Rosja i Gruzja muszą powrócić do status quo sprzed wybuchu konfliktu wokół Osetii Południowej, czyli do stanu sprzed 6 sierpnia, kiedy wybuchły walki w tej zbuntowanej gruzińskiej republice.
18:10 Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że wydał zarządzenie o wstrzymaniu przez wojska rosyjskie operacji militarnych w Gruzji. Miedwiediew zaznaczył, że w przypadku pojawienia się ognisk oporu oraz agresji ze strony Gruzinów wojsko ma podjąć decyzję o ich likwidacji.
18:09 Rząd Gruzji ogłosi Abchazję i Osetię Płd. terytoriami okupowanymi - powiedział prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.
17:15 NATO popełniło błąd, nie przedstawiając na swym kwietniowym szczycie terminarza uzyskania członkostwa przez Gruzję, co Rosja uznała za "zielone światło" do ataku - oświadczył ambasador Gruzji przy NATO Rewaz Beszidze.
14:48 Co najmniej 150 tys. osób zgromadziło się przed gruzińskim parlamentem na wiecu poparcia dla prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego.
14:42 Rząd Gruzji poinformował, że rosyjskie samoloty bombardują gruzińskie wioski poza Osetią Południową.
10:57 Prezydent Rosji Dmitrij Miediwiew oświadczył, że podjął decyzję o zakończeniu operacji wojskowej w Gruzji.
10:40 Odgłos silnej eksplozji rozległ się we wtorek w centrum gruzińskiej stolicy Tbilisi - poinformował dziennikarz AFP.
09:48 W rosyjskim nalocie na gruzińskie miasto Gori zginął holenderski dziennikarz telewizyjny - poinformował cytowany przez Associated Press ambasador Holandii w Tbilisi.
08:05 Rosyjski samolot we wtorek rano przeprowadził kolejny nalot na gruzińskie miasto Gori - podała agencja Reutera, cytując relację naocznego świadka.
07:28 Siły abchaskie podjęły we wtorek rano działania zbrojne zmierzające do wyparcia wojsk gruzińskich z północnej części wąwozu Kodori - powiadomiła agencja Interfax.
04:30 Rada Bezpieczeństwa ONZ po raz piąty obradowała nad konfliktem w Gruzji, jednak do głosowania nad nowym projektem rezolucji nie doszło. Rosja posiada prawo weta w Radzie i przypuszcza się, że odrzuci ona nowy projekt rezolucji, tak samo jak poprzednie.
01:35 Prezydent USA George W. Bush przemawiając w Białym Domu w Waszyngtonie zaapelował o natychmiastowe zawieszenie broni w Gruzji, wycofanie stamtąd rosyjskich wojsk, oraz przywrócenie status quo sprzed konfliktu.13 Sierpnia
23:55 Dziesiątki tysięcy ludzi w strefie konfliktu w Gruzji potrzebują pomocy humanitarnej na wielką skalę - oznajmił w środę Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (ICRC) z siedzibą w Genewie.
23:20 Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zaakceptował plan pokojowy mający zakończyć konflikt w Gruzji. Podkreślił również poparcie dla integralności terytorialnej tego państwa.
22:45 Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice ostrzegła Rosję, aby nie próbowała obalić demokratycznego rządu Gruzji, tak jak 40 lat temu ZSRR w drodze interwencji wojskowej państw Układu Warszawskiego usunął liberalną ekipę "praskiej wiosny" w Czechosłowacji.
22:10 Ministrowie spraw zagranicznych 26 państw członkowskich NATO zbiorą się we wtorek w Brukseli na nadzwyczajnym posiedzeniu w sprawie kryzysu między Gruzją a Moskwą - podała w środę rzeczniczka Sojuszu.
22:05 Apel prezydenta USA George'a W. Busha o wysłanie pomocy do Gruzji oznacza, że amerykańskie wojsko przejmie kontrolę nad byłymi sowieckimi portami i lotniskami - powiedział prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Pentagon zdementował te doniesienia.
21:37 Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow odbył rozmowę telefoniczną z gruzińską minister spraw zagranicznych Eką Tkeszelaszwili na temat realizacji propozycji planu pokojowego.
21:20 Prezydent Michaił Saakaszwili ostrzegał mnie, że w sierpniu Rosjanie mogą zaatakować Gruzję - ujawnił w rozmowie z TVP prezydent Lech Kaczyński.
20:07 Gruzińskie miasto Gori, gdzie urodził się Józef Stalin - zostało zamknięte przez wojsko rosyjskie i stało się "strefą buforową".
20:05 Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zarzucił USA, że "dopuściły do agresywnych działań Gruzji wobec Osetii Południowej".
19:05 Rosyjscy wojskowi poinformowali, że zestrzelili nad Osetią Południową gruziński bezzałogowy samolot zwiadowczy - pisze agencja ITAR-TASS powołując się na przedstawiciela wojsk lądowych pułkownika Igora Konaszenkowa.
18:35 Wiceminister obrony Gruzji Bato Kutelija poinformował, że rosyjskie wojska opuściły położone na zachodzie kraju miasto Zugdidi.
18:18 Prezydent USA George W. Bush poinformował, że sekretarz stanu Condoleezza Rice pojedzie do Tbilisi, by okazać wsparcie władzom Gruzji.
18:00 Rosyjskie wojska zatrzymały się we wsi Orchiwani położonej 25 km od Tbilisi - poinformował serwis internetowy tvp.info.
15:54 Rosyjskie siły opuściły gruzińskie miasto Gori w pobliżu Osetii Południowej, lecz nie kierują się ku Tbilisi - oświadczyła wiceminister spraw wewnętrznych Gruzji Ekaterine Zguładze.
15:17 Kolumna rosyjskich czołgów i pojazdów opancerzonych wyruszyła z Gori w kierunku Tbilisi - podały zachodnie agencje. Rosyjskie ministerstwo obrony temu zaprzecza.
14:00 Rosyjskie wojsko obsadziło co najmniej dwie placówki w okolicach gruzińskiego miasta Gori - podał Reuters, powołując się na świadków. Rosja dementuje te doniesienia.
12:00 W niedawnych walkach z siłami gruzińskimi w Osetii Południowej siły zbrojne Rosji straciły 74 żołnierzy - poinformował zastępca szefa rosyjskiego sztabu generalnego, generał Anatolij Nogowicyn.
10:10 Rosja zaakceptowała wprowadzone w Tbilisi zmiany w uzgodnionym wcześniej w Moskwie przez prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego tekście porozumienia w sprawie konfliktu rosyjsko-gruzińskiego.
09:40 Szef gruzińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego poinformował, że mimo obowiązywania zawieszenia broni, około 50 rosyjskich czołgów wjechało do miasta Gori na północy Gruzji. Rosja dementuje te informacje.
00:25 Gruzja i Rosja zaakceptowały francuski plan pokojowy, regulujący wzajemny konflikt.14 Sierpnia
22:55 Uzbrojeni sprawcy grozili w czwartek w gruzińskim mieście Gori pracownikom ONZ i ukradli im samochody - poinformował cytowany przez AFP przedstawiciel Narodów Zjednoczonych.
22:45 43-letni Niemiec z Lubeki i jego gruzińskiego pochodzenia żona zostali we wtorek ciężko ranni w rezultacie ostrzelania ich samochodu koło miasta Gori w północnej Gruzji - potwierdziło w czwartek niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych.
22:15 Prezydent USA George Bush wezwał do przestrzegania zawieszenia broni w Gruzji, domagając się jednocześnie poszanowania jej integralności terytorialnej.
18:57 Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice, która przyleciała do Francji, ponownie zaapelowała do Rosji, aby przestrzegała zawieszenia broni z Gruzją.
18:56 Biały Dom powiedział, że ignoruje nazwane "pogróżkami" rosyjskie oświadczenia, że integralność terytorialna Gruzji została naruszona i że dwie separatystyczne republiki nie będą już jej częścią.
18:54 Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow rozmawiał z szefową gruzińskiej dyplomacji Eką Tkeszelaszwili na temat warunków rozejmu w Osetii Południowej - podało rosyjskie MSZ na stronie internetowej.
16:23 Parlament Gruzji opowiedział się za wystąpieniem kraju ze Wspólnoty Niepodległych Państw, która skupia byłe republiki ZSRR, w tym Rosję.
16:00 Rosja powinna odpowiedzieć nie tylko za agresję wobec Gruzji, ale również za pogróżki wobec państw bałtyckich, które wyraziły swe poparcie dla Tbilisi - uważa szef litewskiego MSZ Petras Vaitiekunas.
15:00 Ponad 100 rosyjskich pojazdów, w tym wozy opancerzone i czołgi, znajduje się o dwa km od centrum Zugdidi, miasta na zachodzie Gruzji - podała agencja Reuters. W konwoju, na którym powiewają rosyjskie flagi, jest według świadka taka broń, jak granatniki rakietowe. Zugdidi znajduje się niedaleko Abchazji - drugiej, obok Osetii Południowej, zbuntowanej gruzińskiej republiki.
13:40 Wszystkie eksponaty z muzeum Stalina w Gori, jego rodzinnym mieście, zostały ewakuowane po pierwszych bombardowaniach - ujawnił dyrektor muzeum Robert Maglakelidze.
12:38 Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Gruzja "może zapomnieć" o integralności terytorialnej.
10:37 Siły rosyjskie "zmieniły zdanie" i nie opuściły gruzińskiego miasta Gori - powiedział w czwartek w rozmowie z Agencją France Presse rzecznik gruzińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
08:46 Pierwszy transport pomocy humanitarnej dla ofiar konfliktu w Gruzji wyśle Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". Dary stowarzyszenia mają dotrzeć w czwartek na lotnisko w Tbilisi, skąd zostaną przetransportowane drogą lądową do miejsce, w których toczyły się działania wojenne.
07:16 Gruzja odzyskała kontrolę w mieście Gori - podano oficjalne rano w czwartek w Tbilisi.
06:55 Wysłannicy HRW ( Human Rights Watch), jadący w środę do Cchinwali, informowali o uzbrojonych gangach "osetyjskiej milicji", niszczących domy, z których rabusie zabierają niemal wszystko - od ubrań po meble i urządzenia sanitarne.
01:55 Organizacje międzynarodowe i rządy rozpoczęły lub zadeklarowały dostarczenie pomocy humanitarnej do Gruzji. Ma ona dotrzeć do uchod?ców z rejonów dotkniętych działaniami wojennymi, których liczbę szacuje się na kilkadziesiąt do stu tysięcy.
01:02 Armia rosyjska zapowiedziała, że dziś zacznie się wycofywać z rejonu gruzińskiego miasta Gori, leżącego przy granicy z Osetią Południową. Do miasta powróci policja gruzińska - zapowiedział szef gruzińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander (Kacha) Lomaja.
00:20 Rosja skrytykowała Ukrainę za zaostrzenie zasad przekraczania granicy ukraińskiej wobec stacjonujących na Krymie okrętów rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.


15 Sierpnia
22:55 Przedstawiciel rosyjskiego MSZ powiedział, że Rosja chce zobaczyć podpis gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego na porozumieniu w sprawie rozejmu w konflikcie w Gruzji.
21:02 Rosyjskie czołgi podeszły do dwóch lub więcej miast w środkowej Gruzji, poszerzając obszar okupacji - powiedział gruziński prezydent Micheil Saakaszwili, który kilka godzin wcześniej podpisał rozejm z Rosją.
20:11 Większość ze 100 tysięcy gruzińskich uchod?ców z Osetii Południowej i Abchazji, którzy szukają schronienia głównie w Tblilisi, nie ma drogi powrotu. Ich domy legły w gruzach lub zostały zajęte przez osetyjskich albo abchaskich sąsiadów.
17:41 Gruziński prezydent Micheil Saakaszwili oświadczył, że podpisał porozumienie o zawieszeniu broni między Gruzją, a Rosją w konflikcie o Osetię Południową. »
16:46 Prezydent USA George Bush zarzucił Rosji, że "tyranizuje i zastrasza" Gruzję i ponownie wezwał rząd rosyjski do wycofania stamtąd wojsk.
15:45 Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wyraził nadzieję, że Tbilisi zaakceptuje sześciopunktowy plan uregulowania konfliktu w Gruzji, który uzgodnił we wtorek w Moskwie z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym.
13:30 Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice powiedziała, że porozumienie o przerwaniu ognia uzgodnione z Moskwą, które przywiozła do Tbilisi do podpisania przez prezydenta Gruzji, chroni interesy tego kraju, pomimo ustępstw wobec Rosji.
11:12 Ukraina jest głęboko zaniepokojona brakiem stabilizacji i przedłużającym się napięciem w Gruzji - głosi komunikat ministerstwa spraw zagranicznych w Kijowie.
09:43 Około 130 rosyjskich wozów opancerzonych opuściło miasto Zugdidi na zachodzie Gruzji i wjechało głębiej w terytorium gruzińskie - powiedział rzecznik gruzińskiego MSW Szota Utiaszwili. Jak dodał, kolumna, która kierowała się ku Kutaisi, drugiemu co do wielkości miastu Gruzji, zatrzymała się w miejscowości Teklati. Teklati leży w odległości 6 km od Senaki, gdzie znajduje się gruzińska baza wojskowa przejęta przez Rosjan. »
07:42 Prezydent Francji Nicolas Sarkozy przeprowadził rozmowy na temat kryzysu gruzińskiego z szefami rządów Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii - poinformował Pałac Elizejski.
05:40 Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wyraził "skrajne zaniepokojenie" sytuacją humanitarną, panującą w Gruzji po konflikcie z Rosją.16 Sierpnia
21:20 Na podstawie porozumienia o zawieszeniu broni, jakie podpisał w sobotę prezydent Dmitrij Miedwiediew, Rosja musi wycofać swoje siły ze wszystkich głównych miast w Gruzji, pomimo uprawnień do zastosowania "dodatkowych środków bezpieczeństwa" - czytamy w liście prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego do prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego.
19:40 Władze Gruzji twierdzą, że wysadzenie w powietrze mostu na głównej gruzińskiej magistrali kolejowej na zachód od Tbilisi to gospodarczy cios również dla państw ościennych.
17:40 Kryzys w Gruzji nie oznacza jeszcze zimnej wojny, ale w stosunkach Zachodu z Rosją nastąpiło zasadnicze ochłodzenie znamionujące ostateczną porażkę polityki wciągania Moskwy do współpracy i partnerstwa z wolnym światem - pisze "New York Times".
15:40 Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że rosyjskie wojska zostaną wycofane ze stref konfliktu w Gruzji dopiero po uzyskaniu dodatkowych gwarancji bezpieczeństwa.
14:10 Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili w telefonicznej rozmowie z Lechem Kaczyńskim po raz kolejny zwrócił się o polskie poparcie dla przyznania Gruzji NATO-wskiego Planu Działań na rzecz Członkostwa - poinformował dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.
13:10 Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał sześciopunktowy plan uregulowania konfliktu gruzińsko-południowoosetyjskiego - podał rzecznik Kremla.
11:40 Armia rosyjska potwierdziła przejęcie w strefie konfliktu gruzińsko- południowoosetyjskiego ponad stu gruzińskich ciężkich pojazdów wojskowych, w tym 65 czołgów.
03:23 Wyższy rangą urzędnik amerykański powiedział, że Rosja zapewniła sekretarz stanu Condoleezzę Rice, iż będzie realizować porozumienie w sprawie zawieszenia broni z Gruzją w konflikcie o Osetię Południową.
02:40 Rosja zapewniła sekretarz stanu Condoleezzę Rice, iż będzie realizować porozumienie w sprawie zawieszenia broni z Gruzją w konflikcie o Osetię Południową - powiedział wyższy rangą urzędnik amerykański.
00:10 Rosja musi działać na rzecz zakończenia kryzysu w Gruzji - powiedział prezydent USA George W. Bush.17 Sierpnia
01:50 Pomimo podpisania porozumienia pokojowego rosyjskie siły umacniają swoje pozycje w środkowej Gruzji - podają światowe agencje.
00:10 Wspierani przez Rosję abchascy separatyści kontrolują 13 gruzińskich miejscowości i elektrownię - poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych Gruzji.
16 Sierpnia
21:20 Na podstawie porozumienia o zawieszeniu broni, jakie podpisał w sobotę prezydent Dmitrij Miedwiediew, Rosja musi wycofać swoje siły ze wszystkich głównych miast w Gruzji, pomimo uprawnień do zastosowania "dodatkowych środków bezpieczeństwa" - czytamy w liście prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego do prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego.
19:40 Władze Gruzji twierdzą, że wysadzenie w powietrze mostu na głównej gruzińskiej magistrali kolejowej na zachód od Tbilisi to gospodarczy cios również dla państw ościennych.
17:40 Kryzys w Gruzji nie oznacza jeszcze zimnej wojny, ale w stosunkach Zachodu z Rosją nastąpiło zasadnicze ochłodzenie znamionujące ostateczną porażkę polityki wciągania Moskwy do współpracy i partnerstwa z wolnym światem - pisze "New York Times".
15:40 Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że rosyjskie wojska zostaną wycofane ze stref konfliktu w Gruzji dopiero po uzyskaniu dodatkowych gwarancji bezpieczeństwa.
14:10 Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili w telefonicznej rozmowie z Lechem Kaczyńskim po raz kolejny zwrócił się o polskie poparcie dla przyznania Gruzji NATO-wskiego Planu Działań na rzecz Członkostwa - poinformował dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.
13:10 Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał sześciopunktowy plan uregulowania konfliktu gruzińsko-południowoosetyjskiego - podał rzecznik Kremla.
11:40 Armia rosyjska potwierdziła przejęcie w strefie konfliktu gruzińsko- południowoosetyjskiego ponad stu gruzińskich ciężkich pojazdów wojskowych, w tym 65 czołgów.
03:23 Wyższy rangą urzędnik amerykański powiedział, że Rosja zapewniła sekretarz stanu Condoleezzę Rice, iż będzie realizować porozumienie w sprawie zawieszenia broni z Gruzją w konflikcie o Osetię Południową.
02:40 Rosja zapewniła sekretarz stanu Condoleezzę Rice, iż będzie realizować porozumienie w sprawie zawieszenia broni z Gruzją w konflikcie o Osetię Południową - powiedział wyższy rangą urzędnik amerykański.
00:10 Rosja musi działać na rzecz zakończenia kryzysu w Gruzji - powiedział prezydent USA George W. Bush.
17 sierpień 2008

wp.pl 

  

Archiwum

Młodzi Izraelczycy rozrabiają w Polsce
czerwiec 5, 2007
nadesłała Dorota
Polacy ratowali Zydów
sierpień 19, 2003
Adam Białous, Białystok
David Irving wypuszczony z austriackiego więzienia
grudzień 22, 2006
bibula- pismo niezależne
Wyrażenie Dziękczynienia za Uratowanie Polski przed Rządami Platformy Obywatelskiej i Unią Wolności
listopad 9, 2005
Leszek Skonka
Czy Następny Akt Międzynarodowego Terroru Wnet Nastąpi?
luty 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
EBOR zainteresowany BGŻ, ale pod warunkami
maj 17, 2002
PAP
Cała Polska kocha górników
grudzień 4, 2006
Remigiusz Okraska
Czy zanosi się na osłabienie więzów USA-Izrael?
grudzień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Polacy zaczynają mówić swoim własnym głosem
sierpień 10, 2005
Doda i Tomek Lubert
Gdzie jest deomokracja pelna ! a gdzie jej nie ma!
listopad 25, 2007
kruzoe2
Gdańszczanie, wyborcy. Uwaga na nowy prezent świąteczny od władz Gdańska
grudzień 19, 2005
Klaudiusz Wesołek
Zróbmy sondę
listopad 3, 2006
b.p
MAŁA ENCYKLOPEDIA PIENIˇDZA
styczeń 26, 2009
encyklopedysta
Prawo łaski
styczeń 20, 2006
Andrzej Grabowski
Rosja przeciwko zmianie reżymu w Teheranie
wrzesień 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Pewna rozmowa,na pewnym forum.
luty 4, 2007
Darek "Funky"
Popieram braci Kaczyńskich
czerwiec 16, 2007
, bez podpisu
I śmieszno, i straszno...
grudzień 10, 2002
Pytanie, które powinien sobie zadać każdy Polak
styczeń 9, 2007
Artur Łoboda
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (7)
listopad 14, 2003
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media