|
Rodzice wciąż walczą by „mieć wybór”
|
|
Walczą o prawo do decydowania o własnych dzieciach. Chcą by ich prawa, zapisane w Konstytucji były respektowane. Za swój upór są ośmieszani, lżeni i poniżani przez władzę, a także będące na ich usługach media. Pomimo regularnego odrzucania ich inicjatyw, walczą dalej. Wiedzą bowiem, że stawką jest dzieciństwo i szczęście najmłodszych. Mowa oczywiście o Karolinie i Tomaszu Elbanowskich oraz wszystkich rodzicach skupionych wokół inicjatywy „Rzecznik Praw Rodziców”.
Obywatelskie projekty podpisywane przez setki tysięcy rodziców, którzy chcą uchronić swoje dzieci przed zbyt szybkim wtłoczeniem w zepsuty system edukacji były składane w Sejmie dwa razy. Za pierwszym razem, zebrano 350 000 podpisów. Przez dwa lata, projekt tkwił w sejmowej „zamrażarce”. Wreszcie został odrzucony głosami większości, którą dysponuje władza. Za drugim razem, podpisów było już prawie milion. Niestety, partie które są „ludowe” i „obywatelskie” tylko z nazwy i ten projekt odrzuciły, pokazując gdzie mają zdanie wyborców.
Temu wszystkiemu towarzyszyła zmasowana medialna nagonka na organizatorów – małżeństwo Elbanowskich. Chór będących na garnuszku władzy propagandzistów odsądzał ich od czci i wiary, zarzucając upolitycznienie, kłamstwa, manipulowanie i wywracanie systemu oświaty do góry nogami. Do prowokowania nieugiętych rodziców wysyłano „najlepszych”. Kuźniar czy Niesiołowski to absolutna ekstraklasa insynuacji, prostactwa i oddania władzy. To również nie pomogło.
Karolina i Tomasz Elbanowscy ruszyli w trzeci bój. Tym razem akcja nazwana została „Rodzice chcą mieć wybór”. Do 12 grudnia muszą zebrać minimum 100 000 podpisów. Na tę chwilę jest ich 68 067. Jakie są główne założenia tego projektu? Organizatorzy skupili się na 6 podstawowych punktach:
1. Rodzice będą decydować o tym czy ich dziecko rozpocznie edukację szkolną jako sześcio czy siedmiolatek.
2. Edukacja przedszkolna będzie prawem dziecka i obowiązkiem państwa a nie odwrotnie.
3. Rodzice będą mieli realny wpływ na program nauczania.
4. Podręczniki będą wybierać rodzice i nauczyciele a nie rząd.
5. Na wniosek rodziców przywrócone zostaną zajęcia dodatkowe w przedszkolach.
6. Podniesione zostaną standardy min. transportu do szkoły
Podpisy zbierane są przez koordynatorów w całej Polsce, ale również Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Finlandii.
Szczegóły akcji i dokładne adresy, pod którymi można składać podpisy;
http://www.rzecznikrodzicow.pl/akcja-rodzice-chca-miec-wybor
Co ważne, swoje poparcie dla inicjatywy mogą wyrażać nie tylko rodzice.
http://parezja.pl/arogancja-wladzy-nie-zniecheca-rodzice-wciaz-walcza-by-miec-wybor/
-
|
|
1 grudzień 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Globalizacja a bezrobocie
październik 3, 2004
|
Zamiast
marzec 15, 2004
Artur Łoboda
|
Solą w oczy
marzec 10, 2005
Wojciech Gryc
|
Jak ślicznie!!!
październik 14, 2006
jon2
|
Prezydent podpisał ustawy, m.in o podatku PIT
sierpień 19, 2002
PAP
|
Konwój do Betlejem
październik 27, 2003
Israel Shamir
|
Fundamentalizm Żydowski i tresura nie-Żydów
listopad 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
MAŁA ENCYKLOPEDIA PIENIˇDZA
styczeń 26, 2009
encyklopedysta
|
Pouczał Goliszewski "Państwo"
luty 10, 2003
PAP
|
Ziarno w popiele
sierpień 28, 2003
Artur Łoboda
|
Od totalitaryzmu politycznego do totalitaryzmu psychicznego i ekonomicznego
maj 16, 2007
Gracjan, www.pnlp.org.pl
|
Hipokryzja w krzewieniu demokracji, jako zasłony dymnej w walce o paliwo
styczeń 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Franco udaremnił komunistyczny zamach
sierpień 8, 2006
Prof. Maciej Giertych
|
Małopolskę czeka boom inwestycyjny
czerwiec 26, 2007
|
Smacznego. SOBCZAK i SZPAK
styczeń 20, 2003
http://angora.pl/
|
Jankowski: Wysadzenie wież WTC pretekstem do wojny o ropę
luty 19, 2008
Zbigniew Jankowski
|
Scenariusze i reżyseria, po polsku
listopad 11, 2007
Marek Olżyński
|
Pożegnanie Jana Pawła
kwiecień 6, 2005
|
Podróż po starym lądzie
kwiecień 16, 2008
Artur Łoboda
|
"Silna kobieta" w USA?
wrzesień 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|