|
Znowu wybór mniejszego zła - w celu minimalnego przywrócenia praworządności
|
|
W kocówce kampanii wyborczej doświadczamy żenującego spektaklu pomówień wobec przeciwników politycznych.
Ewa Kopacz zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu - coraz to nowe "zbrodnie", podczas gdy sama jest ubabrana w największą zbrodnię wobec Narodu Polskiego.
Tą zbrodnią są lata rządów Platformy Obywatelskiej.
Niektóre wypowiedzi Kopacz świadczą o tym, że kobieta ta dawno straciła kontakt z otaczającą rzeczywistością i zachowuje się jak psychopatka.
Ponieważ PO nie ma ŻADNEGO programu politycznego i gospodarczego - poza grabieżą dla swojego zaplecza politycznego - to jedynym argumentem tej partii jest rzekoma groźba powrotu do władzy PiS.
I rzeczywiście, mają się oni czego obawiać.
Korzystając ze zmiany politycznej ZARZĄDAM od nowego Prokuratora generalnego wszczęcia śledztwa w sprawie antypolskiej i korupcyjnej działalności platformowych Ministrów Kultury.
Do tej pory Prokuratura - po wielokroć złamała Prawo - by przestępcy z PO pozostali bezkarni.
Czy w swoich zapowiedziach jestem mściwy?
Nie ma bardziej demoralizującej sytuacji - jak pozostawienie zbrodni bez kary.
Moje działania będą zatem przejawem elementarnej kultury współżycia społecznego.
Taką przyszłość dla Platformy Obywatelskiej - Ewa Kopacz nazywa "średniowieczem" i "nienawiścią do drugiego czlowieka" ze strony PiS.
Jak zwykle - obarcza odpowiedzialnością za własne czyny innych.
A prawda jest taka, że to ludzie mojego pokroju pokazali skalę patologii w polityce Platformy Obywatelskiej.
Więc to ja powinienem być oskarżony o "sianie nienawiści", bo wedle Ewy Kopacz - respektowanie obowiązującego Prawa jest "sianiem nienawiści".
Z drugiej strony mamy Jarosława Kaczyńskiego, który bredzi o pełnej władzy. Oznacza to, że nie chce współudziału Polaków w naprawie Własnego Kraju.
Biorąc pod uwagę ilość błędów - popełnionych w przeszłości przez PiS, takie zachowanie świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności.
To przecież Kaczyńscy stworzyli swoich największych obecnie wrogów - w postaci Michała Kamińskiego.
Nie ukrywam, że pozostanie przy władzy PO - byłoby stanem zaawansowanego upadku Państwa Polskiego. Ale zapowiadana wygrana PiS, jest tylko stanem mniejszego zła.
Ludzie Kukiza w dalszym ciągu skrywają się za swoim patronem. Partia Razem to jedna wielka niewiadoma, a pozostałe ugrupowania - łącznie z przygłupiastym Korwinem - od lat pokazują swoje negatywne programy.
Znowu ten wybór mniejszego zła.
|
|
22 październik 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dlatego nie należy dać się sprowokować do takiej alternatywy.
Czym były rządy PO, wszyscy wiemy, obawiam się jednak, że PiS nie będzie "mniejszym złem", a pełna kontynuacją tendencji wyznaczonych za czasów PO, tylko pod innym szyldem i innymi hasłami.
Głoszona przez wielu nadzieja, że do czasu wyborów PiS musi działać ostrożnie, a po wygranej pokaże prawdziwe oblicze patriotyzmu, według mnie jest całkowicie bezpodstawna.
Wystarczy prześledzić jak głosowali posłowie tej partii nad kontrowersyjnymi lub wprost szkodniczymi ustawami za obecnej kadencji.
Poza ustawami nośnymi medialnie jako tematy zastępcze, w istocie głosowano jak koalicja.
Kukiz został skutecznie spacyfikowany przez Partię Razem (utworzoną 16 maja br., a więc pomiędzy pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich, po ogłoszeniu wyników poparcia dla Kukiza),i przez przedstawicieli finansów - Petru. Nie zdołał zareagować na zmieniającą się sytuację, z resztą nie miał po temu możliwości medialnych.
Obawiam się, że grupy, które firmują niejaki Zandberg i Pertu wejdą do Sejmu i będą blokować wszystko co mogłoby się urodzić jako próby naprawy.
Obawiam się, że będzie jeszcze gorzej niż jest teraz, choć racjonalnie myśląc i tak już jesteśmy na dnie.
|
|
2015-10-22
Magellan
|
 |
|
|
Niektórzy zastanawiają się: czy ten pokaz nienawiści PO wobec PiS jest prawdziwy, czy też jest to tylko spektakl odgrywany przed naszymi oczyma?
Logicznym jest założenie ogromnej manipulacji wobec Polaków.
Ale jest pewien fakt, który burzy tą koncepcję teorii spiskowej o rzekomej: cichej współpracy PO z PiS.
Tym faktem jest niepodważalna odpowiedzialność PO za śmierć Lecha Kaczyńskiego i wielu członków PiS.
W kontekście całej - ówczesnej fali nienawiści, obelg i pomówień - jakie padały przed 10 kwietnia 2010 roku - wobec Lecha Kaczyńskiego, po przeanalizowaniu wszystkich szykan wobec Prezydenta RP, uznać musimy NIEPODWAŻALNĄ odpowiedź PO za śmierć ludzi zabitych pod Smoleńskiem.
Nawet - gdyby udało się udowodnić, że przyczyną katastrofy było szarżowanie pilota. (W co ja osobiście nie wierzę.)
Ten pilot podlegał ministrowi PO - Bogdanowi Klichowi, który z niewyobrażalnym cynizmem i pogardą wobec Polaków - wystawił ostatnio swoje bilbordy wyborcze.
Adrian Zandberg to Palikot w nowej odsłonie.
Ładnie mówi z początku. Im jednak głębiej -tym gorzej.
Kukiz natomiast goni za własnym ogonem.
Jest mi z tego powodu bardzo przykro, bo wiązałem nadzieje z Pawłem wierząc, że przyświecają mu szczere intencje.
I, żeby było ciekawiej to scena polityczna wygląda tak:
PiS twierdzi - że jest prawicą, ale program ma lewicowy.
Kukiz15 jest w swej istocie lewicowy.
"Partia razem" to zapowiedź kawiorowej rewolucji - w której wyłoni się lewacka oligarchia .
PO to mafia polityczna. A Korwin to nieuleczalny psychol. |
|
2015-10-22
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Co do zdarzeń "okołosmoleńskich", pozostajemy w rozbieżności.
Według mnie, na temat tego jaki los spotkał ludzi, którzy zniknęli z przestrzeni publicznej, w dniach 9 - 10 kwietnia 2010r. oraz ich dalszego losu nie wiemy w istocie nic P E W N E G O.
Kłamie w tej sprawie, zarówno PO jak i PiS.
Każdy odprawia rytualny taniec, jak najdalej od źródeł prawdy.
Zakładam, że sensacją wyborów może być brak PSL - u.
To ziemia rolna, lasy i ogromny zakres posad urzędniczych, a ponadto samorządówka do poczęcia podkopania długofalowego.
|
|
2015-10-22
Magellan
|
|
|
|
Niebo błękitne nade mną ...
marzec 19, 2007
Artur Łoboda
|
"Niespodzianka pa?dziernikowa" czyli Bush zaatakuje Iran na tydzień przed wyborami
wrzesień 23, 2006
nadesłała Dorota
|
A comment to the 4-th Conference “Dialogue of Civilizations” at Rhodes, Sept. 27-30, 2006
październik 16, 2006
Marek Glogoczowski
|
Who Rules Ukraine?
luty 7, 2007
|
Moja Polsko
luty 4, 2003
|
Prowodyrzy
październik 16, 2005
Artur Łoboda
|
Czarne chmury nad Iranem – geopolityczna mapa świata na początku 2006
styczeń 21, 2006
Gracjan Cimek -
|
Pracowity jak mrówka, haruję niczym wół
marzec 31, 2008
Marek Olżyński
|
Mit Kalifatu Swiatowego Terroru?
luty 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Woda zycia - zycia narodu
maj 7, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
|
Obrona przed "wojną ostateczną"
styczeń 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dowcipy socjalistów
styczeń 22, 2004
|
Respektowanie (?) elementarnych zasad dyplomacji w Polsce
październik 5, 2003
cywilizowany
|
Statuetka dla Polańskiego Złoty Liebling
grudzień 4, 2006
Sebastian Pasławski
|
Frustraci paraliżujący miasto nibybombami
lipiec 22, 2005
Mirosław Naleziński
|
Kwaśniewski
maj 1, 2005
bvb
|
Kazimierz Wielki był naprawdę wielkim, a największym kobieciarzem
październik 6, 2003
Elew
|
"Upiór Iraku" na potkaniu u szczytu w Rydze
grudzień 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Spotkanie NSZ-owca z Żydem w "pałacu cudów"
październik 30, 2003
|
Ameryka pod żydowską kontrolą
luty 16, 2007
nadesłała Dorota
|
|
|