ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Medialni MORDERCY! 
Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
więcej ->

 
 

Pająk rosyjski rozciąga globalną pajęczynę energetyczną



Obecnie krystalizuje się sprawa międzynarodowego zabezpieczenia dostaw energetycznych. Fakt, że Wladimir Putin, pisał swoją pracę dyplomową, na temat strategicznego posługiwania się ropą naftową i gazem ziemnym, od lat daje o sobie znać. Teraz Rosja wciąga w układy z sobą, kraje bogate w zasoby energetyczne na całym świecie, zwłaszcza że kraje te mają wspólną odrazę do osi USA-Izrael, i bronią się przeciwko dominacji USA. Taktyka Putina polega na marginalizacji międzynarodowych korporacji przemysłu naftowego, reprezentowanego przez neokonserwatstów w rządzie Bush’a.

Między krajami bogatymi w ropę naftową i gaz ziemny, jest bardzo mało liberalnych demokracji poza Kanadą i Meksykiem. Nawet Kanada zawiera wiele kontraktów z Chinami. Kompromitacja USA w Iraku i w poparciu zniszczenia Libanu przez Izrael, zraża do Ameryki kraje o ustroju demokratycznym. Kraje te teraz są mniej związane z USA, niż były przed rządami neokonserwatystów, popierających monopol nuklearny Izraela na Bliskim Wschodzie i usłużnych dla budowania hegemonii Izraela „od Nilu do Eufratu.”

Nawet Arabia Saudyjska, coraz więcej sprzedaje produktów ropy naftowej na wschód, zdala od USA, za pomocą kontraktów z Chinami i Indiami, oraz geopolitycznie coraz bardziej ciąży, ku rosnącemu w bogactwo Wschodowi. Podobnie czynią inne państwa Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej, Afryki i Azji Centralnej. Prawie żadne państwo, eksportujące ropę naftową i gaz ziemny, nie chce uzależniać się od sprzedaży do USA, zwłaszcza że zakupy paliwa przez USA, idą wraz z planami zmian reżymów na korzyść Izraela, czego, rosnące szybko w siły gospodarcze Chiny i Indie, nie czynią.

Po stuleciu wyzysku przez międzynarodowe korporacje i narzucanie wrunków wymiany gospodarczej przez USA, na korzyść tych korporacji, obecnie na świecie jest coraz szybszy postęp ku upaństwowianiu zasobów energetychnych, w celu zaspakajania potrzeb ludności, która często żyje w nędzy i zacofaniu, jak na przyklad w Peru i w Wenezueli.

Rosja prześcignęła Arabię Saudyjską i jest teraz najwiekszym eksporterem ropy naftowej w Azji Centralnej, Bliskim Wschodzie i Ameryce Południowej, gdzie reżymy polityczne bronią się, przejmując kontrolę produkcji i marginalizując zachodnie korporacje. Widać to w Rosji, gdzie zarządcy przemysłu blisko współpracują z Putinem, z którym mieli powiązania, nim został on prezydentem, a teraz zajmują główne pozycje w jego rządzie i pilnują, żeby udział rządu rosyjskiego w podstawowych przedsiębiorstwach nie był mniejszy niż 51%.

Jest to bolesny dla Polaków kontrast, kiedy po prywatyzacji więcej niż 90% banków polskich jest w obcych rękach a produkcja przemysłowa jest bardzo uszczuplona, tak że młodzi Polacy muszą szukać pracy za granicą, podczas gdy balcerowicze i kwaśniewscy opływają w dostatki.

W alarmującym stopniu, bogate w zasoby energetyczne państwam kopiują model rosyjski. Czynią to też członkowie OPEC, tak że ich nowe powiązania, poza USA, będą miały bardzo poważne skutki dla globalnej eksploracji i produkcji paliwa. Producenci coraz częściej zawierają porozumienia między sobą, przy jednoczesnej współpracy z rosnącym rynkiem w Azji, zwłaszcza z Chinami, które nie żądają zmian reżymów, jak to czyni USA.

W środku tych nowych i coraz silniejszych układów producentów i konsumentów jest Rosja, która występuje jako główny czunnik w de facto tworzącej się konfederacji, która ma swoim członkom zapewnić bezpieczeństwo dostaw energii, coraz bardziej pozostawiając USA na marginesie.

Rosja rej wodzi w formowaniu się globalnej konfederacji państw opartej na podaży i popycie paliwa, poza kontrolą USA. Państwa te zawierają strategiczne kontrakty między sobą, dla skoordynowania rozwoju produkcji i zbytu paliwa do Chin i Indii, etc. Do tych ukladów poza Chinami i Indiami mogą być dopuszczeni na przykład Niemcy, co ma polityczne znaczenie dlą Unii Europejskiej i dla USA.

Obecnie tworzy się globalny system bezpieczeństwa energetycznego między państwami, któremu przewodzi Rosja a nie USA. Budowa rurociągu pod Bałtykiem daje szanse Niemcom być strategicznym partnerem, co naturalnie ma bardzo nieprzyjemny wyd?więk dla Polaków. Dzieje się tak zwłaszcza wobec okiełzania Waszyngtonu przez neokonserwatystów, którzy destabilizują świat działalnością osią USA-Izrael i tym samym szerzą globalny anty-amerykanizm oraz pozwalają żydowskiemu ruchowi roszczeniowemu żądać od Polski 65 miliardów dolarów, pod grozą dalszego szkalowania dobrego imienia Polski.

Porządek energtyczny świata, ustala się kosztem liberalizmu ekonomicznego i wyzysku przez międzynarodowe korporacje, na korzyść międzypaństwowych długoterminowych układów i kontraktów, w ramach kręgu definiownego przez Rosję i jej partnerów. Coraz więcej produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego pozostaje w tym kręgu, podczas gdy Rosja zachowuje monopol eksportu na Zachód, co pomaga jej kontrolować nowy globalny układ energetyczny. Za jego pomocą Rosja odbudowuje swoją pozycję mocarstwową w porozumieniu z Chinami, kosztem wielkich strat politycznych i gospodarczych USA i państw członkowskich Unii Europejskiej, poza Niemcami.

Działalność osi USA-Izrael na Bliskim Wschodzie osłabiła przewagę Waszyngtonu na świecie, niestety na korzyść Rosji, która pod rządami Putina, gra na swoją korzyść kosztem słabości energetycznej USA. Na temat geopolityki energetyki światowej opublikowana jest nowa książka W. Joseph’a Stroupe pod tytułem „Rosyjski Rubikon – Zbliżający się Szach-mat Zachodu,” która to książka podsumowuje jak to pająk rosyjski rozciąga globalną pajęczynę energetyczną na swoją korzyść.

www.pogonowski.com
26 sierpień 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

o pisaniu
grudzień 22, 2006
o
Jest śledztwo w sprawie NFI Jupiter
sierpień 20, 2002
PAP
Setki Wię?niów w Nielegalnych Więzieniach pod Władzą USA
styczeń 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Tym razem nie było pieniędzy aby wyrzucić je w błoto
wrzesień 3, 2003
Dziennik Polski
Podług siebie
marzec 15, 2008
Artur Łoboda
P.J.EMIGRACJA NIE JEDEN MA SMAK...
kwiecień 3, 2007
KLICKER
DZIEŃ OJCA I LIZAK NA PATYKU !
maj 28, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Znaleziono plany obozu Auschwitz. Teraz trzeba dopasować do historii
listopad 9, 2008
PAP
Polska znowu na pierwszy ogień?
sierpień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Komisja Trójstronna i Klub Bildberga
(Tajna władza Świata)

listopad 19, 2005
www.naszdziennik.pl
Bambusowe życie
marzec 19, 2008
Marek Jastrząb
Wschodnie NATO?
listopad 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Uświadamienie topielca
luty 6, 2004
Bo nie ginę
sierpień 5, 2003
Ewelina Igańska
Amerykańskie gestapo
listopad 19, 2005
interia.pl / PAP
A która wojna była straszliwsza?
wrzesień 1, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
CZY ZNOWU ARBEIT MACHT FREI ???
maj 15, 2008
Helga
Dialog Katolików z Żydami. Nie tylko w USA
listopad 28, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawda o nobliście
listopad 8, 2006
Aleksander Szumański
Izrael Szamir „PaRDeS – studium Kabały” Rozdział 4
marzec 21, 2006
przysłał Marek Głogoczowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media