|
Uran
|
|
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/450-kg-uranu-przewieziono-z-polski-do-rosji,1,3732439,wiadomosc.html
Ponad 450 kg wysoce wzbogaconego uranu, mogącego służyć do produkcji broni nuklearnej, powróciło z Polski do Rosji - poinformowała we wtorek amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Nuklearnego (NNSA), przy współpracy której uran przewieziono do Rosji.
Jest to uran używany od lat w Polsce do badań naukowych w cywilnych reaktorach atomowych w Świerku. NNSA podkreśliła, że celem programu, w ramach którego zorganizowano transport uranu do Rosji jest lepsze zabezpieczenie materiałów nuklearnych, które w cywilnych instalacjach mogą łatwiej wpaść w ręce terrorystów.
Uran przewieziony do Rosji i dostarczony do specjalnych zakładów, gdzie zostanie zabezpieczony, wystarczyłby do wyprodukowania co najmniej 18 bomb atomowych. Przewieziono go w pięciu transportach na przestrzeni roku.
Ambasador USA w Warszawie, Lee Feinstein, nazwał operację przewiezienia uranu "doskonałym przykładem jak dwoje sojuszników: Polska i USA potrafią współpracować z Rosją w celu zwiększenia bezpieczeństwa nuklearnego".
___________________________________
To wszystko znaczy, ze Rosja nie potrafila nigdy uzdatniac uranu. Zawsze robili to Polacy w Polsce. Z Rosji przychodzily tylko do Polski transporty urobku uranu. W Polsce uran uzdatniano i uzdatniony wracal do Rosji. Teraz juz Polska uzdatniac uranu nie bedzie, bo Rosja jak zwykle Polske ograbila z oprzyrzadowania i fachowcow. Bez tego nie bedzie przeciez w stanie sama uzdatniac uranu. Wszystko tez mozliwe, ze to zlodziejstwo zrobila dla kogos !!!!
To uzdatnianie uranu w Polsce bylo rzeczywiscie dla Polski znakomitym zabezpieczeniem !
Pieprzony Germaniec Putin, ktory nawet w szkole sie nie chcial zadawac z Rosjanami !!!! Zawsze wiedzialam o tym, ze niemiecka frakcja niemieckiej carycy Rosji Katarzyny w Rosji przetrwala !!!
http://forum.wprost.pl/glowne/?w=299065&
|
|
15 październik 2010
|
|
Goska
|
|
|
|
Bardzo lubię czytać Pani artykuły. Tym razem zafascynowało mnie powiązanie Władimira Władimirowicza Putina z frakcją carycy Katarzyny.
Co do wątków polskich związanych z tą carycą to przypominam że ta fetyszystka miała zwyczaj nagradzania wyróżniajacych sie kochanków Orderem Orła Białego, najwyższym polskim odznaczeniem. Wykorzystywała fakt że przewodniczacym kapituły tego odznaczenia był polski król, również jeden z jej kochanków.
Przyznaję że inne moje uwagi na temat wzbogacania uranu nie są już tak ciekawe...
Rosja supermocarstwem w przemyśle atomowym
http://forum.wprost.pl/nauka/?w=207601 |
|
2010-10-15
tłumacz
|
 |
|
|
| No przeciez to logiczne. Rosji wolno produkowac bomby atomowe, a Polsce nie nada, a wiec w Rosji uran jest w dobrych rekach i tym sposobem jest bezpieczniejszy. Amerykanie i ich ambasador Feinsten nie maja co do tego watpliwosci. |
|
2010-10-15
latarnik
|
|
|
|
PROTEST
maj 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
Rosja szachuje USA paliwem a USA Rosję "Tarczą"
lipiec 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Przepraszacze
czerwiec 11, 2005
przesłała Elzbieta
|
Prasa w USA: słowa papieża skierowane szczególnie do Polaków
sierpień 19, 2002
PAP
|
Prośba do Pana Boga (tytuł redakcji)
grudzień 17, 2006
Antoni39 lat
|
Nosił wilk...
marzec 18, 2008
jednodniówka narodowa
|
Gra o główna nagrodę - część II
grudzień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Statystyka skarg na błędy i wypadki medyczne;
postulowane zmiany prawa
luty 16, 2009
Adam Sandauer
|
Adam Michnik - miedzy lwem a lisem
wrzesień 17, 2002
GAZETA POLSKA
|
Moralność a polskie media(torzy)
październik 5, 2005
|
Skutki Teokratycznej Wiekszości Wyborców w USA
marzec 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Błędy ortograficzne w mediach
listopad 15, 2005
Mirosław Naleziński
|
Wszystkie nasze myśli urojone
luty 7, 2003
Artur Łoboda
|
Nowe zasady, które zobowiązują to „cywilizacja według Kaczyńskich”.
wrzesień 3, 2007
Gregory Akko
|
"Jak sępy czarne chorągwie na śmierć prowadzą zastępy"
luty 21, 2003
PAP
|
Zagrozenie Gospodarki Globalnej i Kłopoty USA?
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bidulek
wrzesień 30, 2004
|
Apel do papieża o odwołanie Rydzyka
lipiec 10, 2007
|
Nieznana w Polsce Białoruś
marzec 1, 2008
tłumacz
|

marzec 26, 2003
|
|
|