ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Mój ostatni list do Bogdana Zdrojewskiego 
27 styczeń 2012      Artur Łoboda
18 lipca 2013 
18 lipiec 2013      Artur Łoboda
Krótki wykład o tsunami dla zaawansowanych. Nakładanie się fali tsunami na falę pływową. 
27 luty 2010      tłumacz
Polityczny establishment III RP i FOZZ 
7 czerwiec 2009      Leszek Szymowski
Gra o wysoką stawkę 
4 styczeń 2017     
Nuklearne Zaskoczenie USA przez Chiny 
5 grudzień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
JESTEŚ KATOLIKIEM? IDŹ DO SYNAGOGI! 
26 marzec 2026     
Dość kurtuazji. 
11 luty 2011      Bogusław
Chatyń między Katyniem i Jedwabnem 
16 styczeń 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Spisek w celu dokonania morderstwa 
11 lipiec 2021     
Już wiem dlaczego 1,6 mln ludzi podpisało się na listach poparcia kandydata Trzaskowskiego 
26 czerwiec 2020      Alina
Opodatkować nieboszczyków ! 
19 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Szczepienia pełne kłamstw (II) 
30 maj 2020      Andreas Moritz
"Europa dwóch prędkości" 
16 czerwiec 2017      Artur Łoboda
Siła i Honor 
3 maj 2013      Artur Łoboda
Orędzie Komorowskiego "W tych trudnych chwilach bądźmy razem" w TVP INFO przed katastrofą TU-154 
3 maj 2010      Rebel
Nadchodzące zmiany w międzynarodowym systemie walutowym: dedolaryzacja, ogromny poziom długu publicznego i prywatnego 
4 marzec 2026      Rodrigue Tremblay
Jak kolesiom rozdać 52 miliony pieniędzy podatników? 
21 maj 2020      Artur Łoboda
Tło kryzysu ekonomicznego w USA 
14 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Panika 
15 czerwiec 2015      Artur Łoboda

 
 

Radioaktywny Euro


Radioaktywny euro jest tematem kilku artykułów w The Wall Street Journal z 20go maja 2010. Inwestorzy na długą metę i firmy handlowe unikają waluty euro. Frau Merkel nawołuje do gruntownych reform fiskalnych. Cały system Unii Monetarnej (UM) i waluty euro jest kwestionowany. Obecnie widać, że gdyby w Grecji była w obiegu waluta własna, to nawet negatywne zmiany w wartości takiej waluty na rynku międzynarodowy,m nie powodowałyby awantur takich, jakie teraz widzimy na ulicach w Atenach, kiedy rząd na polecanie UM obniża płace urzędników i robotników w euro.

Euro w stosunku do dolara osiągnął najniższy kurs od czterech lat mimo straty wartości dolara spowodowanej żydowskim szwindlem na trylion dolarów w ramach totalizatora banków żydowskich takich jak Goldman Sachs, w który świadomie z jednej strony sprzedawano klientom niewypłacalne pożyczki hipoteczne a z drugiej pożyczki te załatwiano jako tak zwane „short sale” czyli zarabiano na spadku wartości tychże pożyczek. Transakcje takie odnywają się za pomocą pochodnych pieniądza tak zwanych „derivatives.”

Euro nadaje się coraz mniej na walutę rezerwową w konkurencji z dolarem według opinii Centralnego Banku Korei Południowej. Podobną opinię wyraził prezes banku centralnego Iranu. Rosja usuwa euro ze swoich rezerw walutowych. Podobnie czynią wielkie firmy inwestycyjne w Azji takie jak Global Sovereigb Fund w USA Bering Asset Manadement. W każdym razie tempo lokat w euro zmniejsza się.

Ceny na giełdach w Azji i w Europie spadają z powodu niepewności spowodowanych słabością gospodarczą strefy euro, do której szczęśliwie nie należy Polska, chociaż jest od niej uzależniona. Tymczasem w Niemczech ogranicza się totalizator bankowy w formie handlu pochodnymi pieniądza – handlu, którego wartość jest dziesięciokrotnie większa od wartości gospodarki całego świata. Jest to szczyt osiągnięć żydowskiego kapitalizmu lichwiarskiego.

Tymczasem po cichu kwitnie handel paliwem eksportowanym przez Iran ku rozgoryczeniu osi USA-Izrael, która za wszelką cenę stara się o sankcje karne ONZ przeciwko Iranowi jako niby „zagrożeniu bytu Izraela.” Podobny pretekst użyła oś USA-Izrael jako uzasadnieni napadu na Irak, gdzie pod okupacją amerykańską zginęło ponad milion Irakijczyków i miliony straciły dach nad głową „dla dobra Izraela” i zysków żydowskiego kapitalizmu lichwiarskiego.

Chiny niby popierają sankcje przeciwko Iranowi a jednocześnie wyrażają poparcie dla układu Iranu z Turcją w sprawie wzbogacania uran dla przemysłu irańskiego. Tymczasem podczas gdy oś USA-Izrael naciska UE na bojkotowanie handlu paliwem z Iranem, handel ten kwitnie po cichu. Na przykład, statek-cysterna „Front Page” w marcu 2010, nie zgłosił ładowania paliwa w porcie irańskim, o czym dowiedziano się dopiero znacznie później. Takie firmy jak Shell iTotal SA skrycie handlują paliwem z Iranu, ale ukrywają ten handel ze strachu przed osią USA-Izrael mimo tego, że taki handel jest nadal legalny w oczach ONZ. Sprzedaż paliwa jest źródłem połowy dochodów skarbu Iranu. Szerzy się przekonanie, że wiele państw kupuje paliwo z Iranu.

Niemcy posłuszne osi USA-Izrael nakazały swojej służbie celnej wstrzymać eksport do Iranu części aparatury potrzebnej do uruchomienia elektrowni nuklearnych w Iranie. Rosja protestuje zatrzymanie na Bałtyku dostaw do Beszehr Elektrowni Nuklearnej w Iranie jako część zupełnie legalnej transakcji, choć źle widzianej przez oś USA-Izrael

Natomiast Chiny nie wiele ryzykują popierając sankcje przeciwko Iranowi, ponieważ skutecznie chronią swe strategiczne i handlowe interesy w handlu paliwem z Iranem. W czasie kiedy euro staje się „radioaktywny” i sankcje nie zabraniaj handlu paliwem z Iranu, Chiny nadal kupują coraz więcej paliwa z Iranu i inwestują co raz więcej w rozwój produkcji z pól ropy naftowej i gazu ziemnego i inwestycje te rosną w miarę kiedy państwa NATO posłuszne osi USA-Izrael zmniejszają swój handel z Iranem. Naturalnie Chiny nie podzielają histerii przeciwko Iranowi szerzonej przez oś USA-Izrael a i najwyraźniej z histerii tej korzystają jak również z kryzysu monetarnego UE w formie „radioaktywnego euro.”

WWW.pogonowski.com
20 maj 2010

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Ataki na Meczety - Wojna Domowa w Iraku?
luty 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kwestie wiary
listopad 6, 2007
Artur Łoboda
WŁADZA JAK WULKAN Ten tekst dedykuję mieszkańcom mojego Otwocka, miejscowa prasa nie chce go drukować...
marzec 4, 2007
Dariusz Kosiur
Na Ukrainie łączą i dzielą
sierpień 16, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Poland's Pre-WWII Activities Helped to Sow the Seeds of Defeat of Germany in the Global War
grudzień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Lodu nie było!
grudzień 20, 2003
Rocznica
listopad 26, 2004
Krzysztof Cierpisz
Nowy VAT: 24 proc.?
luty 28, 2003
Krzysztof Tomaszewski http://www.gazetaprawna.pl/
Gdy indoktrynacja zastępuje edukację
maj 5, 2008
Dariusz Kosiur
Apel skazancow sowieckich - Polakow z Kazachstanu
listopad 13, 2006
W imieniu prezesa Zinkiewicza
Dlaczego w Polsce jest o 30% rencistów więcej niż w państwach o podobnej historii?
październik 23, 2003
Adam Sandauer
Śpiewak śpiewa fałszem
styczeń 4, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Kwaśniewski pontifexem Kuronia?
wrzesień 6, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Perfidia J. T. Grossa
luty 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
No i nic. No i nici z tego..
listopad 23, 2007
Borowik-Pest
Akcyzowa kompromitacja władzy
maj 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako pozór i szansa
styczeń 15, 2007
Gracjan Cimek
Były prezydent Bush zbrodniarzem wojennym?
marzec 3, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Demontaż publicznej służby zdrowia przy bezczynnosci rządu
październik 1, 2007
dr Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia P
POLSKA - UNIA 7
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media