|
Bujaj się TVN -ie
|
|
Z tyranią mamy do czynienia wtedy - gdy jakaś osoba, grupa, albo struktura polityczna- bądź wojskowa uzurpuje sobie prawo do decydowaniu o życiu innych.
Doskonałym przykładem jest Unia Europejska, a z nieodległej przeszłości pamiętamy próby narzucenia przez Amerykanów światowego podatku klimatycznego.
Kilka lat temu pachołek światowych gangsterów politycznych - usiłował wprowadzić w Polsce tak zwaną ustawę o prawach autorskich ACTA.
Większość ludzi na świecie potraktowało ją - jako wymierzona w prawa obywatelskie.
Ale niosła ona ze sobą kolejny przykład opodatkowania ludności świata - za korzystanie z wszelkich przejawów twórczości ludzkiej.
Chociaż ratyfikacja tej ustawy została zablokowana - to amerykańskie firmy bezprawnie ją stosują.
Na przykład popularny serwis Youtube wmawia wszystkim - którym tylko może, że "naruszają cudze prawa autorskie" i w związku z czym - wlepia do filmów bezprawnie reklamy.
Mnie - na przykład Youtube usiłowało wmówić, że ma prawa do muzyki Chopina, Beethovena, czy też polskiej muzyki ludowej. A także dziesiątek podobnych przykładów.
Gdy "składam odwołanie" od takich oszustw - automat odłącza reklamy od filmów. Ale nie mam od dawna cierpliwości - do tych bezczelnych oszustw Youtube.
Zgadzam się z tym, że muszą jakoś zarabiać na prowadzonych serwisach. Ale dlaczego poprzez oszustwo i kradzież cudzych praw autorskich?
Gdyby - wprowadzona przez Zdrojewskiego - ustawa ACTA została wprowadzona - to Youtube przejęłoby prawa do całej polskiej kultury. Bo nie było żadnych możliwości odwołań.
Przeczytałem dzisiaj, że TVN upomniał Kukiza, że publikowanie klipów zamieszczonych poza kanałami stacji może być naruszeniem praw autorskich.
Chodzi o program "Kropka nad i" - z 6 lipca.
"Dzień później na swoim profilu na Facebooku zamieścił link do programu, który został opublikowany na kanale niezwiązanym ze stacją. TVN postanowił przypomnieć Kukizowi, że publikowanie klipów zamieszczonych poza kanałami stacji może być naruszeniem praw autorskich."
A ja chciałbym przypomnieć TVN, że zgodnie z obowiązującym Prawem - również Paweł Kukiz miał prawa autorskie do swojej wypowiedzi.
Albo więc TVN będzie udostępniał WSZYSTKIM występującym kopie nagrań z logiem stacji - do czego mają prawo, albo każdy dyskutant będzie zamieszczał w necie swoją kopię nagranego programu.
I TVN wara od tego.
|
|
8 lipiec 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
"Pro-Rosyjskie" Stronnictwo w Polsce (PRoS-PL)?
grudzień 9, 2008
Marek Głogoczewski
|
KONWENT ORGANIZACJI NARODU POLSKIEGO
październik 14, 2004
|
MAŁA ENCYKLOPEDIA PIENIˇDZA
styczeń 26, 2009
encyklopedysta
|
Masoneria (3) Wielki Światowy Spisek
listopad 26, 2003
|
Wielka iluzja
sierpień 22, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Nie jesteśmy ani antyarabscy, ani tym bardziej antymuzułmańscy"
grudzień 17, 2002
PAP
|
Izrael Szamir "W cieniu Marienburga"
luty 2, 2006
Izrael Szamir
|
Post modernizm? – Aleksander Dugin
marzec 15, 2007
marduk
|
Kanadyjskie przypadki wojenne w Afganistanie
październik 5, 2006
Wiesław Kwaśniewski
|
Perspektywy
maj 4, 2003
przesłała Elżbieta
|
Czarny humor
czerwiec 6, 2003
zebrał i przesłał: bez podpisu
|
We are buying up Manhattan, Poland, Rumania and Hungary
grudzień 16, 2007
PB
|
Na wschdniej granicy będzie niemiecki żołnierz nas pilnował!
marzec 29, 2003
Jędrzej Bielecki z Brukseli
|
Krakowska afera
luty 25, 2005
aaa
|
Co wszyscy powinnismy wiedziec
październik 9, 2007
....
|
Bandycli z koneksjami, zwani "konserwatywnymi intelektualistami" dążą do wojny.
sierpień 14, 2002
PAP
|
Destabilizacja Pakistanu utrudnia pacyfikację Afganistanu
styczeń 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
SPOWIADANIE ARCYBISKUPA
styczeń 9, 2003
Kazimierz Z. Poznanski
|
"PO chce przywrócić wolność mediom" - tak twierdzi Wirtualna Polska
kwiecień 11, 2003
|
Publiczna odmowa objęcia stanowiska Ministra Sprawiedliwości
wrzesień 2, 2004
Adam Sandauer
|
|
|