ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ciężka choroba serca po „szczepionkach” przeciw COVID-19 u dzieci i młodzieży 
9 kwiecień 2026      KLA.Tv
Kto na tym skorzystał? 
19 sierpień 2017      Artur Łoboda
Dzień astronomii 
11 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Farsa i diabelski program „powszechnej blokady”  
9 styczeń 2022     
Żydofobia 
13 grudzień 2015      Artur Łoboda
W czyim interesie Kaczyński pojechał na Ukrainę? 
2 grudzień 2013      Artur Łoboda
Kiedyś stalinowcy. Dziś ich dzieci i wnuki.  
5 lipiec 2015      Artur Łoboda
Związek przemocowy 
28 kwiecień 2026      Artur Łoboda
Współczesne chamy 
16 lipiec 2020     
Stara śpiewka, czyli: kropla drąży beton 
25 wrzesień 2009      Marek Jastrząb
Portugalia 
25 marzec 2011      Iwo Cyprian Popgonowski
Phantom Virus: W poszukiwaniu Sars-CoV-2  
10 luty 2021     
Elementarz z tamtych lat 
8 lipiec 2015      Artur Łoboda
Kto w Polsce jest suwerenem? 
3 sierpień 2016      Artur Łoboda
Nowe straszne zagrożenie dla światowej żywności - Codex Alimentarius wchodzi w życie 1 stycznia 2010 
23 listopad 2009      Rebel
Jak wyglada Gaza dwa lata po ataku Hamasu 
17 październik 2025     
Od numeru obozowego do mikroczipu 
13 październik 2021     
Ile kibli wyszorował? 
13 luty 2010      Artur Łoboda
Instytut Ignorancji 
17 październik 2021      Susan Bonath
Kpiny Wymiaru Bezprawia 
15 czerwiec 2015      Artur Łoboda

 
 

Gorzej - niż za stalinizmu

Kodeksem Karnym w opozycję.

No to witamy w „nowej rzeczywistości”.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu Karnego, a tam taki kwiatek:

„Kto, biorąc udział w działalności obcego wywiadu albo działając na jego rzecz, prowadzi dezinformację, polegającą na rozpowszechnianiu nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd informacji, mając na celu wywołanie poważnych zakłóceń w ustroju lub gospodarce Rzeczypospolitej Polskiej, państwa sojuszniczego lub organizacji międzynarodowej, której członkiem jest Rzeczpospolita Polska albo skłonienie organu władzy publicznej Rzeczypospolitej Polskiej, państwa sojuszniczego lub organizacji międzynarodowej, której członkiem jest Rzeczpospolita Polska, do podjęcia lub zaniechania określonych czynności, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8.”

Rozłóżmy to na czynniki pierwsze:
1. „biorąc udział w działalności obcego wywiadu albo działając na jego rzecz”
Praktyka spraw Piskorskiego czy Niedźwieckiego, pokazuje, że to prokuratura sobie arbitralnie decyduje kto jest „obcym wywiadem”, nie przedstawiając na to żadnych dowodów. Teraz jednak już w ogóle nie musi. Co to bowiem znaczy „działając na jego rzecz”? Przecież tu można podpiąć dosłownie wszystko. W zależności od tego kto ma władzę. Ja jestem tylko jakimś tam skrzatem, ale przecież na takiej podstawie może wsadzić Macierewicz Piątka i Piątek Macierewicza – w zależności od tego kto rządzi.

2. „dezinformacja”
Również zależy to od opinii organu ścigania, czyli prokuratora. W dalszej części przepisu nie ma przecież precyzyjnego określenia co jest „dezinformacją”. Kampania ośrodków reżimowych, która wszystkie tezy niezgodne z rządową propagandą określa od lat jako „dezinformację”, każe przypuszczać że będzie to wykorzystywane w zależności od potrzeb.

3. „nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd”
Czyli penalizacji podlega także prawdziwa informacja. Już sama „prawdziwość” to pojęcie bardzo względne, ale i tu się ustawodawca zabezpieczył, dodając to „wprowadzanie w błąd”. To daje ogromne pole do popisu dla prokuratury.

4. „wywołanie poważnych zakłóceń w ustroju lub gospodarce Rzeczypospolitej”
Czyli wystarczy powiedzieć publicznie, że np. system polityczny, w którym trwa przerzucanie odpowiedzialności z prezydenta na rząd, z rządu na parlament i z parlamentu na prezydenta – jest do dupy. Albo np. sprzeciwić się prywatyzacji. Coś pięknego. W ogóle chciałbym się dowiedzieć jak informacja może „wywołać poważne zakłócenia”. Bo chyba tylko tak, że jacyś ludzie przestaną na podstawie pozyskanej informacji popierać daną opcję polityczną.

5. „państwa sojuszniczego lub organizacji międzynarodowej”
Czyli teraz np. Unia Europejska albo NATO, podlegają ochronie „dobrego imienia” jak Piłsudski za późnej sanacji. Nie wiem w ogóle co za idiota to wymyślił, ale z tego też jest wniosek odwrotny, tzn.: można dezinformować, ale tylko co do państw niesojuszniczych i organizacji, do których Polska nie należy. I to „biorąc udział w działalności obcego wywiadu lub działając na jego rzecz”. Czyli de facto legalizacja.

6. „skłonienie organu (…) do podjęcia lub zaniechania określonych czynności”
A to w zasadzie wyłącza możliwość krytyki działań rządu RP. Jak wyżej udowodniłem: przecież to oni będą decydować czy to się dzieje na zlecenie czy na rzecz obcego wywiadu, czy to co ktoś rzekł to „dezinformacja” i czy wywoła to „poważne zakłócenia”.

7. „pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8”
Coś cudownego. Rozjedziesz na pasach człowieka – kilka lat, albo zawiasy. Ukradniesz miliony – jeszcze mniej. Pobijesz kogoś do nieprzytomności – grzywna. Ale spróbuj powiedzieć coś przeciwko władzy – minimum 8 lat. Nie miejmy wątpliwości po co to jest. Ponieważ i tak ciężko będzie komukolwiek udowodnić tego rodzaju przestępstwo, chodzi tylko o to, żeby sądy przedłużały takiemu delikwentowi areszt w nieskończoność. „Zagrożenie wysoką karą” to istotna przesłanka, a „wysoka” zaczyna się właśnie od 8 lat.

Ja oczywiście już nie umiem racjonalnie ocenić po tym wszystkim co przeszedłem i przechodzę przez ostatnie ponad 7 lat, ale to naprawdę nie jest śmieszne. Zakładając bowiem nawet niechęć organów ścigania do wytaczania ludziom tego typu wątpliwych spraw, na pewno będzie to używane jako pretekst do kontroli operacyjnej. I już samo to powinno zapalać lampkę.

Nie mam już sił czasami…


Źródło:
https://myslpolska.info/2023/08/31/kodeksem-karnym-w-opozycje/
1 wrzesień 2023

Tomasz Jankowski 

  

Komentarze

 

Za szarpanie szmacianej torby 3 lata bezwzględnego więzienia. Za "działalność na rzecz" 8 lat.

Jaki z tego wniosek? A taki, że TALMUDA* jest ślepa i serwuje wyroki spod dużego palca po prostu.

Widać też, że 'sadzanie' gojów przychodzi łatwo jak dłubanie w .. uchu, a parcha nie posadzisz, chociaż bez prawa jazdy, złomem, po pijaku, rozjedzie babcię z rowerem na pasach, że o "informacjach i nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd” potwarzach i zniewagach Polski i Polaków nie wspomnę (IPN).

Bat na gojów kręci się po wielkiemu cichu, w wielkiej dyskrecji, i dopiero po podpisaniu albo i nie (ustawa o ukrach i "co mojne to i twojne"), obwieszcza się wstrząśniętemu i zdumionemu pospólstwu.

Jakoś w tych kwestiach żydobolszewicka 'opozycja' nie patrzy na łapy żydoPiSowców czyli amissyjonistów, bo bardzo jej się taki 'kodeks' przyda jak już będzie u władzy.

2023-09-02
hens

  

Archiwum

Indie i Globalizacja
luty 8, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Wozy poszły w BOR
sierpień 24, 2002
IAR
The Progress (the Creep) of Cancer named USA
listopad 14, 2008
Marek Głogoczowski
Dla PAP to są "Dziwne praktyki w VW!"
wrzesień 14, 2008
PAP
Odezwa
czerwiec 25, 2003
przesłała Elżbieta
W 2002 roku dług publiczny wynosił 47,5 proc. PKB
styczeń 14, 2003
PAP
„Wojna Przeciwko Terrorowi” nie działa tak jak „Zimna Wojna”
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Soros jako autor nowej książki
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
UE z humorem
lipiec 1, 2003
przesłała Elżbieta
Czas polityki realnej
grudzień 20, 2006
darek
Hausner chce "zgody" z NBP i RPP
styczeń 24, 2003
Artur Łoboda / PAP
HALLOWEEN AUGURIES & MASKS
listopad 1, 2005
przysłał Marek Głogoczowski
Farelka i paplanina - nazwiskowe związki
styczeń 4, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Bankierzy i Złodzieje! - druga odsłona
lipiec 1, 2004
Rząd nie rozumie co do niego się mówi
luty 1, 2003
PAP
Na każdym kroku problemy finansowe Państwa a .... MF przedterminowo wykupi obligacje restrukturyzacyjne
styczeń 21, 2003
A. Trzaska
Stracił na giełdzie miliony
kwiecień 8, 2006
PAP
Daniny od charytatywnej pomocy
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
PiS nie wepchnal Polski do jewRopejskiego kolchozu, nie uchwalil budzetu na rok 2006, ani nie podpisal porozumienia wyslania
czerwiec 17, 2006
jasiek z toronto
Niezależne Obchody 25 -tej Rocznicy Strajków na Dolnym Śląsku
sierpień 8, 2005
Dr Leszek Skonka
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media