|
Tępienie proletariackiej sowieckiej spuścizny w rosyjskich resortach siłowych.
|
|
Miałem kłopoty z zakwalifikowaniem tego artykułu, ale doszedłem do wniosku że najbardziej właściwym działem będzie Społeczeństwo.
Nie zdajecie Państwo sobie sprawy jak ogromnym przeobrażeniom mentalnym uległo społeczeństwo Federacji Rosyjskiej od czasów ZSRR.
Niedawno przeprowadzono tam reformę MSW.
http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=14275&start=600
tlumacz » 18 lut 2010 20:17
tlumacz » 18 lut 2010 21:00
tlumacz » 18 lut 2010 22:15
Pod kątem wzrostu pofesjonalizmu i praworządności działania.
Pozytywnych przykładów dla MON szuka się nawet ... w Izraelu! Oto rosyjski film poświęcony sukcesom Izraela w walce z falą, czyli z prześladowaniem młodszych roczników przez starsze.
http://www.vesti.ru/videos?vid=262349&p=1&sort=1&sub_sort=0&cid=1
W izraelskiej armii nie ma fali nazywanej po rosyjsku diedowszczina ani przypadków gwałtu. Obowiązkiem służby wojskowej objęto 50% społeczeństwa, zwolnieni tylko chasydzi, studenci szkół rabinackich i rzeczywiste kaleki. Każdy żołnierz ma telefon komórkowy, specjalne taryfy dla żołnierzy. Zażalenia nawet anonimowe na bezpośrednich dowódców są rozstrzygane w ciągu 14 dni przy poszanowaniu praw obywatelskich.
http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=14275&start=720
Oczywiście nie muszę dodawać że w Polsce działania idą w przeciwnym kierunku: brak identyfikatorów, kominiarki, nocne rewizje bez nakazu, krycie policyjnych bandytów przez prokuraturę, wzajemne krycie służb (tak zwana współpraca między służbami - celnicy nie karani za przekroczenia drogowe, a policjanci za przemyt)) itp.
|
|
8 marzec 2010
|
|
tłumacz
|
|
|
|
Dawny aparat komunistyczny przemienia się tam w jaśniepaństwo. Ale jak wywodzili się z motłochu tak w nim pozostali. Ilość zagrabionych bogactw tego nie zmieni.
W Polsce - póki co - nie morduje się własnych obywateli dla stworzenia pretekstu do wojny.
Więc przepaść cywilizacyjna jednak pozostała. |
|
2010-03-08
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Wiadomość dnia:
"Rosyjska milicja ustawiła "żywą tarczę" z przypadkowych samochodów, próbując zatrzymać uzbrojonego przestępcę na obwodnicy Moskwy."
Jak to się ma tłumaczu do Twojego artykułu?
Czy nigdy nie zaczniesz myśleć obiektywnie i zawsze będziesz popadał w fobie? |
|
2010-03-10
Artur Łoboda
|
|
|
|
Przeniesiony z Monitor Polski
październik 4, 2006
mik4
|
Gówno!
listopad 10, 2005
Artur Łoboda
|
Zanim zdecydujesz się ujawnić swoje emigracyjne dochody...
maj 16, 2008
Jaroslaw Madry
|
Pożegnanie z dolarem
luty 19, 2008
Andrzej Dryszel
|
Co z unia ?
październik 28, 2005
przesłała Elżbieta
|
Nowa Strategia Izraela
styczeń 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nowy Minister Obrony USA i Fakty Dokonane?
grudzień 17, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Terror Żydów przeciwko Żydom - Część druga: Pogromy na Bliskim Wschodzie
czerwiec 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
CBOS: Relidze ufamy tak samo jak Kwaśniewskiemu
lipiec 9, 2004
PAP
|
Michał Nowicki -O Katyniu inaczej.
styczeń 28, 2008
Michał Nowicki
|
Z tarczą czy na tarczy?
czerwiec 12, 2007
przysłała Elżbieta
|
Sondaże w USA dotyczące Izraela. Kiedy podobne sondaże w Polsce?
maj 19, 2005
lektorka angielskiego
|
Echa Zimnej Wojny
grudzień 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Odezwa do nikogo
grudzień 3, 2007
|
Dzień dobry, ja już się boję(!)
grudzień 1, 2005
Marek Olżyński
|
Jak Polak z zagranicy może pomóc Polsce?
lipiec 13, 2005
Artur Łoboda
|
O zarobkach lekarzy rodzinnych i konfliktach dotyczących opieki zdrowotnej
styczeń 2, 2006
Adam Sandauer
|
Geremek: Stocznia powinna być wyjątkiem
wrzesień 4, 2007
INTERIA.PL
|
Mydlenie Oczu na Temat Iraku
listopad 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Świąteczna choinka
grudzień 24, 2002
|
|
|